Şimdi Ara

ÇAMAŞIR MAKİNESİ TAVSİYESİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
2
Favori
22.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eylül naz

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Orijinalden alıntı: eylül naz

İyi günler.
    Bana acil yardım edin.

4 ay önce Bosch waq20361 modelli bir çamaşır makinesi aldım.Çamaşırlarıma zarar verip yıpratıyordu.Şikayetm üzerine değiştirilmesine karar verildi.Bu değişim esnasında aynı model olmasını istemiyorum üzerine parasını verip başka model almak istiyorum.Hangi model alacağıma karar veremedim.Bana 8kg ne yıkayabilen,programı esnek,fiyatı uygun(1400,1600 arası) Bosch marka kullanışlı bir makine önerirmisiniz

Aynı modeli istemiyorsanız fiyat çıtası maalesef yükseliyor. Bu modelin üstü olarak WAS24765TR ya da WAY20560TR alınabilir.

candoğan bey şimdiden cevap için tşk ben was 24765 modelini aldım fakat 20 gün kullanım sonucunda bu makinanında çamaşırlarda delikler açtığını farketim boch servisinden paramın iyadesini istedim onlarda servisin yıkamatestinden sonra konuşacaklarını söyledi yıkama testi sonucu şu şekilde teknisyen notu pamuklu çamaşırlar pamuklu programında 40 derecede yüzde 70 miktar ile yıkandı 800 devirde 2saat 38 dk yıkama sonucu çıkarılan çamaşırların 2 tanesinde göz şeklinde delikler görüldü fotoğrafları çekildi bu şek,lde bana fiş verildi sonuç olarak beni aradılar ve bu nedenle para iyadesi yapılamaz ben yanlış yıkıyormuşum kullandığım kıyafetler kalitesizmiş onların makinasında hata yokmuş ve ben zor durumdayım perdem yırtıldı kıyafetlerde büyüklü küçüklü delikler oluşuyor ne yapmalıyım bana yol gösterin mahkemeye başvurmayı düşünüyorum ondan sonuç alırmıyım yardım

candoğan bey ben şikayetimi makinanın 30 gün kullanımı dolmadan yaptım sonuç olarak servisin yıkama sonucunda makinada kıyafetler delik şeklinde çıktı buna rağmen paramı iyade etmediler ben geçen bu süre zarfında tüketici hakem heyetine baş vursam sonuç alırmıyım yardım

• @Eylül naz hanım, genel bir tarama yaparken mesajınızı eşimle okuduk. O bu durumun biraz güçsüz tekstil ürünlerinden kaynaklandığını söyledi. Bosh'un bu yeni Kazanını kontrol etmiş, kazandaki delikleri sanki hafif tırtıklı kenarlara sahipti dedi. Kuzeni benzer makina kullanıyormuş ona sordu cevap şimdi buradan marka anmayalım ama "15-20 tl ye aldığım ucuz, çin malı falan herşeyi deliyor 2 yıkamada" oldu. O da artık bu ucuz ürünlerden almamaya karar vermiş. Tahminimiz seçtiğiniz programda kısa falan değilse ondan oluyor, dayanamıyor ürünler. Ama bu tüm tekstill markalarında böyle oluyorsa (yani 80-110 TL lik bir gömlek de deliniyorsa) ona yoruma bosh devam etsin.
    Bu arada biz hala makina alamadık. Evdeki arçelik'in, biz emekliye ayırırsak içimize dert olacak diye istifa etmesini bekliyoruz

Herkese iyi hafta sonları
  • Bosch'un yeni kazanları elle muayenede bile çamaşırları yıpratabileceği hissi veriyor. Hele kazan yüklü ise bu çok daha etkili olabilir. Diğer kullanıcıların görüşlerini de almakta fayda var.

Ben ise Samsung makinelerle ilgili sormak istiyorum. Bu makineler sorun yaşatıyor mu? Satıcıların bazıları Çin malı diyerek markayı kötülüyorlar.

İkinci sorum, 9kg'lık kazan gerçekte 9kg ile doldurulursa sorun çıkartıyor mu? Amerika'daki sayfalarda ağırlık yerine hacim ölçüsü veriliyor. Bu daha doğru değil mi?

Üçüncü sorum ise sıkma devri ile ilgili. Örneğin 1200 dev/dk ile sıkılan çamaşırlarda sorun olmuyor mu? En azından ütülemek zorlaşmıyor mu?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • ben de iki yıldır bosch idos kullanıyorum.ama burdaki gibi delinme sorunu yaşamadım.
    Üzüldm her iki makinede de benzer sorunlar yaşamanıza.
    Umarım hakkınızı alırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: master90

Bosch'un yeni kazanları elle muayenede bile çamaşırları yıpratabileceği hissi veriyor. Hele kazan yüklü ise bu çok daha etkili olabilir. Diğer kullanıcıların görüşlerini de almakta fayda var.

Ben ise Samsung makinelerle ilgili sormak istiyorum. Bu makineler sorun yaşatıyor mu? Satıcıların bazıları Çin malı diyerek markayı kötülüyorlar.

