Şimdi Ara

Canon giris seviyesi Rebel'leri duyurdu: 600D ve 1100D (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
6.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ozturert

1100D ile 18-55 MarkIII (IS'siz versiyon) geliyormuş, 18-55 IS de MarkII olmuş anlıyorum
    200-400 f4 IS geldiğine göre 100-400'ün yerini 70-300 L ve 200-400 f4 L ile kapatmış oldular, yani tahminen 100-400 MarkII çıkmayacak.
    Canon 8-15 L balık gözü ile değişik bir teknoloji getirmişti, şimdi objektif içinde 1.4x extender ile yeni bir teknoloji daha geliyor. Sigma'nın 200-500 f2.8'i ile yaptığı yanında bir 2.0x extender vermekti, yani lense dahil değildi.
    Yeni flaşları da ilginç. Örneğin 320EX video sırasında sürekli ışık verebiliyor (LED ile).
    Bu arada Sigma da nihayet 70-200 f2.8 OS lensinin fiyatını düşürmüş. Resmen Canon eşleniği fiyatına satılan o kocaman lens o kadar az sattı ki fiyatı kırmak zorunda kaldılar, şimdi satışları biraz artabilir.

Kit lenslerinin fiyatlari belli degil henuz sanirim?

Zaten ucuz bir lens neden iki adet versiyon cikarilir ki?

• quote:

Bu arada Sigma da nihayet 70-200 f2.8 OS lensinin fiyatını düşürmüş. Resmen Canon eşleniği fiyatına satılan o kocaman lens o kadar az sattı ki fiyatı kırmak zorunda kaldılar, şimdi satışları biraz artabilir.

O fiyat düsürme isi de cok ilginc. ~1900 dolardan ~1500 dolara düstü demisler. Sigmanin kendi sitesindeki fiyati 2400 dolar. Ya da ben yanlis lense bakiyorum. Almanya fiyati halen 1500 eur. Canon 1900 eur'ya varken o Sigma alinir mi bilmiyorum.
  • quote:

1100D ile 18-55 MarkIII (IS'siz versiyon) geliyormuş, 18-55 IS de MarkII olmuş anlıyorum
    200-400 f4 IS geldiğine göre 100-400'ün yerini 70-300 L ve 200-400 f4 L ile kapatmış oldular, yani tahminen 100-400 MarkII çıkmayacak.
    Canon 8-15 L balık gözü ile değişik bir teknoloji getirmişti, şimdi objektif içinde 1.4x extender ile yeni bir teknoloji daha geliyor.

200-400 cok ilginc bir lens olacak gibi. Acikcasi fiyatini cok merak ediyorum.
  • Canon 2010'da 2543 yeni patent kayıt ettirmiş. Son 18 yılda en çok patent kaydettiren firmalar arasında Canon hep ilk 5te.
    Bu patentlerin arasına "adam gibi kullanışlı lens kapağı"nı da ekleseler fena olmayacak
  • Canon 600D’nin özelliklerine bakalım.

18 MP CMOS algılayıcı
    Full HD video kayıt
    3.7 fps çekim hızı
    9 nokta AF ve iFCL ölçüm
    Kablosuz flaş tetikleme
    3 inç dönebilir ekran
    ISO 100-6400
    DIGIC 4 işlemci
    550D’nin üzerine ne gelmiş diye bakınca, 60D’nin özellikleri gelmiş diyebiliriz. Dönebilir ekran en önemli fark. Flaş tetikleme özelliği de 600D’ye gelmiş. İlk kez EOS 60′de gördüğümüz özel çekim filtreleri de 600D’de kullanılmış. Lens de yeni. Aynı kit lens aslında ama yeni versiyonu 18-55mm F3.5-5.6 IS II. Görünüş olarak değişmiş. Fotoğraf kalitesini ise test etmek gerek ama fark olacağını sanmıyoruz. Muhtemelen ISO performansı da 60D’ye yakındır. 550D’deki algılayıcı 60D ve 7D’den bir gömlek aşağıdaydı.

