Şimdi Ara

Çamaşır Makinesine Ses Yalıtımı Yapımı!! ☆ (Bol fotolu) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
4
Favori
11.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    öyle bir imkan olsa ben kendim için kullanırdım müziğin sesini çok açamıyorum, açsam bile uzun süre o sesde dinleyemiyorum yalıtımlı bir oda buna iyi bir çözüm olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: losttime35

Hocam direk buna bi oda yapsan yalitimli camasir makinesi studyosu seklinde istedigi kadar ziplasin oynasin Kurtlari dokulur garibin boyle dugularini bastirmakla olmaz:-)

. Ev 3+1 1 oda daha lazim ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayirlisi bakalim yalitimla basladigin bu yolculuga bu isi. Sonunda bi villada bulursun kendini dolaba oda camasir makinasina oda tv ye oda set ustu ocak ve firina yatak odasi ev yetmez sana

Neyse doatum isin sakasida fakır olmak zor ben cok fakırım hep fakırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi losttime35 -- 1 Şubat 2014; 14:39:33 >
  • quote:

Guz makina:-)

Hangisi

• http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/aeg-lv-71-marka-camasir-mak-beyni-ve-karti-73583063

Bizim makinenin beyini ve kartı böyle yani dediğiniz gibi uzun mil filan yok.
  • quote:

Hayirlisi bakalim yalitimla basladigin bu yolculuga bu isi. Sonunda bi villada bulursun kendini dolaba oda camasir makinasina oda tv ye oda set ustu ocak ve firina yatak odasi ev yetmez sana

Neyse doatum isin sakasida fakır olmak zor ben cok fakırım hep fakırım

ayy fakirr

• @lazpanyol @batu25

İkinizede helal olsun iyi iş çıkarmışsınız özellikle @lazpanyol hocam sıkmadaki desibel değerleri müthiş
  • Felice Forte F kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Video çektim şimdi yükleniyor son durulama ve sıkma. Ses videoda çok fazla makinenin çıkardığından çok daha fazla geliyor ama olsun yalıtımsız halinin sıkma videosunu da can abi yüklemişti ikisinin de linkini koyarım karşılaştırırsınız yalnız eski olanı fotoğraf makinesiyle çekmiştim yeni olanı telefonla çektim o yüzden de pek sağlıklı karşılaştırma olmayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Teşekkürler Video çektim şimdi yükleniyor son durulama ve sıkma. Ses videoda çok fazla makinenin çıkardığından çok daha fazla geliyor ama olsun yalıtımsız halinin sıkma videosunu da can abi yüklemişti ikisinin de linkini koyarım karşılaştırırsınız yalnız eski olanı fotoğraf makinesiyle çekmiştim yeni olanı telefonla çektim o yüzden de pek sağlıklı karşılaştırma olmayabilir.

Olsun yine de eski video ile biraz karşılaştırma şansı olur her ne kadar kayıt edilen cihaz farklı olsada vallaha benim makinenin üst tablasına bendemi yapsam diyorum yalıtım iki yan duvar yalıtımlı ama üst tablada bir şey yok

Yazın iki tane video yüklemiştim şimdi hesabımda gördüm aklıma geldi onları da yeni videoyu kaydettiğim telefonla çekmiştim tüm şartlar aynı yani o videounun linkini koyarım tüm şartlar eşitken karşılaştırmasını yapabilirsiniz iyiki gördüm onları

Eğer üstünde tezgah ya da dolap filan varsa bence üstüne tapmaya gerek yok ama siz bilirsiniz daha sessiz olsun diyorsanız yapabilirsiniz, ben tezgah var diye üste yapmadım
  • quote:

Yazın iki tane video yüklemiştim şimdi hesabımda gördüm aklıma geldi onları da yeni videoyu kaydettiğim telefonla çekmiştim tüm şartlar aynı yani o videounun linkini koyarım tüm şartlar eşitken karşılaştırmasını yapabilirsiniz iyiki gördüm onları

Eğer üstünde tezgah ya da dolap filan varsa bence üstüne tapmaya gerek yok ama siz bilirsiniz daha sessiz olsun diyorsanız yapabilirsiniz, ben tezgah var diye üste yapmadım

Benim makine mutfakta açıkta duruyor kurutma makinesi ile bulaşık makinesinin ortasında ilerleyen zamanlarda tezgah altına almayı düşünüyorum ama bakalım ne zamana nasip olacak

• Yalıtımdan önce çektiğim iki video. Birincisinde son durulama ve sıkma ikincisinde de sadece son sıkma var.

