Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (364. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: WaLLoPII Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
14.934
Cevap
452
Favori
2.681.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
77. Sırada  bugün en iyi #18
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yer darlığı yüzünden kurutma makinesini çamaşır makinesinin üzerine koymayı düşünüyorum.

Aparatlara baktımda , içime sinen aparat yok, piyasada 250tl ye aparat var, kurutma makinesini 500e aldık zaten( 2yıl önce) şimdi basit plastik parçasına makinenin yarı parasını veremem.

Çamaşır makinesinin sağı duvar, arkası duvar, zemin ise fayans.

Üst üste koyanlar arasında nasıl bir mekanizma koydunuz. 3M yapıştırıcılı olanlar var ama onlara çok içim sinmedi. Sonuçta evde 2-3 yaşlarında bir çocuk var.

Aklımda olan 2 seçenek var;

1. Kurutma makinesinin altına ayaklarının yeri delik olacak ve çamaşır makinesnini üstüne oturacak şekilde delikli bir altlık, kenarına ise hem çamaşır makinesini hemde kurutma makinesini saracak şekilde kenarlık olacak şekilde mdf den bir fikir düşünüyorum.

2. Raf Altı L Demirini kurutma makinesinin ayaklarına ( raf altı demirde uygun delik açarak) ayaklara yüzük gibi geçirerek tersine taktıktan sonra makinenin üstüne kondurmak.Sonrasında ayak altlarına ve demir üstlerine kaymaması ve çizmemesi için ufak eklemeler yapmak.

Sizlerde yaptığınız olayı söylerseniz memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyönetmen

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Mesaj silinmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: -OFLU-

Yer darlığı yüzünden kurutma makinesini çamaşır makinesinin üzerine koymayı düşünüyorum.

Aparatlara baktımda , içime sinen aparat yok, piyasada 250tl ye aparat var, kurutma makinesini 500e aldık zaten( 2yıl önce) şimdi basit plastik parçasına makinenin yarı parasını veremem.

Çamaşır makinesinin sağı duvar, arkası duvar, zemin ise fayans.

Üst üste koyanlar arasında nasıl bir mekanizma koydunuz. 3M yapıştırıcılı olanlar var ama onlara çok içim sinmedi. Sonuçta evde 2-3 yaşlarında bir çocuk var.

Aklımda olan 2 seçenek var;

1. Kurutma makinesinin altına ayaklarının yeri delik olacak ve çamaşır makinesnini üstüne oturacak şekilde delikli bir altlık, kenarına ise hem çamaşır makinesini hemde kurutma makinesini saracak şekilde kenarlık olacak şekilde mdf den bir fikir düşünüyorum.

2. Raf Altı L Demirini kurutma makinesinin ayaklarına ( raf altı demirde uygun delik açarak) ayaklara yüzük gibi geçirerek tersine taktıktan sonra makinenin üstüne kondurmak.Sonrasında ayak altlarına ve demir üstlerine kaymaması ve çizmemesi için ufak eklemeler yapmak.

Sizlerde yaptığınız olayı söylerseniz memnun olurum.
    Ben şöyle bir çözüm bulmuştum. İnternetten 100 TL ye dolap aldım. Çamaşır makinesinin üzerine koyup dolabın üzerine kurutma makinesini koydum. Çamaşır makinesi Siemens, kurutma makinesi Arçelik.
     Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya

• quote:

Ben şöyle bir çözüm bulmuştum. İnternetten 100 TL ye dolap aldım. Çamaşır makinesinin üzerine koyup dolabın üzerine kurutma makinesini koydum. Çamaşır makinesi Siemens, kurutma makinesi Arçelik.

Alıntıları Göster
    Öncelikle çok teşekkür ederim, Allah razı olsun.

