Şimdi Ara

Canon 1100D vs Nikon D3100 (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
20.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Galiba af lens gelecektir.Ama ben 550D dedikçe sen farklı yöne yöneliyorsun.K-r de iyidir.Ama ileride lens açısında zorlanırsın sen bulmakta.Canon alırsan 250 tl ye 10 numara lens olan 500f1.8 alırsın.Sonra verme gitsin portreler.

Bu arada sakın mp bakma.
  • mp aldatmaca 12mp fazlası ile yeter gayet rahat crop yaparsın. Bu boyuttaki sensorlerde yuksek mp olmaması daha iyi. Zaten amacın poster basmak değildir sanırım.
  • Ben poster basmak istesem kullanacagim tek makine mark 2

Saka saka 1100D bile is gorur
  • 1100d canon 720 p, acaba 1080p ile görüntü kalitesi çok farkedermi?

canon 1100d y alsam panelimin çözünürlüğü 1080, doğal olarak panelimde izleyeceğimden hd yerine full hd bir çekim yapan fotograf makinesi seçmek sizce dahamı mantıklı, eğer daha mantıklıysa 1080p önerebileceğiniz bir fotograf makinesi varmıdır?

teşekkür ederim.

Edit; nikon3100 1080p kayit yapiyormus pardon,
    1100D icin 1099 tl nasil bir fiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyusa -- 15 Kasım 2011; 13:05:00 >
  • Arkadaşlar merhaba bende bu fotoğraf işine merak sardım ve 1500 lira dolaylarında bir bütçe ayırdım makina için. Fotoğraf konusunda tecrübesinin ne kadar iyi olduğunu bilmediğim(ama ilgilendiğini bildiğim) bir arkadaşım bana Nikon D3100 ü tavsiye etti şu sıralar teknosa da satılıyor 1600 liraya
    http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=135175583&CS_Category=_SBA_873_1662_782_4039&CS_Catalog=_FOTOGRAF___VIDEO_KAMERA&T_Category=_DIJITAL_FOTOGRAF_MAKINESI873#
    Merak ettiğim şey şu NIKON D3100 + 18-55MM DX KİT DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ diyor yani + olarak bir lens veriyor yanında bu lens nasıldır? bu konuda bazı arkadaşlar işte eski lensler veriliyor gibi yazılar yazmış bu da öyle bir durummudur?
    Bir de Canon un 1100 d modelinde 18-55 mm yazıyor kendi lensinde zaten. Bu aralarında bir fark olmadığı anlamına mı geliyor yani harici takılan 18-55 lensle makinanın üstünde olan arasında?
    Arkadaşlar sorularımı sorarken bu konuda fazla bilgi sahibi olmadan kısa araştırmam sonucunda aklıma takılanları sordum. Mantık hatası olabilir sorularımda eğer öyleyse cahilliğimi bağışlayın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadesmania

Arkadaşlar merhaba bende bu fotoğraf işine merak sardım ve 1500 lira dolaylarında bir bütçe ayırdım makina için. Fotoğraf konusunda tecrübesinin ne kadar iyi olduğunu bilmediğim(ama ilgilendiğini bildiğim) bir arkadaşım bana Nikon D3100 ü tavsiye etti şu sıralar teknosa da satılıyor 1600 liraya
    http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=135175583&CS_Category=_SBA_873_1662_782_4039&CS_Catalog=_FOTOGRAF___VIDEO_KAMERA&T_Category=_DIJITAL_FOTOGRAF_MAKINESI873#
    Merak ettiğim şey şu NIKON D3100 + 18-55MM DX KİT DİJİTAL FOTOĞRAF MAKİNESİ diyor yani + olarak bir lens veriyor yanında bu lens nasıldır? bu konuda bazı arkadaşlar işte eski lensler veriliyor gibi yazılar yazmış bu da öyle bir durummudur?
    Bir de Canon un 1100 d modelinde 18-55 mm yazıyor kendi lensinde zaten. Bu aralarında bir fark olmadığı anlamına mı geliyor yani harici takılan 18-55 lensle makinanın üstünde olan arasında?
    Arkadaşlar sorularımı sorarken bu konuda fazla bilgi sahibi olmadan kısa araştırmam sonucunda aklıma takılanları sordum. Mantık hatası olabilir sorularımda eğer öyleyse cahilliğimi bağışlayın lütfen.

fotoğraf makinesi olayında teknosa'ya girmem. hatta teknosa'ya hiç girmem. 1600 tl'yi orada hiç etmeyin. garantili oluyor ama garantinin ekstra fiyat dışında pek esprisi olmuyor açıkçası Türkiyede. hep mağdur olanları okuyoruz. o bütçe ile, ya da biraz daha ekleyerek, spot olarak daha iyi modeller almanız mümkün. d5100, d90'a çıkabilirsiniz
  • canon 1100d'nin amerikadaki fiyatını araştırıyorum fakat cevap alamadım yardımcı olabilir misiniz ?
  • Bu mesaj atıp silenleri varya
  • 1100d yi IS LENS İLE DARTY DEN 999 TL YE ALDIM.CANON EUROASİA 2 YIL GARANTİLİ ÜSTELİK
  • En uygun Gold'dan 1.199 tl ye buldum, yarın araştırmaya çıkıcam Darty hiç aklıma gelmemişti teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar bende Canon 1100D almak istiyorum bütcem 900-1000 TL arasında :S ve kredi kartına 24 taksit yapmam gerekiyor. Bu makineyi bu fiyata ve bu seçeneklerle nasıl bulabilirim ?
  • Canon 1100D Kdv dahil arge bilgisayar da 1550 TL 75-300 Lens ve 8 GB Hafıza Kartı hediye ediyor.
    reklam gibi oldu ama fiyat gerçekten çok iyi Argebilgisayar.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: kgocer

