Şimdi Ara

Canon 1100D vs Nikon D3100 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
20.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Canon 1100D vs Nikon D3100
  • Gayet sorunsuz kullaniyorum tamron lensi. Forumdada sorun yasayan yok. Bu arada koydugunuz resim acilmiyor o hangi lens?
  • Daha önceki makinamda bende kullandım tamron ve hiçbir sorun yaşamadım çok kaliteli bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vahocan

Ben yanlış anlamışım
    Canon 1100D iyi bir makinedir fakat D3100 ISO Falan daha yüksek biliyorum Giriş seviyesi için en uygun.
    Ama ben bu makine yerine Önümüzdei haziran 3 CANON 600D Alıcam 2 Milyara bulabilirsem
    Bulamaz isem nikon 5100

bende canon 600d var 18-135mm lens (kit lens) vatan computerda şuandada %25 indirim var ve 2 haftada bir falan yapıyorlar. %25 indirim ile ben 2430 a almıştım ama indirim olduğu an alırsan 18-55mm lik kit lens ile 1870 e geliyor galiba. vatan computer ı iyi takip edersen iyi fiyata alacağından eminim. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: DangerTuRK

2 milyar vermene gerek yok daha uygun fiyata getirtebilirim 600d yi.Onun dışında başlangıc icin en iyi makina derseniz bence 2. el canon 450d yi tek gecerim.baslangıc kelimesi aslında göreceli yani manuel ayarı olan kompakt bi makinada baslangıc icin iyi olabilir!

sorun getirtince garantinin geçerli olmaması :/ bende bende arkadaşımın babası çine gidiyordu ona sipariş vermiştim ama indirimi bulunca kaptım 600d yi. ve %25 indirimle almıştım. %25 indir ile abd fiyatıyla aynı fiyata geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KazimYuksel

quote:

Orijinalden alıntı: DangerTuRK

2 milyar vermene gerek yok daha uygun fiyata getirtebilirim 600d yi.Onun dışında başlangıc icin en iyi makina derseniz bence 2. el canon 450d yi tek gecerim.baslangıc kelimesi aslında göreceli yani manuel ayarı olan kompakt bi makinada baslangıc icin iyi olabilir!

sorun getirtince garantinin geçerli olmaması :/ bende bende arkadaşımın babası çine gidiyordu ona sipariş vermiştim ama indirimi bulunca kaptım 600d yi. ve %25 indirimle almıştım. %25 indir ile abd fiyatıyla aynı fiyata geldi.

%25 indirimle imkansiz spot fiyatina gelmesi.forumdaki makina sahiplerine bir soralim bakalim kac tanesi garantiye yollamis makinasini.

• hesapla gör
  • En ucuz 1870 TL.spot fiyati bende 1600 lira yani indirimle bile yine spot fiyatina gelmedi.tercih meselesi tabi
  • Merhaba,
    Darty mağazalarında d3100 ve 1100d'yi de kapsayan bir indirim kampanyası düzenlenmiş.Konuyla ilgili aşağıdaki sayfaları inceleyebilirsiniz.
    Bu arada başkalarının reklamını yaptığım düşünülmesin.Amaç sadece bilgi paylaşımı.
    İyi günler hoşçakalın..

http://www.darty.com.tr/e_commerce/DSLR-D-J-TAL-FOTO-RAF-MAK-NES-/NIKON/D3100-18-55mm-IS-VR-KIT-p-50748-c-42.htm

Edit; Canon 1100d ile ilgili sayfayı sildim,çünkü bu modelle ilgili kampanya bitmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 28 Eylül 2011; 4:02:00 >

• 1100d nin fiyatı çok cazip geldi.
  • Evet fiyat gercekten iyiymis

Yalniz lens keske DC degilde IS olsaydi... DC'nin optik kalitesi oldukca zayif.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diffriend

Evet fiyat gercekten iyiymis

D3100 fiyati pek cazip degil 1100 d nin fiyatida dedigin gibi lens kalitesizliginden dolayi dusuk.
  • quote:

