Şimdi Ara

carisma 1.8 gdi (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
3
Favori
81.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allah bağışlasın, bitane de bende var :) seninkinden birkaç ay ufaktır muhtemelen, gaza dokunmanın ne demek olduğunu iyi öğretiyorlar, bizimk, yolda giderken bile "fati yavas git"(askerlik arkadaşım ya baba demiyor ) tabi bunu hızdan korktuğu için değil, etrafı rahat göremediği için diyor

araçı bu akşam ustadan alacağım, söylediklerinin dışında dün salıncakları da değiştirdiklerini söylediler, usta çıkmıştı, bende geç gidebildim, umarım rakam beni korkutmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rizeli

Allah bağışlasın, bitane de bende var :) seninkinden birkaç ay ufaktır muhtemelen, gaza dokunmanın ne demek olduğunu iyi öğretiyorlar, bizimk, yolda giderken bile "fati yavas git"(askerlik arkadaşım ya baba demiyor ) tabi bunu hızdan korktuğu için değil, etrafı rahat göremediği için diyor

araçı bu akşam ustadan alacağım, söylediklerinin dışında dün salıncakları da değiştirdiklerini söylediler, usta çıkmıştı, bende geç gidebildim, umarım rakam beni korkutmaz

Allah tüm çocukları bağışlasın. Benimkide 70 - 80 Km hıza çıktığımda bağırıyor. Çok hızlı gidiyoruz diye benimki de etrafı göremiyormuş. Sanki yerdeki börtü böceği izlemek zorunda

• *2 ad. Z Rot
    *2 ad.Salıncak kelebeği
    *2 ad.rot başı
    *1 ad.arka sağ lastik bilyası
    *3 ad. motor kulağı, ön arka,Üst kulak
    *Ön balatalar
    *V kayışı
    *Klima kayışı
    *dreksiyon gergi bilyası
    *tıriger seti komple
    *rot balans ayarları,
    *frens disk aynaları torna,
    *salıncaklar
    *arka ask tamiri

1400tl tuttu , 250-300 tl işçilik dahil,

araç 13000tl ye mal oldu, normal kullanım şartlarını geçmezsem yıllık 10bin km yi aşmam.
    tabi memleket havası almak istersek +3bin daha eklemek zorunda kalırız.

bu da demek oluyor ki bundan sonra extra bir durum olmadıkça yağını suyunu koyar 4-5 yıl rahat kullanırım. (inşallah)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rizeli -- 7 Haziran 2012; 13:59:44 >
  • quote:

*2 ad. Z Rot
    *2 ad.Salıncak kelebeği
    *2 ad.rot başı
    *1 ad.arka sağ lastik bilyası
    *3 ad. motor kulağı, ön arka,Üst kulak
    *Ön balatalar
    *V kayışı
    *Klima kayışı
    *dreksiyon gergi bilyası
    *tıriger seti komple
    *rot balans ayarları,
    *frens disk aynaları torna,
    *salıncaklar
    *arka ask tamiri

1400tl tuttu , 250-300 tl işçilik dahil,

araç 13000tl ye mal oldu, normal kullanım şartlarını geçmezsem yıllık 10bin km yi aşmam.
    tabi memleket havası almak istersek +3bin daha eklemek zorunda kalırız.

bu da demek oluyor ki bundan sonra extra bir durum olmadıkça yağını suyunu koyar 4-5 yıl rahat kullanırım. (inşallah)

Hayırlı uğurlu olsun,

Benim arabada muhtemelen yarın akşam sanayiden çıkacak. Kazasız belasız kullanabilirsem 4-5 yıl kullanmak istiyorum bende. Az önce verginin 2. taksidini de ödedim. 288 TL daha gitti. Ama şu anda sigorta, muayene, vergi, alım satım gibi sıkıntıların hepsi tamamlandı. 1200 - 1300 lira da ustaya verdiğim zaman benim iş de bitmiş olacak.

Herkese kazasız belasız sürüşler.

