Şimdi Ara

ÇAMAŞIR MAKİNESİ LAZIM:(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
1.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kurutmayı aldık,(Arçelik 2772KT) şimdi yine acil Çamaşır Makinesi lazım. Hem de aynı marka!

"Arkadaşlar, o gün resmen bu işi bugün sonlandırmalıyım dediğim için akşama sn. @candogan62 'nin mesajını bile göremeden sadece düz mantıkla düşünerek şimdilik 600'e alayım 5-6 sene kullanayım A sınıfı makineler de ucuzlar o zaman alırım diye; Arçelik 2772KT aldık.
    Lakin hevesimiz kursağımızda kaldı. Eski çamaşır makinemizin üzerine montaj yapılamadı uyumsuz olduğundan. Geçici olarak odaya koyduk, aparatı bile teslim etmediler.
    Ancak 1 ay içinde aynı marka (Beko'da olabilir belki) Çamaşır makinesi alırsak ücretsiz montaj ve aparatı vermelerine razı oldular.

Velhasıl kelam şimdi bir de çamaşır makinesi almak durumundayız şimdi;
    Ve yine sizden yardım istiyorum marka Arçelik olmak koşulu ile hangisini alalım ?

*Bir de Kurutma makinesinin kesinlikle bağımsız tekli prize takılmasını söylemiş. Yani çamaşır makinesinin olduğu kısımda bizim uzatmalı 3'lü priz vardı, oraya takamazsınız diye kabul etmiyorlar montaja geleceklerinde. Yani sizlerin makineleriniz de tekil bağımsız prizlere mi takılı?"

Arkadaşlar yumurta kapıya dayanınca aklımız başımıza gelirya aynen öyle oldu.
    Havalar çok soğudu çamaşırlarımız kurumaz oldu, evde bebek var. 5 kişilik aileyiz. Hafta da 2-3 defa kullanırız diye düşünüyorum. Ne alsak karar veremiyorum. Konu hakkında da çok bilgimiz yok lütfen yardım edin.

Isı pompasız olanlar ucuz ama alınmaz diyorlar, diğerleri 1500 TL civarı lakin 10 yıl kullanılırsa bütçeyi zorlayıp alalım mı? Ne der forum ahalisi. Şuan için tam bir f/p makine hangisiyse onu almak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi until -- 23 Aralık 2013; 13:59:29 >

• Electrolux EDH3284PDW, Bosch WTW84360BY, Arçelik 3885KT ve Beko D81HPE modellerinden birini alabilirsiniz.
  • 4 ay öncd Kliksa' dan 444 liraya Indesit 8 Kg lık aldım.
    Çok memnunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    B sınıfı olan makinelerden tavsiye edebilir misiniz ?
  • Arkadaşlar, o gün resmen bu işi bugün sonlandırmalıyım dediğim için akşama sn. @candogan62 'nin mesajını bile göremeden sadece düz mantıkla düşünerek şimdilik 600'e alayım 5-6 sene kullanayım A sınıfı makineler de ucuzlar o zaman alırım diye; Arçelik 2772KT aldık.
    Lakin hevesimiz kursağımızda kaldı. Eski çamaşır makinemizin üzerine montaj yapılamadı uyumsuz olduğundan. Geçici olarak odaya koyduk, aparatı bile teslim etmediler.
    Ancak 1 ay içinde aynı marka (Beko'da olabilir belki) Çamaşır makinesi alırsak ücretsiz montaj ve aparatı vermelerine razı oldular.

Ve yine sizden yardım istiyorum marka Arçelik olmak koşulu ile hangisini alalım ?

*Bir de Kurutma makinesinin kesinlikle bağımsız tekli prize takılmasını söylemiş. Yani çamaşır makinesinin olduğu kısımda bizim uzatmalı 3'lü priz vardı, oraya takamazsınız diye kabul etmiyorlar montaja geleceklerinde. Yani sizlerin makineleriniz de tekil bağımsız prizlere mi takılı?

• quote:

Orijinalden alıntı: until

Arkadaşlar, o gün resmen bu işi bugün sonlandırmalıyım dediğim için akşama sn. @candogan62 'nin mesajını bile göremeden sadece düz mantıkla düşünerek şimdilik 600'e alayım 5-6 sene kullanayım A sınıfı makineler de ucuzlar o zaman alırım diye; Arçelik 2772KT aldık.

