Şimdi Ara

### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ### (238. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.951
Cevap
69
Favori
318.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 12x ZOOM ile cekildi photomatixtede biraz oynandı

### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ###

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangreal_1905 -- 12 Haziran 2013; 22:37:18 >
  • Merhaba arkadaşlar. Sizden ufak bir yardım isteyeceğim. Haftasonu arkadaşımın nişanı var fotoğrafları benim çekmemi istedi . Hangi modda ve hangi ayarda daha net fotoğraf yakalayabilirim . Mekan kapalı alan ve gece olacak. Bu konuda çok tecrübem yok .

iso-enstantane-diyafram-flaş v.s. gibi uygun ayarları yazabilirseniz sevinirim .

Teşekkürler şimdiden :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: naturel18

cihazı almışsınız hayırlı olsun panasonıc lumıx fs serileri kesinlikle çok güzel cihazlardır.. özellikle video çekimi sx150 den daha iyi diyebilirim tecrübeyle sabittir. "ia" otomatik çekim modu var ortama göre kendi ayarlıyor cihaz ama fiyatı çok pahalı geldi bana.. bende lumıx fs11 kullanıcısıyım ben 2 sene evvel 230 tl ye almıştım .

"geçmiş olsun" diye yorum yapan arkadaş ya cihazın çekimlerini görmedi .. yada büyük ihtimalle almış olduğun cihazın fiyatı pahalı geldi ki bana da pahalı geldi.. onun için bu yorumu yaptı

cihazın eksi yönleri: zoom çok az sadece 4x , video çekim esnasında zoom yapamıyor , manuel mod yok. eksilerine rağmen foto kalitesi süper diyebilirim ben hala severek kullanıyorum.. tabii bu aralar sx150 üzerinde yoğunluğum var..

Mesajınızı Yeni Gördüm Çekimleri İyi Dediğiniz Gibi Ancak Değiştirebilirim sx150 yada daha iyisiyle

• quote:

Orijinalden alıntı: mavi_anahtar

Merhaba arkadaşlar. Sizden ufak bir yardım isteyeceğim. Haftasonu arkadaşımın nişanı var fotoğrafları benim çekmemi istedi . Hangi modda ve hangi ayarda daha net fotoğraf yakalayabilirim . Mekan kapalı alan ve gece olacak. Bu konuda çok tecrübem yok .

iso-enstantane-diyafram-flaş v.s. gibi uygun ayarları yazabilirseniz sevinirim .

Hocam açıkçası bu makineyle çok güzel sonuçlar alınamaz. Arkadaşınız üzülmesin sonra, bir kere yapılıyor. Daha iyi bir makine bulunursa iyi olur. Çünkü SX150 yetersiz gelecektir. Kapalı alanda biliyorsunuz bizim makine çuvallıyor. Ama illa ki bumakine ile çekilecek derseniz konunun ilk sayfasındaki ilk mesajda karanlık ortamlarda nasıl ayarlar yapmanız gerektiği(manuel mod) yazılı. İnceleyebilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: naturel18

günbatımı

ve çay keyfi

Hocam elinize sağlık, güzel olmuşlar. Ters ışığı çok severim, güzel de çekmişsiniz

Yalnız yine bişeyler söylemeden edemeyeceğim :) İlk fotoğrafta gökyüzü çok fazla olmuş, siyah kısım çok az girmiş fotoğrafa. Biraz daha girip altın oran çizgisine tam otursaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Ama bu haliyle de çok iyi...

2. fotoğrafta enstantane yetersiz kalmış. İlk fotoğraf daha iyi bu konuda. 2. fotoğrafta f/5,6 yerine f/8 kullansaydınız ve 1/320 değil de 1/400 kullansaydınız çok daha iyi olurdu. İlk fotoğrafınızda f/5,6 ve 1/640 değeri var gördüğünüz gibi. 2. fotoğraf pozlamada çok daha iyi olmuş. Aklınızda bulunsun; manzara çekimlerinde diyafram olarak f/8-f/11 en iyi diyafram aralığıdır. Bunu genel olarak söyledim tabi, bizim makine f/8'e kadar çıkabiliyor. Manzara fotoğraflarında f/8 kullanmak daha iyidir. Ters ışıkta da enstantane hızını artırmaktan kaçınmayın. Makine ekranı da aldatıcı oluyor bazen. Benim 2-3 tane ters ışık fotoğrafım var, hepsinde bu hataya düştüm. Çünkü çektiğimde bunları bilmiyordum.

