Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kyibe Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
14.888
Cevap
452
Favori
2.676.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: emrahsnr

electrolux ve mielede çift yöne dönen tambur var. alırken bu iki markadan birini alacağım.

miele ye o kadar para vermem ama electrolux tercih edilebilir..
  • Miele Almanya ve LG ingiltere sitelerine baktım
    Google translate yardımıyla çevirebildiğim kadarıyla
    Miele sitesinde ; Akıllı dönüş ; tambur yönünün iki yönlü düzensiz aralıklarla dönmesi ile daha uniform bir kurutma sağlanır.
    (Intelligente Trommelreversierung
    Ein Miele Wäschetrockner ändert in unregelmäßigen Abständen die Drehrichtung der Trommel.Keine Wäscheknäule Gleichmäßigere Trocknung)

LG sitesinde ; Verimli dönüş kontrolü , Normal kurutuculara benzemez , LG kurutucular çift yöne dönerek çamaşırların daha iyi çözülmesini sağlayarak daha verimli kurutma sağlar...

efficent tumbling control Unlike normal tumble dryers, LG Dryers tumble in both directions to untangle the load and dry more efficiently.

Üretici açıklamaları böyle.Daha verimliye yönelik bir sayısal karşılaştırma verilmemiş.Aslında benim için yeterli bir açıklama değil ,biraz slogan gibi olmuş.Fakat mantığım bana hala çift yöne dönmenin daha iyi bir kurutma yapabileceği hissini veriyor.

Bosch veya diğer markalarda, gerekli olsaydı onlarda çift yönlü dönen kazan yapardı fikrine açıkçası katılmıyorum. Ürünlerin özelliklerini müşteri istekleri belirler.Müşteri isteği bu yönde olursa emin olun şu an 2000 TL ye sattıkları makinaların fiyatlarını biraz düşürüp , çift yönlü dönenleri 2000 TL civarına satarlar
    Ama şöyle de diyebilirler ,bizim makinalar tek yöne dönüyor fakat çift yöne dönenler kadar verimli kurutma sağlıyor..

Eğer böyle diyorlarsa ,bazı kullanıcılar kurutma performansından memnun olmamakla firmanın bu ürünlerine haksızlık yapıyorlar...

Saygılar

• çift yöne dönerek çamaşırların daha iyi çözülmesini sağlayarak daha uniform verimli kurutma sağlar...
    bu söz tabiki doğrudur. fakat tek yöne dönenlerde de çamaşırları top gibi değilde açık seçik teker teker atılırsa
    bu makinelerde de kurutma sorunu olmuyor. özelliklede nem sensörü sayesinde.
    bosch un çift yöne yapmamasını da;
    ütülenmiş gibi kırışık azaltmak için olduğunu düşünüyorum
    çift yöne dönseydi nisbeten kırışık çıkardı ve kuru çamaşırların kırışığının düzeltilmesi için yarım saat ütü lullanmak zorunda kalınabilirdi.
    veya her defasında ütü kuruluğu nemli versiyonu kullanılmak zorunda kalabilirdi.
    (kırışık azaltma fonksiyonu kullanılarak )tek yöne makinede makineden çıkar çıkmaz çamaşırı giyebilirsin.
    (ben kendimi böyle avutuyorum)
    yoksa tabiki çift yöne makine daha iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 24 Aralık 2011; 9:16:10 >

• Electrolux EDH 97980 W - EDH 97981 W Heat Pump Kurutma Makinesi gerçekten çok kaliteli.ben bosch u alırken 500-600 tl fazla vermemek için bosch almıştım fakat şimdi fiyatlar birbirine çok yakın.
    .........
    Heat Pump teknolojili yoğuşmalı kurutucu
    (Heat pump kurutucunun çalışma prensibi minimum enerji kaybı ile maksimum verimlilik üzerinedir.)
    Elektronik kontrol
    Geniş LCD ekran
    İç aydınlatma
    Kırışıklık önleme sistemi
    Hassas kurutma fonksiyonu
    Çift yönlü kurutma sistemi
    Boyutlar (YxGxD) (mm):85x60x58
    Kurutma Kapasitesi (kg):7
    Enerji Sınıfı:A%50
    Enerji Tüketimi (kWh):1,9
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