• birde o var dimi, 288tl de vergi vereceğiz,
  • Araç vergileri temmuz ayında ödenmiyormuydu yada ödeme ayımı değişti . Ocak ve temmuzda öderim herzaman . Triger seti lazım nerde bulurum
  • Istersen ocak ayinda iki taksitide odeye biliyorsun. veye 2 taksidi temmuz sonuna kadar odeme suren var... temmuz sonumu haziran sonumu tam emin degilim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tulii

Araç vergileri temmuz ayında ödenmiyormuydu yada ödeme ayımı değişti . Ocak ve temmuzda öderim herzaman . Triger seti lazım nerde bulurum

Triger setini parca parca bula bildik. 95 tl dedik ama 135 tl tuttu...

• quote:

Araç vergileri temmuz ayında ödenmiyormuydu yada ödeme ayımı değişti . Ocak ve temmuzda öderim herzaman . Triger seti lazım nerde bulurum

Triger setini parca parca bulabildik. 95 tl dedik ama 135 tl tuttu... yarin degistirdugimiz parcalari ve fiyatlarini tektek yazarim

• quote:

31.07.2012 tarihine kadar ödenmesi gerekiyor normalde, ama ben şimdiden ödeyip kafamı rahatlatmak istedim :)

Rizeli arkadaş triger değiştirmiş galiba, ben hiç değiştirmediğim için bilmiyorum :(
  • 2 ad.rot başı 40TL
    2 ad.salıncak (komple) 160TL
    2 ad.Z rot ön 50TL
    2 ad.Z rot arka 50TL
    1 ad.Arka porya (arka sağ lastik bilyası) 130TL
    1 ad.Ön kulak 40TL
    1 ad.Arka kulak 75TL (bulması biraz sıkıntı olmuş)
    1 ad.takım ön balata 80TL (arkalar yeni olduğu için değişmedik)
    1 ad. V kayışı 30TL
    1 Ad.hidrolik dreksiyon kayışı 20TL(h.d. kayışı yazmış muhtemelen budur
    1 ad. Triger kiti(jonon) 135TL
    Arka Aks tamiri 200TL
    Rot ayarı 20TL (ben öncesinde 40tl ye yaptırmıştım)
    frenler için ayna torna yapıldı, değişmesine gerek yokmuş 30TL

300 tel de işçilik aldı, fiyatları ve yaptıklarını bir deftere yazıp verdi, 1350TL verdim tamamına,
    aracın yağ değişimi ve buji değişimi nisan ayı içerisinde yapılmış...

yaptırdığım usta çağlayan'da...

• 60LT depo var araçta, bir depo ile normal ve seri kullanımda kaç km yapmalı?

ilk benzin alımımda depoyu, aracı aldığım kişinin önerisi üzerine 95oktan olarak fullettim, ama 97 oktan daha uzun yol ve performans verdiği söyleniyor!

siz hangisini kullanıyorsunuz? hangisini kullanmamız gerekiyor?
  • quote:

60LT depo var araçta, bir depo ile normal ve seri kullanımda kaç km yapmalı?

ilk benzin alımımda depoyu, aracı aldığım kişinin önerisi üzerine 95oktan olarak fullettim, ama 97 oktan daha uzun yol ve performans verdiği söyleniyor!

97oktan motor arıza lambasını yakıyor iki defa denedim arıza ışığı yandı ondan sonra usta tavsiyesi 95 oktan aldım sorun olmadı shell den aldığım benzinle daha çok km yaptım benim carisma 2002 model elegance
  • Aracı ustanın elinden aldığımdan beri normal kullanımda 8 in üstüne çıkmayan arat simdi 10-14 arası geziniyor... bugün ustaya uğrayıp durumu izah ettim. Benzine etki edecek bir işlem yapmadığını söyledi,değişen parçalara bakınca da evet yapmamış diyorum ama bu artış nereden kaynaklanıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rizeli -- 9 Haziran 2012; 16:24:46 >
  • quote:

quote:

97oktan motor arıza lambasını yakıyor iki defa denedim arıza ışığı yandı ondan sonra usta tavsiyesi 95 oktan aldım sorun olmadı shell den aldığım benzinle daha çok km yaptım benim carisma 2002 model elegance

o sarı ışık ara sıra bendede yanıyor üzerine gidiyorum bir süre sonra sönüyor bende shell 95 oktan kullanıyorum

• Arabayı ilk aldığımda benzini Shell den alıyorlardı. Dediğiniz gibi yakıt tüketimi çok azdı. Ben Opet ten almaya başladıktan sonra yakıt tüketimi 10 Lt nin altına hiç düşmedi.