İkinci sorum, 9kg'lık kazan gerçekte 9kg ile doldurulursa sorun çıkartıyor mu? Amerika'daki sayfalarda ağırlık yerine hacim ölçüsü veriliyor. Bu daha doğru değil mi?

Üçüncü sorum ise sıkma devri ile ilgili. Örneğin 1200 dev/dk ile sıkılan çamaşırlarda sorun olmuyor mu? En azından ütülemek zorlaşmıyor mu?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

samsungun özellikle satış sonrası hizmetlerindenşikayetçok.
    8-9 kg yazması önemli değil. Hacim önemli.
    Bosch aeg 8 kg makine için 65-66 lt hacim sunarken başka markalar 10 kg makineye 71-72 diyor..kandırmaca burda. Samsungun da 9 kgmakinesinin 72 lt olması gerek ki bosch ile kıyaslanabilsin.

• LG F1281TDP5 Çamaşır Makinesini kullanan arkadaşlar var mı önerir misiniz? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toqana -- 24 Eylül 2013; 10:42:26 >
  • Eğer makinanın ek kitabında 9kg 1200 devir yazıyorsa, bu o makinanın 9 kg çamaşırla sorunsuz 1200 devri sıkma yapacağını göstermektedir. Aksi halde kullanıcı yanıltılıyor demektir ki, hiç bir marka böyle bir riski göze almaz. Eğer böyle bir risk alıyorlarsa, pazara uzun vadeli bakmıyorlar demektir. Ki bu o markanın pazarda sonu olur.

Avrupa kaynaklı üretilen ürünlerin bile kalitesi eskiye nazaran oldukça düşmüştür. Buna rağmen Çin ile rekabet konusunda zorlanmaktadırlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sajen

@Eylül naz hanım, genel bir tarama yaparken mesajınızı eşimle okuduk. O bu durumun biraz güçsüz tekstil ürünlerinden kaynaklandığını söyledi. Bosh'un bu yeni Kazanını kontrol etmiş, kazandaki delikleri sanki hafif tırtıklı kenarlara sahipti dedi. Kuzeni benzer makina kullanıyormuş ona sordu cevap şimdi buradan marka anmayalım ama "15-20 tl ye aldığım ucuz, çin malı falan herşeyi deliyor 2 yıkamada" oldu. O da artık bu ucuz ürünlerden almamaya karar vermiş. Tahminimiz seçtiğiniz programda kısa falan değilse ondan oluyor, dayanamıyor ürünler. Ama bu tüm tekstill markalarında böyle oluyorsa (yani 80-110 TL lik bir gömlek de deliniyorsa) ona yoruma bosh devam etsin.
    Bu arada biz hala makina alamadık. Evdeki arçelik'in, biz emekliye ayırırsak içimize dert olacak diye istifa etmesini bekliyoruz

evet bende başta dedimki belki benim ürünlerimde eskime oldu ondandır ama öyle değil evde bu ürün yırtılmaz diyorsun bakıyorsunki o yırtıldı bende öyle pazardan alınan ürünler kullanmıyorum markalı bildiğimiz ürünleri bile deliyor bazen ucuz diye aldığımız üründe sorun olmuyor ama şöyle birşey makinanın görevi yıkamak kaliteye göre davranmak değil bunun hasas olan proğramları var hiç fark etmiyor hangi kıyafeti kaç yıkamada yırtacağı belli değil bildiğim bir şey var bu makinada çamaşırlarımı deliyor vede yetkililer kabül etmiyor onların gönderdiği servisin kendi elleri ile çamaşırları kontröl etti yıkadı sonuçta delik şeklinde çıktı fakat hata bendeymiş önceki makinam arçelikti onda böyle bir şey farketmedim belkide yeni üretilen makinaların tümü böyedirde kimse farkına varmıyor sa

• quote:

Orijinalden alıntı: sajen

@Eylül naz hanım, genel bir tarama yaparken mesajınızı eşimle okuduk. O bu durumun biraz güçsüz tekstil ürünlerinden kaynaklandığını söyledi. Bosh'un bu yeni Kazanını kontrol etmiş, kazandaki delikleri sanki hafif tırtıklı kenarlara sahipti dedi. Kuzeni benzer makina kullanıyormuş ona sordu cevap şimdi buradan marka anmayalım ama "15-20 tl ye aldığım ucuz, çin malı falan herşeyi deliyor 2 yıkamada" oldu. O da artık bu ucuz ürünlerden almamaya karar vermiş. Tahminimiz seçtiğiniz programda kısa falan değilse ondan oluyor, dayanamıyor ürünler. Ama bu tüm tekstill markalarında böyle oluyorsa (yani 80-110 TL lik bir gömlek de deliniyorsa) ona yoruma bosh devam etsin.

