Şimdi Ara

Canan Kaftancıoğlu'ndan İddiara Yanıt

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kaftancıoğlu, "Kadın kimliğimle erkek egemen siyasette var olmamdan korktular. Çünkü kadın sonuna kadar savunur, direnir. Bugün yaşadığımız örgütlü kötülüğe son verecek olan kadındır" dedi. Devir teslim töreninin ardından hakkındaki karalama kampanyasına tek tek yanıt verdi. CHP Genel Başkanlığına aday olan Ümit Kocasakal'ın eleştirilerine de yanıt veren Kaftancıoğlu, " Mustafa Kemal'in kurduğu partide kadın bir il başkanı olduysam burada Atatürk'ün payı vardır" dedi.

Şişhane'deki CHP İstanbul İl başkanlığı'nda düzenlenen devir-teslim töreninde konuşan Cemal Canpolat, Canan Kaftancıoğlu'nun sonuna kadar arkasında olduğunu söyledi. "Ülkemiz gerici bir kuşatma altında. Birbirimizle didişecek bir dakikamız bile yok" diyen Canpolat, "Artık biz ve bizim gibi olmayanları da uluslararası sermayeden kurtarmanın zamanı gelmiştir" dedi.

Kendi özeli ile ilgili basın açıklaması yapmaktan dolayı mahçubiyet duyduğunu belirten Kaftancıoğlu, "Benim durduğum ve yaptığım siyasi mücadele kimlerin ne yediğine ne içtiğine neye inandığıyla değil insanların hak ve özgürlükleri çevrçevesinde neyle mücadele ettiğidir. Sevgili eşimin paylaştığı fotoğraf var.Söylemeyi ayıp sayarak bir detaya dikkatinizi çekeceğim. Çatal ve bıçağın şeklinden karşıdakinin olduğu var. Yurt dışından bir arkadaşı.. Bu görseli paylaşan eşimin babası öldürülmeden iki gün önce bir parti genel başkanı tarafından hedef gösterilmişti. Ve oğlunun da bu topraklarda gülüp geçeceğimiz bir paylaşım nedeniyle tüm kamuoyunda hedef gösterilmesinin takdirini sizlere bırakıyorum. Bunu ayıp sayıyorum. Bunun AKP genel başkanı tarafından hedef gösterilmesi ayrımcı politikaların geldiği noktayı gösteriyor. Askerlerin yenildiği etlerle ilgilenilseydi Türkiye bu hale gelmezdi. Eşim kul hakkı yenilmediği sürece gerisinin hiçbir önemi yok." diye konuştu.

Kaftancıoğlu, eşi tarafından gönderilen eylemciye benzetilen tweete ise " Sevgili eşimle gayet neşeli sosyal medya atışmalarımız meşhurdur. Bu çirkin ötesi saldırının en güzel yanı, yarı yaşımda birine benzetilmiş olmam. Benim olmadığım gayet aşikar ve şakacı. Bundan medet umulan bir Türkiye siyaset iklimine gelmiş bulunuyoruz. Bu kişi kimdir nedir bilmiyorum. Bu kişinin teşhir edilerek haklarının da gasp edildiğine dikkat çekiyorum" şeklinde konuştu.

Kaftancıoğlu çocuğunun hedef gösterildiği tweeti göstererek "Bu ülkenin çocukları ölmesin diye mücadele ediyorum. Beni hedef gösteriyorlar. Bu ülkenin çocukları masumdur. Yasin Börü de masumdur.

Kaftancıoğlu, Selahattin Demirtaş ile birlikte olduğu fotoğrafa ilişkin ise "Hiçbir rahatsızlık duymuyorum. Buradan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a selam gönderiyorum" dedi.

"Gezi direnişi ile ilgili paylaştığım her şeyin sonuna kadar arkasındayım. Bir tanesi hariç. Gözümden kaçmış. Arkada Erdoğan’ın annesi ile ilgili bir hakaretin yer aldığı fotoğrafı da paylaşmışım" diyen Kaftancıoğlu, "Bundan dolayı Erdoğan’dan samimi şekilde özür dilediğimi ifade etmek isterim" ifadesini kullandı.

