Şimdi Ara

Canon 1100D vs Nikon D3100 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
20.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: felix de vandetta

.... D 3100 de videoda manuel focus daha mantıklı zira ses çok rahatsız edici

Hemen hemen her makinede bu sorun var. Focusu gectim manuel cekilen videolsrfaki o tik tik sesi zaten basli basina bir sorun.

Tamam dogru bu makineler goruntu olarak "kaliteli" sonuclar veriyor ama sonucta isi fotlgraf cekmek, icinde stereo mikrofon ne yazikki yok.

Bu yuzden "kaliteli" ses icin harici mikrofon veya ses kayit cihazi sart :(
  • ıs olan 18-55 ile olmayan arasında optik kalite farkı oldugu soylense de kullanıcı olarak soyleyebilirim ki bu fark hic bir sekilde anlasılmıyor. Fakat tabiki az ısıklı bir ortamda ıs cok ise yarıyor. Yani bence ıs lensle satılan ve satılmayan arasında fiyat ucurumu cok fazlaysa ıs olmayanı almanızda sakınca yok diye dusunuyorum.
  • is olan 150-200 gibi bisey zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.james

quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: diffriend

Evet fiyat gercekten iyiymis

Yalniz lens keske DC degilde IS olsaydi... DC'nin optik kalitesi oldukca zayif.

Merhaba,
    1100d modeli bir çok mağazada genelde IS II kit ile birlikte satılıyor ama diğer arkadaşın da belirttiği gibi fiyatı biraz daha düşürmek için bu şekilde listelemiş olabilirler.
    Bu arada dikkat ettiyseniz,d3100 ve 1100d gibi giriş sınıfı gövdelerin tekno marketlerdeki fiyatları bazen çeşitli kampanyalarla neredeyse spot piyasayla aynı seviyelerde listeleniyor.
    İyi günler hoşçakalın..

Bazen fiyatı düşürmek için Nikon da Canon da D3100 ve 1000D/1100D ile eski 18-55 lensleri satabiliyor, dikkatli olmak lazım.

Merhaba,
    Mesajımın ilk cümlesine dikkat ettiyseniz lenslerle ilgili konuya zaten değinmiştim.Yani 1100d'nin fiyatını biraz daha düşürmek için bu şekilde (eski versiyon lensle) listelemiş olabilirler demiştim.Ayrıca diğer iki arkadaş da aynı konuya değinmişlerdi.
    İyi akşamlar hoşçakalın..

Vurgulamak için yazdım zaten, birçok arkadaş bakmadan alıyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    1100d modeli bir çok mağazada genelde IS II kit ile birlikte satılıyor ama diğer arkadaşın da belirttiği gibi fiyatı biraz daha düşürmek için bu şekilde listelemiş olabilirler.
    Bu arada dikkat ettiyseniz,d3100 ve 1100d gibi giriş sınıfı gövdelerin tekno marketlerdeki fiyatları bazen çeşitli kampanyalarla neredeyse spot piyasayla aynı seviyelerde listeleniyor.
    İyi günler hoşçakalın..

Bazen fiyatı düşürmek için Nikon da Canon da D3100 ve 1000D/1100D ile eski 18-55 lensleri satabiliyor, dikkatli olmak lazım.

Merhaba,
    Mesajımın ilk cümlesine dikkat ettiyseniz lenslerle ilgili konuya zaten değinmiştim.Yani 1100d'nin fiyatını biraz daha düşürmek için bu şekilde (eski versiyon lensle) listelemiş olabilirler demiştim.Ayrıca diğer iki arkadaş da aynı konuya değinmişlerdi.

Vurgulamak için yazdım zaten, birçok arkadaş bakmadan alıyor

• quote:

Arkadasim ikiside neredeyse ayni makinelerdir.
    Simdi biri gelecek d3100 1080p video cekiyor 1100d 720p cekiyor d3100 al falan diyecek bunlara kulak asma. İkisininde video kalitesi hemen hemen ayni. D3100'da video cekim esnasinda makineyk saga sola kaydirin ve birde 1100d'de. Sonra videoyu izleyin ve gercek kaliteyi gorun diyorum. Bu video olayida yuksek mp olayina dondu. Evet 1080p goruntu veriyor ama acaba kaliteli mi?

Kendinizde demissiniz fiyatlar hemen hemen hayyam ile ayni.
    Bu iki makinede imaj kalitesi olarak hemen hemen aynidir. Hatta neredeyse tamamen aynidir.

Nikonda azicik daha kaliteli baskilar alabilirsiniz, canonda eski m42 lensleri kullanabilirsiniz.

Yani isin ozu gidin hayyama iki makineyide elinize alin gozunuzu vizore goturun ve fotograf cekin. Hangisinden daha cok zevk aliyorsaniz onu alin.

