Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (471. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: WaLLoPII , WaLLoPII Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
14.943
Cevap
452
Favori
2.681.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: garfieldnermal

Bulabildini mi

Arçelik 3886 kt modeline karar vermiştim, o 8 kg kapasiteli. Vaz geçtim 9 kg kapasiteli olsun istiyorum.

1-Elektrolüx3966IB

2- Arçelik 3890kt

3-Arçelik 3891kt

Bu üçünü araştırıyorum şimdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

EW8H3966IB'nin tambur sistemi daha farklı. Bu sayede kurutması daha hızlı ve eşit kuruması zor olan çamaşırlarda kapasitesi daha yüksek.

EW8H2966IZ ise buhar fonksiyonlu. Buharla kırışıklık açma ve tazeleme (koku giderme) programları var.

EW8H3966IB'nin enerji etiketi programı (1000 devirde sıkılmış 9 kg pamuklu çamaşırı dolap kuruluğuna getirme süresi) 185 dk, EW8H2966IZ'nin 200 dk. Normalde başka markalarda bu sürenin 210-260 dakika civarlarında olduğunu da belirteyim.

3966 6 kilograma kadar pamuklu-sentetik karışımı eşit kurutabiliyor. 2966'da bu program 3 kg kapasiteli.

3966'da 3 takım kapasiteli nevresim programı var, 2966'da bu program 2 takım kapasiteli.

Kalan özellikleri aynıdır.

Kısacası buhar fonksiyonu olan iyi bir kurutma makinesi isterseniz 2966, zorlu kumaşları eşit kurutan ve hızlı çalışan yüksek performanslı bir kurutma makinesi isterseniz 3966 derim.

Ben 10 aydır EW8H3966IB kullanıyorum ve aşırı derecede memnunum. Bugün olsa hiç düşünmeden direkt yine aynı makineyi alırım.

Alıntıları Göster

Merhaba Can Dogan bey,

Ben Almanya'da yasiyorum ve bir kurutma makinasi almak istiyorum. Kiyafetleri kucultmeyen ve yipratmayan bir model ariyorum. EW8H3966IB modeli ve Electrolux'un cogu modeli burada yok. Ama AEG'nin modelleri mevcut. Acaba EW8H3966IB modeli gibi iyi bir model AEG tarafinda var midir? Varsa hangileridir?

AEG'nin 8000 ve 9000 serisi iyi gibi duruyor. 9000 serisinin bazilarinda 3D-scan diye bir ozellik var. Ama gerekli bir ozellik mi anlayamadim.

AEG'nin bu 8000 ve 9000 serilerinde onerebileceginiz, EW8H3966IB benzeri modeller varsa sevinirim.

Modelleri gorebileceginiz linki asagiya birakiyorum.

https://www.aeg.de/laundry/laundry/dryers/heat-pump-dryer/?page=1&Facet_Serie_Laundry_Dryer_DE=%5B%229000er%20Serie%20-%20FiberPro%20-%20Punktgenaue%20Trockenergebnisse%22,%228000er%20Serie%20-%20AbsoluteCare%C2%AE%20Wolle-Seide-Outdoor%20trocknen%22%5D

Tesekkurler

• Beko ürünlerinin arçelikteki karşığını bilen var mı acaba.

beko d90 arçelik 3890

beko d91 arçelik 3891

beko d92 arçelik 3893

beko km90 arçelik 900 km şeklinde midir.

• Merhaba bende hepsiburada dan grundig gdh 92 almayi dusunuyorum. Makine sanirim servise gidiyormus. Oyle mi oluyor? Servis eve cikartiyor mu makineyi? Kurulum icin birsey veriyor musunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • volkantipi V kullanıcısına yanıt

Merhaba Hepsiburada dan Grundig gdh 92 aldım Arçelik servisi ürünü getirdi gelip eve kadar kurdular. Çok memnun kaldım.

• Hepsiburada grundig makina alacagim. Arastiriyordum. Fiyat neden bu kadar oynak. 10 gunde falan 3099 3254 e kadar cikti. Az once 3199 olmus yine.

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Çok güzel yazmışsınız. Bazı acayip insanlar sanki kafalarına silah dayanıp zorla ürün aldırılıyormuş gibi konuşuyorlar. Halbuki az bir mantık yürüterek gayet güzel ürünler alınabilir kimsenin kimsenin akıl vermesine ihtiyacı olmaması lazım

Örneğin üzerinde sessiz çalışır yazan bir çamaşır makinesinin sıfır ses ile çalışacağını zanneden garibanlar var...

