Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: brkbr06 , batu26 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14.940
Cevap
452
Favori
2.681.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mastor1

Eğer Bosch 'un ısı pompalı modeli bile tek taraf dönüyorsa bilin ki gerekli bişey değil

Hadi ucuz modellere koymadılar diyelim eğer işe yarasaydı üst modelde olurdu

bende sizin gibi düşündüm. adamlar ısı pompalı ve A + modeli 2000 küsurlara satıyorsa, işe yarasaydı çift tarafa dönme özelliğini muhakkak koyardı. Ama işte miele de bile bunu görünce neden diyor insan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

Eğer Bosch 'un ısı pompalı modeli bile tek taraf dönüyorsa bilin ki gerekli bişey değil

bende sizin gibi düşündüm. adamlar ısı pompalı ve A + modeli 2000 küsurlara satıyorsa, işe yarasaydı çift tarafa dönme özelliğini muhakkak koyardı. Ama işte miele de bile bunu görünce neden diyor insan.

Sizde buna inandınız mı bakın bunu bir yere kaydedin, bir sonraki model her iki yöne dönen olarak çıkacak vede yeni bir şeymiş gibi sunacaklar, her yeni modelde bir şey eksiltip bir dahakine onu tekrar ekliyerek yeni bir şeymiş gibi bizi kandırıyorlar nasılsa bir kaç güne bunu unutan bir yapımız var.
    Adamlar Türklerle çalışıyorlar işin üç kağıdını öğrendiler, ustaları var bu ülkede.

• quote:

peki electroluxun neden en düşük modelinde bile çift tarafa dönme olayı var? İyi bişey olsaydı 2000 tl.lik makinede de olurdu söylemi doğru bir bakış açısı degil. Gordugunuz gibi başka markalrın en ucuz modellerinde bile var. Küçk parçalarn içiçe girip nemli kaldıgını ise burda birdem fazla kullanıcı söylüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siemensin son çıkan kurutma makinesi ile ilgili son yazdıklarımın arkasındayım..

beyazlar dolap kuruluğunda kaliteli bir havlu % 50 civarı bordür kısımlarından çekme yapıyorsa, bu makine bu parayı haketmiyor demektir...

yine kaliteli bir havluyu sentetik dolap kuruluğunda kuruttum... sonuç bu seferde çekme %25 oranında...

benim kabullenemediğim konu burası....
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

peki electroluxun neden en düşük modelinde bile çift tarafa dönme olayı var? İyi bişey olsaydı 2000 tl.lik makinede de olurdu söylemi doğru bir bakış açısı degil. Gordugunuz gibi başka markalrın en ucuz modellerinde bile var. Küçk parçalarn içiçe girip nemli kaldıgını ise burda birdem fazla kullanıcı söylüyor.

O zaman diğer markaların modellerinde nemli parça çıkmıyor mu? Bundan emin miyiz?

• verdiğim çamaşır miktarları, en az ütüye gereksinim duyacak kadar çıkması anlamında...

eğer bu miktarda atarsanız, sadece çizgi kısımlarına ütü sürerek bile giyebilirsiniz...

daha fazla atıp kuruturum ve ütü için daha fazla zaman ayırırım diyorsanız daha fazlada atabilirsiniz... ben bu açıdan yazmıştım...

siemensin son kurutma makinesini kullanan biri olarak, 2000 lirayı bu makineye vermezdim...

havlular iki yandan sıkılmış bir görünümde, bu çok kötü... üstelik sentetik dolap kuruluğunda denediğimde de %25 oranında yine küçülme oldu...

bilmiyorum, benim beklentim mi fazla ama 2000 liralık bir makine bu...

500-600 liralık kurutma makinesi alıpta, memnun olduğunu söyleyen insanlar görünce ister istemez, insan verdiği paraya acıyor...
  • Tek yön çift yön dönme ile ilgili bir mantık sorusu ;

Çamaşırlar yığın haline gelmiş bir topak halinde mi daha iyi kurur ,yoksa nispeten daha yayılmiş içli dışlı olmuşken mi?
    Ya da şöyle diyelim. yıkanan çamaşırları ıslak bir halde bir leğen içine yığalım ve güneş alan bir balkona koyalım, diğer çamaşırları da çamaşır askısına gelişi güzel yayalım
    Hangi durumda çamaşır daha hızlı ve eşit şekilde kurur. Benim mantığıma göre topak halinde leğen içinde bulunan daha zor kurur ve iç kısımları ıslak kalır gibi geliyor...
    Buradan elde ettiğim sonuç ,çift tarafa dönme bu makinelar için gerekli ve işlevsel bir özelliktir.

