Şimdi Ara

Çamaşır Makinelerinde Tek Giriş nedir ? Çift Giriş Nedir ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
109.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bir sorum olacaktı;
    @candogan62 ustad belirtmiş biraz ama;
    çamaşır makinam profilo cm1220Etr. çift su girişliymiş yeni öğrendim, alırken çift su girişli olsun diye almadım :)
    makineyi bağlayacagım yerde tek musluk var, kurulum icin geldiklerinde Y musluk alıp cift girişi bağlamamı söylediler
    Yoksa makine çalışmaz dediler, denemedim ben de. Cm1220Etr modeli icin tek girişi bağlasam calısmaz mı gercekten?

Ben her ihtimale karsı gidip musluk alıp 2 hortumuda bağlayacagım ama merak ettim.
  • Süper bilgiler vermişsiniz..Emeğinize bilginize sağlık valla..
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Benim de bu konu ile ilgili bir sorum olacaktı.Çamaşır makinemin soğuk su musluğu bozuldu.Çamaşır makinemi sadece güneş enerjisine bağlı olan sıcak su musluğuna bağlasam sıkıntı çıkar mı ?
  • u u r U kullanıcısına yanıt
    Biraz önce dediğim şeyi yaptım ve sadece sıcak su hortumunu sıcak su girişine bağladım ama çalışmadı makine.Şimdide aklıma başka bir düşünce geldi.Soğuk su hortumunu sıcak su girişine bağlayıp çalıştırsam makine için bir sıkıntı yaratır mı acaba?(Çamaşır makinem çift girişli ama soğuk su musluğu bozuk)
  • Merhabalar, sipariş vermiş olduğum makinenin çift su girişli olduğunu farkettim. Makinenin kullanılacağı yerde sadece soğuk su var. Sıkıntı olur mu, tek girişten bağlantı yapmak yalnızca?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güneş enerjisi için bir öneri ben mix vana taktım max ayarladığım sıcaklığı alıyorum.

Bu arada bir sorum var

Çift su girişli çamaşır makinesi ne tavsiye edersiniz? Hotpoint aq83L09 modeli var. Arxg1291 de 9 lg lık olanı ama hakkında şikayetler var. 

wm10k21str siemens de stoklarda yok veya pahalı. 
    bütçe max 1500tl 
    Yardım ve görüşlerinizi bekliyorum 
    Saygılarımla

• Kimse de dememiş ki kirli çamaşırlara sıcak suyu boca edince kirler içine iyice işler diye her zaman soğuk suyu kendisinin ısıtması avantajlıdır. Sıca su direk kirli çamaşırla birleşince o kirler çamaşırdan daha zor çıkar. İleri de konuya bakanlar için faydalı olması açısından yazıyorum
  • 16 yıl arçelik orbital kullandım, bu 16 yıl boyunca hiç kireç çözücü kalgon kullanmadım çünkü makine hemen hemen hiç rezistansını kullanmadı her zaöman kombinin açık olan sıcak suyunu kullandı. Makine küçük geldiği için yeni bir makine aldım ve makinayı sattım. Makine hala çalışıyor ve sıcak suyu elektrikle ısıtmadığı için çok az elektrik çekiyordu. Şimdi tek su girişli LG aldım, kombiniyi en düşük ısı ayarına ayarladım, bu ayar 35-40 derce su verir ancak ilk başta su soğuk aktığından ortalama su ısısı 30 derece oluyor. Makine de 30 derece suyu 40 dereceye ya da istenilen başka bir dereceye getiriyor. Bu yöntemde çok daha az kireç önleyici kullanıyorum ve rezistansın kireçlenme riski çok azalıyor. Bu yöntemin tek riski makina çalıştığı sırada su sıcaklığını birinin yüksek bir ayara getirmesi. Bu durumda makine çalışmayacaktır. Bu makineler eskiler gibi sağlam değil. Arçeliğin eski makineleri gerçekten süperdi, şu ankileri bilmiyorum ama servis siemens ve bosch dan çok daha iyi olduğunu söyledi. (servis tüm firmelara hizmet veriyor). Arçelik bu nedenle pahalı bir makine..

• cift su girişli makine kalmadı sanırım artık. varmı bilen?

• Güneş enerjisinden sıcak suyu alıyor da enerjiden anında sıcak su geliyor mu sanki? Bu yüzden tek girişli öneririm her zaman

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.