Şimdi Ara

Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.909
Cevap
95
Favori
389.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: falcon076

quote:

Orijinalden alıntı: c.james

Küçük bir bilgi paylaşımı; 650D modelinde kullanılan yeni Digic 5 işlemci 600D'nin Digic 4 işlemcisinden 6 kat daha hızlıymış...

Sen bir de Canon EOS-1D X in hızını düşün Dual "DIGIC 5+" işlemci

Bahsettiğiniz modelin hızıyla ilgili daha önce başka bir konuda bilgi paylaşımında bulunmuştum..

• Arkadaşlar.

Makinayı almak için son virajdayım artık yanlız interneti kurcaladıkça fiyat konusunda kafam iyice çorba oldu.

18-135 mm kit ile birlikte almayı düşünüyorum.Büyük teknoloji marketlerinde fiyatlar almış başını gitmiş durumdayken internetten satış yapanlarda fiyatlar daha makul.

Benim anlayamadığım.(Satıcıların iddalarına göre (iki yer ile görüştüm) makinalar distiribitör CANON EURASİA garantiliymiş) Teknoloji marketlerde fiyatlar bukadar uçukken bu adamlarda neden bukara makul? Sonuçta ikiside garantili ürün..

İşte Linkleri

http://www.yenicarsim.com/canon-eos-650d-18-135mm-is-lens-dijital-fotograf-makinesi/dijital-slr-fotograf-makineleri/id/1428822/

http://www.bedavashop.com/Canon-Eos-650D-18-135mm-IS-Lens-KIT-Canta-16GB-Class10-Hafiza-karti-CPL-Filtre-HEDIYE,PR-1702.html

İkisinden birisini alacağım ama kararsızım.

Sizlerin bu konudaki fikirlerine ihtiyacım var.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi login35 -- 11 Kasım 2012; 18:18:25 >

• Hayyamda 1600 liraymış belki doğubankda dahada ucuza bulabilirsiniz nakite.
  • İstanbulda olsam dediğiniz doğruda malesef ben İzmirdeyim
  • Gövdede titreşim engelleyici varmı bu modelde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0je

Gövdede titreşim engelleyici varmı bu modelde?

Merhaba,
    Hayır Canon ve Nikon'da bu özellik gövde üzerinde değil sadece bazı lenslerde bulunuyor...
  • arkadaşlar bnde 650 d almaya karar verdim ama bunula birlikte hangi lensi alma konusunda kararsız kaldım..

birinde 18-55 ve 55-250 lensi birlikte veriyorlar

diğerinde is sadece 18-135 lensi

ama ikisde aynı para 2.300 tl

sizce hangisini tercih etmeliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: marlon_07

arkadaşlar bnde 650 d almaya karar verdim ama bunula birlikte hangi lensi alma konusunda kararsız kaldım..

18-135 olan yeni cikan sessiz af li lens olmasi lazim. hic dusunmeden onu secin. tak gez lenstir zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Sniff
    18-135 olan yeni cikan sessiz af li lens olmasi lazim. hic dusunmeden onu secin. tak gez lenstir zaten

tavsiyeniz için t.ederim ..peki bu lensler(18-55, 55-200, 18-135) ne işe yarar, özellikleri nedir , nerelerde kullanılır ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jack Sniff

tavsiyeniz için t.ederim ..peki bu lensler(18-55, 55-200, 18-135) ne işe yarar, özellikleri nedir , nerelerde kullanılır ?

18-55 ki bende de var pek bir işe yaramaz zira geniş açısı zaten 18-135de de var
    55-250 keskin ve güzel bir tele lens ama daha sonra da alınabilir ebay fiyatı 200$ civarında
    18-135 stm denilen yeni nesil sessiz af netlemeli özellikle video çekimlerinde çok başarılı youtube da örnek videolar var
    içinde hem geniş açı hem portre hem de teleyi barındıran esnek bir lens belki biraz keskinlikten taviz verilmiş olabilir ama diğer özellikleriyle
    üçü arasında alınması gereken lens 18-135 stm dir

• quote:

arkadaşlar bnde 650 d almaya karar verdim ama bunula birlikte hangi lensi alma konusunda kararsız kaldım..

Merhaba,
    Diğer arkadaşın da belirttiği gibi "tak-gez" sınıf lens kullanmak isteyenler için 18-135 ideal olabilir ama ben daha çok ikili set şeklinde almanızı tavsiye ederim.
    Ayrıca konuyu biraz kavradıktan sonra 50mm f/1.8 gibi prime bir lens alarak çok güzel ve kullanışlı bir sete sahip olabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 13 Kasım 2012; 19:56:19 >
  • quote:

quote:

bu fiyatı neresi veriyor acaba öğrenebilirmiyim?

quote:

Orijinalden alıntı: c.james

quote:

Merhaba,
    Diğer arkadaşın da belirttiği gibi "tak-gez" sınıf lens kullanmak isteyenler için 18-135 ideal olabilir ama ben daha çok ikili set şeklinde almanızı tavsiye ederim.
    Ayrıca konuyu biraz kavradıktan sonra 50mm f/1.8 gibi prime bir lens alarak çok güzel ve kullanışlı bir sete sahip olabilirsiniz...

katılıyorum

• tşkkürler cevaplarınız için biraz da araştırma yaptıktan snra kafamda daha netleşti lensler ..
  • evet benide kulube yazın koç gibi makina hızlı cekım işlemci estetıgi one cıkarıyor urunu. bu gun tamron 18+270 pzd lens patlatım yanına denicez bakalım hafta sonu malum iş guc
  • 600d(1400) 650d(1650) arasında 250lıralık yanı bı 50mm f1.8 lık fark var ama dpreviewden foto karşılaştırmalarına bakıyorum(yüksek iso dahil) 600d daha iyi hatta 60d yıde eklıyorum karşılaştırmaya 600d bıldıgın 60d gibi. 650d daha yeni bir model versiyon eksiği falanmı var diye düşünüyorum açıkcası. 650d dekı dokunmatık ekran aslında klişeleri baya bi değiştiriyor ve aradakı kucuk farkı önemsetmiyor. bilmiyorum açıkcası kararsız kaldım
  •  Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ  Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ  Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ

sıcağı sıcağına ekleyeyim dedim - fotoğraflar sıcak ama hava çok soğuk -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karnabu -- 15 Kasım 2012; 23:49:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cukiq

Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ  Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ  Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ

2. fotoğraf güzel ama yerde olan şey beni rahatsız etti , 3. fotoğrafta entantane biraz yüksek heralde biraz düşürmeni yani 30" saniye yapmanı öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: caner_Fe

quote:

Orijinalden alıntı: cukiq

Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ  Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ  Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ

2. fotoğraf güzel ama yerde olan şey beni rahatsız etti , 3. fotoğrafta entantane biraz yüksek heralde biraz düşürmeni yani 30" saniye yapmanı öneririm

yorumunuz için teşekkür ederim.
    yerde olan poşeti farkettim ve kırptım fakat buraya koyarken orjinali neyse onu koydum. 3' üncü fotoğrafta ise enstantane 15". ışıkların yoğunluğu sanırım iso' nun 200 oluşu ve diyaframın biraz açık oluşundan kaynaklandı. daha acemiyiz olacak o kadar

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.