Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
14.902
Cevap
453
Favori
2.678.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben yaptırmadım. yerim müsait di yanyana koydum.
    fakat forumu incelerseniz yaptıranlar var.
    ebatlar ile de alakalı bişey.
    59x54 cm çamaşır makinesinin üzerine haliyle 62x60 kurutucu olmayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

arkadaşlar buğün 1 saat 26 dakikalık proğram yaklaşık 30 dakika gecikmeli bitti.( bosch 86561)

Hocam nem sensörü çamaşırların hala nemli olduğunu algılayıp program süresini uzatmıştır
  • 2772 KT'den çok memnunum (bir arçelikten bu kadar memnun olacağımı tahmin edemezdim ama memnunum evet.)

Ancak makine kitapçığındaki değerleri bir türlü tutturamıyor, program uzadıkça uzuyor hep. 2 saatin altında kurutma görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TOGAH

ya burda bu kadar sayfa okudum 10 sayfa civarında net bir cevap bulamadım,

Ariston çamaşır makinem var, bunun üstüne boshc veya siemens kurutma makinesi montaj yapılabiliyormu.

Yapmazlar.

Ürünlerin kullanım kılavuzlarından en boy ve derinlik değerlerini verirseniz daha net bir yorum yapabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

arkadaşlar kilim kurutulabilir mi makinede..

İki tane çift kişilik battaniye kuruttum, sıkıntı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

quote:

arkadaşlar kilim kurutulabilir mi makinede..

İki tane çift kişilik battaniye kuruttum, sıkıntı yok

kilim maalesef kurutulamıyor. sert olduğundan müthiş sallantı yaptı. sakın denemeyin..
  • Herkse selamlar,
    @ayşe hanım önceki mesajlarınızda makinenizin ilk kullanımı ile ilgili tecrübelerinizi paylaşırken çok memnun olduğunuzu ,daha sonra yazmış olduğunuz yorumlardan ise pek memnun olmadığınızı anlıyorum. Açıkcası sizin aldığınız modeli almayı planlıyorken şu anda kararsız kaldım. Son yazmış olduğunuz yorumlara bakılırsa sizin aldığınız model (WT46Y860TR) çokda gerekli değil.
    Önceki modeller alınmalı derken acaba WT46W561TR IQ 700 , WT46S51STR iQ500 B Sınıfı ,WT46E303TR IQ 500 B sınıfı modelleriniden herhangibirisini mi öneriyorsunuz? Bu kanıya diğer kullanıcıların vermiş olduğu bilgiler ve sizin kullandığınz makinadan aldığınız socunçları karşılaştırarak mı vardınız? Bu konuda bir kullanıcı olarak sizin yorumlarınız önemli . Satıcılar herşeyi çok övüyorlar ; geçi bir çoğu o kadar para vermeye gerek yok A sınıfı almayın B sınıfı alın diyorlar ama nicin bunu önerdiklerini tam olarak anlayamıyorum. Tüketiciyi bilinçlendirerek kar etmesini sağlamak mı, yoksa elindeki ürünlerin satışını çoğaltıyor, yeni gelecek ürünlere yatırımmı yapıyorlar bilemedim. Belki biraz paronayakca olacak ama satıcılara güvenme konusunda biraz endişelerim var. O yüzden kullanıcıların yorumları ve Donanım Haberde çıkan yorumlar çok öenmli benim için. Aldığım TV ile ilgili araştırmayıda buradan yapmıştım ve çok memnun kaldım.

Yukarıda yazdığım uzun yazıya dayanarak önceki 19 sayfayıda okumuş olduğuğumdan şüpheniz olmasın , Ayşe hanım ve diğer kullanıcı veya teknik bigi sahibi olan arkadaşlar;
    Siemens WT46Y860TR modelini almak çokmu gereksiz yada yanlış bir tercih olacaktır? Evdeki makina Siemens olduğu içn yine Siemens almayı planlıyorum fakat öcellikle son yorumlarıda okuyunca tereddütte kaldım. Çamaşırların çekiyor olması yada buna benzer problemler biraz düşündürücü oldu. Elektrik tasarrufu konusu ayrı bir muamma benim için. Çok tatrışılmış üzerine çok konuşulmuş ama A ile B arasındaki fark kimisi çok az hisedemezsiniz diyor kimisi ise hayır çok öenmli hatta sadece elektirik değil doğayıda düşünün diye duyarlı bir yorumda geliyor. Bu sebeple kurutma makinaısı almayı planlayan biri olarak kafam iyice karışmış durumda.