Eger video onemli degilse 450D gibi makinelere bakabilirsiniz ayrica.

Sayın diffriend, değerlendirmeniz için teşekkür ederim

Kararımı verip içimin daha çok ısındığı d3100'ü sipariş verdim,

ANCAK bi ardakaş (ne gelirse insanın başına arkadaşından geliyor zaten)
    madem lens değiştirmeyi uzun süre düşünmüyorsun o kadar para vereceğine
    manuel ayarı olan Panasonic Lumix DMC-FZ100 yada Canon SX30 almıyorsun hem makro çekebilirsin hende zoom özelliği daha fazla, ilerde satıp slr makina alırsın diyerek iyice kafamı karıştırdı.

son kez tavsiyenize başvurabilirmiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheova -- 28 Eylül 2011; 18:49:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cheova

quote:

Arkadasim ikiside neredeyse ayni makinelerdir.
    Simdi biri gelecek d3100 1080p video cekiyor 1100d 720p cekiyor d3100 al falan diyecek bunlara kulak asma. İkisininde video kalitesi hemen hemen ayni. D3100'da video cekim esnasinda makineyk saga sola kaydirin ve birde 1100d'de. Sonra videoyu izleyin ve gercek kaliteyi gorun diyorum. Bu video olayida yuksek mp olayina dondu. Evet 1080p goruntu veriyor ama acaba kaliteli mi?

Kendinizde demissiniz fiyatlar hemen hemen hayyam ile ayni.
    Bu iki makinede imaj kalitesi olarak hemen hemen aynidir. Hatta neredeyse tamamen aynidir.

Nikonda azicik daha kaliteli baskilar alabilirsiniz, canonda eski m42 lensleri kullanabilirsiniz.

Yani isin ozu gidin hayyama iki makineyide elinize alin gozunuzu vizore goturun ve fotograf cekin. Hangisinden daha cok zevk aliyorsaniz onu alin.

Eger video onemli degilse 450D gibi makinelere bakabilirsiniz ayrica.

Sayın diffriend, değerlendirmeniz için teşekkür ederim

Kararımı verip içimin daha çok ısındığı d3100'ü sipariş verdim,

ANCAK bi ardakaş (ne gelirse insanın başına arkadaşından geliyor zaten)
    madem lens değiştirmeyi uzun süre düşünmüyorsun o kadar para vereceğine
    manuel ayarı olan Panasonic Lumix DMC-FZ100 yada Canon SX30 almıyorsun hem makro çekebilirsin hende zoom özelliği daha fazla, ilerde satıp slr makina alırsın diyerek iyice kafamı karıştırdı.

son kez tavsiyenize başvurabilirmiyim.

çamur gibi fotoğraf çekmeyi kabullenirsen olur

genel kullanım için canon g11-g12 modelleri tavsiye edilir onun dışında ben yine de dslr veya m43leri tercih ederdim

• O tür makinelerin geniş kullanım dışında hiçbir artısı bulunmamaktadır. synchro'nun dediği şekilde, çamur gibi fotoğraflar çekersniz. Hem de 2. el olarak satmaya kalktığınızda oldukça zarar edersiniz bunuda unutmayın

Dslr ise tam tersi, isteğinize göre alışveriş yapıp 3 sene sonra bile çok az zararla makinenizi&lensinizi satabilirsiniz.
  • İlginiz ve vaktinizini ayırdığınız için teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    İyi günler hoşçakalın..

Merhaba,

websitelerinde kampanyalı olarak satılan canon 1100d lerin büyük çoğunluğu DC lensle beraber satılıyor. ben fotografium adlı bir siteden IS II kitli, çanta ve 4 gb kartıyla beraber 1359tl ye aldım. sitede online destek hizmeti var ve IS kiti özellikle isterseniz o şekilde gönderiyorlar. site genel okuduğum kadarıyla da güvenilir ve 2 yıl canon garantisi sunuyor. yeni aldım henüz daha çekim konusunda yorum yapamayacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi herodoot -- 2 Ekim 2011; 14:51:49 >

• Hayirli olsun makineniz, bol cekimler
  • quote:

Orijinalden alıntı: herodoot

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,
    İyi günler hoşçakalın..

Merhaba,

websitelerinde kampanyalı olarak satılan canon 1100d lerin büyük çoğunluğu DC lensle beraber satılıyor. ben fotografium adlı bir siteden IS II kitli, çanta ve 4 gb kartıyla beraber 1359tl ye aldım. sitede online destek hizmeti var ve IS kiti özellikle isterseniz o şekilde gönderiyorlar. site genel okuduğum kadarıyla da güvenilir ve 2 yıl canon garantisi sunuyor. yeni aldım henüz daha çekim konusunda yorum yapamayacağım

Hayırlı olsun,iyi günlerde kullanmanız dileğiyle..

