Şimdi Ara

Çamaşır Makinesine Ses Yalıtımı Yapımı!! ☆ (Bol fotolu) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
4
Favori
11.791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

Güzel bir çalışma olmuş elinize sağlık. 11 yıldır kullandığım Arçelik çamaşır makinamda da bu tarz yalıtım var ama sadece alttan yarıya kadar yapıştırmışlar her yerinde yok, ona rağmen diğer yalıtımsız cihazlara göre sesi az çıkıyor. Nedendir bilmem son zamanlarda artık bu yalıtımı cihazlara yapmaz oldular. Müsait bir zamanımda elektrikli süpürgeye yalıtım yapacağım :)

Sagolun tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guncel

• storm170 S kullanıcısına yanıt
    Sağlam Kazan İstiyorsan Bosch Şaşma :)
  • Bence Bozmadan Bir Köşeye Sakla,
    Samsungu Aldıktan Sonra Tekrar İhtiyacın Olabilir :)
  • lazpanyol kullanıcısına yanıt
    Açıkcası Çok Başarılı Buldum,
    Arçeliğin orbital makinelerinde kullandığı yalıtımın çok daha iyisini yapmışsın diyebilirim :)

son resimde gördüğüm kadarıyla makinenin kralıda köşede yatıyor BOSCH :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Eşya Servisi

Açıkcası Çok Başarılı Buldum,
    Arçeliğin orbital makinelerinde kullandığı yalıtımın çok daha iyisini yapmışsın diyebilirim :)

son resimde gördüğüm kadarıyla makinenin kralıda köşede yatıyor BOSCH :)

Sağol Allah razi olsun hocam köşede alman üretimi. Liste fiyatini %40 asagisina aldigim 5 yillik bosch kurutma yatiyor ;)

Hocam bide motorla komurlerinin birleştiği kisimlara gres yagi sursem zarari olurmuş. Yada sürtünmeyi azaltmak için ne önerebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 22 Ocak 2014; 16:21:28 >
    kollektöremi gres süreceksin sakın :) motor gümler anında
    sürtme derken sürtmese kömürler kollektöre motor çalışmaz zaten,
    kollektör sadece kömür değişimlerinde taşlanır,
    oda çok faydalı birşey değil zaten kollektörün üzerindeki bakır katmanı inceltiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Eşya Servisi

kollektöremi gres süreceksin sakın :) motor gümler anında
    sürtme derken sürtmese kömürler kollektöre motor çalışmaz zaten,
    kollektör sadece kömür değişimlerinde taşlanır,
    oda çok faydalı birşey değil zaten kollektörün üzerindeki bakır katmanı inceltiyor

Hocam bakir kisma . Fren balata temizleyici sıktım dün bugün calistirdim

• Video en kısa zamanda eklenecektir...

• Hocam bu ziftli halı fleks ve keçeleri nereden temin ettiniz ve birim ücreti ne kadar acaba..??
  • quote:

Orijinalden alıntı: f-a-t-i-h

Hocam bu ziftli halı fleks ve keçeleri nereden temin ettiniz ve birim ücreti ne kadar acaba..??

Oto dosemeci arkadaştan metresi 10 TL idi para vermedim

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Hocam hayırlı olsun iyi bir çalışma olmuş.
    Ziftli keçe dediğiniz nasıl bir şey hocam o makinenin üst tablasına ve yan duvarlara yapıştırdığınız süngerin aynısından bende de var ama ziftli nasıl oluyor yoksa adı mı öyle zift filan olması gerekmiyor mu ?
    Bir de çift taraflı bant yeterli oldu mu ısıdan tireşimden kendini bırakmaz mı ? Benim aklıma çift taraflı bant değil de sıcak silikon tabancısıyla yapıştırmak gelmişti ama daha alamadım tabancayı
    Son olarak motor kömürlerine sıktığınız şeyin bir etkisi oldu mu motor sesinde ya da bir zararı olur mu kömürlerde sürtünmenin azalması sağlıklı bir şey olur mu sonra motora bir zarar gelmesin gerçi 10 yıl garantili bir şey olursa değişmek zorundalar sanırım

Arabanin tabanina dosedim yazin ziftli keceyi dosemeciden almistim artaniylada makineye yaptim.arkasında kalin zift var.çift tarafli banti koctastan aldim cok kuvvetli silikon gibi bildiginiz bantlardan değil motor komurlerine ve burcuna fren balata temizleyici sıktım aslında gresde surerdim cesaret edemedim sürtünmeyi azaltiyor.motor 10 yol garantili bisey olsa servis direk değişiyor.

