Şimdi Ara

Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.909
Cevap
95
Favori
389.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karnabu

quote:

Orijinalden alıntı: caner_Fe

quote:

Orijinalden alıntı: cukiq

sıcağı sıcağına ekleyeyim dedim - fotoğraflar sıcak ama hava çok soğuk -

2. fotoğraf güzel ama yerde olan şey beni rahatsız etti , 3. fotoğrafta entantane biraz yüksek heralde biraz düşürmeni yani 30" saniye yapmanı öneririm

yorumunuz için teşekkür ederim.
    yerde olan poşeti farkettim ve kırptım fakat buraya koyarken orjinali neyse onu koydum. 3' üncü fotoğrafta ise enstantane 15". ışıkların yoğunluğu sanırım iso' nun 200 oluşu ve diyaframın biraz açık oluşundan kaynaklandı. daha acemiyiz olacak o kadar

Alıntıları Göster
    650D nin şu anki fiyatı nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: 'Death'

Alıntıları Göster
    Benide ekleyin listeye sonunda kavuştum 650D'me
  • quote:

Orijinalden alıntı: login35

Benide ekleyin listeye sonunda kavuştum 650D'me

Alıntıları Göster
    Benide ekleyin arkadaşlar dün siparişimi bende aldım ve elimden hiç düşürmedim yüzlerce poz çektim. Sabah işe gelirken makineyide yanımda getirecektim az kalsın :D

Kullanan arkadaşlara birkaç sorum olacak;

*Flaşsız çekim için ayarı nereden yapıyoruz?
    *Enstantane ayarını nereden yapıyoruz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Compacted Soil

Benide ekleyin arkadaşlar dün siparişimi bende aldım ve elimden hiç düşürmedim yüzlerce poz çektim. Sabah işe gelirken makineyide yanımda getirecektim az kalsın :D

büyük ihtimalle otomatik modda kullanıyorsunuz , mod tekerleğinde flaşın üstü çizli bir resim var ona getirin . TV moduna getirerek enstantane ayarını yapabilirsiniz
  • quote:

quote:

büyük ihtimalle otomatik modda kullanıyorsunuz , mod tekerleğinde flaşın üstü çizli bir resim var ona getirin . TV moduna getirerek enstantane ayarını yapabilirsiniz

Alıntıları Göster
    canon 650d alcam internet üzerinden ama euraasia garantisi yok?

bu önemli midir ? ne gibi faydaları ve olmamasının ne gibi zararları vardır?

• quote:

quote:

ama flaşsız moda aldığımda bazı ayarları yapamıyorum, tekerler P modundayken flaşsız çekim yapmak mümkün mü? birde diyafram açıklığını nereden ayarlayabilirim manuel olarak

• quote:

quote:

quote:

ama flaşsız moda aldığımda bazı ayarları yapamıyorum, tekerler P modundayken flaşsız çekim yapmak mümkün mü? birde diyafram açıklığını nereden ayarlayabilirim manuel olarak

Alıntıları Göster
    onuda AV modundan ayarlıyabilirsiniz P modunda flaşsız çekim yapmak mümküm

• Arkadaslar bu gun itabariyle canon650d almis bulunmaktayim arkadaslar portre ve makro(bu 18-55 her ne kadar olmasada) cekimlerde arka veya on plani nasil flulastira bilirim /bu arada vebide kullanicilar klubune yazsaniz iyi olur
  • Arkadaslar birde su vizorun yaninda kucuk kaydirmali tus gibi bi seyler var o ne ise yarar
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

Arkadaslar birde su vizorun yaninda kucuk kaydirmali tus gibi bi seyler var o ne ise yarar
    tabiki vizor netlık ayarı malum goz bozukluklarında deyısıklık gosterır netleme. örnek gozluksuz vizor kullanınımı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

Arkadaslar bu gun itabariyle canon650d almis bulunmaktayim arkadaslar portre ve makro(bu 18-55 her ne kadar olmasada) cekimlerde arka veya on plani nasil flulastira bilirim /bu arada vebide kullanicilar klubune yazsaniz iyi olur
    yakın cekımlerde otomatıkman flu alacaksın odak yakın olunca arka plan flu, arka plan odakta ondekı flu olacak. cekım yaptıkca fark anlasılacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: klinik54

yakın cekımlerde otomatıkman flu alacaksın odak yakın olunca arka plan flu, arka plan odakta ondekı flu olacak. cekım yaptıkca fark anlasılacak.

