Şimdi Ara

Canon EOS 100D Sahipleri Başlığı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
225
Cevap
11
Favori
13.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: Miralge

çanta önerecek varmı

Canon gadget Bag 100EG

Fiyat performans harikası bir çanta.

Ortaya makine yanlara birkaç objektif yada şarj cihazı rahat sığıyor, ister omuz ister bel çantası olarak kullanılıyor.

Tek eksi tarafı çok korunaklı olduğu için biraz ağır.

Ben 44 tl ye almıştım.

teşekkürler
  • ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cuneytozbek -- 24 Şubat 2017; 15:39:6 >
  • 1300d wifi sebebiyle daha ağır basıyor. Sizce 1300d almakla hata eder miyim. Ya 100d ya 1300d alınacak.

Ayrıca istanbul da nerede ucuza bulunur.

Hususi bit mekanı var mı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wheatley

1300d wifi sebebiyle daha ağır basıyor. Sizce 1300d almakla hata eder miyim. Ya 100d ya 1300d alınacak.

Ayrıca istanbul da nerede ucuza bulunur.

Hususi bit mekanı var mı.

1300e bakmayın bence. Wifi nfc ağır basıyorsa Sony A6000 e bakın. Aynasız ama 100d den de üstün.

Aynasız diye almamıştım ama şimdi keşke demeye başladım.

• biuu kullanıcısına yanıt
    1300d almazsam. Param da biraz bol gelirse kesinlikle 760d alırım. 750d denaz daha pahalı ama video kaydında çok dahanüstün. Gövdesi daha kaliteli, tuş dizilimleri daha hoş. Ve ufak yardımcı ekranı var. 18-55 te is çok önemli değil dc3 lens daha ucuz.

1300d 18-55 dc3 veya
    760d 18-55 dc3 alıcam.

Hayyam pasajından bahsediyorlar. Nasıl bi yerdir.

• quote:

1300d almazsam. Param da biraz bol gelirse kesinlikle 760d alırım. 750d denaz daha pahalı ama video kaydında çok dahanüstün. Gövdesi daha kaliteli, tuş dizilimleri daha hoş. Ve ufak yardımcı ekranı var. 18-55 te is çok önemli değil dc3 lens daha ucuz.

1300d 18-55 dc3 veya
    760d 18-55 dc3 alıcam.

Hayyam pasajından bahsediyorlar. Nasıl bi yerdir.

Video önemlisi ise zaten sony a6000 hocam.

Alma arifesinde çok araştırdım çok yazdım.

Bende acaba 750 yada 760 mı dedim.

Millet bana dediki, o kadar para vereceksin yine giriş seviyesi dslr alacaksın.

- Bari 70d al sınıf atlamış olursun, dediler. Ne kadar da haklılarmış.

Canon 760d ye bütçeniz yetiyorsa, 70d body ve iyi bir objektif alın.

Dünyanın en küçük dslr sini aldım. Bugün arabam olmasına rağmen üşenip makineyi evde bırakmıştım. Bugün yanımda olsa idi ne fotoğraflar çekecektim.

O sebeple a6000 çok iyi makine hocam. Aklınızın bir köşesinde bulunsun. Taşıması gayet kolay.

Aynasız düşünmüyorum kesin canon olacak ve 760d de alabilirim diyorsanız, mutlaka ama mutlaka 70d aklınızda olsun. Sınıf atlamış olursunuz.

Bu benim açmış olduğum konu idi belki fikir verir.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=114753005&p=1&anchorToGo=115603750#115603750

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam öyle öyle gidersek, 760 70 e göz kırptıysa o zaman 80d alalım fikrine kapılır insan.

• quote:

Hocam öyle öyle gidersek, 760 70 e göz kırptıysa o zaman 80d alalım fikrine kapılır insan.

80d alacağına 6d hocam. Full Frame nede olsa.

Ee bu kadar verdik 5d mark 4 mü alsak.

Ya bunun sonu yok tabiki. Demek istediğim 760a çok para vermeye gerek yok. 760, 70d den iyi fotoğraf çekmeyecektir.

Zor bir yola girmişsiniz, kolaylıklar dilerim

• Fotografçılığa yeni başladım 100d aldım kit lensle şimdilik şuan memnunum lens önerisi olan varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: Hann-

Fotografçılığa yeni başladım 100d aldım kit lensle şimdilik şuan memnunum lens önerisi olan varmı

Yeni almışsın, iyi günlerde kullan. Şimdi en iyi ceptelefonundan bile birkaç kez üstün bir cihaz var elinde. Ne güzel tadını çıkar makinenin.

Boşver objektif araştırmayı. Elindeki cihazdan soğur, fotoğraf falan çekmek istemezsin.

