Şimdi Ara

Canon ve Epson Tüm soruları Yanıtlıyorum. ! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
638
Cevap
27
Favori
63.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tutakbilisim

dilerszeniz 05425308748 whatsapp ile bir video çekin öyle bakalım.

ilginiz için tesekkurler cektim ama bi turlu yollayamadım videoyu
  • quote:

Orijinalden alıntı: husgam

Hocam öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim.
    Uzun zamandır kendime ilkoklula giden iki çocuğum ve öğretmen olan eşim için yazıcı aramaktayım.
    Her ne kadar tüm oklar epson kartuşu wifi bir makinayı almak yönünde olsada genede içimde bir şüphe daima olmadı değil.
    O yüzden halen daha canon, brother ve hp makinalara yapılan bitmeyen kartuş sistemleri hakkında araştırma yapıyorum.
    Bu süreçte yorumlarınızı ve cevaplarınızıda tek tek okudum.
    Ancak bir epson satıcısı olmanız bana biraz manidar geldi tabi.
    Dediğim gibi epson yazıcı tercihim hep vardı ama bir ev kullanıcısı için haftada 5-10 veya ayda 25-30 çıktı için wifi renkli bir makinaya 600-700 tl vermek biraz tuzlu bence. Her ne kadar epson'nun mürekkep maliyetleri ucuz olsada bence makina satış fiyatlarıyla bunu tolere ediyor (bizim gibi ev kullanıcıları için tabi) diye düşünyorum. Kaldıki yazıcının hızı, baskı kalitesi gibi özellikler bizim için pek birşey ifade etmiyor. Sorunsuzluk, kolay kartuş dolumu, konfor ve uygun fiyat bizim için daha önemli.
    Bu sebeple benim sorum epson kadar pahalı olmayan alternatif sorunu az olan bir çözümünüz olabilir mi?

Brother DCP-J105 Fotokopi + Tarayıcı + Wifi Renkli Yazıcı

http://www.hepsiburada.com/brother-dcp-j105-fotokopi-tarayici-wifi-renkli-yazici-pm-bd501407

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Emeği geçenlere saygılar
    ben ana sınıfı öğretmeni eşim için yazıcı alacağım renkli
    ayda 10 sayfa kadar çıktı alacağım senede belki 15 defa kuşe kagıda renkli çıktı alırım (fotograf çıktısı)
    normal kağıda da ayda 5 sayfa falan renkli çıktı alırım.
    kısacası ayda 15 sayfa kadar çıktı alacağım
    olmusken tarayıcı fotokopi olsa iyi olur
    wireless de vazgeçilmezim ortalıkta zaten yeteri kadar kablo var en azından ondan kurtulayım.

epson L220 güzel yazıcı heryerde hakkında methiyeler var alınası bir yazıcı amma lakin benim için fazla değilmidir (569 Tl).

soyle 200 tl lik bir yazıcı almak daha mantıklı değilmidir benim için orjinal kartusu ucuz olan bir yazıcı alsam nasıl bir dezavantajım olur

aylık alacağım çıktı sayısı az sonucta bana bir fikir verebilirmisiniz şimdiden tesekkurler.
  • agah07 A kullanıcısına yanıt
    Brother da da kartuş sorunu yaşarsınız muadil kartuş ile kullanırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tutakbilisim

Brother da da kartuş sorunu yaşarsınız muadil kartuş ile kullanırsınız.

aldığımız yazıcıların kartuşları çok pahalı değilse orjinal kullanmakta yarar var
    brother orjinal kartuşları 35 tl den az bu durumda orjinal kullanılır :)
    (epson 30 tl gibi kartuş fiyatları)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agah07 -- 18 Aralık 2015; 10:48:36 >
  • agah07 A kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Beyfendi 2400 sayfa siyah basıyor deniliyor ürün özelliklerinde fakat bu sayfa neye göre kime göre basılıyor ? Tek bir harf yazılı ise bence 2400 sayfa azdır.
    işin maaliyet konusuna gelince epson ile kıyaslama yaparken. Bence sayfa olarak değil hacim olarak kıyaslanması gerekir.
    1- Kartuş maaliyeti
    Brother LC-539xxl kartuşu 30 tl ve 30 ml mürekkep bulunmaktadır içinde.
    Epson 664 mürekkep kartuşu 30 tl ve 100 ml mürekkep bulunmaktadır.
    2- Çözünürlük
    Brother 1200X2400
    epson 1440X5760
    3- Hız
    Brother 11 (Siyah/Beyaz)
    Epson 33 Sayfa/dk. Tek renkli

