Şimdi Ara

@@ Canon EOS DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@ (1602. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
44.056
Cevap
43
Favori
1.830.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16001601160216031604
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Elinize sağlık çok hoş fotolar var. Özellikle Voldroy o sarımtrak fotolardaki efekti ben de öğrenmek istiyorum:)
  • Bu da bir kaç hafta önce arkadaşlarla buluşmadan:) ikiside forumdan arkadaşlar. Biri pentax cı :)

@@ Canon EOS DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@
  • disarida 10 kisiden 8 inde canon goruyorum fakat dh de durum farkli sanirim nikon sayfasi baya ilerlemis
  • Yani bizim sayfa yavaş ilerliyor ama bence burda daha güzel fotoğraflar var Millet tatilde heralde yaz sonunda buralar biraz hareketlenir

Edit: Dolarda biraz düşüş var benim gibi lens alacaklara müjde, biraz daha düşmesi dileğiyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Corvette. -- 28 Temmuz 2011; 13:07:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: y@s@r

quote:

Orijinalden alıntı: -Rsan-

Yine cok basarili

Bu arada korku ile alakali birseyler soylemistin onlaridabekliyoruz

Korkular da gelecek yakında
  • quote:

Orijinalden alıntı: rooftop

disarida 10 kisiden 8 inde canon goruyorum fakat dh de durum farkli sanirim nikon sayfasi baya ilerlemis

ben de canon kullanan göremiyorum
  • @first_person

7000K kullandım ve güneşi tam yandan aldım.

O şekilde sarı ve kırmızı tonu bayağı artıyor.
  • Voldroy

bunu ogrendigim iyi oldu
  • @synchro

Hocam duruma göre 6000 de yapabilirsin,7000 de bazen aşırı bir fotoğraf bozulması oluyor.Öyle olduğunda 6000 i dene derim ben.Güneş batmadan yarım saat kadar önce bundan çok daha yoğun bir ton elde edilebiliyor.Öyle birkaç fotoğraf örneği eklerim.
  • tamam hocam indim asagiya denerim hepsini :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cromartie

@First_Person Hocam fotoğrafları raw olarak çekin sonra DPPde işleyin. Çok daha güzel sonuçlar elde edersiniz.

@Cromartie, hocam kalabalıkta görmemişim ondan cevap veremedim kusura bakmayın.

Raw çekime geçecek kadar palazlandığımı düşünmediğimden jpeg çekiyorum. Zaten photoshop bilgim yok -ama öğrenmeyi çok istiyorum- , raw çeksem işleyemem. Aynı şekilde DPP nedir onu da bilmiyorum.

Yine de tavsiyenize uyup en azından jpeg+raw çekime geçmeye karar verdim. Raw format hard diskte durur, ileride işlemeyi öğrenince tekrar değerlendiririm.
  • İyi yapmışsınız. İleride işlersiniz. DPP Canonun yanında verilen yazılım digital photo professionaldır. Güzel bir biçimde işleyebilirsiniz. Lightroomu indirin çok basit bir program onunla da raw işleyebilirsiniz.
  •  @@ Canon EOS DSLR İnceleme ve Paylaşım Merkezi @@

EOS 5D + 85mm f/1.8 USM
  • Photoshop CS5in plug-in'i olan Camera Raw Editor çok kullanışlı bir programdır .
  • yildiz, Hocam güzel kare

synchro, Dışarıda Canon ve Pentax kullanan birilerini bulmak oldukça zor. Canon tek tük rastgeliyorsunda Pentax'ı hiç göremedim, Turistlerdedemi olmaz arkadaş

Nikonda ne varsa herkes hücum ediyor hep özenti bunlar
  • evet hocam pentax gordum sigma gordum canon goremedim bi bizim ailede var dh fotograf bulusmasi oldu tek canon bendim bir de yildiz hocam geldi kurtardi beni bulusmada kalanlarin hepsi nikondu

farkettiniz mi canon anakonusu en aktif anakonu oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: synchro

farkettiniz mi canon anakonusu en aktif anakonu oldu

Evet Fark ettim ben Popüler konularda bile listeye girmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

EOS 5D + 85mm f/1.8 USM

Cok basarili
  • quote:

Orijinalden alıntı: yildiz

EOS 5D + 85mm f/1.8 USM

Müthiş!
  • Ahmet abi
    müthiş bir portre olmuş. ELine sağlık

niye kimse benim fotoya yorum yapmadı huleeen
  • 
Sayfa: önceki 16001601160216031604
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.