*Bir de Kurutma makinesinin kesinlikle bağımsız tekli prize takılmasını söylemiş. Yani çamaşır makinesinin olduğu kısımda bizim uzatmalı 3'lü priz vardı, oraya takamazsınız diye kabul etmiyorlar montaja geleceklerinde. Yani sizlerin makineleriniz de tekil bağımsız prizlere mi takılı?

Hayirli olsun arçelik olacaksa inlove serisinden dan şaşma uçlu priz olayins gelisek ben 3 sene öyle uzatmayla kullandim silinti olmadi ama iyi marka içli prizle sonrada. Tadilatta iki priz koydurdum makinelerin arkasina

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkür ederim hızlı cevabınız için Sn. lazpanyol;

Şimdi inlove deyince hangisi acaba elimde broşür var ama kafam karışık yani 8 kg'lık 5-6 model 9kg bir model hepsi 1999TL diyor yani tek fiyat. aralarında ne gibi farklılıklar var bunların anlamadım. Kurutma 7kg kapasiteli olduğundan bize 8 kg yeter diye düşünüyorum. Bildiğim şofbenin altına kuracağımdan sıcak su girişi olsun derim buna bakınca çift su ve tek su girişi de aynı fiyat. Lakin 2000 TL fiyat benim için çok kurutmada aldık max 1500'e kadar bir şey almak istiyorum aslında bize ne önerirsiniz model bazında 1549'a 9123HE var mesela 9 kg'lık bu model nasıl inlove ile arasında ne gibi farklılıklar var acaba?

Peki, üst üste olması için kesinlikle aynı marka olmak zorunda mı?
    Kurutmaya ek garanti de yaptırdım? başka marka olursa Yeni çamaşır makinesi mi garanti dışı kalır yoksa kurutma mı? Yoksa her ikisi de mi?

*priz konusuna gelince, çamaşır makinesinin olduğu bölüme doğalgazlı şofben için o bölüme elektikçi vasıtasıya direkt sigorta kutusundan oraya uzatma kablo çekildi yaklaşık 5mt priz kısmı 3'lü Viko marka yani iyi bir şey olsun dediğimiz için elektrikçi de onu taktı.

• quote:

Teşekkür ederim hızlı cevabınız için Sn. lazpanyol;

Şimdi inlove deyince hangisi acaba elimde broşür var ama kafam karışık yani 8 kg'lık 5-6 model 9kg bir model hepsi 1999TL diyor yani tek fiyat. aralarında ne gibi farklılıklar var bunların anlamadım. Kurutma 7kg kapasiteli olduğundan bize 8 kg yeter diye düşünüyorum. Bildiğim şofbenin altına kuracağımdan sıcak su girişi olsun derim buna bakınca çift su ve tek su girişi de aynı fiyat. Lakin 2000 TL fiyat benim için çok kurutmada aldık max 1500'e kadar bir şey almak istiyorum aslında bize ne önerirsiniz model bazında 1549'a 9123HE var mesela 9 kg'lık bu model nasıl inlove ile arasında ne gibi farklılıklar var acaba?

Peki, üst üste olması için kesinlikle aynı marka olmak zorunda mı?
    Kurutmaya ek garanti de yaptırdım? başka marka olursa Yeni çamaşır makinesi mi garanti dışı kalır yoksa kurutma mı? Yoksa her ikisi de mi?

*priz konusuna gelince, çamaşır makinesinin olduğu bölüme doğalgazlı şofben için o bölüme elektikçi vasıtasıya direkt sigorta kutusundan oraya uzatma kablo çekildi yaklaşık 5mt priz kısmı 3'lü Viko marka yani iyi bir şey olsun dediğimiz için elektrikçi de onu taktı.

1dk geliyorum çok yogunum su an

• quote:

Kurutmayı aldık,(Arçelik 2772KT) şimdi yine acil Çamaşır Makinesi lazım. Hem de aynı marka!

Arkadaşlar yumurta kapıya dayanınca aklımız başımıza gelirya aynen öyle oldu.
    Havalar çok soğudu çamaşırlarımız kurumaz oldu, evde bebek var. 5 kişilik aileyiz. Hafta da 2-3 defa kullanırız diye düşünüyorum. Ne alsak karar veremiyorum. Konu hakkında da çok bilgimiz yok lütfen yardım edin.

