Şimdi Ara

Canon EOS 600D KULLANICILARI KULÜBÜ (396. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.927
Cevap
122
Favori
625.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ONY86

Makina eski ancak halen kullanıyorum 14000ni devirdi ama tık demedi ama önerim aynasiz bi makina al titreme daha da azalsin. Açıkçası ilk makina genelde eksik yönlü olur.diger yandan 18-55 pek güzel bl lens değil. Çok daha iyileri var
    aynasız modellerden ne tavsiye edersiniz ?
  • McCarty kullanıcısına yanıt
    açıkcası bayadır bakmıorum ama sony a6500 sanırım ve canon eos m5 canavar gibi makinalar ama tuzlular.https://www.akakce.com/aynasiz-fotograf-makinasi,1,2.html burdan bütçene göre vakıp dppreview siteisnden incelemesine bakabilirsin
  • bogaban B kullanıcısına yanıt
    Sorun codeclerdenmiş sanırım. Media player haricindeki medya yürütücülerinde çalışıyor videolar. VLC açıyor.
  • Arkadaşlar merhaba.

Yazım biraz uzun olacak, okumak istemeyen arkadaşlar en aşağıdaki paragrafa bakıp yardımcı olurlarsa çok sevinirim :)

Ben yıllar evvel bir hevesle Canon 600D aldım fakat yıllar yılı nerdeyse hiç kullanmadım. Bir süre sonra ürün çekimi için gerekli gördüm ve tekrar kullanmaya başladım. Derken, makine ile çekimlere gittikçe ısınmaya başladım ve paraflaş setle beraber ürün çekimlerini daha da güzel hale getirmeye başladım.

Ürün çekimlerine çok ekleme yapmayı düşünmüyorum, ancak;

iç mekan, sokak ve portre çekimlerini de artık telefon yerine kamera ile yapmaya karar verdim. Daha önce canon 50mm 1.8 lens de almıştım ama crop faktörü yüzünden rahatsızlık duyup bir süre sonra sattım ve şu an elimde YONGNUO 35MM F/2.0 lens var. Ürün çekimlerini de bu lensle yapıyorum, açıkşası ürün çekimi için hiçbir sıkıntım yok. Yalnız, lensin içindeki lensin dönmesini sağlayan aksan kırıldı ve yapıştırmama rağmen hala kırılıyor. Kullanımında bu da oldukça etki bırakıyor. Bu yüzden yeni bir lens alma düşüncesine girdim ve ihtimaller sırasıyla şöyle gelişti:

1-) Yeniden Yongnuo 35mm F/2 lens almak
    2-) Canon 24mm pancake f/2.8 lens almak
    3-) 600D'yi satıp, yerine 2. el 5D Mark classic + 50mm 1.8 lens almak
    4-) 600D'yi satıp, yerine 2. el 5D mark II + 50mm 1.8 lens almak

5* 2. el mark 2 + 24-105 mm lens 3000 TL'ye buldum ne dersiniz=

Sizce 600D body satıp, yerine 2. el 5D classic almak mantıklı bir hareket midir? Ya da hangi yolu izlememi önerirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

açıkcası bayadır bakmıorum ama sony a6500 sanırım ve canon eos m5 canavar gibi makinalar ama tuzlular.https://www.akakce.com/aynasiz-fotograf-makinasi,1,2.html burdan bütçene göre vakıp dppreview siteisnden incelemesine bakabilirsin
    Canon EOS M5'in gövdede titreşim engelleme yok. Sony a6500 çok para + lensler de feciket oluyor genelde.

Olympus OM-D E-M10 Mark II'nin gövdede 5 eksenli IS var. Bu makinayı 2.elde 1.600 liralara satıyorlardı. 1550-1600 TL'ye ilanlar görmüştüm 20-22 ay garantisi olan hem de.

Kaynaklar :http://fotoptik.blogspot.com/2016/11/olympus-om-d-e-m10-mark-ii-canon.html

@McCarty

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 18 Temmuz 2018; 22:8:48 >

• Vavienist V kullanıcısına yanıt
    Hocam 1 ve 2 arasında bi seçim yapamayacağım ama size vereceğim tavsiye makinenin uzun yıllar eliniziz altında yatıyor olması sizi prof yapmıyor :) sizde farkındasınız zaten daha önceden 50mm kullanmış ve satmışsınız markII kullanmak 600d ile kullanmaktan pek farklı olmayacaktır
  • Arkadaşlar elimde 6k shutter da tertemiz 600d var. Hiçbir yerinde çizik dahi yok. + 50 mm f1.8 lensle kaça gider, lenssiz kaça gider?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @xxSpecter
    1200 civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

@xxSpecter
    1200 civarı
    Lensle mi?

• Evet
  • merhabalar ikinci el 600d alacam önerebileceğiniz başka bir makina var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arranger.

Evet
    50 mm 1.8 lensle 1200 diyorsun tam ölücüsün bro

• xxSpecter kullanıcısına yanıt
    10K fotoğraf çekimli 600D yi mart gibi satmıştım sanırım 900 küsür liraya.
  • Merhaba,

Artık zaman bulamadığım için 600d + tamron 17-50 full setimi satıyorum. İlgilenen arkadaşlar bana ulaşabilir,

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-canon-600d-plus-tamron-17-50-plus-full-set-678521284/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sazan84 -- 7 Temmuz 2019; 11:14:8 >
  • arkadaşlar makinem pil yüzünden kapanıyor sürekli pil takımını değiştir uyarısı veriyor artık bu gün hiç açılmadı bana kaliteli uzun ömürlü bir canon 600d pil önerisinde bulunabilirmisiniz ? acil işlerim varda makineyle duraselin yaptığı bir pil var o makineye uyarmı nasıldır kalitelimidir ?
  • Arkadaslar merhaba, ben de bu kamerayi satin almak istiyorum elimdeki yari prof makineden sonra. Sizce deger mi bu makineye gecmem yoksa baska makinelere mi yonelmeliyim

• psycho1905 kullanıcısına yanıt
    bu saatten sonra alınmaz bence ama genelde bu cihazlarda lens önemli oluyor. kit lensler dandik bence. 70-300 lensim çok güzel çekiyordu ama tak çıkar ve 18 mm den başlamaması yüzünden satmıştım. şu an ki cihazlarda daha çok özellik var. en beğenmediğim yanı videoda otomatik odak yapmıyor 600d.
  • ONY86 kullanıcısına yanıt
    Hocam nicin alinmaz dediniz ? Biraz aciklayabilir misiniz.
    50 mmlik lens olacak elimde bi de 75300 istiyorum. Ama suan kararsizim acikcasi.

• psycho1905 kullanıcısına yanıt
    Biraz eskide kalan bir cihaz. Şuan kablosuz bağlantı vb şeyler var

• Arkadaşlar isteyen olursa makinemi satıyorum. Tertemizdir. Fiyatta pazarlık yaparız.
    https://forum.donanimhaber.com/satilik-canon-rebel-t3i-600d--145352506
  • 
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.