Bir de söyle bir hissiyatım var.Tek yöne dönerken nem sensörleri ,topak içinden gelen nemi algılamamaya başlayıncaya kadar kurutmaya devam edecektir.Ama bu durumda topağın dış kısmında kalan çamaşırlar çok önceden kuruduğu için ,kuruma kısmını bırakıp yıpranma durumuna geçecektir.Benim mantığım böyle söylüyor.Farklı düşünenler olabilir.
    Saygılar

• Valla ben çamaşır konusunda uzman olamam ve hiç ütü yapamam ama %50 polyester gömleğimi sentetik+hassas+dolap kuruluğuna atıp çıkar çıkmaz askıya asıyor ve sonra ütüsüz giyebiliyorsam 750TL lik B sınıfı kurutma mak. benim için uygundur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mars51

Tek yön çift yön dönme ile ilgili bir mantık sorusu ;

Çamaşırlar yığın haline gelmiş bir topak halinde mi daha iyi kurur ,yoksa nispeten daha yayılmiş içli dışlı olmuşken mi?
    Ya da şöyle diyelim. yıkanan çamaşırları ıslak bir halde bir leğen içine yığalım ve güneş alan bir balkona koyalım, diğer çamaşırları da çamaşır askısına gelişi güzel yayalım
    Hangi durumda çamaşır daha hızlı ve eşit şekilde kurur. Benim mantığıma göre topak halinde leğen içinde bulunan daha zor kurur ve iç kısımları ıslak kalır gibi geliyor...
    Buradan elde ettiğim sonuç ,çift tarafa dönme bu makinelar için gerekli ve işlevsel bir özelliktir.

Bir de söyle bir hissiyatım var.Tek yöne dönerken nem sensörleri ,topak içinden gelen nemi algılamamaya başlayıncaya kadar kurutmaya devam edecektir.Ama bu durumda topağın dış kısmında kalan çamaşırlar çok önceden kuruduğu için ,kuruma kısmını bırakıp yıpranma durumuna geçecektir.Benim mantığım böyle söylüyor.Farklı düşünenler olabilir.
    Saygılar

bence doğru bir tespit

• quote:

Saygılar

Leğen içinde duran çamaşırla tamburda dönen nasıl bağdaştırılır bilemiyorum ama tamburda dönen parçaların hep ortada ve sabit topak halinde döndüğünü düşünmeyin camdan bakıldığında parçaların defalarca karıştığı yığının içinin dışına geldiği görülüyor.

Nem sensorü çevrimde dönen havanın genel nemine bakmaktadır, nem beklenen seviyeye düşünce kurutma durmakta, bu arada nemli kalan parçalar çoğunlukla çabuk kuruyan sentetikler arasında kalan pamuklular.

• Peki arkadaşlar bende alacaktım ama şimdi kafam karıştı.
    Her iki yöne dönen ısı pompalı başka marka varmı önereceğiniz.
  • quote:

quote:

Saygılar

Leğen içinde duran çamaşırla tamburda dönen nasıl bağdaştırılır bilemiyorum ama tamburda dönen parçaların hep ortada ve sabit topak halinde döndüğünü düşünmeyin camdan bakıldığında parçaların defalarca karıştığı yığının içinin dışına geldiği görülüyor.

Nem sensorü çevrimde dönen havanın genel nemine bakmaktadır, nem beklenen seviyeye düşünce kurutma durmakta, bu arada nemli kalan parçalar çoğunlukla çabuk kuruyan sentetikler arasında kalan pamuklular.

Arkadaş tek yöne dönerse demek istemiş sanırım, yoksa en büyük zevklerimden biri çamaşır yıkanırken izlemek, çamaşır yıkanırken her iki yöne dönüyor, eğer lekeli tuşuna basarsam çitileme yapar gibi daha sert vede daha devirli dönüyor.