Isı pompasız olanlar ucuz ama alınmaz diyorlar, diğerleri 1500 TL civarı lakin 10 yıl kullanılırsa bütçeyi zorlayıp alalım mı? Ne der forum ahalisi. Şuan için tam bir f/p makine hangisiyse onu almak isterim.

9 8 kg farketmiyor kazanlari ayni 64 lt. 9123 tek 9124 cift su girişli su jetli idare eder ama bu makine teknik ve fonksiyonellik olarak daha iyi yazilimi bi nebze iyileştirildi 7 yol mutlaka camasira yaptirin kurutucu gereksiz oldu bencde bi üründe ne kadar hareketli parca varsa ona yapilmali ek garanti camasir makinesi buzdolabi gibi kurutucu firin bulasik için gerekmiyor

http://www.arcelik.com.tr/in-love-8126-N-Camasir-Makinesi.html

• Arkadaşlar kurutucumuzun siftahını yaptık, çamaşırlarımız 1 saat yıkandı ve 1 saat de kurutma işlemi sonrası kupkuru sımsıcak giyilebilir çamaşırlarımız hazır.
    Yahu şimdiye kadar neden beklemişiz pişman olduk. 2. el cep telefonu fiyatına.
    Odada olduğundan sıcaklık işimize yarar dedik ama havasız gibi geldi ve odanın pencerelerini açıp havalandırmak zorunda kaldık. yani ısının faydası yok.

Sn. lazpanyol;
    8126'yı inceledim. En ucuz 1800 TL civarı 9124'de 1500 civarı zannedersem aynı makinenin 9123 tek su girişli makinesini de ufak araştırma sonrası 1300 TL'ye var.

1. sorum: tek su girişi ile çift su girişinin ekonomik anlamda nasıl farkı olur. Yukarıda da söylediğim gibi makine şofbenin hemen altında yani sıcak su 1mt mesafe ile makineye giriyor.

2. sorum: in love ile 8123'ler ve 9123'ler arasında ne gibi özellik farklılıkları var görselleik dışında.

Arkadaşlar herkesin desteğini bekliyorum..

• quote:

Arkadaşlar kurutucumuzun siftahını yaptık, çamaşırlarımız 1 saat yıkandı ve 1 saat de kurutma işlemi sonrası kupkuru sımsıcak giyilebilir çamaşırlarımız hazır.
    Yahu şimdiye kadar neden beklemişiz pişman olduk. 2. el cep telefonu fiyatına.
    Odada olduğundan sıcaklık işimize yarar dedik ama havasız gibi geldi ve odanın pencerelerini açıp havalandırmak zorunda kaldık. yani ısının faydası yok.

Sn. lazpanyol;
    8126'yı inceledim. En ucuz 1800 TL civarı 9124'de 1500 civarı zannedersem aynı makinenin 9123 tek su girişli makinesini de ufak araştırma sonrası 1300 TL'ye var.

1. sorum: tek su girişi ile çift su girişinin ekonomik anlamda nasıl farkı olur. Yukarıda da söylediğim gibi makine şofbenin hemen altında yani sıcak su 1mt mesafe ile makineye giriyor.

2. sorum: in love ile 8123'ler ve 9123'ler arasında ne gibi özellik farklılıkları var görselleik dışında.

Arkadaşlar herkesin desteğini bekliyorum..

Çift su girişli imkan varsa daha tasarruflu diyorlar hic kullanmadim eski beko matik çift girisliydi ama iki hortumuda t ile soğuk kisima bagli halde 14 sene kullandik .

İnlove ile 9123 farkina gelirsek

Akustik Sinya. Ve yazili bilgi veren dokunmstik ekrani kullanisli

Buharli koku giderme var

Bdcl motor var

Yük ve deterjan önerme var

Otomatik prog var

Sık tasarım

Kullanan arkadaşlar memnun

• Motor dışında diğerleri çok cazip gelmedi 300-400 TL fark için.
    Motor konusunda biraz daha bilgiye ihtiyacım var. Arasında ki farklılıkları bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Bir de en ucuz nereden bulabilirim, çek kampanya v.s..
  • Yahu arçelikten alacagima gider eski makinamin üstüne kurar keyfime bakarım

Bekoya bakın genelde daha ucuz oluyor ama güncel fiyatlardan haberim yok.