Ne alınmalı ve kesinlikle ne alınmamalı ? Marka olarak Siemens düşünüyorum o yüzden vakti olup bu yazıyı okuayanlardan biraz daha vakit ayırıp düşüncelerini tekrar daha net bir biçimde paylaşmalarını rica ediyorum.

Herkese iyi akşamlar dilerim. Hoşçakalın.

---------
    imla düzeltmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iceburn -- 22 Aralık 2011; 23:32:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aysedeniz

siemens 860TR benim aldığım kurutma makinesi ve maalesef tek tarafa dönüyor...

bu makineyi almayı düşünüyorsanız, büyük parçalarla, küçük olanları ayrı ayrı atmanızı tavsiye ederim...

beraber atıldığında küçük parçalar arada kalıyor, sensör bunlardaki nemi algılamıyor ve programı bitiriyor....

tek tarafa dönüş yaptığı içinde, küçük parçalar büyük çamaşırların içine dolanıyor... çok az çamaşır atarsanız, o zaman bu konu sorun olmayabiliyor...

benim tecrübeme göre ne kadar az çamaşır olursa, o kadar az kışırıksız ve iyi kurumuş çamaşır çıkıyor...

gömlek için bir seferde en fazla 5, pantolon için 3 adet atılması tavsiyemdir... tam ütüye hazır çıkıyor...

koca makineyi 3 adet pantıolon ya da 5 adet gömlek için çalıştırmak, bu makinelerin % bilmem kaç enerji tasarrufu olayını hikaye hale getirmez mi?

büyük-küçük parça ayrımı yaparak kurutmak, makineyi 2 kere çalıştırmak demek...yine enerji tasarrufu hikaye oluyor o zaman...

o zaman kurutma makinesinin çift tarafa dönmesi, büyük bir artı özellik oluyor. dolayısıyla BSH grubunun makineleri bu anlamda sınıfta kalıyor diyebilir miyiz?

Ayşe Hanım; şu anki tecrübenizle yine bu makineyi alır mıydınız yoksa mutlaka çift tarafa dönmeli diyerek başka markaları mı seçerdiniz?

cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: rasim888

quote:

Orijinalden alıntı: Sefa

akadaşlar bende çamaşır kurutma makinası almayı düşünüyorum dikkat etmem gereken en önemli noktalar nelerdir. henüz bütçemi belirlemedim çünkü tam olarak fiyatlardan haberim yok. yani şu özellik olursa şunu yapabilirsin olmazsa şunu yapamazsın gibi belirtirseniz sevinirim. birde belirttiniz özelliği uygun olarak ürün belirtebilirsiniz çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.

birkaç tane önemli nokta var,satın alırken bunları gözönünde bulundurmanız lazım

1. bu makinaların devirleri düşük (50/dk gibi), ayrıca temiz su girişi,kirli su çıkışı yok, deterjan yumuşatıcı gibi kimyasal madde konulmuyor, yani anlıyacağınız kolay kolay bozulup pert olacak bir cihaz değil, muhtemelen ömür boyu kullanacaksınız, bu yüzden aldıktan sonra tüh keşke 3-5 fazla verip şu markanın şu modelini alsaydım dememeniz için iyi düşünüp iyi karar vermeniz lazım

2. ısı pompası teknolojisi olan modelleri tercih etmelisiniz

3. fazla kurutursanız elbiseler çekebilir bu yüzden ütü kuruluğu programını seçerseniz başınız ağrımaz

4. A +, A veya B enerji sınıfını seçerseniz iyi olur, forumdaki genel kanaat sırf enerji tasarrufu için A+ makinaya o fiyat farkını vermek rantabl değil, ama haftada 3-4 kere makinayı çalıştıracaksanız A+ öneriliyor

5.yerim yok diyorsanız çamaşır makinasının üzerine monte edilebiliyor

6.kurutmalı çamaşır makinaları var ama forumda genel olarak önerilmiyor, fakat birkaç tane model var incelemeye değer (bu topikteki son 1-2 sayfayı incelersen iyi olur)

bu yorumumu güncelliyim dedim , birde genel bilgi olarak kurutma makinalarının çalışma prensipleri ile ilgili yararlı bir yazı buldumhttp://www.forumalev.net/ev-elektronigi/132673-kurutma-makineleri-ve-calisma-prensibi.html