Canon 1100D Kdv dahil arge bilgisayar da 1550 TL 75-300 Lens ve 8 GB Hafıza Kartı hediye ediyor.
    reklam gibi oldu ama fiyat gerçekten çok iyi Argebilgisayar.com

fiyata değil performansa bakın biraz inceledim IS olmayan (IS olsa mutlaka yazarlardı) DC kit lens + hediyesi sıradan bir tele lens. Hafıza kartını değerlendirmeye almıyorum. Benim o kadar verecek param olsaydı 150-200 tl daha koyar 550d+18-55 IS II almaya bakardım. İkinci lensimin ne olması gerektiğine de ileride ihtiyacıma göre karar verirdim.
  • merhaba arkadaşlar,

kasım ayında eşimin doğum günü. ona çok istediği fotoğraf makinesi almak istiyorum. haberi yok tabi alacağımdan. çünkü cep telefonuyla kendince eğiliyo kalkıyo birşeyler yakalamaya çalışıyo. en iyisi dedim hem doğum günü hem de ona güzel bir hobi kazandırmak amaçlı makine almak istiyorum. bu konu başlığını bulmamın sebebi gittigidiyor da CANON EOS 1100D EF-S 18-55 IS II KİT diye cep telime kampanya mesajının gelmesi ve bu ürünü google da aratmam ile oldu.

biraz okudum yazışmaları ama konuya yabancı olunca ve çok ta bu konuya meraklı olmayınca en güzeli sizlere sormak istedim.

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/canon-eos-1100d-ef-s-18-55-is-ii-kit-63666190#product-information

10günlük kampanya başlatmış 999TL ye kit hediyeli diye gittigidiyor.

yeni başlayan birisine ( ama cin gibi birisi eksik hemen bulabilir ) uygun mu bu makine veya 1000 lira civarı birşey tavsiye etseniz de onu alsam kasım ayına kadar. bu üsttekini al yedek bir de lens al gibi birşeylerde önerebilirsiniz.
    çok teşekkür ediyorum şimdiden.
    iyi günler herkese.
    ALİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: dilligent

merhaba arkadaşlar,

kasım ayında eşimin doğum günü. ona çok istediği fotoğraf makinesi almak istiyorum. haberi yok tabi alacağımdan. çünkü cep telefonuyla kendince eğiliyo kalkıyo birşeyler yakalamaya çalışıyo. en iyisi dedim hem doğum günü hem de ona güzel bir hobi kazandırmak amaçlı makine almak istiyorum. bu konu başlığını bulmamın sebebi gittigidiyor da CANON EOS 1100D EF-S 18-55 IS II KİT diye cep telime kampanya mesajının gelmesi ve bu ürünü google da aratmam ile oldu.

biraz okudum yazışmaları ama konuya yabancı olunca ve çok ta bu konuya meraklı olmayınca en güzeli sizlere sormak istedim.

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/canon-eos-1100d-ef-s-18-55-is-ii-kit-63666190#product-information

10günlük kampanya başlatmış 999TL ye kit hediyeli diye gittigidiyor.

yeni başlayan birisine ( ama cin gibi birisi eksik hemen bulabilir ) uygun mu bu makine veya 1000 lira civarı birşey tavsiye etseniz de onu alsam kasım ayına kadar. bu üsttekini al yedek bir de lens al gibi birşeylerde önerebilirsiniz.
    çok teşekkür ediyorum şimdiden.
    iyi günler herkese.
    ALİ

eğer kit lens IS II ise çok uygun fiyat zaten o fiyata da anca 1100D alınır. Bence güzel fiyat güzel tercih ileriki zamanlarda eşinizin hoşuna giderse bu hobi daha iyi lenslere geçiş yapabilirsiniz (tabi bu lenslerin fiyatları genellikle makineden pahalı oluyor)

Eksik bulma konusunda şöyle diyebilirim: bu fiyattaki makinelerde mutlaka bazı şeylerden kırpmalar olabiliyor. Fakat DSLR makine alıpda memnun olmayan yada eksiklerini kafasına takan kişi sayısı çok çok az o yüzden dert etmeyin derim

Lens konusuna gelirsek ilk başta 18-55 den başka lens almayın çünkü DSLR makinelerde her çekim tarzı için alınacak lens farklıdır. mesela portre çekecekseniz 50mm yada 85 mm lens, uzaktaki nesneleri yada manzara çekilecekse 55-250 ya da 70-300 , ve ya nesnelerin dibine girilerek çekim yapılacaksa makro lensi almak gerekiyor. Makinenizin yanında gelen 18-55 hiç bir konuda profesyonel olmayan lensdir yani her işinizi görür ama belli bir konusu yoktur. (18-55 , 18-135, 18-200 gibi lensler kit lenslerdir).önce ne tür fotoğraflar çekmek istediğinizi kit lens ile iyice kavrayın sonra yeni lenslere geçersiniz.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.