evet bende başta dedimki belki benim ürünlerimde eskime oldu ondandır ama öyle değil evde bu ürün yırtılmaz diyorsun bakıyorsunki o yırtıldı bende öyle pazardan alınan ürünler kullanmıyorum markalı bildiğimiz ürünleri bile deliyor bazen ucuz diye aldığımız üründe sorun olmuyor ama şöyle birşey makinanın görevi yıkamak kaliteye göre davranmak değil bunun hasas olan proğramları var hiç fark etmiyor hangi kıyafeti kaç yıkamada yırtacağı belli değil bildiğim bir şey var bu makinada çamaşırlarımı deliyor vede yetkililer kabül etmiyor onların gönderdiği servisin kendi elleri ile çamaşırları kontröl etti yıkadı sonuçta delik şeklinde çıktı fakat hata bendeymiş önceki makinam arçelikti onda böyle bir şey farketmedim belkide yeni üretilen makinaların tümü böyedirde kimse farkına varmıyor

• hocam işler o şekilde yürümüyor.

samsungun 9 kg makinesinin tambur hacmi kaç lt, onu öğrenin. ondan sonra kıyaslama yapın.

samsungun internet sitesinde geçen seneye kadar, kurutmalı çamaşır makinesinin su tüketimi yalnızca yıkama için yazıyordu. o da 56 lt. ama kurutma sırasında kullandığı extra 100 lt sudan bahsetmiyordu. bu seneki modellere yazmak durumunda kalmışlar.

ben size söylüyorum.

bosch 8 kg 65 lt.dir. kg başına kaç lt tambur gerekli, burdan hesaplayarak 9 kg bir makinenin en az kaç lt tambur hacmine sahip olması gerektiği ortaya çıkar.

bir olması gerekenler var. bir de pratikte olanlar. siz olması gerekeni yazmışsınız. ama bir de var olana bakmak gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HerhangiBiriyim

Çamaşır makinesi olarak bu modeli yeni gördüm. Üstelik de halen üretimi yapılıyor ve kullanılıyor. Galiba daha çok Amerika'da. Çok şaşırdım valla.

Ben bunlar tarihe karıştı sanıyordum.

ne yapalım yani sen yeni gördünse o senin sorunun youtubede araştırsaydın 50 - 60 yıldır oldugunu görecektin birde komikmiş gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: a r d ı ç

ne yapalım yani sen yeni gördünse o senin sorunun youtubede araştırsaydın 50 - 60 yıldır oldugunu görecektin birde komikmiş gibi

Sen biraz rahatsız filansın galiba. Kaç ay önceki mesajı bulup kendince sataşmak için saçma sapan bir şeyler yazmışsın. Bak sataşacak birini arıyorsan, inan tam adamına çattın ama, hiç zamanım yok ne yazık ki senin gibilerle uğraşmaya. Yaşın kaç bilmiyorum ama zekâ yaşını bir kontrol ettirmende fayda var bence.

Bana yönelik bu tür saçma sapan sataşmalar yüzünden kaç kişi ban yedi, sayısını unuttum artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: HerhangiBiriyim

quote:

Orijinalden alıntı: a r d ı ç

Sen biraz rahatsız filansın galiba. Kaç ay önceki mesajı bulup kendince sataşmak için saçma sapan bir şeyler yazmışsın. Bak sataşacak birini arıyorsan, inan tam adamına çattın ama, hiç zamanım yok ne yazık ki senin gibilerle uğraşmaya. Yaşın kaç bilmiyorum ama zekâ yaşını bir kontrol ettirmende fayda var bence.

Bana yönelik bu tür saçma sapan sataşmalar yüzünden kaç kişi ban yedi, sayısını unuttum artık.

aynaya bakarak mesaj yazma ciddi bir sorunmuş sarı binaya kontrole git.

• http://www.teknosa.com/urunler/115020460/aeg-l73283fl-8kg-1200-devir-camasir-makinesi

sağlam bir makine yeni aldım ve önceden kullananlara sorduk AEG almanların taş gibi makinesi 12 yıl kullanılmış vede bozulmamış servisin işbilmezliği yüzünden kaybolup gitmiş bir
  • ooo55 kullanıcısına yanıt
    sesi nasıl çok ses var mı
  • ses normal sessiz yıkama moduda mevcut isteğe bağlı olarak
  • 1000 TL ilk bütçeye en iyi cihaz 63 lt wave drum geniş kazan

http://m.profiloevaletleri.com/Product.aspx?Code=CM101K0TR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 28 Şubat 2014; 19:25:20 >
  • http://www.teknosa.com/urunler/115020460/aeg-l73283fl-8kg-1200-devir-camasir-makinesi#url kurutma fonksiyonu yok herhalde ..ben 1000 tl civari A enerji sınıfında , 4 yada 6 kg kurutma özelliği olan bir seri arıyorum açıkçası ..balkonum yok ev içinde asmak zorunda kalıyorum :(
  • Arkadaşlar ben de kurutmalı çamaşır makinesi almayı düşünüyorum ve aklımdaki model de şu:

http://www.teknosa.com/urunler/115020579/lg-f1496adp3-a-enerji-sinifi-8-yikama-4-kurutma-14

Acil durumlar için kurutmalı da olsun dedik. LG'nin hakkında güzel şeyler okudum. Bütçem de en fazla 1400 zaten. Bu uygun mudur sizce diğer rakiplerine göre performans ve fiyat açısından?
  • Arkadaşlar konuyu hortlatma gibi olmasın ama aklımda vestel 9812TGE var bu makine sizce nasıl?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.