• "D" Şıkkı Hiçbiri. Bknz: konuda ki 2. mesajım ne diyor;

"Eski çamaşır makinemizin üzerine montaj yapılamadı uyumsuz olduğundan." yani eski makine 10 yıllık arka kısmı yeni makineler ile aynı olmadığından bağlanamıyormuş. Lakin almadan önce anlaştık eski başka marka olan makineme bağlanmasını kabul etmişti bayi ve servis.

Tamam verin aparatı evde kalsın ileride yeni makine alırsak kurdururuz diye. Kabul etmediler. En son 1 ay içinde yeni ancak bu defa aynı marka koşulu sunarak ücretsiz kurulum ve aparat verecekler. Olayın özeti bu.

Şimdi, hiç hesapta yokken birde Çamaşır makinesi almak durumundayız.

Ne alayım?

• quote:

"D" Şıkkı Hiçbiri. Bknz: konuda ki 2. mesajım ne diyor;

"Eski çamaşır makinemizin üzerine montaj yapılamadı uyumsuz olduğundan." yani eski makine 10 yıllık arka kısmı yeni makineler ile aynı olmadığından bağlanamıyormuş. Lakin almadan önce anlaştık eski başka marka olan makineme bağlanmasını kabul etmişti bayi ve servis.

Tamam verin aparatı evde kalsın ileride yeni makine alırsak kurdururuz diye. Kabul etmediler. En son 1 ay içinde yeni ancak bu defa aynı marka koşulu sunarak ücretsiz kurulum ve aparat verecekler. Olayın özeti bu.

Ne alayım?

İn love

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Ne alayım?

İn love

Hoca çok pahalı yahu

Hatta şöyle bir itiraz yoluna gittim. Evde ki çamaşır makinem farklı dedim ve hem bayi hem servis farklı makineye montaj yapacaktiniz dedim. Tamam ben arçelik dışında farkli bir marka alayim, farzedin ki evde o vardi. Gelin kurun dedim. Bu defa da dediki o aparat bizde pahali ama disardan daha ucuza al taoin dedi hatta saç plaka bile tutar yerleri denk gelmezee dediler. ..

Ne yapayim şimdi başka marka alabilir miyim?AlaAlacağım makine garanti dışına çıkmaz di mi?

Ne diyorsunuz ustalar???

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

Ne alayım?

İn love

Hoca çok pahalı yahu

Hatta şöyle bir itiraz yoluna gittim. Evde ki çamaşır makinem farklı dedim ve hem bayi hem servis farklı makineye montaj yapacaktiniz dedim. Tamam ben arçelik dışında farkli bir marka alayim, farzedin ki evde o vardi. Gelin kurun dedim. Bu defa da dediki o aparat bizde pahali ama disardan daha ucuza al taoin dedi hatta saç plaka bile tutar yerleri denk gelmezee dediler. ..

Ne yapayim şimdi başka marka alabilir miyim?AlaAlacağım makine garanti dışına çıkmaz di mi?

Ne diyorsunuz ustalar???

arcelık normalde uyuzluk yapmaz size denk gelmiş galıba .Zamanında bana bosch uyuzluk yaptı ama benım yerım musayet old. ıcın yanyana duruyorlar 5 yıldır.

Arcelıkler cok dayanıklı degıller .Fıyatını haketmıyor çamasır makınelerı ama ınlove dıgerlerınden bı nebze ıyı

bknz bu bıraz daha uygun beko versıyonuhttp://www.beko.com.tr/enerji-verimli-camasir-makineleri-N-8122-Camasir-Makinesi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 13 Aralık 2013; 20:30:29 >

• quote:

Ne alayım?

Arçelik satış yapabilmek adına yeni alın demek istiyor yer problemi mi var benim kendi görüşüm üst üste pek güzel durmuyor zaten. Ay sonu aynı modelden bende alacağım bakalım ne olucak.

• Beko 200 TL daha ucuz. Yani aralarında markası dışında hiç mi fark yok? Şuan mobildeyim nette daha da ucuzdur.. Gg'de var ise 100 TL'de puan avantajı olur benim için.

Peki Bosch, Aeg E.lux falan alsam uyar mı acaba? Olmadı kendi imkanlarimizla üst üste koyabilir miyiz? Çamaşır makinesi garanti dışına çıkarır mı?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.