• quote:

quote:

Saygılar

Tabi ki leğen içindeki durum ile makine içindeki durum birebir bağdaştırılamaz.Ben sadece ileri uçta bir similasyon yaratmaya çalıştım.Örnek veya similasyon farklılaştırılabilir.
    Fakat tek yöne dönmede karışmanın çift yöne dönmede ki karışma ile aynı özellikte olacağını düşünmüyorum açıkçası.Tek yöne dönerken büyük bir çamaşır ,diğer çamaşırları sarıyor ve uzun bir çevrim sonunda , içtekiler dışarıya çıkıyor.Ben bu durumu çarşaf örneğinde yaşadım.Ama çift tarafa dönüyorsa bu sarma işlemi daha kolay çözülüyor.Varsayımım tamamen bu durum üzerine.

Nem sensörü tabi ki havanın nemine bakıyor.o yüzden dedim zaten topağın içindeki nemi ölçemediği için ölçebildiği son noktaya kadar kurutmaya devam ediyor.Bu durumda iç taraftakiler nemli kalabilir.

Bende tek kurutma makinası yok.LG nin kombo cihazı var. Kurutma sırasında tambur / kazan çift yönlü hereket edebiliyor.Kurutma sonunda tüm çamaşırlar aynı kurulukta veya nemde çıkıyor.kuruysa hepsi kuru ,nemli ise hepsi nemli .Farklı farklı bir nem durumu yok.Ama ben makinaya mix çamaşır atmıyorum.Hep aynı cins çamaşırlardan oluşuyor benim kurutma çevrimlerim.
    Saygılar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

arkadaşlar buğün 1 saat 26 dakikalık proğram yaklaşık 30 dakika gecikmeli bitti.( bosch 86561)

ısı pompalı modellerde bu sorunun (geç kurutma) olduğunu servis söylemişti

Az enerjinin bedeli uzun süre beklemek oluyor çamaşır makinalarında da az enerji programları 4 saate kadar gidiyor.

Fakat ısı pompalı modellerde garanti dışı arıza bedeli yüksek olabilir ısı pompası bozulursa yandınız demektir.

yanlış anlaşıldı galiba. bu bilgiyi sorun olarak gördüğüm için değil.
    nem sensörü sayesinde çamaşırlar tam kuruyana kadar çalıştığını
    memnuniyetimi belirtmek için söyledim.
    tek taraflı dönmeside hiç sorun olmadı. gayet memnunum.
    tabi top gibi yuvarlak çorap vs atmamak lazım,
    çamaşırları tane tane açık seçik şekilde atmak lazım.
    ..........
    ''Fakat ısı pompalı modellerde garanti dışı arıza bedeli yüksek olabilir ısı pompası bozulursa yandınız demektir. ''
    NE DEMEK İSTEDİNİZ? ANLAYAMADIM. yedi yıl garantisi var.

• Ben de bosch ve diğer tek yöne dönen kurutma makina tasarımcılarının bu kadar temel bir yanlış yapacaklarını düşünmüyorum bunların yüzlerce çok daha komplex ürün tasarım deneyimleri var ve senelerdir bu makinalar üretiliyor
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar buğün 1 saat 26 dakikalık proğram yaklaşık 30 dakika gecikmeli bitti.( bosch 86561)

ısı pompalı modellerde bu sorunun (geç kurutma) olduğunu servis söylemişti

Az enerjinin bedeli uzun süre beklemek oluyor çamaşır makinalarında da az enerji programları 4 saate kadar gidiyor.

Fakat ısı pompalı modellerde garanti dışı arıza bedeli yüksek olabilir ısı pompası bozulursa yandınız demektir.

yanlış anlaşıldı galiba. bu bilgiyi sorun olarak gördüğüm için değil.
    nem sensörü sayesinde çamaşırlar tam kuruyana kadar çalıştığını
    memnuniyetimi belirtmek için söyledim.
    tek taraflı dönmeside hiç sorun olmadı. gayet memnunum.
    tabi top gibi yuvarlak çorap vs atmamak lazım,
    çamaşırları tane tane açık seçik şekilde atmak lazım.
    ..........
    ''Fakat ısı pompalı modellerde garanti dışı arıza bedeli yüksek olabilir ısı pompası bozulursa yandınız demektir. ''
    NE DEMEK İSTEDİNİZ? ANLAYAMADIM. yedi yıl garantisi var.

