Şimdi Ara

### Canon EOS 6D İnceleme ve Ana Konu### (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
504
Cevap
4
Favori
34.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fotolar muhtesem usta. eline gözüne saglik!
  •  ### Canon EOS 6D  İnceleme ve Ana Konu###
    Samanyolu by Himmet YILDIRIM, on Flickr

### Canon EOS 6D  İnceleme ve Ana Konu###
    Samanyolu by Himmet YILDIRIM, on Flickr

• @Sol!D SnAk3 Hocam çok iyiler

• supersin ustad. eline gozune saglik.
    nails cekiyorsun boyle kareleri? ))) yildizlari falan mesela nasil cekiyosun?
  • @tevfikteo beğenmeniz çok memnun etti çok teşekkür ederim. kız kulesine gittim şöyle bir fotoğraf çekemedim görünce ahh ettim elinize sağlık :)

@Atacante her fotoğrafımı beğenip yorum yapmanız onur verici. beğenilmek daha iyisi için beni teşvik ediyor eksik olmayın hocam :)

Samanyolu çekmek için ayın olmadığı ve bulutsuz bir gece seçin. samanyolunun hangi saatte hangi açıda nerde olacağını takip edin. önerim Stellarium programı. Şehrin ışıklarından uzak tercihen yüksek rakımlı ve özellikle güneyinizde şehir ışığı bulunmamasına önem verin. geniş açı bir lens ve isosu güçlü bir makina ( 6D :) ) işinizi görecektir. bir defa çekseniz zaten mantığı anlarsınız. bir de düzenleme kısmı var tabi.

http://www.canonturk.com/fotograf-isleme-programlari/18940-oncesi-sonrasi-before-after-fotograf-paylasim-basligi-25.html#post444391

burada öncesi sonrası halini paylaştım.

ışığınız bol olsun daha iyilere inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elbetbirgun -- 28 Mayıs 2016; 11:24:16 >

• basarinin devamini dilerim usta.
    50 mm lens ile olmaz degil mi bu isler? )))
  • hiç sanmıyorum.

şu resimde görebileceğiniz alanla ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. ayrıca yıldızların iz yapmaması için 500 kuralı gereği süreyi fazla uzun tutamazsınız.

http://petapixel.com/assets/uploads/2014/01/milkyway2.jpg

24mm için 500/24= ortalama 20 sn.
    50mm için 500/50= 10 sn.

her türlü durum çok zorlar.

Size geniş açı hatta ultra geniş açı öneririm. ben şu an tokina 16-28 düşünüyorum. kısmet :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elbetbirgun -- 28 Mayıs 2016; 17:48:36 >
  • 6d için kimse imza eklememiş
  • İlk örnek benden olsun o zaman;

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_65600738/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/13/00/bd/1300bd26e81f29a6b93e04bae7170b9e.png[/image][/link]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tevfikteo -- 9 Haziran 2016; 3:30:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sol!D SnAk3

hiç sanmıyorum.

şu resimde görebileceğiniz alanla ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. ayrıca yıldızların iz yapmaması için 500 kuralı gereği süreyi fazla uzun tutamazsınız.

http://petapixel.com/assets/uploads/2014/01/milkyway2.jpg

24mm için 500/24= ortalama 20 sn.
    50mm için 500/50= 10 sn.

her türlü durum çok zorlar.

Size geniş açı hatta ultra geniş açı öneririm. ben şu an tokina 16-28 düşünüyorum. kısmet :)

verdiğiniz bilgi çok işime yaradı teşekkürler.

• beyler selam . öbür ay allah nasip ederse balayına çıkacağım ve gittiğim yerlerde güzel fotolar çekmek istiyorum. almışken de full frame makina almak istiyorum. araştırma yaptm ama sağda solda bu cihaz için full frame diye geçiyor ama %97 crop nasıl oluyor ? birde 5d m3 mü 6d mi sizce ?
  • 5DMIII ve 6D'nin sensör boyutları ve görüntü kalitesi aynı, bazı sitelerde ISO ve Görüntü kalitesi olarak 6D bi gıdım daha önde gibi ama fark edilemez boyutta. 5DMIII netleme noktası ve hız olarak fark yaratıyor, diğer her yönden 6D makul bi makine. Ve en önemli nokta 5DMIII 6D'nin neredeyse iki katı fiyatında. Özetle paranız varsa 5DMIII yoksa hiç düşünmeden 6D.
  • tevfikteo kullanıcısına yanıt
    emin misiniz aynı olduğuna hocam ? sensörlerinin biri %100 diğeri 97
  • Tabi ki eminim hocam, ikisi de 36*24mm sensöre sahip. Sizin bahsettiğiniz galiba vizör kapsama alanı. 5DMIII'ün vizör kapsama alanı %100, 6D'nin %97. Yani 5DMIII'ün vizörü çok az bi miktar daha büyük ve bunun da ne sönsörle ne de kaliteyle bir alakası yok.
  • tevfikteo kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim cevap için. amazondan kitlere bakim 6d nin

• Ben de sana tam da burayı tavsiye edecektim hocam, süper olmuş. Yerli Stonehenge Taşları biraz ışıkla boyansa patlar mı pozlama?
  • teşekkür ederim. çok vakit ayıramadık çekime. kemerin orada da çekmeyi düşünüyorduk olmadı. taşları ışıkla boyama güzel olurdu aslında ama ışığın şiddetini ayarlama konusunda tecrübe edinmem lazım. Sahura yetişeceğiz diye acele ile geri döndük. İnşallah bir dahaki çekim daha başarılı olur. :)
  • Uşak'ta çekilmiş en iyi fotoğraf diyebilirim hocam, çok iyi Dediğin gibi kemer de uygun bu temaya,ayrıca kanyonlar da düşünülebilir.
  • Elinize sağlık harika görünüyor

FF'i satın almamın en büyük nedeni samanyolu fotoğrafçılığı ancak 9 aydır istanbul'da siftah yapamadım Darısı başımıza

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.