Şimdi Ara

### Canon EOS 6D İnceleme ve Ana Konu### (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
505
Cevap
4
Favori
34.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: h.cagil

quote:

Orijinalden alıntı: kozalakanon

Flaş olmaması çok daha iyi gövde gereksiz yere büyümemiş olur

hocam doğru diyorsun da 1XXX sınıfı canonun en küçük gövdeleri onlara bile flaş koymuşlar, isteseler küçücük gövdelere bile konabiliyor , sığdırabiliyorlar. bir de her yere o tepe flaşları taşımak zor oluyor.
    paradise34 hocam flaş zaten kapalı duruyor karizmayla ne alakası var onu anlamadım.

Sığdırabildiklerini biliyorum da, mesela benim dahili flaşı aldığımdan beri (2010'da almıştım) yakın çekim börtü böcek hariç 2-3 defa kullanmışımdır. Benim gibi dahili flaşın sert ışığından hoşlanmayanlar için olmaması boyut açısından daha iyi. Ayrıca 270 EX gibi gayet küçük flaşlar da var.
    Karizma olayında da, o flaşın öne yaptığı çıkıntı pek hoş ve sağlam durmuyor. Mesela bir 5D mark 2-3'lere bakın bir de benim makineye, 5D'ler çok daha karizmatik görünüyor

• 5d serisi stüdyo çekimi vs yapan ve diğer ekipmanı mevcut olan, bir yere fotoğraf çekmeye giderken 2 çanta, hatta asistan ile giden profesyonellere yönelik bir seri. Digital rev tv nin çekimleri bile 5d m2 m3 ile yapılıyor. 6d serisi ise bence yüksek bütçeli amatör fotoğrafçılara yönelik. Çünkü dslr üreticileri, bu segmenti aps-c sensörlü aynasız makinelere kaptırıyorlar (Nex6'yı görmüşsünüzdür). Böyle olunca makine stüdyodan çıkacak, yanında bir ton ekipman taşımak istemeyen, 24-105 kit lens ile yetinen, farklı düzeylerde fotoğraf bilgisi olan amatör fotoğrafçıların boynuna asılacak. Gezi ve anı fotoğrafları çekilecek bu makine ile... full otomatik modda çekim yapılacak. İşte bu yüzden, ben, dahili flaş koyacaklarını düşünüyorum. Yoksa 2000 dolarlık makine ile gün batımına karşı fotoğraf çeken kullanıcılar yandaki kompakt makineli kullanıcıların yanında mosmor olurlar...

• harici flaş olması güzel ama pentaprizma ve flaş?derken yukarı dogru bayagı bir cıkıntı oluyor hos durmuor bu senenin ugurlu rakamı 6 bence niye mi nex 6 nikon 600 canon 6d daima 6
  • canon rumors haberine göre 6d ve bazı yazıcılar fotokina öncesi 17 eylülde duyuruluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: theyapici

canon rumors haberine göre 6d ve bazı yazıcılar fotokina öncesi 17 eylülde duyuruluyor

Hocam 5D Mark II istiyordum hep. Ama 2 sene sonra bi FF makineye gecebilirim. Cunki kendi paramla almayi dusunuyorumdum. Ama 2 seneye kadar 5D Mark II eski kalir gibime geliyor. Belki 5D Mark IV cikarsa, 5D Mark III alabilirim. 6D konusunda bunu soylemek mantiksiz ama kusura bakmayin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5d mark3 daha yeni çıktı, eğer bir mark4 olacaksa bile 3 yıldan önce çıkmaz.
  • quote:

canon rumors haberine göre 6d ve bazı yazıcılar fotokina öncesi 17 eylülde duyuruluyor