Benzinci değişmesi nedeniyle yakıt sarfiyatı artar mı?
  • bunun olabileceğini söyleyen arkadaşlar var, ama 1 depoda 50km den fazla fark edeceğini düşünmüyorum,

yanlız sana bir önerim var, ne olursa olsun ani kalkış yapma ve aracı mümkün olduğunca 3000-3500 devir üstünde kullanma, kullanınca benzin ibresinin nasıl hareket ettiğini görüyorsun...

usta denemek için seri kulanmış, benim 150km de harcayacağım benzini o 40km de harcamış, sonrasında araç ile seri kalkış yaptım, gittiğim mesafe 100mt yi geçmez ama resmen 3 diş birden indi, tabi devir saatini dibe vurmuştum diyebilirim...
  • quote:

bunun olabileceğini söyleyen arkadaşlar var, ama 1 depoda 50km den fazla fark edeceğini düşünmüyorum,

yanlız sana bir önerim var, ne olursa olsun ani kalkış yapma ve aracı mümkün olduğunca 3000-3500 devir üstünde kullanma, kullanınca benzin ibresinin nasıl hareket ettiğini görüyorsun...

usta denemek için seri kulanmış, benim 150km de harcayacağım benzini o 40km de harcamış, sonrasında araç ile seri kalkış yaptım, gittiğim mesafe 100mt yi geçmez ama resmen 3 diş birden indi, tabi devir saatini dibe vurmuştum diyebilirim...

Mümkün olduğunca devrinde kullanmaya çalışıyorum ama eskiden anlık yakıt tüketimi 6.8 LT/100KM iken şimdi 10 LT den fazla tüketimi var. Ne olduğunu hala anlayamadım :(

• son iki haftadır bende aynı dertten yakınıyorum, tüm yakıt hesaplarım altüst oldu diyebilirim. normalde 750-800 km giderim diye hesap yaptım, şuan 500km yapmışım yol bilgisayarında 150km kaldı diyor. ki o kadar gitmez.

sei kullanımdan sonra ol bilgisayarını sıfırlasan da yüksek değerleri veriyor. bir süre sonra bu değerler düşmeye başlıyor,

dün aracın orjinal teybini de alt göze taktım. ekranda kalan mesafeyi ve gidilen mesafeyi de göstermeye başladı
  • quote:

quote:

o sarı ışık ara sıra bendede yanıyor üzerine gidiyorum bir süre sonra sönüyor bende shell 95 oktan kullanıyorum

Arkadaşlar carizmalar sadece benzini degil cokseyi secer gdi ler tüp secer tümü yagı secer 0 30 veya 0 40 dan baska yagda kullanmayın ve denildigi gibi aracın parcaları okadarda pahalı degıl öntakım komple yeni yaptırdım komple işcilik ve parca dahil 500 tl ye cıkyor buarada arac bakımlı ıse 100km de 4 ltre yakıyor size uzun yoldan bir ornek arkadaslar 850 km yolu normal birhızla ( 150 170 arası ) gittiginizde ceyrekdopo benzininiz kalıyor eger 850km yolu 220 240 km hızla gıderseniz yolun sonunda ışık yeni yanmış oluyor arkadaslar ama genede enguzeli sakın kullanmak derim ha bu arada ben zin olayı sehel den baskasını aldıgınızda arıza lambasıı yanı yorsa benzın pompasında sorununuz var veya ayarlatmanız gerekiyordemektır saygılar

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.