Şimdi Ara

Canon EOS 100D Sahipleri Başlığı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
11
Favori
13.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Bu cihazlara yazılım güncellemesi yapılıyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ariturka

Merhaba. Bu cihazlara yazılım güncellemesi yapılıyor mu?

Evet yapılabiliyor ancak sitesini çözüp bir indirmeyi başaramadım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bildiğim kadarı ile Canon 100D için çıkmış bir güncelleme yok.
    Bakınız,
    http://www.canon-europe.com/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos_100d.aspx?type=firmware
    http://www.canon-europe.com/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos_100d.aspx?type=firmware
    http://www.canon.co.uk/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos_100d.aspx?type=firmware

Bu sebeple de henüz olmayan şeyi indiremezsiniz.

Mesela firmware güncellemesi olan bir modele bakar isek şöyle görünüyor aynı sayfa,
    http://www.canon-europe.com/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos_700d.aspx?type=firmware

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 6 Eylül 2016; 1:16:30 >

• Arkadaslar,
    Gecen gun resim cekmek icin lens degistirirken sensor agzinda tuy fark ettim ve refleks gibi kalem fircayi alip temizledim. Fotograf cekerken fark ettim ki firca killarindan biri sensore dusmus. Hava pompasiyla hava ufledim cikmayinca microfiber bezi parmagima sarip cikarmaya calistim. Cikardigimda fark ettim ki tirnagimla cizmisim bezin altindan sensoru
    Daha sonra sensor temizligi videolarini inceleyince cok yanlis bisey yaptigimi fark ettim.

Ozet: sensoru cizdim, varmidir bir yolu bunu duzeltmenin?

Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: the_KHA

Arkadaslar,
    Gecen gun resim cekmek icin lens degistirirken sensor agzinda tuy fark ettim ve refleks gibi kalem fircayi alip temizledim. Fotograf cekerken fark ettim ki firca killarindan biri sensore dusmus. Hava pompasiyla hava ufledim cikmayinca microfiber bezi parmagima sarip cikarmaya calistim. Cikardigimda fark ettim ki tirnagimla cizmisim bezin altindan sensoru
    Daha sonra sensor temizligi videolarini inceleyince cok yanlis bisey yaptigimi fark ettim.

Ozet: sensoru cizdim, varmidir bir yolu bunu duzeltmenin?

Tesekkurler

Çizildiği sanmıyorum. Bulunduğunuz bölgede bu işten anlayan bir fotoğrafçı var ise bir götürün temizlesinler. Olmadı servise verin, temizleme ücreti ile hallolur umarım.

Bu arada sensör sandığınız şey ayna olabilir mi?

Bundan sonra aklınızda olsun, objektif takarken makine hep aşağıya baksın.

Gerçi olacağı varsa yine oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 26 Eylül 2016; 16:17:42 >

• the_KHA kullanıcısına yanıt
    Sensör menüden girip temizlik için aynayı açmadıkça görünmez, öyle bir işlem yapmadıysanız sensör sandığınız kuvvetle muhtemel aynadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

İnternette yok, İstanbul Göztepe Optimum Mediamarkt'ta var.

Uygun mu fiyatı?

çok iyi fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Sensör menüden girip temizlik için aynayı açmadıkça görünmez, öyle bir işlem yapmadıysanız sensör sandığınız kuvvetle muhtemel aynadır.

Tesekkurler cevaplar icin oncelikle galiba haklisiniz cunku sadece vizorden bakinca goruyorum cizikleri, lcd ve resimlerde cizik yok
    Peki bunu nasil hallederim? Gene servise versem hallederler mi? Ben iskocyada yasiyorum bu arada biraz arastirdim sensor temizligi icin £40-£50 (150-200tl)istiolar. Tr de daha mi ucuzdur?

• quote:

quote:

Tesekkurler cevaplar icin oncelikle galiba haklisiniz cunku sadece vizorden bakinca goruyorum cizikleri, lcd ve resimlerde cizik yok
    Peki bunu nasil hallederim? Gene servise versem hallederler mi? Ben iskocyada yasiyorum bu arada biraz arastirdim sensor temizligi icin £40-£50 (150-200tl)istiolar. Tr de daha mi ucuzdur?

Bu durumda temizlenmesi gereken yer neden hala sensör oluyor ki ? Fotolarda çizik, bulanık bölge, nokra vs. yok, LCD'de görünmüyorsa bu şey vizörde ve temizlenecek yer orası.

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

quote:

Bu durumda temizlenmesi gereken yer neden hala sensör oluyor ki ? Fotolarda çizik, bulanık bölge, nokra vs. yok, LCD'de görünmüyorsa bu şey vizörde ve temizlenecek yer orası.

Sensor temizlettirmiycem zaten sensor sandigim icin onceden o fiyatlara bakmistim. Ornek olsun diye yazdim.

• quote:

Sensor temizlettirmiycem zaten sensor sandigim icin onceden o fiyatlara bakmistim. Ornek olsun diye yazdim.

Tamam öyle ise, pardon yanlış anlaşılma olmuşTamam öyle ise, pardon yanlış anlaşılma olmuş .
  • ben yurt dışından almıştım uygun fiyata. Mediamarkette mevcut pahalı ama değermi değer !
  • canon 100d gerçekten çok iyi özelliklere sahip,650d 700d eşdeğerinde olduğunu düşünüyorum,dxomark karşılaştırmalarına mutlaka bakın..küçük makina isteyenler görerek almalı.başlangıç için iyi seçim olabilir.

Sony A6000 ve nikon 3300 yerine bunu tercih ettim ve doğru tercih yaptığıma inanıyorum.profesyonel makinadan istenen özelliklere sahip menüleri çok güzel.mümkünse is stm kit lens ile satınalınmalı.

İyiki canon almışım,zaman ne gösterir bilemem fakat canon lens seçiminde de üzmeyecek.

Batterygrip alan var mı?

• İkinci el stmli kaça bulabilirm a6000 alıcktm vazgeçtm

• quote:

Orijinalden alıntı: bermuda_18

İkinci el stmli kaça bulabilirm a6000 alıcktm vazgeçtm

Ben yazin sonunda temizini 1100 e aldim 33gb+stm kit+40mm stm lens ile, sifir gibi temizdi.750 shutterda

• 50mm ile kit lens arasında bariz fark var mı acaba?

• quote:

quote:

Ben yazin sonunda temizini 1100 e aldim 33gb+stm kit+40mm stm lens ile, sifir gibi temizdi.750 shutterda

Çift stm li 1100 e aldınız çok iyi Bn bulamadım kit lensli o fiyata var

• quote:

quote:

quote:

Çift stm li 1100 e aldınız çok iyi Bn bulamadım kit lensli o fiyata var

Evet sahibinden de denk geldim uni ogrencidi, canta falanda vardi 👍🏼

• çanta önerecek varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: Miralge

çanta önerecek varmı

Canon gadget Bag 100EG

Fiyat performans harikası bir çanta.

Ortaya makine yanlara birkaç objektif yada şarj cihazı rahat sığıyor, ister omuz ister bel çantası olarak kullanılıyor.

Tek eksi tarafı çok korunaklı olduğu için biraz ağır.

Ben 44 tl ye almıştım.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.