• kirli su çıkışının olmadığını nereden çıkarttınız. ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Orijinalden alıntı: aysedeniz

siemens 860TR benim aldığım kurutma makinesi ve maalesef tek tarafa dönüyor...

bu makineyi almayı düşünüyorsanız, büyük parçalarla, küçük olanları ayrı ayrı atmanızı tavsiye ederim...

beraber atıldığında küçük parçalar arada kalıyor, sensör bunlardaki nemi algılamıyor ve programı bitiriyor....

tek tarafa dönüş yaptığı içinde, küçük parçalar büyük çamaşırların içine dolanıyor... çok az çamaşır atarsanız, o zaman bu konu sorun olmayabiliyor...

benim tecrübeme göre ne kadar az çamaşır olursa, o kadar az kışırıksız ve iyi kurumuş çamaşır çıkıyor...

gömlek için bir seferde en fazla 5, pantolon için 3 adet atılması tavsiyemdir... tam ütüye hazır çıkıyor...

koca makineyi 3 adet pantıolon ya da 5 adet gömlek için çalıştırmak, bu makinelerin % bilmem kaç enerji tasarrufu olayını hikaye hale getirmez mi?

büyük-küçük parça ayrımı yaparak kurutmak, makineyi 2 kere çalıştırmak demek...yine enerji tasarrufu hikaye oluyor o zaman...

o zaman kurutma makinesinin çift tarafa dönmesi, büyük bir artı özellik oluyor. dolayısıyla BSH grubunun makineleri bu anlamda sınıfta kalıyor diyebilir miyiz?

Ayşe Hanım; şu anki tecrübenizle yine bu makineyi alır mıydınız yoksa mutlaka çift tarafa dönmeli diyerek başka markaları mı seçerdiniz?

cevaplar için şimdiden teşekkürler.

kesinlikle çift tarafa dönen makine tercih edilmeli. Denilen doğru. Tek tarafa döndüğü için küçük çamaşırlar büyüklerin arasına kaçıyor ve maalesef nemli kalıyor. Bu nedenle bence bosch grubu sınıfta kaldı. İyiki diyorum profilo almışım da daha fazla hayal kırıklığına uğramadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

softDry-tambur sistemi: Çamaşırları koruyan büyük ÇELİK tambur , Nedeniyle tercihim WT46E303TR olurdu.
    C100 ve E101 malesef galvaniz tambur kullanıyor.
    fakat bu ikisinin arasındaki tercihim elektrik sarfiyatı nedeniyle E101 olurdu.
    C100: 291 kw/yıl, E101: 264 kw/yıl.
    E101 , SU TANKI üst tarafta olduğu için çamaşır makinesinin üzerine yerleştirmeden - yerde kullanıma daha uygun.
    ve su tahliye hortumu olmadığı için lavabo gideri olmayan heryerde de kullanılabilir, salon, kiler, yatak odası, hol, vs.
    2772KT nin su tankı altta olduğu için lavabo gideri de varsa, çamaşır makinesinin üzerinde kullanıma daha uygun.
    2772 de Makinede pompa bulunmaması sebebi ile su akışını daha iyi sağlamak için,
    makineye takılacak hortumun su giderine bağlantısı yapılırken gergin olmasına dikkat edin.
    Gerekirse boyunun ayarlanması için hortumu keserek kısaltabilirsiniz.
    2772 de Hortumun ucu asla makinanın su çıkış ağzından daha yüksekte olmamalıdır. Aksi takdirde makinanızın tank dolu ışığı yanarak programı duracaktır.
    2772 de Kurutma makinesi sabitleme parçası ile çamaşır makinesi üzerine monte edilmiş ise su tahliye hortumu kullanılması tavsiye edilir. Tahliye hortumunun aşağı doğru yönlendirilmesi gerekmektedir.

• quote:

Tek tarafa döndüğü için küçük çamaşırlar büyüklerin arasına kaçıyor ve maalesef nemli kalıyor. Bu nedenle bence bosch grubu sınıfta kaldı. İyiki diyorum profilo almışım da daha fazla hayal kırıklığına uğramadım.