BEN DE NEDEN ANLAMADIĞINIZI anlayamadım

Bedelini baştan ödemişseniz 7 yıl rahatsınız demektir

• quote:

quote:

Benim tek bakış açım bu demedim ki ? Bir de buradan bakayım dedim ama hala çift tarafa dönmesinin gerekli olduğunu düşünüyorum. Siz daha almamışsınız ama ben tek tarafa dönen makine kullanıyorum ve bunun sıkıntı yarattığını düşünüyorum.

Ve kesinlikle çift tarafa dönen makine alın derim.

• İyi akşamlar,

Bu çift taraf ,tek taraf dönme mevzusu ayrıca kafa karıştıran bir hal almaya başladı. Hem Ayşe hanımın söylediği "son modele o kadar para vermeye değmez,üzülüyor insan" cümlesi , hemde bu kadar farklı şeyler yazılınca insanın gerçeten kafası karışıyor. Zaten kararsızdım şimdi işin içinden hiç çıkamıyorum.
    Hadi dedik ki çift taraflı dönen bir marka alalaım. Tamam , hangi marka ve modelleri o şekilde çalışyor ki? Tek taraflı dönenler ve bu kadar iyi markalarda tercih sıkıntısı yaşıyorken birde işin içine bunlar girince zor bir durum oluştu.

Bütün sayfalardaki yorumları okudum. Önceki sayfalarda memnuniyet mesajları yazanlar sonlara doğru pişmanlık dolu yorumlar yazabiliyorlar. Uzun süredir kullanıpta şöyle diyenler varmı acaba? " gerçekten ben bu makinayı iyiki almışım ve bu parayıda haketmiş , helal olsun ohh içim çok rahat.eşime dostumada bu makineden almasını söyliycem herkes kullanmalı mükemmel bir makinaymış" , eğer varsa bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilecek olan bir iki gerekçesinide birlikte yazarak paylaşabilirse çok memnun olurum. Karasız kaldım hangi makina model alınmalı. Yoksa bir sene bekleyip yeni ürünlerden falanmı alınmalı?

Lütfen değerli yorumlarınızı esirgemeyin ve yardımcı olun.

İyi haftasonları dilerim herkese.Hoşçakalın.

• kullanıcı yorumlarından sonra sadece tek yöne dönerek iyi bir performans alınmadığı açık. siz hala bir sorun bulunmadığını düşünebilirsiniz pek tabi...
    hele ki 2000 lira verilmişse...

ben de 2300 liraya bosh bulaşık makinesi aldım. ve kurutma performansı 1996da ve 2004te aldıklaırımızın çok çok gerisinde. ben de bu bulaşık makinesini almadan önce boshun türkiyede en üst model olan bu modelinin (sms69t68) kurutmasının çok çok iyi olacağını, forumda şikayet edilen diğer M serisi bulaşık makinelerinden daha iyi olacağını düşünerek almıştım. ama olmadı. değilmiş...şimdi extra parlatıcı koyarak ve bulaşıkları program biter bitmez makineden çıkarmayarak bu sorunun üstesinden gelmeyi başardım. (bu bulaşık makinesinde extra parlak-extra kuru seçenekleri ile zeolit teknolojisi bulunmasına rağmen)

yani kısaca, bu makineleri tasarlayanlar böyle temel hatalarda bulunabiliyor. enerji tasarrufu adına bu tür performanslardan ödün veriliyor...

kurutma makinesi alırken ise aynı hataya düşmeyeceğim...

electrolux ve mielede çift yöne dönen tambur var. alırken bu iki markadan birini alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: xweser

quote:

quote:

Benim tek bakış açım bu demedim ki ? Bir de buradan bakayım dedim ama hala çift tarafa dönmesinin gerekli olduğunu düşünüyorum. Siz daha almamışsınız ama ben tek tarafa dönen makine kullanıyorum ve bunun sıkıntı yarattığını düşünüyorum.

Ve kesinlikle çift tarafa dönen makine alın derim.

ben aslında size değil de sayın mastor1'in söylemine karşı bunu demiştim. pek anlayamadım bakış açınızı...bi karışıklık mı oldu?

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.