çift yöne dönerek çamaşırların daha iyi çözülmesini sağlayarak daha uniform verimli kurutma sağlar...
    bu söz tabiki doğrudur. fakat tek yöne dönenlerde de çamaşırları top gibi değilde açık seçik teker teker atılırsa
    bu makinelerde de kurutma sorunu olmuyor. özelliklede nem sensörü sayesinde.
    bosch un çift yöne yapmamasını da;
    ütülenmiş gibi kırışık azaltmak için olduğunu düşünüyorum
    çift yöne dönseydi nisbeten kırışık çıkardı ve kuru çamaşırların kırışığının düzeltilmesi için yarım saat ütü lullanmak zorunda kalınabilirdi.
    veya her defasında ütü kuruluğu nemli versiyonu kullanılmak zorunda kalabilirdi.
    (kırışık azaltma fonksiyonu kullanılarak )tek yöne makinede makineden çıkar çıkmaz çamaşırı giyebilirsin.
    (ben kendimi böyle avutuyorum)
    yoksa tabiki çift yöne makine daha iyidir.

size katılmıyorum.bende de bosch kurutma var.2 yıldır kullanıyorum.
    çift yöne dönen tambur,bence,daha az kırışıklık yapar.çünkü,çamaşırın yönünü sürekli değiştirerek,ütüye yakın etki yapar, diye düşünüyorum.

• merhabalar
    ben de kurutma makinası alıcam ama netten araştırdığıma göre en iyisi bosch gibi geldi.bosch bayiine gittim WTE86302 yi tavsiye etti çamaşır makinem de 8 kiloluk olduğu için direkt makineden çıktığı gibi kurutmaya atabilirsiniz dedi.ayrıca çift yöne dönenler daha iyiymiş.çünkü tek yöne dönenlerde küçük çamaşırları algılayamadığı için ufak parçalar ıslak çıkıyormuş.bide fiyat olarak 1.180 tl dediler. bonusa da peşin fiyatına 12ye bölüyorlarmış sizce nasıl??
  • Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık 2 haftadır kurutma makineleri ile ilgili araştırma yapıyorum bu forumu dolayısıyla kurutma makinelerinin gelişme sürecini (konu yıllardır varmış ) başından sonuna okudum, tabi genelde Bosch ve Siemens daha çok satıldığı için yorum yapanda fazla olmuş ama Elektrolux ve Miele ile ilgili çok detaylı bilgilere ve yorumlara ulaşamadım.

Özellikle merak ettiğim EDH97981W(A sınıfı) modeli ile Ironaid EDI97170W (B sınıfı) arasındaki farkı anlamaya çalışıyorum daha önce bu konu ile ilgili bazı arkadaşlar Almanya' daki kullanıcı yorumlarından bahsetmişlerdi ve Ironaid modelinin ince kumaşlı ürünlerde ütü gerektirmediğini fakat kot gibi kalın kumaşlı ürünlerde ütüleme konusunda başarılı olmadığını belirtmişlerdi fakat akabinde yakın zaman içerisinde Ironplus isimli ürünün çıkacağını ve bununla tüm kumaş türlerinde ütüleme sorununun çözüleceğini (ve ayrıca buharla yıkama/kuru temizleme gibi foksiyonlarda var) bildirmişlerdi.

Şimdi ben kafaya taktım bu ikisinden birini alacağım yine Elektrolux kaynaklı aşağıda adresini verdiğim açıklamada

http://newsroom.electrolux.com/tr/2010/10/30/enerji-cimrisi-heat-pump/

EDH97981W modelinin Ironplus teknolojisine sahip olduğunu yazmışlar ama makinenin bu özelliğine başka bir yerde vurgulanmamış oysa Ironaid için bilmemne enstitüsü tarafından onaylanmış at 5 gömleği 25 dk sonra ütülenmiş al, takım elbiseyi at kuru temizleme yapsın kokusunu alsın falan gibi şeyler yazıyor. eğer kullanıcı arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim.