Kafama takılan birkaç soru oldu,

1. Bu dolabın arka kısmı var mı? Sadece sağ sol ve üst kısımdan ibaret mi?

2. Kurutma makinesi bu dolabın üstünde nasıl duruyor, ektra bir sabitleme yaptınız mı?

• -OFLU- kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Dolabın arkası var. Sağ ve solu tutması için yarım bir arka yapmışlar. Yarım yapmalarının nedeni elektrik ve su giriş çıkışları. Kurutma makinesi için herhangi bir sabitleme yapmadım herhangi bir sıkıntısını görmedim. Belki dolabı kitaplıkları duvara sabitleme aparatlarıyla duvara sabitlemek daha sağlıklı olur.
  • quote:

Rica ederim. Dolabın arkası var. Sağ ve solu tutması için yarım bir arka yapmışlar. Yarım yapmalarının nedeni elektrik ve su giriş çıkışları. Kurutma makinesi için herhangi bir sabitleme yapmadım herhangi bir sıkıntısını görmedim. Belki dolabı kitaplıkları duvara sabitleme aparatlarıyla duvara sabitlemek daha sağlıklı olur.
    Çocuk olmasa üstte sabit dururda o şekilde oraya koyamam ben

Dolap mdf sanırım, sunta bu görevi üstlenmez diye düşünüyorum.

Bilgi içinde ayrıca teşekkür ederim. Bu aklıma yattı, bunu yapacağım sanırım.

Biraz araştırayım, kapalı olanıda var. Belki iki tane alıp üst üste koyup ikisini sabitlerim. Kapaklıda olursa güzelde görülür.

Belki masraf olur ama en azından bu para basit plastik parçaya vermemiş oluruz.

Tekrardan teşekkür ederim. Çok faydalı ve yararlı oldunuz.

• quote:

Çocuk olmasa üstte sabit dururda o şekilde oraya koyamam ben

Dolap mdf sanırım, sunta bu görevi üstlenmez diye düşünüyorum.

Bilgi içinde ayrıca teşekkür ederim. Bu aklıma yattı, bunu yapacağım sanırım.

Biraz araştırayım, kapalı olanıda var. Belki iki tane alıp üst üste koyup ikisini sabitlerim. Kapaklıda olursa güzelde görülür.

Belki masraf olur ama en azından bu para basit plastik parçaya vermemiş oluruz.

Tekrardan teşekkür ederim. Çok faydalı ve yararlı oldunuz.

Alıntıları Göster
    Bende de 2 ve 7 yaşlarında iki çocuk var. Birazda onlar için aldım kurutma makinesini. Dolap çamaşır mekinesinin üzerinde duruyor ama mekineyle teması yok. Temas olmayınca çamaşır makinesi dolabı sallamıyor. Kurutmanın ayaklarını düzgün oturtup dolabı sabitledikten sonra çok problem olmaz sanırım. Ama siz.yine tedbir alın.Kapalı olanı kurutma için tavsiye etmem , çünkü kurutma yaparken belli bir ısı ortaya çıkıyor. Kapalı ortamda makine zarar görebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyönetmen -- 1 Eylül 2019; 13:53:41 >

• quote:

Bende de 2 ve 7 yaşlarında iki çocuk var. Birazda onlar için aldım kurutma makinesini. Dolap çamaşır mekinesinin üzerinde duruyor ama mekineyle teması yok. Temas olmayınca çamaşır makinesi dolabı sallamıyor. Kurutmanın ayaklarını düzgün oturtup dolabı sabitledikten sonra çok problem olmaz sanırım. Ama siz.yine tedbir alın.Kapalı olanı kurutma için tavsiye etmem , çünkü kurutma yaparken belli bir ısı ortaya çıkıyor. Kapalı ortamda makine zarar görebilir.

Alıntıları Göster
    İnternette 160tl ye satılanı buldum, hatta sormuşlar üstüne konurmu diye koyabilirsin demiş satıcı.

Tanidiğim iyi bir mobilyacı var, ona bi söyleyeyim bakalım belki daha uyguna yapar.

Aklımda şöyle bir olay daha var, iki tane resimdeki gibi parça yaptırım dolabın üstüne vidalayıp ayakları kilitlemiş olacağım.

Mantık şu, makine yine dolabın üstüne binecek, bu parçalara bir yük binmeyecek, kurutma makinesi herhanki bir nedenle hareket etmeye başlarsa ayakları bu parçaların içinde sabir olacağı için sabit kalacak.

Mobilyacıya bi söyleyeyim bakayım ne kadar der.