• Hayırlı olsun,güle güle kullanın.:)
  • çok teşekkürler arkadaşlar
    çekimlere başlayalım, yorumlarımı en kısa zamanda burada yazmaya çalışacağım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KazimYuksel

quote:

Orijinalden alıntı: vahocan

Ben yanlış anlamışım
    Canon 1100D iyi bir makinedir fakat D3100 ISO Falan daha yüksek biliyorum Giriş seviyesi için en uygun.
    Ama ben bu makine yerine Önümüzdei haziran 3 CANON 600D Alıcam 2 Milyara bulabilirsem
    Bulamaz isem nikon 5100

bende canon 600d var 18-135mm lens (kit lens) vatan computerda şuandada %25 indirim var ve 2 haftada bir falan yapıyorlar. %25 indirim ile ben 2430 a almıştım ama indirim olduğu an alırsan 18-55mm lik kit lens ile 1870 e geliyor galiba. vatan computer ı iyi takip edersen iyi fiyata alacağından eminim. :D

Hocam ben bu makineyi ölene kadar yanımda taşımayacağım.
    Ben Portre ve uzun pozlama yapıcam çoğunlukla.
    Gerçekten güzel resimler istiyorum bakınca insanlarin güzel olmuş demesini :)
    Ama böyle fotoğraflari için photoshop bilgisi lazimmidir?
    Autofocus yapilacak bölgeyi ayarlamak zormudur? (D3100 Autofocus yok.)
    600D Almak istiyorum fakat çok pahalı
    Hawyam pazarimi diye biryer varmış oradaki fiyatlari öğrenirsem oraya gidicem
    İzmirde araştırıp bulabilirsem mükemmel olur veya konyada.
    D3100 Benim için uygunmudur?? En fazla 1650 Verebiliyorum şuanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vahocan -- 3 Ekim 2011; 18:51:49 >

• Yazmayacağım artık dedim ama yine yazayım hadi Vatan da yapılan %25 indirimden 1800TL ye bir yane Canon 550D+15-55IS alacaksın ve kendini geliştirmeye başlayacaksın.Ama önce bu parayı bul.Yada kart imkanı da var.Senin için en uygun seçenek bu bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhan_eee

Yazmayacağım artık dedim ama yine yazayım hadi Vatan da yapılan %25 indirimden 1800TL ye bir yane Canon 550D+15-55IS alacaksın ve kendini geliştirmeye başlayacaksın.Ama önce bu parayı bul.Yada kart imkanı da var.Senin için en uygun seçenek bu bence.

Lens benim için yeterlimidir Portre ve Uzun pozlama çoğunluk için?
    2 Hafta içinde vatan computedan alicam güvenli ve ucuz
  • Sen önce daha önceden de dediğim gibi çekim tekniklerini araştır.Uzun pozlama zaten her makinada yapabilirsin.Portre için ise su anlık yeterli gelecektir.Eline ara geçtiğinde(Paran varsa şimdi) 50mm f1.8 alırsın portre canavarı olur.d3100 alırsan Af yok dedin kenara atarsın diğer lenslerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhan_eee

Sen önce daha önceden de dediğim gibi çekim tekniklerini araştır.Uzun pozlama zaten her makinada yapabilirsin.Portre için ise su anlık yeterli gelecektir.Eline ara geçtiğinde(Paran varsa şimdi) 50mm f1.8 alırsın portre canavarı olur.d3100 alırsan Af yok dedin kenara atarsın diğer lenslerde.

Pentax K-R Çekim kalitesi iyimidir
    12.4 Olduğu için çekimler küçük olurmu?http://www.vatanbilgisayar.com/pentax-k-r-k-r-12.4mp-prime-ii-hdvideo-3.0-lcd-16000-iso100-25.600-li-ionaa-sr-18-55mm-bl/productdetails.aspx?I_ID=56485 18-55 Lenste veriyorlar.
    AF Motoru çok önemli sanirsam.
    Fotoğrafın üstüne güzel uygulamalar yapıyor telefonumda bile güzel fotoğraf onun sayesinde çıkıyor
    Vatandan alırsam lenste garanti AF Olacakmi Vatancomputer'da? (D3100)

Şuanda 1800 Verebilirim en fazla ekstra lens alma lüksüm yok.
    Taşıma çantası vb onlar kolay.

Pentax K-R D3100 Arasında kaldım
    Megapiksel çok sorun olmazsa PENTAX K-R Sanırsam.
    Tabi birde Pentax K-R Lens yetecekmi.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.