• Bu arada bu ürünleri piyasada birbirine yakın fiyatlarda bulabiliyoruz, buda makine B sınıfı olmasına rağmen sanki Ironaid olayı farklı bir olay dememe sebep oluyor, acil yorumları rica ediyoum..
  • İyi akşamalar arkadaşlar iki makine arasında kaldım yardımcı olabilirseniz

Arçelik 3885 KT
    www.arcelik.com.tr/kurutma-makineleri-yogunlastirmali-3885-KT-Kurutucular.html

Siemens WT46W561TR
    http://www.siemens-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-kurutma-makineleri/kurutma-makinesi/WT46W561TR.html?source=browse

Sizce hangisi daha doğru bir karar olur açaba

• WT46W561TR in bosch modelini 6-7 aydır kullanıyorum. kesimlikle tavsiye ederim. 1.35 kw .
    arçelik ise 1.92 kw.
    arada enaz 500 tl fark olacak ki arçelik-beko alalım.
    fiyatlar birbirine yakınsa veya aradaki fark 500 olsa dahi bütcenize dokunmuyorsa bosch-siemens.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercolog

Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık 2 haftadır kurutma makineleri ile ilgili araştırma yapıyorum bu forumu dolayısıyla kurutma makinelerinin gelişme sürecini (konu yıllardır varmış ) başından sonuna okudum, tabi genelde Bosch ve Siemens daha çok satıldığı için yorum yapanda fazla olmuş ama Elektrolux ve Miele ile ilgili çok detaylı bilgilere ve yorumlara ulaşamadım.

Özellikle merak ettiğim EDH97981W(A sınıfı) modeli ile Ironaid EDI97170W (B sınıfı) arasındaki farkı anlamaya çalışıyorum daha önce bu konu ile ilgili bazı arkadaşlar Almanya' daki kullanıcı yorumlarından bahsetmişlerdi ve Ironaid modelinin ince kumaşlı ürünlerde ütü gerektirmediğini fakat kot gibi kalın kumaşlı ürünlerde ütüleme konusunda başarılı olmadığını belirtmişlerdi fakat akabinde yakın zaman içerisinde Ironplus isimli ürünün çıkacağını ve bununla tüm kumaş türlerinde ütüleme sorununun çözüleceğini (ve ayrıca buharla yıkama/kuru temizleme gibi foksiyonlarda var) bildirmişlerdi.

Şimdi ben kafaya taktım bu ikisinden birini alacağım yine Elektrolux kaynaklı aşağıda adresini verdiğim açıklamada

http://newsroom.electrolux.com/tr/2010/10/30/enerji-cimrisi-heat-pump/

EDH97981W modelinin Ironplus teknolojisine sahip olduğunu yazmışlar ama makinenin bu özelliğine başka bir yerde vurgulanmamış oysa Ironaid için bilmemne enstitüsü tarafından onaylanmış at 5 gömleği 25 dk sonra ütülenmiş al, takım elbiseyi at kuru temizleme yapsın kokusunu alsın falan gibi şeyler yazıyor. eğer kullanıcı arkadaşlar varsa bilgi verirlerse sevinirim.

burda bi yanlış anlaşılmaya son vermek isterim. şu an ev tipi kuru temizleme yapabilen bir cihaz yok. sadece buharla tazeleme denen şey mümkün olabilir. o da ancak sigara ter vs gibi kokuları alır.

• quote:

Orijinalden alıntı: sebat84

merhabalar
    ben de kurutma makinası alıcam ama netten araştırdığıma göre en iyisi bosch gibi geldi.bosch bayiine gittim WTE86302 yi tavsiye etti çamaşır makinem de 8 kiloluk olduğu için direkt makineden çıktığı gibi kurutmaya atabilirsiniz dedi.ayrıca çift yöne dönenler daha iyiymiş.çünkü tek yöne dönenlerde küçük çamaşırları algılayamadığı için ufak parçalar ıslak çıkıyormuş.bide fiyat olarak 1.180 tl dediler. bonusa da peşin fiyatına 12ye bölüyorlarmış sizce nasıl??

boschun hiçbir modeki çift yöne dönmüyor ki...
  • quote:

quote:

merhabalar

ama bana satıcı bu makinenin çift tarafa döndüğünü artık tek yöne dönen makinenin pek kalmadığını söyledi.kekledi mi beni acaba???buarada bosch da bir makine vardı kodunun sonu 513 bu makine kuru temizleme yapıuor.business bölümünü seçerseniz hiç kırıştırmadan ceket blazer ve pantolonları temizliyormuş