Profilo yu da Bosch üretiyor profilo nasıl farklı oluyor ???

Tek çift taraf hikayesi söylentiden öte değil gibi geliyor, eğer çift tarafa dönme gerçekten gerekseydi basit bir programla çözümü yapılırdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

quote:

Tek tarafa döndüğü için küçük çamaşırlar büyüklerin arasına kaçıyor ve maalesef nemli kalıyor. Bu nedenle bence bosch grubu sınıfta kaldı. İyiki diyorum profilo almışım da daha fazla hayal kırıklığına uğramadım.

Tek çift taraf hikayesi söylentiden öte değil gibi geliyor, eğer çift tarafa dönme gerçekten gerekseydi basit bir programla çözümü yapılırdı

Hocam gözünü seveyim neden söylenti olsun. Kullandığımız için bunu söylüyoruz.

Bu arada benim profilo da tek tarafa dönüyor. Hayal kırıklığımın düşük olması çok uygun fiyata (800 tl) almış olmamdan. Kalkıp 1500- 200 verip de bunu yaşasa idim daha çok üzülürdüm. Bir de şu var ki memnun olanlar var. Onlar için birşey diyemeyeceğim.

• quote:

quote:

quote:

Hocam gözünü seveyim neden söylenti olsun. Kullandığımız için bunu söylüyoruz.

Bu arada benim profilo da tek tarafa dönüyor. Hayal kırıklığımın düşük olması çok uygun fiyata (800 tl) almış olmamdan. Kalkıp 1500- 200 verip de bunu yaşasa idim daha çok üzülürdüm. Bir de şu var ki memnun olanlar var. Onlar için birşey diyemeyeceğim.

Bence bu kadar kesin değil bir fayda görülseydi, firmanın bunu yapması basit bir program değişikliğine bakar, fazla maliyet getirecek bişey değil

biz de 3 senedir siemens kullanıyoruz b sınıfı 750tl ye alındı

Arada daha nemli olanların çıkmasının nedeni çift taraf dönme değil pamuklu ve sentetiklerin karışık atılması, pamuklular biraz nemli kalırken sentetikler kurumuş oluyor

• quote:

arkadaşlar buğün 1 saat 26 dakikalık proğram yaklaşık 30 dakika gecikmeli bitti.( bosch 86561)

ısı pompalı modellerde bu sorunun (geç kurutma) olduğunu servis söylemişti

Az enerjinin bedeli uzun süre beklemek oluyor çamaşır makinalarında da az enerji programları 4 saate kadar gidiyor.

Fakat ısı pompalı modellerde garanti dışı arıza bedeli yüksek olabilir ısı pompası bozulursa yandınız demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 23 Aralık 2011; 15:18:56 >
  • quote:

Arada daha nemli olanların çıkmasının nedeni çift taraf dönme değil pamuklu ve sentetiklerin karışık atılması, pamuklular biraz nemli kalırken sentetikler kurumuş oluyor

hocam çamaşırlar iç içe giriyor ve bunun nedeni tek tarafa dönme. bundan dolayı içte kalan nemli kalıyor.

yanılıyormuyum..
  • Walla kesin bişey söylemem bu çift taraf dönme basit bir olay, kontrol devresinde motor sargılarını çaprazlarsınız motor tersine döner. Tasarımcı makinayı dizany ederken kurutma testlerini yapar gerekirse çift taraf dönmeyi yapardı diye düşünüyorum.

çift tarafa hangi marka modeller dönüyor bilmiyorum ama dönerken ne var ne yok içi dışına çıkıyor bunu ortaya atanlar bana satışları düşük markalar gibi geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 23 Aralık 2011; 15:38:17 >
  • quote:

Walla kesin bişey söylemem bu basit bir olay, tasarımcı buna bakar gerekirse yapar

çift tarafa hangi marka modeller dönüyor bilmiyorum ama dönerken ne var ne yok içi dışına çıkıyor bunu ortaya atanlar bana satışları düşük markalar gibi geliyor

benim bildiğim electrolüx ve miele çift tarafa dönüyor.
  • Eğer Bosch 'un ısı pompalı modeli bile tek taraf dönüyorsa bilin ki gerekli bişey değil

Hadi ucuz modellere koymadılar diyelim eğer işe yarasaydı üst modelde olurdu
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.