Şimdi Ara

Canon EOS 650D KULLANICILARI KULÜBÜ (243. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.909
Cevap
95
Favori
389.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    650d yanında 18-55 ve 55-250 lens var. Fotoğraf makinesi için olmazsa olmaz diyebileceğiniz aksesuar vb şeyler varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliyoruk38

650d yanında 18-55 ve 55-250 lens var. Fotoğraf makinesi için olmazsa olmaz diyebileceğiniz aksesuar vb şeyler varmı

Başlamak için iyi ekipman denilebilir. Bende de, 50 mm. lens ile 18-135 var, işimi görüyor. Makine temizse ve fiyatı uygunsa memnun kalırsın.

İki lensin de sığacağı çanta şart, gece çekimleri düşünüyorsan tripod lazım. Ben Çin'den yedek batarya ile parasoley, el tutacağı, makro için ters adaptör gibi şeyler de almıştım ama bunlar çok elzem şeyler değil.
  • LeTHaLdeepth L kullanıcısına yanıt
    Bizim makina 1500 tl senin önerin 15000 tl bence bu konuya pahalı gelir senin makina kardeşim

• Temiz 650d arıyorum. Satacak arkadaşlar mesaj atabilir.

• Edith

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e-rose -- 25 Ağustos 2021; 19:40:39 >
  • quote:

Temiz 650d arıyorum. Satacak arkadaşlar mesaj atabilir.

Ayırdığın bütçe nedir?
  • e-rose kullanıcısına yanıt
    1.5 civarında bir bütçem var

• quote:

1.5 civarında bir bütçem var

Temiz makine bulunur elbet. Benim ekipmanı vereyim diyecektim ama 2.500 lirayı aşıyor.

• 650d kullanıcılarına bir sorum var, youtube içerikleri çekip yüklemek istiyorum yongnuo 50mm 1.8 lens ile bu işi kotarabilir miyim? ses kayıt ve ışık sistemim var sadece cihaz olarak değerlendirmenizi rica ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eternalsun

650d kullanıcılarına bir sorum var, youtube içerikleri çekip yüklemek istiyorum yongnuo 50mm 1.8 lens ile bu işi kotarabilir miyim? ses kayıt ve ışık sistemim var sadece cihaz olarak değerlendirmenizi rica ediyorum.

Video ile çok fazla işim yok ama, geçenlerde deneme amaçlı gece çekimi yapmıştım, hem de; bahsetmiş olduğun lens ile. Fazlasıyla memnun kaldım, ortalama bir kullanıcıyı tatmin eder diye düşünüyorum.
  • Çekimlerinizi iç mekanda yapacaksanız 50mm dar kalabilir. Yani istediğiniz görüntüyü almak için fotoğraf makinesini kendinizden biraz ileri koymanız gerekir. Eğer 18-55mm lensiniz varsa 50mm 'e getirip çekim açısı hakkında fikir edinebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coldasice -- 14 Temmuz 2017; 16:22:8 >
  • Keskinlik e hangi renk ayarlarını kullanıyorsunuz? fotoğraflarım keskşn değil elbet ununbi kaç sebebi var ancak kullandığınız renk doygunluk vs ayarlarınız nelerdir acaba?
  • merhaba
    Canon 650D makınem var 1000 k çekmişliğim yoktur makıne durduk yere kart hatası vermeye başlamıştı.Tamire götürdüm anakartı arızalı çıktı.Servıse göndersen 600 tl masrafın var dıyolar.Bunu senın yapman ımkansız dıyor ardakı arkdaş makınede düşme kırılma vs bişey olmadı nasıl olmuş anlamadık dıyolar.Ne yapmam lazım sizce anakartı tamır mı ettıreyım.Yoksa bunu bu halıyle alıcak bırısı çıkar elbet satıp ustune para koyup yenı bır makınemı almalıyım.
  • Farklı kartla denediğini varsayarak, o haliyle kaç para eder diyorum.

• serkanjk kullanıcısına yanıt
    Gecmis olsun kotu bir durum, garantisi yok herhalde? Yazilim yuklemeyi falan denediniz mi belki fiziksel degildir sorunu.

• suicide kullanıcısına yanıt
    tamırcı yaptı versıyon 1 versıyon 2 falan denemiş olmamış elımızde patladı
  • Şu kış gününde 50 mm. lensin güzelliğini ortaya koyan bir kare paylaşalım da içimiz ısınsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanjk

tamırcı yaptı versıyon 1 versıyon 2 falan denemiş olmamış elımızde patladı

Benzer bir olay benim de başıma geldi. Farklı marka üründü benimkisi. Arızayı anlamak da imkansız olabilecek bir detaydaydı. Garanti süresi de aldığım tarihten hesaplanır ise bitmişti amma önceden 1 servise göndermiştim hareketli LCD ekran çerçecesinde çatlak görmüştüm, o nedenleydi (Ücretsiz yenilemişlerdi). İşte aylar sonra ilk kez adaptör ile filmli makina lensi kullanayım dedim. Lensi aldım da adaptörü Çin'den gelmesini beklerken tabi 1 ay falan sürdü. Bu arada nereden bilip-hesap edeceğim ki... Adaptör gelince makinaya takıyorum, hiçbir elektriksel bağlantı yok, açıyorum makinayı ekran simsiyah. Görüntü yok ama ayar yapılıyor diyafram enstantane vs. Sadece sanki lensin önündeki kapağı çıkartmamışsın gibi. Görüntü olacak yerde simsiyah. Hemen mail attım servise. Kaça yapılır diye sordum direk. İşte dediler yollayın biz nerden fiyat verelim görmediğimiz şey için. Yolladım 2 gün sonra ellerinde, dediler işte böyle 600-700 TL gibi bir para, üstüne 500 daha koy yeni makina al. E mümkün hani 2.elde, çünki elimdeki alet 2 senelik olmuş. Bir üst modelleri 1 yaşında olmuş, 2. elde alınabilir. Ne ise düşünüyorum napcam derken bir mail attılar. Bi baktım şöyle "Bize önceden servise gelmiş makinanız 1 haftalık servis süreci nedeni ile garanti süreniz 1 hafta sonra bitiyor görünüyor. Makinanızı garanti kapsamında ücretsiz olarak onarıp yollayacağız ! ! ! Ooooo ! Ben neredeyim, burası Mars mı falan olmuştum.

O ne be ! Mesajı yazdım yolladım, sayfa bi değişti. Bir de ne göreyim. Tırstım basbayağı ! ! ! Körmez olaydım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 10 Aralık 2017; 16:47:14 >

• Merhaba arkadaşlar 650D 1.400 shutterda canta kutu herşeyi ile beraber çiziksiz 18.55 is ll lens ile beraber 1450 liraya alınır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: İmcomprehensible

Merhaba arkadaşlar 650D 1.400 shutterda canta kutu herşeyi ile beraber çiziksiz 18.55 is ll lens ile beraber 1450 liraya alınır mı?

İki yıl önce, 7 bin shutter'da aynı makine ve lensi 1000 liraya almıştım, bu belki piyasa ve fiyat kıyası için örnek olabilir diye yazdım. Genel anlamda düşünülürse sıfır gibi sayılır ve biraz pazarlık ile daha aşağıya alınabilir.
  • 
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.