Şimdi Ara

### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ### (236. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.950
Cevap
69
Favori
318.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

quote:

Orijinalden alıntı: blue_key

arkadaşlar merhabalar bende geçtiğimiz günlerde bu makinayı alarak aranıza katılmış bulunmaktayım forumda çok güzel karaler görüyorum ilk denemelerimi yaptım ve bir kaç örnek fotoda ben yükledim umarım beğenirsiniz siz değerli arkadaşlar değerlendirse sevinirim her türlü eleştiriye açığım saygılar...

Devamı olacak umarım beğenirsiniz iyi forumlar...

İmza o kadar büyük ki, fotoğrafta ne olduğu dikkat bile çekmiyor. Bence imzadan kurtul bir an önce.

bunlar ilk denemelerdi hocam imzalar pek estetik olmadı biraz daha küçültürüm sonrakilerde teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: El Guapo

son kare özellikle çok başarılı

beğendiğinize sevindim teşekkürederim..
  • Son kare başarılı lakin imza olayı bozmuş. İmza atmanıza gerek yok aslında yinede siz bilirsiniz ama ufak şeffaf olursa en azından dikkat dağıtmaz.
    Manuel ayarlarada yavaştan geçiş yaparsınız o zaman foto çekmek daha zevkli olacaktır.
  • Öncelikle hayırlı olsun, hoşgeldiniz. Kalabalık olmaması adına fotoğrafları alıntılamadım. Üçüncü ve beşinci(son) fotoğraf gayet güzel, elinize sağlık. Kullanıcı ayarlı mod ile fotoğraf çekmeye gayet edin.
  • Eve gidince paylaşırım ama beklentiyi yüksek tutmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERKUTCN

Son kare başarılı lakin imza olayı bozmuş. İmza atmanıza gerek yok aslında yinede siz bilirsiniz ama ufak şeffaf olursa en azından dikkat dağıtmaz.
    Manuel ayarlarada yavaştan geçiş yaparsınız o zaman foto çekmek daha zevkli olacaktır.

öneriniz için teşekkürler bunları dikkate alacağım lakin manuel ayarları o kadar uğraşmama rağmen etkin kullanamıyorum dediğiniz gibi ileride estantane diyafram vs gibi olayları çözersem inşallah öyle devam ederim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gentleman_

Öncelikle hayırlı olsun, hoşgeldiniz. Kalabalık olmaması adına fotoğrafları alıntılamadım. Üçüncü ve beşinci(son) fotoğraf gayet güzel, elinize sağlık. Kullanıcı ayarlı mod ile fotoğraf çekmeye gayet edin.

hoşbuldum gentleman_ hocam. teşekküredrim inşallah ilerleyen zamanlar içerisinde kullanıcı modlarını kullanacağım tabiki buna sizin ve forumdaki diğer dostlarında katkısı olacaktır şüphesiz şimdilik elden gelen bu ama mümkün oldukça en iyisini yapmaya göz zevkineze hitabetmeye gayret edeceğim..
  • quote:

hoşbuldum gentleman_ hocam. teşekküredrim inşallah ilerleyen zamanlar içerisinde kullanıcı modlarını kullanacağım tabiki buna sizin ve forumdaki diğer dostlarında katkısı olacaktır şüphesiz şimdilik elden gelen bu ama mümkün oldukça en iyisini yapmaya göz zevkineze hitabetmeye gayret edeceğim..

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım, ayrıca kullanıcı üyeler de yardımlarını esirgemez. Çok sıcak ve seviyeli bir konu başlığında olduğumuzu düşünüyorum. Siz de otomatik modlarda çektiğiniz bu fotoğraflarla bile gayet başarıya yönelik adımlar atmışsınız bence. Bu fotoğraflar otomatik mod ile çekildiği için sadece kompozisyon olarak yorum yapıyorum ve bakış açınız gayet iyi. Şimdiden konuşmak yanlış olur ancak siz kullanıcı ayarlı mod öğrendiğiniz zaman güzel çalışmalar ortaya koyacağınıza inanıyorum.

• Stainless.. kullanıcısına yanıt
    Bunu Aldım Hocam :)
    http://www.vatanbilgisayar.com/Dijital%20Kamera/panasonic-dmc-fs22_siyah-dmc-fs22-dijital-fotograf-makinesi-(siyah)/productdetails.aspx?I_ID=57494

http://www.youtube.com/watch?v=-jcCc1VFTpA

Gösterdiğim 2 Makine Ve Bu Makineyi Yan Yana Koyup Çektiğimizde Bu Makinenin En Net Görüntüyü Verdiğini Farkettim Satıcı Bunu Tavsiye Ettmişti
    Yeni Nesil Ve Lensin En Kaliteli Lens Üreticisi Olduğundan Bahsetti Benim İçin Uzaktaki Görüntü Önemli Olmadığı İçin Optik Zoom Düşük Olması Farketmiyordu 4x Miş
    Sizce Hocam Hatamı Yaptım Yoksa Satıcının Bahsettiği Gibi Kaliteli Birşeymi.

• quote:

Orijinalden alıntı: krm123

http://www.vatanbilgisayar.com/Dijital%20Kamera/panasonic-dmc-fs22_siyah-dmc-fs22-dijital-fotograf-makinesi-(siyah)/productdetails.aspx?I_ID=57494

Gösterdiğim 2 Makine Ve Bu Makineyi Yan Yana Koyup Çektiğimizde Bu Makinenin En Net Görüntüyü Verdiğini Farkettim Satıcı Bunu Tavsiye Ettmişti
    Yeni Nesil Ve Lensin En Kaliteli Lens Üreticisi Olduğundan Bahsetti Benim İçin Uzaktaki Görüntü Önemli Olmadığı İçin Optik Zoom Düşük Olması Farketmiyordu 4x Miş

Hayırlı olsun, geçmiş olsun. O kadar parayı sadece dokunmatik ekran özelliğine verdiğinizi söyleyebilirim.