Merhaba,
    1100d modeli bir çok mağazada genelde IS II kit ile birlikte satılıyor ama diğer arkadaşın da belirttiği gibi fiyatı biraz daha düşürmek için bu şekilde listelemiş olabilirler.
    Bu arada dikkat ettiyseniz,d3100 ve 1100d gibi giriş sınıfı gövdelerin tekno marketlerdeki fiyatları bazen çeşitli kampanyalarla neredeyse spot piyasayla aynı seviyelerde listeleniyor.
    İyi günler hoşçakalın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 25 Eylül 2011; 16:29:03 >

• selamlar. D3100 kullanıcısı olarak makinamdan çok memnunum. nikonun tripodla gece çekimlerinde ne kadar başarılı olduğunu anladım. canon 550D dikkat 550D diyorum aynı mekan ve ışıkta canonun gece çekimlerinde grenlendiğini görürken, nikon da gren yerine yıldızları sayabiliyorsun. 18-55 lensle hayal bile edemeyeceğiniz fotoğraflar çekebilirsiniz. bu makinaların çektikleri fotoğraftır resim değildir :) şuan bende 18-105 lens var. 18'in açısı, 105'in zoom mesafesi. tabi bir yere kadar :) bunun için 70-300 VR NIKKOR lens aldım ve olayın bittiğini gördüm. Aralarındaki en önemli 2 ayrım 1100D işlemci olarak DIGIC4 iken nikon expeed2 (yeni nesil) yani hız meselesi. 1100D iso 6400 iken, nikon 3200de kalıyor. eksiklikmi bence hayır :)

son 3 şey söylemek istiyorum Nikon, Nikon ve yine NIKON

• quote:

Orijinalden alıntı: atnger

selamlar. D3100 kullanıcısı olarak makinamdan çok memnunum. nikonun tripodla gece çekimlerinde ne kadar başarılı olduğunu anladım. canon 550D dikkat 550D diyorum aynı mekan ve ışıkta canonun gece çekimlerinde grenlendiğini görürken, nikon da gren yerine yıldızları sayabiliyorsun. 18-55 lensle hayal bile edemeyeceğiniz fotoğraflar çekebilirsiniz. bu makinaların çektikleri fotoğraftır resim değildir :) şuan bende 18-105 lens var. 18'in açısı, 105'in zoom mesafesi. tabi bir yere kadar :) bunun için 70-300 VR NIKKOR lens aldım ve olayın bittiğini gördüm. Aralarındaki en önemli 2 ayrım 1100D işlemci olarak DIGIC4 iken nikon expeed2 (yeni nesil) yani hız meselesi. 1100D iso 6400 iken, nikon 3200de kalıyor. eksiklikmi bence hayır :)

Resimden anliyor musunuz?
    Ha pardon sizin gibi bir ustada ayip oldu simdi fotograf diyecektim kusura bakmayin.

Ayni ortam, ayni isik, tripod falan demissiniz de; makineyi otomatik modda mi cekiyorsunuz? Cekim ayarlari, manuel mod falan bunlardan haberdarsiniz degil mi?

Bende nikonun ust seviye x modelini canonun da alt seviye y modelini alirim. X modelinde 25600 iso degeri y modelinde 100 veya 50 iso degerini kullanayim cekim yaparken, haliyle x'in fotograflari kumdan gecilmesin. Buna gore y daha mi iyi oluyor?

Giris seviyesi ile yari profesyonel arasinda cok az fark vardir. Nikon d3100 olsun nikon d7000 olsun pentax k-x ve k-5 olsun veya canon 550d veya 7d olsun. Hatta 1000d, d3000 falan olsun hepsinin imaj kaliteleri aynidir. Cogu zaten ayni sensoru kullaniyor. Degisen seyler, video kabiliyeti, iso basarimi, cekim hizi vs daha cok profesyonelleri ilgilendiren ozellikler.

Boyle marka fani olmayin artik.

