Şimdi Ara

Çamaşır Makinesi Çalışıp Duruyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
91.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, çamaşır makinesi ile ilgili bir sorunum var.
    Çamaşır makinesini başlatınca ilk başlarda her şey normal ilerliyor. Düzgün bir şekilde su alıyor falan. Fakat yıkama aşamasına gelince yani çamaşır makinesinin artık dönmesi gerektiğinde, ilk başta dönüyor fakat 3 saniye dönüyor. 3 saniye dönüp 1 dakika duruyor. Bu işlem hep böyle devam ediyor. 3 saniye dönüp 1 dakika duruyor. Başlat bekle tuşuna basınca, makineyi bekletmeye aldıktan sonra yeniden başlatınca bu sefer 1 dakika bekletmiyor direk dönüyor. Fakat yine 3 saniye dönüp 1 dakika bekletiyor. Sizce sorun ne olabilir?

• Hangi programı seçiyorsunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sentetik.
  • Anlattığınız yıkama şekli yünlü veya elde yıkama programınınki gibi. Farklı programlarda da aynı şekilde mi çalışıyor ? Eğer öyleyse servise göstermekten başka bir çareniz yok.

• Evet aynı şekilde. Fakat ben kurcalarken bir şekilde hiç durmadan normal bir şekilde çalıştırdım. Olduğunu denemek için herhangi bir programa aldığıma yine aynı şekilde 3 saniye çalışıp duruyor. Bakalım artık yolun sonu servis gibi gözüküyor ama sanki bana ufak bir hata yüzünden böyle yaptığı gibi geliyor.
  • Bana da basit bi şey gibi geldi ama her seçilen programda yapması kartta bir sıkıntı olabileceğiningösteriyor. Bu durumda servise danışmak en iyisi.

• Hayır, sıkıntı yok Makineye seçtiğiniz programın sınır kapasite değerinden fazla ve aşırı su emen miktarda çamaşır yüklemişsiniz, yıkama etkinliğini düşürmemek ve yıpranmayı engellemek için makine bu moda girer ve sanırım siz müdahale edene kadar da çıkmaz

Alışma evresinde olabiliyor böyle şeyler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, aynı sorun benim Arçelik 4340 as çamaşır makinemde de vardı. Siz çözebildiniz mi arızayı.
    Benim Su tahliyesinde sorun yok, giderlerini vs. temizledim. Resetleme de yaptım.
    Kazan kayışını motordan çıkartıp denedim yine aynı motor 3 sn. kadar dönüp duruyor, mekanik bir problem görünmüyor.
    Kömürlerini söktüm 1 cm kadar kalmış fakat 12 voltla motoru çalıştırınca durma yapmıyor bir saat boyunca döndü.
    Acaba 220 voltla çalışınca kömürleri az olduğu için mi 3 saniye çalışıp duruyor motor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: keles_ugur

Merhaba, aynı sorun benim Arçelik 4340 as çamaşır makinemde de vardı. Siz çözebildiniz mi arızayı.
    Benim Su tahliyesinde sorun yok, giderlerini vs. temizledim. Resetleme de yaptım.
    Kazan kayışını motordan çıkartıp denedim yine aynı motor 3 sn. kadar dönüp duruyor, mekanik bir problem görünmüyor.
    Kömürlerini söktüm 1 cm kadar kalmış fakat 12 voltla motoru çalıştırınca durma yapmıyor bir saat boyunca döndü.
    Acaba 220 voltla çalışınca kömürleri az olduğu için mi 3 saniye çalışıp duruyor motor?
    Tekrar merhaba arkadaşlar, sorun motordaymış. Motorun içinde ayrı bir bobin var (sanırım takometre bobini) o yanmış, Taksim/ Tarlabaşında Yusuf Usta var ona götürdüm, hem bobini değiştirdi hem de daha kaliteli kömürler taktı, taşlamasını vs. yaptı. Toplamda sadece 25 lira tuttu. Şu an sıkıntısız çalışıyor makine.

• Arkadaşlar benim çamaşır makinem Beko marka. Konuda bahsedildiği gibi çalışıyor. Her şey normal suyu alıyor, 1,5 tur dönüp (çamaşırları ter yüz edip) duruyor, 1ynı işlemi 1dk sonra tekrar yapıyor. Bu arada program işlemeye devam ediyor. En sonra yeniden su alma, durulama işlemlerini gerçekleştiriyor. Hatta sıkma işleminde motor maşallah tam şekilde dönüyor ve programı bitiriyor. Makimde sorun var mı sizce? Azcık dönüp uzunca beklemesi normal mi? Program elde yıkama (40dk).
  • NEVERDIES kullanıcısına yanıt

aynı sorun bende de başladı bugün.

çözebildiniz mi hocam ?

• last_uk kullanıcısına yanıt

Sorun yokmuş. Benim makinenin "Elde Yıkama" adlı programı o şekilde çalışıyormuş. 2 tur dönme biraz bekleme şeklinde. Eğer sizinki tüm programlarda bu şekilde çalışıyorsa kömür bitme vs gibi bir sorun olabilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.