Yani yarın güzel bir haber var diyorsunuz.
  • canonrumorsun haberi öyle biraz garip hani zaten 18 inde fuar var 17 bir gün önce ama halen dedikodu biz gercek özelikleri resmi duyuru yapılınca görecegiz
  • 7D nin fiyatı düşse bari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • adorama sitesinde canon 6d göründü 20.2 mp sonra sayfa da sory yazıyor
  • quote:

adorama sitesinde canon 6d göründü 20.2 mp sonra sayfa da sory yazıyor

Ben de gördüm onu, muhtemelen haber doğru yarın duyaracaktır, ancak İnşallah D300 duyuruldaktan sonraki 50D gibi olmaz. Böyle bir şey olabileceğini pek sanmam. 20mp de resmen stratejik olmuş. Aslında bu makinayı şöyle 1900 dolarda falan tutsa, crop lenslerde çalışsa baya iyi satar gibime geliyor. 7Dnin muadilini ne kadara satarlar acaba?
  • bu özelliklerle bu fiyat olmaz, 600d dururken bu fiyata bu özelliklerle çıkarsa eğer 6d alınmaz, tabi elinde canon lensler olup full frame geçmek isteyenler ayrı ama benim gibi sıfırdan sistem kurmayı planlayanlar için d600 çok daha mantıklı bir seçim oalcaktır.
    vay be bir zamanlar canon 1ds, 5d ile full frame makinalar konusunda öncü olurken, nikonun ceo'su full frame gereksiz çıkarmayacaz diye açıklama yapıyordu, şu an gelinen duruma bak, kral öldü yaşasın yeni kral
  • o değil de bu makina neden 20mp olucak ki, 5d mark 3 ün sensörünü kullansalardı ya.. yeni bir sensörü tasarlamaları, ona ayrı bir üretim bandı falan maaliyete etki etmesi lazım. 2 mp lik farka göre mi millet mark 3 ü seçecek..
  •  ### Canon EOS 6D  İnceleme ve Ana Konu###
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@rvelous

o değil de bu makina neden 20mp olucak ki, 5d mark 3 ün sensörünü kullansalardı ya.. yeni bir sensörü tasarlamaları, ona ayrı bir üretim bandı falan maaliyete etki etmesi lazım. 2 mp lik farka göre mi millet mark 3 ü seçecek..

satış stratejisi lakin mp herşey değil çünkü Canon 1dx 18 mp önemli olan iso başarımı odaklama noktalarından kaç tanesinin crosstype olacağı vs..
  • 2099 dolardan acmis ön-siparisi Adorama.
  • quote:

quote:

o değil de bu makina neden 20mp olucak ki, 5d mark 3 ün sensörünü kullansalardı ya.. yeni bir sensörü tasarlamaları, ona ayrı bir üretim bandı falan maaliyete etki etmesi lazım. 2 mp lik farka göre mi millet mark 3 ü seçecek..

satış stratejisi lakin mp herşey değil çünkü Canon 1dx 18 mp önemli olan iso başarımı odaklama noktalarından kaç tanesinin crosstype olacağı vs..

mp ile ilgili bir şey demedim ki, neden yeni bir sensörle geliyor dedim. yani 20 veya 24 mp çıksa da bu soruyu sorardım, neden yeni bir sensör tasarlama ve onu üretme olayına girişmişler.. nasıl bir strateji bu onu çözemedim

• quote:

quote:

quote:

mp ile ilgili bir şey demedim ki, neden yeni bir sensörle geliyor dedim. yani 20 veya 24 mp çıksa da bu soruyu sorardım, neden yeni bir sensör tasarlama ve onu üretme olayına girişmişler.. nasıl bir strateji bu onu çözemedim

Nedeni basit 5DM3 farklı sensör kullanıyor o yüzden 3500 dolar olmasına neden olan etmenlerden biri diyebilmek Canon için. Yoksa 22 Mp yapar. Aslında 22 mp yapsa aradaki farkda 550D ile 7D gibi olurdu.
    6D ile D600 arasında gördüğüm en önemli fark croplu lensleri kullanıp kullanamama ile ilgili olacak sanırım başka ne gibi farklar var ki?

• D800'deki algilayicinin fiyati 1300-1400 dolar seviyelerinde diye hatirliyorum.
    2099 dolara satarken düzgün bir kar elde edebilmek icin farkli bir algilayici kullanmasinda bir acayiplik görmüyorum.
    Ayni seyi Sony yapsa süper strateji mi diyecektik?
  • croplu lensi kullanmak iyi değil ki elindeki sensörün **** lik kısmı neye yarar dururken en basiinden 200 liraya 50mm alsan o bile idir croplu lense göre
    buyrun farkı
     ### Canon EOS 6D  İnceleme ve Ana Konu###
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.