550D’yi değiştirmeyi gerektirecek bir yenilik yok aslında ama 60D almayı düşünen ama bütçesi yetmeyenlere iyi gelecek bu haber. 550D ile aradaki fiyat farkına bakıp, doğrudan 600D önerebilecek miyiz bakacağız. Zira dönebilir ekran önemli bir avantaj. Video çekim kalitesinin de 60D kadar iyi olmasını bekleyebiliriz. Tabii elle ses ayar imkanı da var mı bakacağız.

Diğer model ise 1100D

Canon 1100D’nin özelliklerine bakalım.

12 MP CMOS algılayıcı
    HD video kayıt
    3.2 fps çekim hızı
    9 nokta AF ve iFCL ölçüm
    2.7 inç ekran
    ISO 100-6400
    DIGIC 4 işlemci
    1100D, önceki modeliyle kesinlikle büyük farkların olduğu model. Çözünürlük 10MP’den 12MP’ye çıkıyor. DIGIC3 yerine DIGIC4 geliyor ki bu da daha başarılı ISO performansı demek. 7 yerine 9 AF noktası var ve ölçüm sistemi iFCL. Ekran da 2.5 inç yerine 2.7 inç ve yansıma önleyici kaplaması var. Ve elbette 1280×720 de olsa video geliyor. 60D’deki yaratıcı filtreler bu modele de eklenmiş. Yazılım kullanmadan birçok efekti makinede verebiliyorsunuz.

alıntı

• quote:

Canon 2010'da 2543 yeni patent kayıt ettirmiş. Son 18 yılda en çok patent kaydettiren firmalar arasında Canon hep ilk 5te.
    Bu patentlerin arasına "adam gibi kullanışlı lens kapağı"nı da ekleseler fena olmayacak

Canon teknoloji ürettigi icin bence bu endüstrideki yeri ayri.
    Ama bir o kadarda mezarci bir firma. Lens kapagini düzgün yapmamak icin inat ediyorlar. Veya su uyduruktan günesligi yanlizca L serisinde veriyorlar.
  • Imaging resource deki örneklere baktımda 1100 D nin 3200 ISO ya kdar çok iyi olduğunu gördüm hatta 3200 ve 6400 de fena sayılmaz üstelik incelediğim örnekler de NR OFF konumunda çekilmişler hoşuma gitmedi desem yalan olur Pentax K-X e ciddi bir rakip geldi anlaşılan fiyatı da uygun olursa giriş seviyesinde dengeleri değiştirebilir bu makina
  • quote:

Orijinalden alıntı: doroşenko

Imaging resource deki örneklere baktımda 1100 D nin 3200 ISO ya kdar çok iyi olduğunu gördüm hatta 3200 ve 6400 de fena sayılmaz üstelik incelediğim örnekler de NR OFF konumunda çekilmişler hoşuma gitmedi desem yalan olur Pentax K-X e ciddi bir rakip geldi anlaşılan fiyatı da uygun olursa giriş seviyesinde dengeleri değiştirebilir bu makina

Siz öyle deyince baktım gerçekten farklı bir sensörü var bu makinanın 450dninki değil iso performansını nikonun 12mplerinden daha iyi buldum canon 600d ve 1100 d ile beni şaşırttı. 600d çok saçma bir model gibi geliyo bana 1100d farklı olmuş. bir insan neden gidip 600d alsınki 550d varken? ama 1100d dediğiniz gibi farklı.
  • quote:

Imaging resource deki örneklere baktımda 1100 D nin 3200 ISO ya kdar çok iyi olduğunu gördüm hatta 3200 ve 6400 de fena sayılmaz üstelik incelediğim örnekler de NR OFF konumunda çekilmişler hoşuma gitmedi desem yalan olur Pentax K-X e ciddi bir rakip geldi anlaşılan fiyatı da uygun olursa giriş seviyesinde dengeleri değiştirebilir bu makina

Ne bitmez rakipmiş arkadaş? 800D çıkarsa aynı şeylere duyarsam şarırmam artık. K-x e bir rakip daha
  • 600D acayip gereksiz bi model olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. House M.D.

quote:

Ne bitmez rakipmiş arkadaş? 800D çıkarsa aynı şeylere duyarsam şarırmam artık. K-x e bir rakip daha

Yok Dr.Mouse HD kardeşim

Hiç bir marka ve model takıntım yoktur.Ancak Pentax ın K-x ile Giriş seviyesinde Iso ve foto kalitesine büyük bir değişim ve yeni standartlar getirdiğide tartışılmaz.Sadece benzer kalitede yada daha iyi modellerin çıkması biz tüketicilerin avantajına olduğundan Canonun 1100d modeli ile bize yeni bir altenatif sunması hoşuma gitti.Yoksa kuru kuru ya marka model fanatizmi yapmak için yazmadım önceki mesajımdakileri.