Alıntıları Göster

Söz konusu kişi yanılmıyorsam son zamanda tek bir marka çalışanı değildi bütün markaları satan populer büyük bir mağaza çalışanıydı dolayısıyla taraflı değil dürüstçe en uygun değişik ürünleri tavsiye ediyordu ve çoğunlukla da haklı çıkıyordu.

Kurutma için 12 sene önce onun tavsiyesiyle bir marka aldık kullandık eskidi bitti son olarak da son tavsiye ettiği diğer markayı aldık ve gerçekten fiyat / performansı çok çok iyi çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 12 Ekim 2020; 14:55:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

Söz konusu kişi yanılmıyorsam son zamanda tek bir marka çalışanı değildi bütün markaları satan populer büyük bir mağaza çalışanıydı dolayısıyla taraflı değil dürüstçe en uygun değişik ürünleri tavsiye ediyordu ve çoğunlukla da haklı çıkıyordu.

Kurutma için 12 sene önce onun tavsiyesiyle bir marka aldık kullandık eskidi bitti son olarak da son tavsiye ettiği diğer markayı aldık ve gerçekten fiyat / performansı çok çok iyi çıktı

Alıntıları Göster

Ben kimseyi savunmadım mesajda yanlış anlaşılmasın. Kendi kafasını kullanmadan etraftan duyduğuna gire hareket eden insanlar sorun yaşayınca kuduruyor komik duruma düşüyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkantipi

Hepsiburada grundig makina alacagim. Arastiriyordum. Fiyat neden bu kadar oynak. 10 gunde falan 3099 3254 e kadar cikti. Az once 3199 olmus yine.

Ben N11 den 3280TL ye almıştım, orada 3675TL olmuş. Bence fiyat buysa iyi. 2 Hafta oldu memnunuz.

• 9 kg tavsiyesi olan var mı. elektrolux 3966 haricinde.

• 8 kg kapasiteli arçelik 3886 nın tambur hacmi 118 lt. 9 kg kapasiteli olanın da tamburu 118 lt. O zaman 8 kg kapasiteli makineye 9 kg yükleme yapabilir miyiz.

• Ya da şöyle söyleyim, arçelik 3886 ayar ve kalitede 9 kg olan modeli var mı.

• Arkadaşlar merhabalar. Bebeğimiz olduğu için ütü derdinden kurtulmak ve toz toplama özelliğinden dolayı kurutma makinası almaya karar verdik. 2-3 ay önce siemens bakıyordum ama şuan hem fiyat hem de okuduklarım sonucunda her sene bakım derdi yüzünden grundik gdh 92 yada vestel 9711 arasında kaldım. Grundik in çok sesli olduğu söyleniyor. Sizce hangisini almam gerek. Bütçe olarak 3500 ü geçmek istemiyorum bu doğrultuda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • endlessblue kullanıcısına yanıt
    2 haftadır GDH 92 kullanıyorum. Sesi biraz beklediğimden fazla açıkçası ama diğer özelliklerinden memnunuz. Banyoda kapı kapalı iken sesini çok ta duymazsınız gerçi.

• cagdasgun C kullanıcısına yanıt
    Banyonun içinde kapaklı dolap var onun içinde duracak ama herkes aynı şeyi yazınca sesin rahatsız edebileceğini düşünüyor insan. Vestelle ilgili hiç şikayet yok ama sanırım onda da kondenser filtresi yok sanırım

O filtre önemli bence. Makinanın iç tarafında filtre olmasına rağmen kondenser filtresinde yinede baya hav birikiyor. İçinize hangisi siniyorsa onu alın bence.

Vestel de bu filtrenin olmadığı kesin bilgi mi ? Kimisi var yazmış kimisi yok

Bilmiyorum hocam direk vestele sorun bence.

Teşekkür ederim hocam araştırmaya devam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: endlessblue

Teşekkür ederim hocam araştırmaya devam :)

Merhabalar, grundiglerde kondenser önü filtre var diye biliyorum. Benim için tek olumsuz yanı kazanlarının galvanez olduğu. Kazanı çelik olsa bende onu alacaktım.

• 
Sayfa: önceki 469470471472473
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.