Darbe gecesi demişim ki "Alın size nur topu gibi mağduriyet" diye tweet attığını belirten Kaftancıoğlu, "Yanlış mı söylemişim" diye sordu.

Ermeni Soykırımı'na ilişkin "Ben bu topraklarda bir hak savunucusu olarak, 'Kimi sorunları vardır ya da yoktur diyerek kavramlar olarak çözemezsiniz' diye düşünüyorum. İddia edildiği gibi "Soykırım vardır, yoktur" diyerek çözülemez diye düşünüyorum. Benim katıldığım yürüyüşün adı Ermeni Soykırımı yürüyüşü. Ben de ondan dolayı o paylaşımı yaptım. Biz linç kültürünün bu kadar yaygın olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Bizim hep birlikte karşı çıkmamız gereken bu. Sahte tweetlerle bizi hedef gösterdiler. Doğru olmadığı halde örgütlü kötülüğe hizmet eden paylaşımlar ortada.

Kaftancıoğlu hakkında başlatılan soruşturmaya ilişkin de "Ahmet Şık nasıl terörist olarak içeride yatıyorsa. Benim için de gurur vericidir" dedi.

• CHP ne iktidar olmak istiyor ne de sorunlari cozmek istiyor.Bunun aksini iddia eden elinde kanitlarla gelsin.Yahu Genel Secimlerde 12 Milyon oy almis partisin.Iktidar olmak icin 12 milyona yakin oy daha alman gerek.Turkiyenin kirmizi cizgileri belli.Sozde Ermeni Soykirimi ile ilgili veya ulkedeki solcularin bile tasvip etmedigi cizgide birini Istanbul gibi bir sehrin sorumluluguna getiriyorsun.Ve bu sekilde oy alamadigin kesimlerden oy almaya calisiyorsun.
    Bu kafayla zor zor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Lucky kullanıcısına yanıt
    Onlar Hdp'nin oyuna talip oldular bu kadını seçerek bunu gösterdiler. Hdp ankette baraj altı.

• Kadın iyi siyasetçi bütün söylemlerinin etrafında yuvarlak çizmiş etraflarından dolaşmış.

Sert bir şekilde evet veya hayır dememiş tüm söylemleri muallakta bırakmış.

Sadece o dhkpc militanına benzetildiği fotoğrafa direk itiraz etmiş ki haklı sanırım onun dışında geri kalan hiç bir şeyi yalanlamamış.
  • Ak Partili değilim ama cehapeliler partilerinde bu kadar terörist destekleyicisi varken hayla akplilere fanatik gibi siyasi parti destekliyorsunuz diyorlar şaka gibisiniz cehapeliler
  • Kadınlığının arkasına sığınmış kansız.. yazdıkların ortada, bildiğin hainsin neyi sıvıyorsun?

• Rezilsin CHP.
  • ilk yorum yazan arkadaş hariç 6 kişi bloklu ard arda yazmışlar
  • Ermenilerin, Azerbaycan topraklarında yaptığı katliamlara gıkını bile çıkarmaz anca daha Ermenistan tarafından bile kanıtlanamamış sözde bir soykırım için havlar.
    Hıncak ve Taşnak artıkları, o partide yeriniz yok.
  • Ben bu kadini destekliyor değilim. Chp nin de siyaseti bilmedigini düşünüyorum. Dikkatimi ceken chp ile ilgili açilan konuya art arda Akparti fanatiklerinin mesaj yazmasi. Sanirim Whatsapp grubu falan var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 17 Ocak 2018; 23:4:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Halk TV de bile eleştirilmiş Canan.
    Üstelik twitleri silinmeden önce canlı yayında okunmuş şimdide inkar etsin de görelim
  • Bu kadını görünce chp nin bittiğine ikna oldum artık kim varsa herkesin bir şekilde iyi partiyi desteklemesini sağlayacağım ülkenin sağcısı solcusu yıllardır ulusalcı kesime kan kusturdu millette huzur kalmadı artık türkiye iyi olacak atatürkün dediği gibi ülkenin doğusu batısı yoktur

Milli sınırları içinde vatan bölünmez bir bütündür; parçalanamaz herkese inat

Ne Mutlu Türküm diyene

• Atatürk bunları görse ne yapar sizce?

