Şimdi Ara

Çanakkale 116. Jandarma er e.a.k.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2000/1 gidiyorum Allah izin verirse. Bilgisi olan daha önce burda askerlik yapan var mı nasıl bir yer. Çok fazla konu açılmış. Cezaevi eğitimi diyolar kimisi de kalktı cezaevi eğitimi diyor bilgisi olan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öncelikle, eğitimimi burada yedek subay adayı olarak aldım. Alayın içinde internet kafe ve playstation salonu var, kantini market gibi, oturabileceğiniz bir alan yok, reyonlarda ürünler mevcut, bir de tost hamburger vs yiyebileceğiniz bir fast-food cafesi var, burada oturabilirsiniz, bunun dışında içerisinde çikolata bisküvi, cola gazoz'dan tutun çay kahve latte mocha vs veren bir sürü otomat cihazlar var. Nakit para sadece kantinde ve fast food'da geçiyor, %80 kredi/banka kartı kullanılıyor. Yemekleri güzeldir, fakat kahvaltı öğünü az, ekmeği bol tutmayınca eğitimlerde sorun yaşama ihtimaliniz yüksek, ya da yemekhaneden sonra fast food'dan tost simit vs almakta fayda var.

Koğuşlar ortalama 40 kişilik, hijyenik olduğunu söyleyemem, kullanacağınız dolaplar biraz ufak ve 2 kişi paylaşmak zorundasınız, bu yüzden yanınızda gereksiz eşya götürmeyin, oradan size zaten gerekli eşyaları veriyorlar, fakat kaliteli jilet, en az 4-5 takım iç çamaşırı, ve içlik mutlaka götürün.

1 ay boyunca temel askerlik eğitimi alacağınız yer, it durmaz tepesi adı verilen bölge, sabahları soğuk olur, rüzgarı sert eser, eğitime gitmeden önce, içtima sonrası her sabah uygun adımla yürüyüş kararı sayarak yokuş çıkılır, sonra eğitim alanında eğitimler verilir, ortalama 1 saatlik bir eğitimin ardından 15-20 dakika mola verilir.

Er adaylarına cezaevi eğitimi veriliyor fakat her er cezaevine gidecek diye bir kural yok, şansınıza kalmış, dağıtımlar katıldıktan 15-20 gün sonra belli olur, dağıtım yerleri olarak görünen il jandarma komutanlıkların'dan usta birliği olarak ilgili yerlere dağıtımınız yapılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abstraction -- 24 Ocak 2020; 21:53:56 >

• Gayet açık cevapladığın için teşekkür ederim

• namidiyar itdurmaz tepesi hasta olmadan döneni gormedim o yokusu rap rap cikip inmekten dizleriniz kiriliyor artik surunerek ordek yuruyusuyle ciktigimiz gunleri bilirim koguslar kalabalik dolaplar yetersiz tuvaletler dolu dolu banyolar oyle basini cevirdigin her yer asker telefon yasak tuslu mesai saati disinda serbest soguk ve ruzgariyla meshur askerlikten sogutan bi yer 97/4 gittim ben 91 liyim ama cezaevi egitimi alip urfada cezaevinde gorev yaptim suan degismediyse cezaevine verirler hayirli tezkereler sabret 21 yada 28 gun yapip cikarsin bizim boluk cok eziliyordu digerleri rahat ti bizden sonraki devreler daha rahatmis surunmedik hic diyen vardi simdilerde nasil bilmiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çağlar2323

namidiyar itdurmaz tepesi hasta olmadan döneni gormedim o yokusu rap rap cikip inmekten dizleriniz kiriliyor artik surunerek ordek yuruyusuyle ciktigimiz gunleri bilirim koguslar kalabalik dolaplar yetersiz tuvaletler dolu dolu banyolar oyle basini cevirdigin her yer asker telefon yasak tuslu mesai saati disinda serbest soguk ve ruzgariyla meshur askerlikten sogutan bi yer 97/4 gittim ben 91 liyim ama cezaevi egitimi alip urfada cezaevinde gorev yaptim suan degismediyse cezaevine verirler hayirli tezkereler sabret 21 yada 28 gun yapip cikarsin bizim boluk cok eziliyordu digerleri rahat ti bizden sonraki devreler daha rahatmis surunmedik hic diyen vardi simdilerde nasil bilmiyorum
    Hangi cezaevi? Belki aynı yerde yapmışızdır, Hilvan cezaevindeyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Litendria kullanıcısına yanıt
    ben merkez eyyubiyedeki e tipi cezaevindeydim devrem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.