Şimdi Ara

Capitalism 2

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
18.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    http://www.enlight.com/capitalism2/

http://mustafa72-capitalism2.blogspot.com/

2003 yapımı olan oyun bence türünün en iyilerinden. Keşke devamıda gelseydi.

Oyunda tarım uretim hammedde ve satış olmak üzere 4 ana sektör var. Ara ürünleride sayarsak 100 den fazla ürün çeşidi var. Cep bilgisayarlarından arabalara oyuncak bebeklerden konserve yiyeceklere kadar bir çok ürün var. Borsa, reklam ve bankalar oyunun extraları. Campain bölümünde önce oyunu oynamayı öğreniyor sonra verilen hedeflere ulaşmaya çalışıyorsunuz. Custom game bölümünde kendi isteginize uygun zorluk seviyesini oluşturarak oyunu daha zevkli hale getirebiliyorsunuz.

Ticaret oyunu severlerin kacirmamasi gerekir...

Capitalism 2
     Capitalism 2
     Capitalism 2
     Capitalism 2
     Capitalism 2
     Capitalism 2
     Capitalism 2
     Capitalism 2
     Capitalism 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa72 -- 8 Şubat 2009; 15:07:32 >

• süper bir oyun ya hemen indiriyorum cok yesekkur ederim...
    ah bide türkce patch olsa :)
  • Teşekkürler.

Oyunu anlamak için ingilizcenizin kuvvetli olması lazım.
  • Oynayanlar olursa ufak bazı önerilerde bulunayım.

Oyuna başlayınca hep yatak üreterek başlıyorum. 1-2 ay içinde kara geçmeye başlıyorsunuz.

Ondan sonra önereceğim başlangıç sektörü leather wallet. Sonra ilaç üretmeye başlayabilirsiniz. Yada textile üretimi yapıp textile + leather ile 4 farklı ürün daha üretmeye başlayabilirsiniz. Ondan sonra zaten iyice kar edeceğiniz için hangi sektöre girerseniz girin rahat rahat gelişirsiniz.

Research oyunda kara geömeye başlayınca ilk yapmanız gereken şeylerden. önce üretmekte oldugunuz ürünlerin teknolojisini yükseltin sonra yapmayı düşündüklerinizin teknolojilerini artırın. Özellikle elektronik ürünlerde teknolojinizi üst seviyeye çıkardıktan sonra üretime başlayın.

Birde internal sale enable yapın derim ben hep öyle yapıyorum...
  • Big Biz Tycoon var oda bu oyuna benziyor biraz tavsiye ederim...
  • yok abi ben uğraşamam öyle çalışanların kaprisiyle falan kovarım hepsini kapatırım tükkanı capitalism 2 iyidir
  • lisedeyken çok oynuyordum bu oyunu sene 2003 falandı şimdi dün yeniden bir bakayım dedim fark etmediğim ne çok detay varmış şaşırdım o yıllardaki 0 ekonomi bilgisiyle o senaryoları nasıl tamamlamışım şaşırıyorum resmen
    edit: ekran çözünürlüğünü değiştirmenin bir yolu varmı herhangi bir komut ile vs. 800*600 çalışıyor galiba ve oldukça yorucu bir çözünürlük ekranında yarısı boş kalıyor.

edit:vistada çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bachree -- 25 Mayıs 2009; 9:44:15 >
  • Yıllardır oynarım, süper bir oyundur. Lakin son zamanlarda sorun çıkarmaya başladı. Ne zaman biraz kurcalamaya başlasam oyun kapanıyor kendi kendine. Acaba bu sorunla ilgili bir fikriniz var mı?
  • baya bi ingilizce gerektiren bir oyun
  • Teşekkürler
  • vista aciyor mu bu oyunu?
  • ewt bu oyunu bende oynayalı yıllar oluyor.. keşke dediğiniz gibi dewamı gelseydi çok iyi olurdu...
    ama konunun açılmasıyla canım çekti walla tekrar yukleyip oynuyorum hemen:)))

bu oyudan sonra beni en çok saran oyun transport giant olmuştur. konusu adından da anlaşılacağı gibi direkt üretim olmamasına rağmen, üretilen birçok çeşit malın taşıma işi oluyo. ilgilenenlere tawsiye....
  • bilgisayara yeni format attım ve yılların oyunu gitti yok artık. çok oynadım be oyunu :)

yağ madeninde iyi para var. oynayan varsa yağ madeni satın almasını öneririm.
  • Konuyu biraz hortlattım ama kusura bakmayın.Bu ekran çözünürlüğü arttırmanın bi yolu varmı acaba ???
    Oyun içindeki ayarlarda böyle bir kısım yok ??
  • Yok diye biliyorum ama olsa iyi olurdu...

quote:

Orjinalden alıntı: S@rKs-PoWeR

Konuyu biraz hortlattım ama kusura bakmayın.Bu ekran çözünürlüğü arttırmanın bi yolu varmı acaba ???
    Oyun içindeki ayarlarda böyle bir kısım yok ??
  • Tüh ya.Gözlerim bozulcak oynarken
  • birde arkadaşım Capitalism 2 benzeri oyunları yazarsan çok memnun olurum
  • Keşke benzer oyunlarda olsa ama o da yok bence...

Zamanında çok oyun denedim ama capitalism 2 nin verdiği tadı vermedi hiçbiri...

Yakın zamanda çıkan oyun varsa bilemiyorum...

quote:

Orjinalden alıntı: S@rKs-PoWeR

birde arkadaşım Capitalism 2 benzeri oyunları yazarsan çok memnun olurum
  • inşallah çıkar bu tür oyunlar
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.