4-Fiyat
    Brother DCP-J105 - 377 TL
    Epson L365 - 650 TL

Yani bu değerler karşısında
    2 yılda 10 dolum da karşılık olarak
    Brother 300 TL
    Epson 100 TL
  • Slm. Fotograf bastirmak icin yazici bakiyodum. Epson l800 iyi yorumlar almis ancak butcemin cok uzerinde. Epson l110 yada l300 modelleri ile baski kalitesinde bariz bir fark oluyormu? Yada canon cp910 onerirmisiniz? Canonun 5 renk kartuslu bir modelide ilgimi cekiyor ancak kartus dolumu hakkinda en ufak bir bilgim yok. Kolay bir islemmidir? Dolu bir canon yazici kac a4 baskida biter. Yani sık sık doldurmam gerekirmi. Cok fonksiyonlu bir yazici istemiyorum. Fotografi iyi bassin yeter. Hizda onemli degil ticari amacli kullanmiyicam cunku. Cevaplar icin tesekkurler. Oneriniz benim icin onemlidir. Sonra kagit sorarim isallah:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soghan -- 20 Aralık 2015; 23:53:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar ve şimdiden teşekkürler,

laser; renkli ve tarayıcılı bir yazıcı almam gerekiyor. dublex baksı lazım ancak fax gereksiz. toner doldurmasını kendim de yapabileceğim bir model varmıdır acaba?
    konya da bir yere sordum canon ve hp harici almayın sıkıntı yaşarsınız dedi.

tavsiyeniz nedir acaba
  • Merhaba,

Bende öğrenciyim ve Epson m200 almayı düşünüyorum kitap not çıktısı almak için. Çoğunlukla siyah beyaz çıktı alacağım ama %5 - 10 da olsa kitaplarda notlarda renkli resimli yerler oluyor ve siyah beyaz çıktılarda güzel anlaşılır çıktılar alınmıyor malesef.

m200 de de o tarz bir sorun olur mu? Fotoğraflar grafikler düzgün çıkar mı ?

Çift taraflı yazdırmak mümkün mü?

Son olarak 1 kağıdı en fazla kaç tane fotokopi çekebiliyor?

Şimdiden teşekkür ederim
  • soghan kullanıcısına yanıt
    Çok bariz bir fark yok ancak fark var tabi. Epsonun L serilerinin baskı çözünürlüğü aynıdır. Evde hobi amaçlı yapacaksanız l110 işinizi görür. Tank kapasitesi nerden baksanız 1500 adet 10x15 fotoğraf baskısı almanızı sağlar. Kaliteli kağıt kullanarak baskınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Kolay dolum tarzı şeyler sorun demektir. fabrikasyon olmadığı için de garantisizdir.

• ASTRO91 A kullanıcısına yanıt
    M200 ün baskı çözünürlüğü lazer yazıcılara göre yüksektir. Sadece lazerler daha parlak baskı sağlar. Seri tarama adetli fotokopi önemli değilse epson l serisi tercih edilebilir. Renkli seyler var dediğiniz için. Önemliyse m200 güzel tercih ancak Çift taraflı yazdırma seçeneği yok. Çoklu 99 adet çekebiliyorsunuz diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeknoVale -- 23 Aralık 2015; 0:14:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeknoVale

Çok bariz bir fark yok ancak fark var tabi. Epsonun L serilerinin baskı çözünürlüğü aynıdır. Evde hobi amaçlı yapacaksanız l110 işinizi görür. Tank kapasitesi nerden baksanız 1500 adet 10x15 fotoğraf baskısı almanızı sağlar. Kaliteli kağıt kullanarak baskınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Kolay dolum tarzı şeyler sorun demektir. fabrikasyon olmadığı için de garantisizdir.