• Arkadaşlar merhaba, bende bu makinayı almayı düşünüyorum.
    Şu an için en uygun 209TL - 11 pepsi inidirimiyle n11.com'da sanırım. Fiyat/performans olarak birkaç da yorum istesem sizden ona göre bende aranıza katılsam
  • gentleman_ kullanıcısına yanıt
    canon 150 alıcaktım ama aldığım makineyle canon yan yana getirdim 2 3 fotosunu panasonic cok net gösteriyordu canon biraz düşük kaldı yanında
  • quote:

yeni nesil lens?
    açıkçası çok çok iyi takip ettiğim bir konu değil ama bu bana satış hilesi gibi geldi.
    http://www.photographyblog.com/reviews/panasonic_lumix_dmc_fs22_review/sample_images/ şurdaki örneklere de bakınca aradaki fiyat farkının fotoğraf kalitesinde bir karşılığını göremedim ben açıkçası.

quote:

canon 150 alıcaktım ama aldığım makineyle canon yan yana getirdim 2 3 fotosunu panasonic cok net gösteriyordu canon biraz düşük kaldı yanında

yan yana getirip baktım derken bilgisayarda mı yoksa makinelerin ekranında mı baktınız? ekranı canlı, parlaklık ayarı yüksek vs. olabilir bunları da düşünmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 11 Haziran 2013; 22:26:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gentleman_

quote:

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım, ayrıca kullanıcı üyeler de yardımlarını esirgemez. Çok sıcak ve seviyeli bir konu başlığında olduğumuzu düşünüyorum. Siz de otomatik modlarda çektiğiniz bu fotoğraflarla bile gayet başarıya yönelik adımlar atmışsınız bence. Bu fotoğraflar otomatik mod ile çekildiği için sadece kompozisyon olarak yorum yapıyorum ve bakış açınız gayet iyi. Şimdiden konuşmak yanlış olur ancak siz kullanıcı ayarlı mod öğrendiğiniz zaman güzel çalışmalar ortaya koyacağınıza inanıyorum.

konu içinde yardımınızı esirgemiyeceğinizden eminim hocam dediğiniz gibi kompozisyonel olarak bakış açım iyidir buna bir kaç ilave örnek daha ilave edeceğim yakın zamanda tekrar teşekkürederim alakanızdan ötürü iyi akşamlar diliyorum...

• işlerimin yoğunluğundan dolayı pek giremiyordum foruma.. ben girmeyeli 10 sayfa ilerlemiş bütün yorumları inceledim.aramıza yeni katılan arkadaşlar var hepside hoşgelmişler..

araç içi çekimlerimden çankırı da bir yayla..
     ### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ###
  • İlk defa uyguladım bu işlemi zaten photoshop programıylada fazla haşır neşir değilim, olumlu olumsuz yorumları bekliyorum.Bu efekti çok sevdim nette çok güzel uygulamaları var.Daha önce uyguladıysanız yardımcı olun ileride bunu çok kullanıcam sanırım.
  • krm123 K kullanıcısına yanıt
    cihazı almışsınız hayırlı olsun panasonıc lumıx fs serileri kesinlikle çok güzel cihazlardır.. özellikle video çekimi sx150 den daha iyi diyebilirim tecrübeyle sabittir. "ia" otomatik çekim modu var ortama göre kendi ayarlıyor cihaz ama fiyatı çok pahalı geldi bana.. bende lumıx fs11 kullanıcısıyım ben 2 sene evvel 230 tl ye almıştım .

"geçmiş olsun" diye yorum yapan arkadaş ya cihazın çekimlerini görmedi .. yada büyük ihtimalle almış olduğun cihazın fiyatı pahalı geldi ki bana da pahalı geldi.. onun için bu yorumu yaptı

cihazın eksi yönleri: zoom çok az sadece 4x , video çekim esnasında zoom yapamıyor , manuel mod yok. eksilerine rağmen foto kalitesi süper diyebilirim ben hala severek kullanıyorum.. tabii bu aralar sx150 üzerinde yoğunluğum var..
  • aeson01 kullanıcısına yanıt
    photoshop ile foto orjinalinden çok daha güzel olmuş.. hangi photoshop proğramını kullandın birde hangi efect .. bende fotolar üzerinde hiç photosop kullanmayan biri olarak acaba kullanmaya başlasammı diyorum..
  • Photoshop CS5 kullanıyorum.Şu cross processing efektiyle bunu yapabiliyosunuz.Şöyle bi video da var.Belki tam düzgün bişey olmamış olabilir ama evet bende orjinalden daha güzel olduğunu düşünüyorum.
    http://www.bascek.com/10394/photoshop-ile-cross-processing/
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeson01

İlk defa uyguladım bu işlemi zaten photoshop programıylada fazla haşır neşir değilim, olumlu olumsuz yorumları bekliyorum.Bu efekti çok sevdim nette çok güzel uygulamaları var.Daha önce uyguladıysanız yardımcı olun ileride bunu çok kullanıcam sanırım.

güzel olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Guapo -- 12 Haziran 2013; 8:11:11 >

• 
Sayfa: önceki 234235236237238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.