Alıntıları Göster
    Bende bu modelden almak istiyorum.http://www.hizlial.com/u03.005.1207.0045/canon-eos-650d-18-mp-30-inch-lcd-dslr-fotomakinesi-18-55-mm-is-lens fiyat uygun mu ? başka alabileceğim bir yer tavsiye edebilir misiniz ? Ülkeler arası modellerde farklılıklar var mı ? gittigidiyor.com gibi yerlerde "üzerinde 4x 6x vs tarzı şeyler yazmıyor " gibi ibareler kullanıyorlar ilanlarda..Bu nedir ?

• Arkadaslar birde bir seyi odaklamak istedigimde sadece bir noktanibodakliyor yani normalde 9 a kadar olmasi gerekmezmiydi mesela 3kisinin yuzune ayri ayri nasil odaklarim birde galiba bulaniklik dairsei olayi varmis canon 650d icin o oran ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: i30ALP

Bende bu modelden almak istiyorum.http://www.hizlial.com/u03.005.1207.0045/canon-eos-650d-18-mp-30-inch-lcd-dslr-fotomakinesi-18-55-mm-is-lens fiyat uygun mu ? başka alabileceğim bir yer tavsiye edebilir misiniz ? Ülkeler arası modellerde farklılıklar var mı ? gittigidiyor.com gibi yerlerde "üzerinde 4x 6x vs tarzı şeyler yazmıyor " gibi ibareler kullanıyorlar ilanlarda..Bu nedir ?

ülkeler arası farklılıklar yok kardeşim. Bildiğim kadarıyla bir japonya birde taiwan üretimi var ikisininde kalitesi aynı diye duydum. Ben sanalpazar dan verdiğin linkteki fiyattan yaklaşık 300 tl daha ucuza aldım :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: i30ALP

ülkeler arası farklılıklar yok kardeşim. Bildiğim kadarıyla bir japonya birde taiwan üretimi var ikisininde kalitesi aynı diye duydum. Ben sanalpazar dan verdiğin linkteki fiyattan yaklaşık 300 tl daha ucuza aldım :)

Alıntıları Göster
    Genelde body japonya lensler tayvan malı olarak çıkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: 'Death'

Alıntıları Göster
    bu arada klübe benide ekleyin :)
  • quote:

Alıntıları Göster
    Videoda autofokus için alıyorsanız, 18-55 ile almayın. Maalesef aşırı gürültülü ve videoları izlerken çok rahatsız ediyor. (Kit lensin yanı sıra Sigma 17-70 ile kullanıyorum, o da aynı) Bu sebepten videoları manuel fokus ile çekiyorum.

18-135 STM onjektif ile çözülebileceği umudundayım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yemre81

Videoda autofokus için alıyorsanız, 18-55 ile almayın. Maalesef aşırı gürültülü ve videoları izlerken çok rahatsız ediyor. (Kit lensin yanı sıra Sigma 17-70 ile kullanıyorum, o da aynı) Bu sebepten videoları manuel fokus ile çekiyorum.

18-135 STM onjektif ile çözülebileceği umudundayım...

Alıntıları Göster
    18-135 STM lensin amacı o zaten sessiz video çekimi ama ben fotoğraf makinası ile video çekilmesine pek taraftar değilim.

Fotoğraf makinası ile çekim yapılırken çok dikkatli olmak gerekiyor uzun çekimler sırasında sensörün aşırı ısınması nedeni ile zarar görmesi yüksek bir ihtimal.
    Her ne kadar üretici firmalar bu konuda gereken önlemleri alsalarda(Çekim sürelerini kısıtlayarak) sensörler zaman içinde kalıcı zararlar görebiliyorlar.

• quote:

hayirli olsun nerden kaca aldın sarabilirmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: adil07

quote:

hayirli olsun nerden kaca aldın sarabilirmiyim

Alıntıları Göster
    1750 tl ye aldım arkadaşım, dün 18-55 kit lens için tüp aldım arkadaşlar makro çekimler yapabilmek için, en kısa zamanda fotoğrafları paylaşacağım

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.