Pentax K-x seviyesi yada daha iyi Iso ve foto kalitesine sahip olabilecek böyle bir makina hem elinde Canon un daha eski modellerini kullanan ama 500 ve 550 d yegeçecek madi gücü olmayan 1000d yide yetersiz bulan yada başka marka bir sistem kullanıpta Canon un lens çeşitliliğinden (Sigma, tamron un canon uyumlularıda dahil) yararlanmak isteyenler için hatta ucuz bir fiyatla ve tüm bu avantajlarla D-SLR işine yeni girecekler için güzel bir seçenek oluyor hatta şunuda söyleyebiliriz (pek hazzetmesemde) marka fanatiği olupta bütçesi kısıtlı olanlar için de egolarını tatmin fırsatı oluyor.

her ne olursa olsun rekabet tüketicinin lehine ise ve işine yarıyorsa güzeldir.

• taze bir konu... sanalreyonum da eos 550 d 1600 tl civarı.. bu ürün daha yok. site güvenilir mi almayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@rvelous

500 ve 600mm f4 ler de gelmiş. içinde dahili konvertör bulunan 200-400mm f4 ilginç, konvertörü aktif hale getirdiğiniz zaman 280-560 f5.6 oluyor..ama haberde "develops" demiş, sanırım bu sistem daha önce vardı..

ayrıca şimdi farkettim, kit lensler de yenilenmiş. bakalım eskisine göre nasıl bir performans gösterecek..

"According to Canon this is identical in specification to the previous version, and features exactly the same optics and IS system: it simply has a revised external design. The visible changes suggest a paring down of production costs, for example the 'white square' alignment mark for mounting the lens is now simply painted on, rather than moulded."

ilginç..neden kaliteyi biraz olsun arttırmazlar ki..

Çok basit, zaten ürünün koşturduğu lig belli, eğer kaliteyi yükseltirse diğer bütün ürünlerle de aynı farkı koruması gerekiyor. Hal böyle olunca da otomatikman satış fiyatları yükselir ve rakipleri karşısında pazar kaybetmeye başlar.
    Canon dediğimiz marka bir Hasselblad değil, bu fiyatlarda ve bu kalitede satmaya devam etmesi iyi olur.

Konuya dönersek, 350D ile 550D arasında, gövdenin çekim kalitesi açısından fark yok, bugün aynı lensi 2 makinaya da takarak denedim. Beni haklı çıkardı. 600D de öyle olacak, bu aşikar.
    Zaten ekledikleri farklılıklar hep 350 450D kullanıcılarından çalmaya yönelik değil, alt seviyede ya da fotoğrafa başlamak isteyenlerden pay alabilmek... Dönen ve eskisine göre büyüyen ekran, video çekimi vs.

• Bende bi tane kutusu açılmamış Canon 600D T3i var kit lens 18-55mm IS II ile birlikte. Almak isteyen olursa mail atabilir. abdozdemir@yahoo.com
  • Geçen elektroworld de 1100D yi inceledim, incelemez olaydım açık ara elime aldığım en dandik hisli dslr, ne ergonomi ne birşey vardı
  • Daha 550D satışı tam oturmadı hemen hoop 600D. Elimizde olan makinanın değerini de düşürüyorlar. 500D kullanıcısıyım,550D alan arkadaşımın makinasını kurcalamıştım biraz. Çok "dandik" gelmişti kasası. 500D nin birebir aynısı gibi ama birşeyi eksikti sanki. Şimdi farklı bi dizaynla 600D çıkartmışlar. Ne gereği var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ölü ozan

video inceleme
    örnek çekimler
    yorumlar

1100d için http://www.bascek.com/11038/canon-eos-1100d-incelemesi/
    600d için http://www.bascek.com/10988/canon-eos-600d-incelemesi/

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.