Son fotoğraf ayrı bir güzel zaten, aç olduğumdan mıdır bilemedim ama :) Acaba diyorum, soldaki çay bardağı biraz daha sağa kaydırılsaydı ve sağdaki bardak da biraz daha dışarı alınsaydı daha güzel olur muydu ki? Benim ki varsayım tabi ki. Bu hâliyle de çok güzeller :)

Paylaşım için teşekkürler... Konu son günlerde çok canlı, hep böyle olur inşaallah :)

• quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

12x ZOOM ile cekildi photomatixtede biraz oynandı

Alttaki binalar fazlasıyla bozuyor. Gökyüzü biraz daha alınsaydı daha iyi olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: blue_key

Hocam bu fotoğrafınız çok hoşuma gitti, çok farklı bir bakış açısı olmuş. Elinize sağlık

• An itibariyle bende siparişimi verdim ve aranıza katıldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: afu2

An itibariyle bende siparişimi verdim ve aranıza katıldım

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanırsınız inşallah.
    Nerden ve kaç liraya sipariş verdiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: superhead

quote:

Orijinalden alıntı: afu2

An itibariyle bende siparişimi verdim ve aranıza katıldım

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanırsınız inşallah.
    Nerden ve kaç liraya sipariş verdiniz?

Çok teşekkür ederim.

n11.com'dan verdim siparişimi. 209TL - 11 pepsi indirimi - 2TL world puanım varmış
    196TL'ye almış oldum

• güzel fiyat tekrar hayırlı olsun.
  • Hayırlı olsun, güle güle kullanın makinenizi

Merak ettikleriniz için konunun ilk sayfasındaki ilk mesaja bakınız, aradığınızı bulacaksınız... Merak ettiğiniz kısımları yazıyı okuduktan sonra sorabilirsiniz...
  •  ### Canon SX150 IS Ana Konu - Paylaşım & Genel Bilgi & Diğer ###
  • Stainless.. kullanıcısına yanıt
    beğendiğinize sevindim hocam bu gibi fotoğrafları seviyorum umarım daha güzellerinide paylaşmak nasibolur derken bir karede bu mesajın üzerine iliştirieyim istedim..

Galata Köprüsünde Gün Batımı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue_key -- 13 Haziran 2013; 9:31:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue_key

beğendiğinize sevindim hocam bu gibi fotoğrafları seviyorum umarım daha güzellerinide paylaşmak nasibolur derken bir karede bu mesajın üzerine iliştirieyim istedim..

Galata Köprüsünde Gün Batımı...

Hocam elinize sağlık, bu da çok iyi olmuş. Yeni başlayan birisi için çok güzel pozlar. Daha önce fotoğraf çekmişliğiniz var mı?

Soldaki direğin tamamı alınsaydı, fotoğraf da düz olsaydı çok daha güzel olurdu. Fotoğrafın yamukluğunu gidermek çok basit. Photoscape programında düzeltiyorum ben yamuk fotoğrafları. Photoshop'tan daha kolay. Eğer isterseniz nasıl yapacağınızı anlatırım.Çünkü fotoğrafın yamukluu gerçekten bozuyor fotoğrafı

Ekleme:
    ISO'yu otomatikte bırakmışsınız galiba. Onu otomatiğe almayın derim. ISO-160 imiş bu fotoğrafınızda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stainless.. -- 13 Haziran 2013; 12:00:49 >

• Böyle daha iyi oldu sanki;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stainless.. -- 13 Haziran 2013; 12:07:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stainless..
    Ekleme: ISO'yu otomatikte bırakmışsınız galiba. Onu otomatiğe almayın derim. ISO-160 imiş bu fotoğrafınızda.

yeri gelmişken, iso yu 80e sabitliyorum hiç arttırmadım ben bugüne kadar. gerekirse makineyi sabitler enstantaneyi uzatırım diye düşünüyorum açıkçası, sizde de böyle bir antipati var mı isoya karşı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavi_anahtar

Merhaba arkadaşlar. Sizden ufak bir yardım isteyeceğim. Haftasonu arkadaşımın nişanı var fotoğrafları benim çekmemi istedi . Hangi modda ve hangi ayarda daha net fotoğraf yakalayabilirim . Mekan kapalı alan ve gece olacak. Bu konuda çok tecrübem yok .

Nişan gibi tekrarı mümkün olmayan bir organizasyon için sx150 pek mantıklı olmaz. ISO-Noise başarısı yüksek bir DSLR tercih etmek daha doğru olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

yeri gelmişken, iso yu 80e sabitliyorum hiç arttırmadım ben bugüne kadar. gerekirse makineyi sabitler enstantaneyi uzatırım diye düşünüyorum açıkçası, sizde de böyle bir antipati var mı isoya karşı

Var var olmaz mı :) Sadece uzun pozlama yapamadığım zamanlarda artırırım. O da en fazla 400. O bile öldürüyor fotoğrafı. Bir DSLR'ımız olaydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangreal_1905

12x ZOOM ile cekildi photomatixtede biraz oynandı

Fotoğrafın ortalama 2/3'ünü binalar 1/3'ünü de gökyüzü kaplıyor. 1/3'ü binalardan oluşsaydı daha güzel olurdu. Ancak bu haliyle de güzel bir fotoğraf, elinize sağlık.

• 
Sayfa: önceki 236237238239240
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.