Bu da yalıtımdan sonra diğer videoları çektiğim telefonla çektiğim yeni hali

Not: Önceki mesajımda da yazdığım gibi ses videoda normalden daha fazla çıkıyor, eski videolarda da yeni videoda da ses videodaki kadar yüksek değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 1 Şubat 2014; 19:25:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Felice Forte

quote:

Benim makine mutfakta açıkta duruyor kurutma makinesi ile bulaşık makinesinin ortasında ilerleyen zamanlarda tezgah altına almayı düşünüyorum ama bakalım ne zamana nasip olacak

Sizin makine i dos muydu ?

• Evet I-Dos WAY24840TR

@batu25
    Bence hiç ellemeyin o zaman tezgahın altına aldırın yeter Videoları yükledim izleyebilirsiniz.
  • quote:

Bence hiç ellemeyin o zaman tezgahın altına aldırın yeter Videoları yükledim izleyebilirsiniz.

Sanırım dediğiniz gibi yaparım ellemem makineyi zaten yan duvarlar yalıtımlı ileridede tezgahın altına alınca iyi olur

Videoları izledim süper olmuş çok bariz şekilde seste azalma var elinize sağlık hem pompa hem motor hemde çamaşırların suya çarpma sesi bariz şekilde azalmış maşallah diyelim

Bu arada benim eski makinem de AEG LV75 ti onu kullandığım günler aklıma geldi hey gidi günler hey

Teşekkür ederim, bu haliyle bir 5-10 yıl daha gider diye düşünüyorum sesine çok sinir oluyordum onu da çözdüm iyi oldu.
    LV75 Kaç tuşlu olandı o bizimkinden üst model oluyordu sanırım bir çok fonksiyon tuşu var diye hatırlıyorum, o kaç yıl dayandı
  • 10 yıl dayanmıştı bize yaklaşık bizde çamaşır makinesi çok açılırda aslında beyninde sorun çıkmasa iyi gidiyordu ama beyninde sorun çıktı değişim yapıldı beyin sonra pompa sorun çıkardı sonra tekrar beyin sorun çıkarınca değişim yaptık Bosch Maxx WFO2422 aldık almaz olaydık azıcık suyla yıkama durulama yapıyordu hatta bir keresinde takip ettim yıkamada su kesildi durulamada su almadan sağa sola normal çevirdi durulama arası sıkmaya geçti son durulamaya kadar böyle geldi müdahale etmedim son sıkmayada geçti durulamaları susuz yaptı yani

Sonra servis çağırdık aldılar götürdüler geldiğinde makinenin rulmanları dağılmıştı servisle tartıştık ettik falan makineden zaten memnun değildik bende değiştirdim makineyi

LV75 5 tuşluydu güç tuşu 1/2 tuşu(yarım yük-ekonomi tuşu) yünlü tuşu 600-1100 devir tuşu sıkma iptal tuşu vardı

Sizin makine inşallah en az bir 10 sene daha gider mükemmel olur o zaman

@batu25

Baya bir macera yaşamışsınız makinelerle ilgili aeg nin beyni yanmasa o da dayanırdı bence

Bosch un maxx serisi neden öyle tükürük kadar suyla yıkama durulama yapmaya çalışıyor anlamıyorum hiç tamam tasarruf yap da onlarınki suyunu çıkarma olmuş biraz. Ben de bosch maxx for kids kulladım o da az su alıyor durulaması hiç içime sinmiyor. Anneannemlerin diğer makinesi de arçelik su jetli o da durulamada içindeki suyu çamaşırlar çekince tekrar su almıyor başlat bekletten durdurup tekrar başlatınca alıyor bol bol suyu su jetinden de şarıl şarıl akıyor su içime siniyor onda yıkanan çamaşırla

Bizimkinde sadece sıkma iptal var babannemde de lv 43 vardı ama bozuldu onda da çok fonksiyon tuşu vardı.

• Evet sanırım beyin yanmasa LV75 te daha uzun süre giderdi bize ama işte bir tornavida değdimi servis yüzü gördümü fabrika çıkışı hariç parça takıldımı cozutuyor aletler

Hakikaten Bosch un Maxx serisi bir acayipti o kadar az suyla yıkanan çamaşır nasıl temiz olur nasıl temiz durulanır ki anlamak mümkün değil hangi mantıkla üretmişler

Konu çok dağıldı @lazpanyol hocam kızacak şimdi

@batu25

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.