Şimdi Ara

Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.909
Cevap
95
Favori
389.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
     Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ

18-55mm

• Arkadaşlar 600D ile 650D arasında epey bir fiyat farkı var. Acaba değecek bir fiyat farkı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: noproblem05

Arkadaşlar 600D ile 650D arasında epey bir fiyat farkı var. Acaba değecek bir fiyat farkı mı?

değer hocam tabiki göreceli bir durum dokunmatiğe alışmış olan kişi aradaki farkı göze alma 650d alır..digic5 işlemci der daha hızlı der 650d alır hani tamamiyle maddi yone dayanıyor bu..650d gerçekten çok güzel makinadır görüp incelemedim ama netten araştırdığım kadarıyla birçok üstüne yanı var 600d ama tabiki 600d kötü bir makina değil bunuda unutmıyalım :) bu arada 650d kullanıcılar grubunuz hayırlı olsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilemir

quote:

Arkadaşlar 600D ile 650D arasında epey bir fiyat farkı var. Acaba değecek bir fiyat farkı mı?

değer hocam tabiki göreceli bir durum dokunmatiğe alışmış olan kişi aradaki farkı göze alma 650d alır..digic5 işlemci der daha hızlı der 650d alır hani tamamiyle maddi yone dayanıyor bu..650d gerçekten çok güzel makinadır görüp incelemedim ama netten araştırdığım kadarıyla birçok üstüne yanı var 600d ama tabiki 600d kötü bir makina değil bunuda unutmıyalım :) bu arada 650d kullanıcılar grubunuz hayırlı olsun :)

teşekkürler bilemir artık bu tarafta takılma zamanı geldi zamanla artacaktır elbet.

600D ile 650D arasında 300 TL gibi bir fark var(paralel ithalat). bu farka değer mi bence kesinlikle değer. dokunmatik ekran büyük bir avantaj bence. işlemci Digic 5 kullanıyor ve makina çok hızlı. video da auto focus özelliği iyi. iso performansı gayet başarılı, daha da sayılabilecek birçok özellik.

bilemir bu arada fotoğrafı senin efekte göre yeniden düzenledim teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falcon076 -- 4 Kasım 2012; 13:37:07 >

•  Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon076

quote:

Orijinalden alıntı: bilemir

quote:

teşekkürler bilemir artık bu tarafta takılma zamanı geldi zamanla artacaktır elbet.

600D ile 650D arasında 300 TL gibi bir fark var(paralel ithalat). bu farka değer mi bence kesinlikle değer. dokunmatik ekran büyük bir avantaj bence. işlemci Digic 5 kullanıyor ve makina çok hızlı. video da auto focus özelliği iyi. iso performansı gayet başarılı, daha da sayılabilecek birçok özellik.

bilemir bu arada fotoğrafı senin efekte göre yeniden düzenledim teşekkürler

rica ederim ;)...ilk kareden çok daha güzel olmuş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilemir -- 4 Kasım 2012; 13:45:57 >

• Arkadaşlar,

Bende Canon 650D modelinde karar kıldım.(Bas çek otomatik makinalarla nereye kadar demi?)

Yanlız kararsız kaldığım bir konu varki işin içinden çıkmak öyle pek kolay bir şey değil.En azından benim için öyle.

Malum makinayı rezil eden de vezir edende lens

Ben makinayı ya yanlız body olarak alıp üzerine kaliteli lens(ler)le donatmak,yada kit halinde satılanlardan alıp (18-55 veya 18-135) bir süre sonra ihtiyaçlara göre lens(ler) almak bu ikilemin arasında kaldım.

Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: login35

Arkadaşlar,

Bende Canon 650D modelinde karar kıldım.(Bas çek otomatik makinalarla nereye kadar demi?)

Yanlız kararsız kaldığım bir konu varki işin içinden çıkmak öyle pek kolay bir şey değil.En azından benim için öyle.

Malum makinayı rezil eden de vezir edende lens

Ben makinayı ya yanlız body olarak alıp üzerine kaliteli lens(ler)le donatmak,yada kit halinde satılanlardan alıp (18-55 veya 18-135) bir süre sonra ihtiyaçlara göre lens(ler) almak bu ikilemin arasında kaldım.

Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler

canon 650d nin 600d den en büyük farkı video çekerken devamlı fokus ancak normal lenslerle çok sesli olabilecek olan bu aksiyon canonun geliştirdiği video çekmeye özel stm lensler ile çok daha sessiz yapılabiliyormuş bu sebebten 18-135 stm kit lens ile alırsan doğru bir seçim olacaktır

http://www.yenicarsim.com/canon-eos-650d-18-135mm-is-lens-stm-objektif-kit-digital/dijital-slr-fotograf-makineleri/id/1380971/

şu anda tr de bulunabilecek en iyi fiyatlardan paralel ithalat tabiiki

düzeltme: link eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aragorn20 -- 4 Kasım 2012; 20:15:18 >

• ben makinanın euresia garantili olmasını tercih ettigim için ve video ile uğraşmadıgımdan 18-55 kitle aldım ve memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragorn20

canon 650d nin 600d den en büyük farkı video çekerken devamlı fokus ancak normal lenslerle çok sesli olabilecek olan bu aksiyon canonun geliştirdiği video çekmeye özel stm lensler ile çok daha sessiz yapılabiliyormuş bu sebebten 18-135 stm kit lens ile alırsan doğru bir seçim olacaktır

http://www.yenicarsim.com/canon-eos-650d-18-135mm-is-lens-stm-objektif-kit-digital/dijital-slr-fotograf-makineleri/id/1380971/

şu anda tr de bulunabilecek en iyi fiyatlardan paralel ithalat tabiiki

düzeltme: link eklendi

Öncelikle fikirleriniz için teşekkürler.

18-135 lens iyi bir seçimmiş gibi görünüyor. zaten izlediğim test videolarında da bu lens sahip makinalar incelenmiş

Burada da kısa bir video çekilmiş ama lens farklı tabi.

Burada da 600 ile 650 arasındaki video çekim farkını görtermişler (benim için video çekmek pek o kadar önemli olmasa da aradaki fark bir hayli bariz.)

Yanlız çekincem (belkide daha önce paralel ithalattan yana şansımın pek yaver gitmediğinden de olabilir.) paralel ithalatla normal distiribitör arasındaki yaklaşık 500-700 liralık fark bu riske girmeye değer mi? İstanbulda olsam belki hayyam pasajında daha önce alış veriş yapmış arkadaşların referansları ile dürüst bir dükkan sahibinden alınabilinir ama malum benim için bu alışverişi internetten yapacağım.Sanırım bu yüzden tedirginim.

quote:

Orijinalden alıntı: BkrK

ben makinanın euresia garantili olmasını tercih ettigim için ve video ile uğraşmadıgımdan 18-55 kitle aldım ve memnunum.

Siz nereden almıştınız makinanızı.

Edit : Yazım hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi login35 -- 6 Kasım 2012; 14:26:59 >

• bende bu makineden almayı düşünüyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BkrK

ben makinanın euresia garantili olmasını tercih ettigim için ve video ile uğraşmadıgımdan 18-55 kitle aldım ve memnunum.

Siz nereden almıştınız makinanızı.

Edit : Yazım hatası

Ben teknosadan aldım. Ama 18-135 lens olsa fena olmazdı
  • quote:

Burada da 600 ile 650 arasındaki video çekim farkını görtermişler (benim için video çekmek pek o kadar önemli olmasa da aradaki fark bir hayli bariz.)

Biraz açar mısınız, ben bir fark göremedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: First_Person

quote:

Biraz açar mısınız, ben bir fark göremedim

özellikle rüzgarın olduğu yapraklı sahnelerde yaprak hareketlerine dikkat et 650d anında yeni duruma odaklanıyor

ama genel video çekim kalitesi bakımından aşırı bir fark var sayılmaz
  • Video çekiminde 650D'nin odaklanma hızının yanı sıra renklerin keskinliği 600D'ye göre daha iyi.
  • dokunmatik ekran performansı nasıl? iyi şeyler duydum ama kullananlara sormak istedim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Sniff

dokunmatik ekran performansı nasıl? iyi şeyler duydum ama kullananlara sormak istedim..

başarılı sayılır. herhangi bir takılma falan ben yaşamadım. sony xperia telefon kullanıyorum ikisi arasında dokunmatik olarak pek bi fark göremedim.
  • Küçük bir bilgi paylaşımı; 650D modelinde kullanılan yeni Digic 5 işlemci 600D'nin Digic 4 işlemcisinden 6 kat daha hızlıymış...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 7 Kasım 2012; 17:27:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon076

quote:

Orijinalden alıntı: Jack Sniff

dokunmatik ekran performansı nasıl? iyi şeyler duydum ama kullananlara sormak istedim..

başarılı sayılır. herhangi bir takılma falan ben yaşamadım. sony xperia telefon kullanıyorum ikisi arasında dokunmatik olarak pek bi fark göremedim.

gerçekten dokunmatik ekranı pürüzsüz çalışıyor. özellikle cimcik hareketine çok duyarlı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.james

Küçük bir bilgi paylaşımı; 650D modelinde kullanılan yeni Digic 5 işlemci 600D'nin Digic 4 işlemcisinden 6 kat daha hızlıymış...

Sen bir de Canon EOS-1D X in hızını düşün Dual "DIGIC 5+" işlemci
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.