Peki iyi bir kâğıt kullansam yinede bunun bir yazıcı çıktısı olduğu belli olurmu. Son olarak epson olmayan kağıt kullanabilirmiyim l110 modelinde? Yorumlarda baskı kafasının kağıda çok yakın geçtiğini ve kağıda mürekkep bulaştırdığı okudum. Birde yazıcı resetleme ne amaçla yapılıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seri tarama önemli ADF özelliği için M200 e bakıyorum.

Çift taraflı yazdırmayı manuel olarak yapacaz artık başka çare yok. Ama aklıma takılan tek şey var renkli bir grafiği, şekli yada resmi nasıl basıyor, anlaşılır güzel bi şekilde çıkartır mı.

Bunu nereden nasıl öğrenebilirim, yardımcı olabilecek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASTRO91 -- 25 Aralık 2015; 0:19:58 >
  • Merhabalar ben Epson L365 yazıcı aldım. Normal kağıt yerinede 160gr A4 aldım şimdi bu kağıda renkli çıktı almak istediğimde acaba hangi seçeneği seçmem laım fotoğraf çıktısı alırken 10x15 için premium glos ve en yükseği seciyorum a4 renkli alırken 160gr kağıdıma neyi seçmem lazım yoksa direk yazdır demem olur mu?

birde diğer sorum 10x15 fotoğraf çıktılarımın kenarında beyaz çerçeve oluyor bunu engelleme imkanım yok mu

@Tutakbilisim
    http://www.tutakbilisim.com/urun/epson-l310-renkli-yazici-en-ucuzu_10143.aspx?CatId=415
    http://www.tutakbilisim.com/urun/epson-l220-yazici-fotokopi-tarayici-renkli-a4-en-ucuzu_10144.aspx?CatId=415
    bunları öneririm. doluu basit ve ev kullanıcısını tatmin edecek kalitede baskı yapar.
    canon ip7250 yazıcı bitmeyen kartuşlu olarak 550 TL olarak satılmaktadır. Tabi sağlam monte edilirse
    canondan garanti beklemeyin dolum sisteminde
    Orjinal kartuş ile 15 20 baskıda biter ve ödeyeceğin tutar 300 Tl civarı
    ama dolan kartuş ile 100 tl kartuş alsanız defalarca dolum yaparsınız yarı fiyatına gelir.
    Ama bitmeyen kartuş sistemi daha uygun gelir.
    Tabi tavsiyem EPSON dur

• yavuzz42 Y kullanıcısına yanıt
    Valla açıkçası ben tonerlilerin renklilerine karşıyım
    Bence Sürekli besleme sistemli epsonlara bakınız.
    Daha uygun fiyat olur.
    M200 modelini bölgede tüm aras kargo şubelerine kurdum
    Adf özelliği mevcut.
    siyah beyaz da tonerliden daha kaliteli baskı alacağının garantisini veririm
    60 tane dolum ile ortalama 8 - 10 bin baskı alınıyor. Çabuk bitmiyor yani
    Daha önce ayda 5 kez doluma gelen kargo şubesi şimdi 2 ayda 1 geliyor.
    Adf özelliği mevcut tek seferde 30 tane baskı alınıyor.
    piyasada en ucuz fiyata verebilirim.
    Stoğumuzda mevcuttur.
    Bunun için gerek photoshop gerekse kağıt önemlidir.
    Yazıcı Resetleme değildir.
    Pad hatası gelir onun için yazılım ve pad değişimi gerekmektedir.
    Yazıcının padinin değiştirmeden yazılım yüklenmesi yazıcıya zarar vermektedir.
    Telefon ile iletişime geçerseniz size whatsapp dan test baskılarını gösterebilirim
    veya elinizde bir kağıt varsa baskı alabiliriz.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.