Ben de yaşadım o sebeple söylüyorum. Artık objektif hayali kurmuyorum, her şeyi yapan objektif diye bir şey yok.

Ayrı ayrı alsan, değiştirmeye bile üşeniyor insan.

İleride neye ihtiyacının olup neye ihtiyacının olmayacağını kendin keşfedeceksin.

Objektif yerine, yaşadığın yerde fotoğraf, gezi grubu var mı, facebookta onu araştır derim.
  • quote:

Fotografçılığa yeni başladım 100d aldım kit lensle şimdilik şuan memnunum lens önerisi olan varmı

Rahat taşınan genel amaçlı bir lens istersen 24mm f2.8 pancake lensi almanı tavsiye ederim. Manzara çekimi seviyorsan 10-18mm iyi bir seçenek.
  • Bugün acemi bir kullanıcı olarak Nikon d3300 yerine aldım 100D Eos 18-55 lens kiti ile birlikte, geçtiğimiz aylarda 1300 TL civarlarında seyrediyormuş fakat şuan Vatanda 1760 dan 1560 civarına düştü dedi satıcı.

Nikon d3300 yerine D100 ü tavsiye etti. blog yazıları ve karşılaştırmalar için teşekkür ederim internette araştırmaya başlayacağım eğitimi.

Bu arada kutu içerisinden çıkan kartta , kadıköy bahariye caddesinde 4 saatlik ücretsiz sınıf eğitimi alabiliyormuşuz.
  • https://play.google.com/store/apps/details?id=com.canon.c100d&hl=tr#details-reviews

İlk kullanıcılar için mükemmel bir rehber hazırlamışlar.
  • Herkese merhaba.

İhtiyaç kalmadığı için eos 100d yi satıyorum. Düşünenler pm atabilir.

Playstation 4 veya playstation 4 pro ile takas olabilir.
  • Dün ben de Canon EOS 100d aldım yurtdışından. 18-55mm 1:3,5-5,6 IS STM ile birlikte.
    yaklaşık 1492 TL'ye geldi.

Yurtdışında çok gezerim, geniş açı lens mi alsam, yoksa hatunu da çekebilmek için portre lens mi alsam karar veremedim. Fikri olan var mı
  • Birde bu makineyle slow motion video nasıl çekerim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mazot yuklu tanker

Birde bu makineyle slow motion video nasıl çekerim?

İyi günlerde kullanın, üzerindeki 18-55 yurt dışı geziniz için size yeterli. Daha geniş açıya ihtiyacınız var mı zamanla anlarsınız,

Elinizdeki ekipmana alışmaya bakın.

50mm 1.8 portre için fiyat performans ürünü, fiyatı ucuz olduğu için her zaman alabilirsiniz.

Para sıkıntım yok, kafaya koydum ille objektif alacağım derseniz, tak çıkar yapmamak adına aşağıdaki objektifleri alabilirsiniz.

Bunlarla da 50mm f1.8 kadar olmasa da bokeh etkili portreler çekebilirsiniz,

Sigma 17.50 f2.8,

Sigma 17-70 f2.8-4 beğendiğim objektifler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 29 Aralık 2016; 18:16:03 >
  • Zamanında çok araştırdım hala gel git yaşıyorum.Makina çok kibar çok güzel gel gelelim ban hitap etmedi etmeyecek heralde.Aldım kenarda yatıyor wifi sıkıntısını gidermek için ezshare wifi kart aldım.
    Kullanamazsam daha pratik birşey bakıyorum sony Rx100 serisi'ne yöneleceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: basmane

Zamanında çok araştırdım hala gel git yaşıyorum.Makina çok kibar çok güzel gel gelelim ban hitap etmedi etmeyecek heralde.Aldım kenarda yatıyor wifi sıkıntısını gidermek için ezshare wifi kart aldım.
    Kullanamazsam daha pratik birşey bakıyorum sony Rx100 serisi'ne yöneleceğim.

100d ne kadar kibar olsada sürekli yanınızda taşıyabileceğiniz makine değil.

Cebe, çantaya sığmıyor maalesef. Bende şikayetçiyim biraz. Olympus m10 mark II düşünüyorum bu aralar. F 2.8 objektifler ile gayet başarılı taşıması daha kolay aynasız makinler.

Objektifi tak çıkar yapmak zor geliyorsa, dediğiniz gibi pro kompakt makinalar doğru seçim olabilir.

İşini hakkıyla yapan makinlerde ne yazıkki biraz pahalı.

Sony rx100 m4 ya da m5, panasonic lx100 sınıfının en iyilerinden.

• quote:

Canon 10-18 - 55-250 + Dcr250
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.