• Lanet olsun böyle işe ya
  • Valla diğer şeyleri bilemem lakin şu Mustafa Kemal'in askerleri değil yoldaşlarıyız kısmı ile ilgili eleştiriler son derece anlamsız.

Kadın askeri değil yoldaşı ol demiş eee nedir yani?

• quote:

Orijinalden alıntı: Prof. Dr.

Yeni bir tartışma başlatmak istemiyorum ama Ermeni Soykırımı değil, Ermeni katliamı demiş. Ermeni soykırımı yoktur, ama maalesef Ermeni katliamı gerçek. Zaten zamanında cumhurbaşkanı da Ermenistan'dan özür dilemedi mi? Bunun için Nobel Barış Ödülüne aday gösterilmedi mi? Ne çabuk unutuyorsunuz anlamıyorum ki?

Ermeniler sistematik olarak kılıçtan geçirilmemiş evet. Bu yüzden soykırım yok. Ama Ermeniler kontrolsüz bir şekilde göç ettirilmiş. Bu göç yollarının çoğunda da müslümanlar tarafından yağmalanmıştır. Bizzat büyük dedem bile göç yollarında Ermenilere saldırdığını anlatmış. Yani saldırdığını itiraf ediyor adam. Erzurum'da kontrolsüz göç ettirilen Ermenileri taşlamışlar.

Yani sistematik soykırım yok, ama kontrolsüz göç var. Sonuç olarak ölen yüzlerce insan var.

Gundemi iyi takip etmemissin. Ermeni soykirimi demistir.
    Canan Kaftancıoğlu'ndan İddiara Yanıt

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• birleşik okumayın. şu şekilde okuyun : "er meni"
    anlayan anlar ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prof. Dr.

Yeni bir tartışma başlatmak istemiyorum ama Ermeni Soykırımı değil, Ermeni katliamı demiş. Ermeni soykırımı yoktur, ama maalesef Ermeni katliamı gerçek. Zaten zamanında cumhurbaşkanı da Ermenistan'dan özür dilemedi mi? Bunun için Nobel Barış Ödülüne aday gösterilmedi mi? Ne çabuk unutuyorsunuz anlamıyorum ki?

Ermeniler sistematik olarak kılıçtan geçirilmemiş evet. Bu yüzden soykırım yok. Ama Ermeniler kontrolsüz bir şekilde göç ettirilmiş. Bu göç yollarının çoğunda da müslümanlar tarafından yağmalanmıştır. Bizzat büyük dedem bile göç yollarında Ermenilere saldırdığını anlatmış. Yani saldırdığını itiraf ediyor adam. Erzurum'da kontrolsüz göç ettirilen Ermenileri taşlamışlar.

Yani sistematik soykırım yok, ama kontrolsüz göç var. Sonuç olarak ölen yüzlerce insan var.

Bu kadının amacı gerçekleri söylemek değil hep Türkiye'nin karşısında yer almak yalnız.Mesela Ermeniler de Azerbaycan'da Türkleri katletmişti ama bu olayın yıldönümünde bir kere bile twit atmamış.Bu kadının amacı solculuk adı altında Hıncak ve Taşnak'a çalışmaktan başka bir şey değil.Bunlara solcu diyipte zamanında bu vatan için ölmüş solcuların kemiklerini sızlatmayın artık yeter.

• Bu kadınla ne işi olur CHP'nin? Buna mı yanayım yoksa kadını sırf muhalefet olarak gördüğü için savunmaya çalışıp saçmalayanlara mı yanayım. CHP'de bir kişiyi bile Atatürkçü olarak görmüyorum varsa da Atatürkçüyüm demesin. Hapisteki tutukluya selam göndermiş oldu olacak apoya da sahip çıktığını açıklasaydı niyetini anlamayan saf insanlar zorlanmazdı.
    http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/ahmet-hakan/canan-kaftancioglu-istifa-etmeli-ya-da-gorevden-alinmali-40713494

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darknet -- 19 Ocak 2018; 14:50:56 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.