• quote:

quote:

selamlar. D3100 kullanıcısı olarak makinamdan çok memnunum. nikonun tripodla gece çekimlerinde ne kadar başarılı olduğunu anladım. canon 550D dikkat 550D diyorum aynı mekan ve ışıkta canonun gece çekimlerinde grenlendiğini görürken, nikon da gren yerine yıldızları sayabiliyorsun. 18-55 lensle hayal bile edemeyeceğiniz fotoğraflar çekebilirsiniz. bu makinaların çektikleri fotoğraftır resim değildir :) şuan bende 18-105 lens var. 18'in açısı, 105'in zoom mesafesi. tabi bir yere kadar :) bunun için 70-300 VR NIKKOR lens aldım ve olayın bittiğini gördüm. Aralarındaki en önemli 2 ayrım 1100D işlemci olarak DIGIC4 iken nikon expeed2 (yeni nesil) yani hız meselesi. 1100D iso 6400 iken, nikon 3200de kalıyor. eksiklikmi bence hayır :)

Resimden anliyor musunuz?
    Ha pardon sizin gibi bir ustada ayip oldu simdi fotograf diyecektim kusura bakmayin.

Ayni ortam, ayni isik, tripod falan demissiniz de; makineyi otomatik modda mi cekiyorsunuz? Cekim ayarlari, manuel mod falan bunlardan haberdarsiniz degil mi?

Bende nikonun ust seviye x modelini canonun da alt seviye y modelini alirim. X modelinde 25600 iso degeri y modelinde 100 veya 50 iso degerini kullanayim cekim yaparken, haliyle x'in fotograflari kumdan gecilmesin. Buna gore y daha mi iyi oluyor?

Giris seviyesi ile yari profesyonel arasinda cok az fark vardir. Nikon d3100 olsun nikon d7000 olsun pentax k-x ve k-5 olsun veya canon 550d veya 7d olsun. Hatta 1000d, d3000 falan olsun hepsinin imaj kaliteleri aynidir. Cogu zaten ayni sensoru kullaniyor. Degisen seyler, video kabiliyeti, iso basarimi, cekim hizi vs daha cok profesyonelleri ilgilendiren ozellikler.

Boyle marka fani olmayin artik.

+1

• quote:

Orijinalden alıntı: c.james

quote:

Merhaba,
    1100d modeli bir çok mağazada genelde IS II kit ile birlikte satılıyor ama diğer arkadaşın da belirttiği gibi fiyatı biraz daha düşürmek için bu şekilde listelemiş olabilirler.
    Bu arada dikkat ettiyseniz,d3100 ve 1100d gibi giriş sınıfı gövdelerin tekno marketlerdeki fiyatları bazen çeşitli kampanyalarla neredeyse spot piyasayla aynı seviyelerde listeleniyor.
    İyi günler hoşçakalın..

Bazen fiyatı düşürmek için Nikon da Canon da D3100 ve 1000D/1100D ile eski 18-55 lensleri satabiliyor, dikkatli olmak lazım.

• quote:

70-300 lensle olayın bittiğini gördüysen sana söylecek bişeyim yok sen de bir fujisiesin limited edition takılın siz

• quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

quote:

Orijinalden alıntı: c.james

quote:

Merhaba,
    İyi günler hoşçakalın..

Bazen fiyatı düşürmek için Nikon da Canon da D3100 ve 1000D/1100D ile eski 18-55 lensleri satabiliyor, dikkatli olmak lazım.

Merhaba,
    Mesajımın ilk cümlesine dikkat ettiyseniz lenslerle ilgili konuya zaten değinmiştim.Yani 1100d'nin fiyatını biraz daha düşürmek için bu şekilde (eski versiyon lensle) listelemiş olabilirler demiştim.Ayrıca diğer iki arkadaş da aynı konuya değinmişlerdi.
    İyi akşamlar hoşçakalın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 28 Eylül 2011; 1:34:19 >

• .... D 3100 de videoda manuel focus daha mantıklı zira ses çok rahatsız edici

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.