Bendekiler ziftli değil acaba yapıştırsam siziki kadar etkili olur mu bilmiyorum vereceğim emeğe de değmesi lazım. Çift taraflı bant dün baktım ama çok geniş değildi yetmez diye düşündüm yine sıcak silikonla yapıştırmayı düşünüyorum ben de ama önce bendeki keçeleri bir kartonun üstüne yapıştırıp daha sonra makinenin duvalarına yapıştırmayı düşündüm çünkü bendeki keçeler yumuşak makineye yapışması için yan yatırmam gerekebilir o da sağlıklı değil bizim makinenin beyni karışıyor öyle olunca en iyisi dediğim gibi yapmak hem karton da bir nevi yalıtım sağlar keçeyle birlikte. Fren balata temizleyiciden sonra motorda ne gibi bir değişme oldu ? Video ne zaman geliyor hocam ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Hocam hayırlı olsun iyi bir çalışma olmuş.
    Ziftli keçe dediğiniz nasıl bir şey hocam o makinenin üst tablasına ve yan duvarlara yapıştırdığınız süngerin aynısından bende de var ama ziftli nasıl oluyor yoksa adı mı öyle zift filan olması gerekmiyor mu ?
    Bir de çift taraflı bant yeterli oldu mu ısıdan tireşimden kendini bırakmaz mı ? Benim aklıma çift taraflı bant değil de sıcak silikon tabancısıyla yapıştırmak gelmişti ama daha alamadım tabancayı
    Son olarak motor kömürlerine sıktığınız şeyin bir etkisi oldu mu motor sesinde ya da bir zararı olur mu kömürlerde sürtünmenin azalması sağlıklı bir şey olur mu sonra motora bir zarar gelmesin gerçi 10 yıl garantili bir şey olursa değişmek zorundalar sanırım

Arabanin tabanina dosedim yazin ziftli keceyi dosemeciden almistim artaniylada makineye yaptim.arkasında kalin zift var.çift tarafli banti koctastan aldim cok kuvvetli silikon gibi bildiginiz bantlardan değil motor komurlerine ve burcuna fren balata temizleyici sıktım aslında gresde surerdim cesaret edemedim sürtünmeyi azaltiyor.motor 10 yol garantili bisey olsa servis direk değişiyor.

Bendekiler ziftli değil acaba yapıştırsam siziki kadar etkili olur mu bilmiyorum vereceğim emeğe de değmesi lazım. Çift taraflı bant dün baktım ama çok geniş değildi yetmez diye düşündüm yine sıcak silikonla yapıştırmayı düşünüyorum ben de ama önce bendeki keçeleri bir kartonun üstüne yapıştırıp daha sonra makinenin duvalarına yapıştırmayı düşündüm çünkü bendeki keçeler yumuşak makineye yapışması için yan yatırmam gerekebilir o da sağlıklı değil bizim makinenin beyni karışıyor öyle olunca en iyisi dediğim gibi yapmak hem karton da bir nevi yalıtım sağlar keçeyle birlikte. Fren balata temizleyiciden sonra motorda ne gibi bir değişme oldu ? Video ne zaman geliyor hocam ?

Keceleri bali ile yapistirin ozaman kartonlar ugrasmayin daha etkili sicak silikon iyi tutmaz ;)

Fren balata temizleyici sıktım pek fark etmedi ama kollektor temizlendi ayna gibi oldu bakir kismi video gelecek ama sağolsun TTNET fiber internetin bile hizini düşürdü zor yükleniyor !

Bali tutar mı ki emin olamadım sıcak silikonu yapıştırma işinde kullanıyorlar o yüzden düşünmüştüm.
    Benim sıkmama gerek yok o zaman ama ben de makine yağı ile motorun bılyelerini yağlıyorum arada sesi kısılıyor biraz TTnet bu şaşırmamak gerek.

• quote:

Bali tutar mı ki emin olamadım sıcak silikonu yapıştırma işinde kullanıyorlar o yüzden düşünmüştüm.
    Benim sıkmama gerek yok o zaman ama ben de makine yağı ile motorun bılyelerini yağlıyorum arada sesi kısılıyor biraz TTnet bu şaşırmamak gerek.

Bali kemiklesir tas gibi tutar

Şuan pamuklu camasirlar 5 kg kadar ve %100 pamuk nevresim takimi yikaniyor inanılmaz sessiz 95 derecede 1200 devirde video çektim inşallah atacagim

Bir deneyeyim bali ile bir şeyi yapıştırmayı başarılı olursa yaparım.
    Merak ediyorum sesi.

• quote:

Bir deneyeyim bali ile bir şeyi yapıştırmayı başarılı olursa yaparım.
    Merak ediyorum sesi.

Sinek uçsa duyarsın o derece

O bir de kenarları kapalı bir dolabın içinde olsa tamamen sessiz olur bir dolabın içinde olması sesi baya azaltıyor.

• quote:

O bir de kenarları kapalı bir dolabın içinde olsa tamamen sessiz olur bir dolabın içinde olması sesi baya azaltıyor.

Yaninda kurutma var diğer yaninda duvar ama yaza inşallah dolap yapacagim

Makinenin olduğu yer de çok uygun gibi görünüyor iyi olur kurutma makinesini de içine alır onun da sesi azalır biraz

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.