• quote:

quote:

quote:

merhabalar

ama bana satıcı bu makinenin çift tarafa döndüğünü artık tek yöne dönen makinenin pek kalmadığını söyledi.kekledi mi beni acaba???buarada bosch da bir makine vardı kodunun sonu 513 bu makine kuru temizleme yapıuor.business bölümünü seçerseniz hiç kırıştırmadan ceket blazer ve pantolonları temizliyormuş

evet amiyane tabirle keklemiş. Yine de bayide deneyebilirsiniz. Götürün çamaşırlarınızı deneyin. Bir de kuru temizleme diye birşey yok bunlarda. En fala sigara kokusu is kojusu gibi şeyleri gidermek içindir. İnanmayın bu safsatalara.

• sanırım en çok tavsiye edilen elektrolux. Electrolux EDC78550W 8Kg. Kurutma Makinesinde tam benim aradığım özellikler var ama kullanan var mı?şikayet sitelerinde hiç şikayet yok elektrolux un.bugün yarın alıcam makineyi bosch la aynı fiyatlarda hem de.sadece cam kapak yok o da çok bişey farketmez gibi geliyor ama.bir fikri olan varmı???
  • Merhaba,
    Siemens WT46E303TR modelini peşin 975 TL. kadar buldum.

tek yön çift yöne dönüş yorumlarına göre çift yöne dönmesi daha mantıklı geldi bana da. WT46E303TR modelinin tek mi çift yöne mi döndüğünü anlayamadım. Bilgisi olan var mı ?

http://www.siemens-home.com/tr/WT46E303TR.html

http://www.hepsiburada.com/Liste/siemens-wt46e303tr-hava-yogunlastirilmali-kurutma-makinesi-bacasiz/productDetails.aspx?productId=mtsiewt46s511by&categoryId=153223
    kullananlar oldukça memnun

• quote:

Orijinalden alıntı: KBD

Merhaba,
    Siemens WT46E303TR modelini peşin 975 TL. kadar buldum.

tek yön çift yöne dönüş yorumlarına göre çift yöne dönmesi daha mantıklı geldi bana da. WT46E303TR modelinin tek mi çift yöne mi döndüğünü anlayamadım. Bilgisi olan var mı ?

http://www.siemens-home.com/tr/WT46E303TR.html

http://www.hepsiburada.com/Liste/siemens-wt46e303tr-hava-yogunlastirilmali-kurutma-makinesi-bacasiz/productDetails.aspx?productId=mtsiewt46s511by&categoryId=153223
    kullananlar oldukça memnun

bsh (bosch-siemens-profilo) grubunda çift yöne dönen kurutma makinesi yoktur.

• evet hakikaten yok siemensin tüm modellerine baktım 2000tl lik modelinde bile yok.halbuki nekadar önemli birşey.ben electrolüx e takıldım en iyisi o gibi.onu alıcam herhalde.artık hangisini alırsam buraya denedikten sonra yorumumu yazarım:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sebat84 -- 27 Aralık 2011; 9:46:04 >
  • konu hakkında bilgi sahibi veya kullanıcıları bu makine hakkındaki görüşlerini yazabilir mi ?
    yetkili bayii fiyatı:1200 TL.

http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/kurutucu/LG-RC8015A.jsp
  • quote:

Orijinalden alıntı: KBD

konu hakkında bilgi sahibi veya kullanıcıları bu makine hakkındaki görüşlerini yazabilir mi ?
    yetkili bayii fiyatı:1200 TL.

http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/kurutucu/LG-RC8015A.jsp

LG nin amerika ve avrupa pazarında onlarca kurutma makinası modeli satıştayken,Türkiye pazarında sadece tek bir modelle yetinmesi bence türk müşterilere biraz haksızlık.
    LG nin kombo kurutmalı çamaşır makinasını kullandığım için bu cihaz özelinde yorum yapamayacağım.Ama cihaz özellikleri güzel gözüküyor.Birde enerji tüketimini B olarak değil de sayısal kwh olarak verseler çok daha iyi olacak.
    Saygılar

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.