Şimdi Ara

Çapa tıp

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çapa hakkında bilgisi olan öğrenci, mezun varsa anlatabilir mi nasıldır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• İlk iki sene rahat, 3-4 zorlar,5 rahat,6.sınıf yoğun internlük.Genel olarak klinik eğitimi çok iyi.
    Yurtiçi yurtdışı her türlü imkanları çok geniş.Hocalar,özellikle cerrahi-dahili klinik hocaları tr. deki en üsttekiler,bazıları bölümleriyle ilgili uluslarası örgütlerin başı.
    Çok fazla aktif klüp var;iü nün genel klüplerinden de aktif olabilir.
    Başka?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guytoncan -- 6 Ağustos 2018; 3:54:23 >
  • Çapa tıp ingilizce mi marmara tıp mı (çapanın ingilizcesi daha 1 yıllık ve akreditasyonu yok )

Ama marmaraya da gidip puanım boşa gitsin istemiyorum

Bi akıl verin

• Guytoncan G kullanıcısına yanıt
    En kolay okunan tıplardan biri olduğu söyleniyor doğru mudur

• selmanack S kullanıcısına yanıt
    Marmarada neden puanın boşa gitsin ki

• Hocam 1800 lerde bir şey yaptım çapa ing tam orada kapatıyor

Marmara 3800 de

Hani şey muhabbeti vardır yaptığın puan en yüksek nereyi tutuyosa oraya git boşuna puanını heba etme

Bence nerde mutlu olacaksan oraya git hocam tıpta marmara-çapanın çok farkı olduğunu düşünmüyorum

Çapa ing. yaz.Çapa tr./c.paşa tr yi de marmaranın önüne yaz.İngilizce türkçe tıp eğitiminin farkı yok gibi birşey.(Yurtdışı imkanı olarak da yok)Kontenjan olarak az almaları çok iyi.+bu okullar farklı okullar tüm hocaları tr.de ki en iyi hocalar.Bölümleri asistanlıkta tusta en yüksek puanlarla kapatan okullar.Lisans eğitimi olarak itf-ctf-marmara vs. bu sıralardaki okullarda çok über farklılık olmaz ama ilerisi açısından daha iyi olan itf-ctf yazman senin yararına.Önünde sonunda bu okulları isteyeceksin ilerde zaten

Ben şahsen kardeşime de ctf ing-itf ing-itf tr-ctf tr.sıralaması yaptıracağım.

• Versos kullanıcısına yanıt
    Tam 6 sene önce sistem değişene kadar öyleymiş.şu an öyle kolay değil ama çok zorlamaz.

Yeni sistemin ilk kurbanlarındanım bu aradaBiz neler çektik bi bilseniz gençler..alt dönemler yatsın kalksın dua etsin bizeduyduğum kadarıyla öyle sıkıntılar yok şu an.

Genel olarak zorluğu ankaradakilerden daha az ctf den daha zor olduğu yönünde

• Şimdi bezmialemi gezdim baya iyi olanakları var ama ak partiliden geçilmiyor yazıyor internette pek hoşuma gitmedi. Az insan alması güzel olanaklar da genel olarak güzel görünüyor ama bilemiyorum

cerrahpaşayı niye o kadar arkaya koydun ki 1707 ile kapattı geçen sene + kontenjanı 270 e düşmüş çapa tr 2500 lerdeydi
    çapa ing gelmeyebilir bende, 1868 yaptım geçen sene 1855 ile kapatmış okul 1. kontenjanım var oradan gelebilir belki
    İşte 6 sene önce sistem değişikliğiyle öyle oldu.normalde çapa üstteydi son 2-3 senedir düşmüş sıralama.ctf ing ile ctf tr farklı ama aynı sanılıyor.ctf ing deki adamlar makina gibiler ve rekabet çok fazla.az kişiler birbirlerini görüp gazlıyolar vs.ctf itf htepe ankara gibi okullar çok çok iyi okullar hasta sayısı çeşitliliği sayısı vs.bakımından,kitaplarda gördüğünüz en absürd vakaları bile görebilirsiniz bu okullarda.ama ctf de sistem ilginç şekilde yatış üzerine kurulu.o ing.deki adamlar daha ilgililer ve okuldan çok iyi yararlanırken aynı okul tr.deki adamlar tamamen yatış abartısız son 2-3 gün çalışıp en baba dersi bile verebiliyor ve okuldan yeteri faydayı görmüyor.bunun sebebi okul kalabalık insanlar bıkıyor vs vs.. bi sürü şey var ama durum bu.aynı şey diğer saydığım okullarda da geçerli fakat sistem öyle yatışa izin vermiyor seve seve çalışacaksın.

Birazda kişinin isteğine bağlı seçim aslında böyle rahat tıp-üni hayatı isteyebilirsiniz,ben hertürlü çalışırım çok iyi yetiştiririm kendimi diyebilirsiniz ctf isterseniz gerçekten de çok çok fayda göreceğiniz okul.Ama gördüğüm tanıdığım hemen tüm ctf tr.deki arkadaşlarım yatışı abartmış vaziyette ve pişman.İlginç şekilde aynı okul ing. bölüm alayı abartısız tr nin en iyileri.

Ben zamanında ing. programa girebilecek sıralamadaydım fakat gözümde büyüdü ing. ve yazmadım.şimdi pişmanmıyım,evet.sebebi de işte dediğim sayı az olması ve rekabet ve bunun getirisi vs.Ama zamanında nerden bileydimşimdi aynı durumda kardeşim ve ucundan ctf ing. olmadı itf ing olacak işallah.niye çapa tr.ctf nin önünde dersenizde dediğim gibi o sistem insanı köreltiyor benim görüşüm abartılı rahat.ama ben hertürlü yaparım ederim rahat bırakın derseniz iki okulda farketmez sıralamaya göre, o piti piti yapıp... nasıl yazıyorsanız yazın fark yok

• yazacak arkadaşlar bunu göz önünde bulundursun:http://www.gazetevatan.com/capa-hasdal-a-tasinacak-1069676-gundem/
  • Lax Guy kullanıcısına yanıt
    Yani?

ben her türlü ing okumak istiyorum çünkü tr okursam ingilizcemi geliştirebilirmiyim bilmiyorum hazırlık olunca ing öğrenmiyosun denilebilir ama benim yapımda 2 işi aynı anda götürmek yok. ben hevesle tr okuyup aynı anda ing çalışıcam desem nereye kadar, dediğin giibi çapa zor derslere asılmak lazım aklımda ingilizce çalışmak mı kalır. ama ing okuyunca dersler zaten ingilizce ister istemez çalışıcan onun için itf ing - marmara tıp ing yazıcam bence 2 sinin eğitim eşit çapa ne kadar iyi olsa da ing si 1 yıllık ve muhtemel dir ki çevirme ingilizceyle sorular sorulur marmara da oturmuş bir sistem var hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selmanack -- 7 Ağustos 2018; 0:28:3 >
    Hayırlısı olsun başarılar

Bir tavsiye daha ilk iki sene yurtdışı yurtiçi gez.4 e kadar en az bir kere yurtdışı staj yap.Dur artık az evde yatayım dizi film izleyeyim modunda olma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guytoncan -- 6 Ağustos 2018; 20:14:27 >
  • Bugün çapayı gezdim bina çok eski ve dağınık pek hoşuma gitmedi bezmialem güzel gibi ama orayı da bilmiyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.