• Belki yapmak steyen olur, onun için şöyle çizim ile göstermeye çalıştım, çizime takılmayın , mantığı görün sadece.

• quote:

İnternette 160tl ye satılanı buldum, hatta sormuşlar üstüne konurmu diye koyabilirsin demiş satıcı.

Tanidiğim iyi bir mobilyacı var, ona bi söyleyeyim bakalım belki daha uyguna yapar.

Aklımda şöyle bir olay daha var, iki tane resimdeki gibi parça yaptırım dolabın üstüne vidalayıp ayakları kilitlemiş olacağım.

Mantık şu, makine yine dolabın üstüne binecek, bu parçalara bir yük binmeyecek, kurutma makinesi herhanki bir nedenle hareket etmeye başlarsa ayakları bu parçaların içinde sabir olacağı için sabit kalacak.

Mobilyacıya bi söyleyeyim bakayım ne kadar der.

Alıntıları Göster
    bu resimdeki dolap benim de hoşuma gitti.

ELECTROLUX EW8H3966IB A++ 9KG makinayı sipariş ettim, daha kargolanmadı.

çamaşır makinası bosch üzerine electrolux oturacak bakalım.

teknik servis 379 TL aparatın fiyatı olduğunu söyledi.
    Kurutmaya verdiğim para gözümde yok ama 379 TL çok fiyat bana göre.

Bende böyle bir çözüm arıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: OZGURCEL77

forumdaki yazıları okuyordum aradan 1 yıl geçmiş fiyat 9000 tl nasıl bir ülkede yaşıyoruz@shopsiemens
    Merhaba,

9.000 Tl olan nedir hocam? Tam açarsanız konuyu :)
  • sıemens kurutma makinesi 2018 2400tl aynı modeli arattım googlede
    karşıma 9000 tl fiyat çıktı
  • mercedesv8 M kullanıcısına yanıt
    hocam ürün almadıysanız hoover ide listeye alın
    9kg a++ olması tanbur 2 yönede dönüyor 4-5 defa
    kullandık bir sıkıntıyla karşılaşmadım 2 filtre
    var kondanserin ordaki contalı önde süngeri de var
    f/p şu anda en iyi ürün bence bu özellikte ve fiyatta
    hatta fiyat daha uygun vestel 7611 var daha detaylı
    bilgi isteyenler yazsın yardımcı olmaya çalışırım
  • OZGURCEL77 O kullanıcısına yanıt
    Hoover tercih etmiyorum hocam sağol
  • üstad altarnetif çok sizin yazdığınız vestelide ekledim
    7611 özellik olarak iyi çelik kazan oda olabilir grundiğde
    kazan tekerleğinde sıkıntı yaşayanlar olmuş vesteli alırsanız
    sonuçları burdan yazarsanız menmun oluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OZGURCEL77 -- 3 Eylül 2019; 11:0:37 >
  • kurutma makinesi almayı düşünüyorum, yardımcı olurmusunuz. arçelik 3893 kt var 2800 lira yada bosch self clean özellikli buharlı modeli var 5280 lira. sizce değermi bu farka. yada bana mutlaka olsun dediğiniz özellikte 3000- 5000 tl arası kadar alınacabilecek bir ürün tavsiye edermisiniz. teşekkürler.
  • hocam marka takıntınız yoksa vestel 7611 7kg sıkı pazarlıkla
    2000 tl ye alırsınız ben hoover aldım gerçekten işini iyi yapıyor
    9kg a++ 2200 tlye aldım menmunum ama vestel servisi daha yaygındır
    hooverde ayakkapı kurutma aparatı olan bir model de var fiyat sevisi
    aynı birde 10 kg yorgan yıkıyan modeli 2800tl vestel fiyat ve özellik olarak uygun
    bence fazla para vermeye gerek yok tercih sizin
  • Bu cihaz için ne dersiniz? LG RC90U2AV2W
  • akdum kullanıcısına yanıt
    özellik olarak iyi bir cihaz. üst segment. ama bence dayanım olarak okadar iyi değil. bu parayı veriyorsam miele alırım.

gerek yok bukadar para vermeye..
  • akdum kullanıcısına yanıt
    hocam bu paraları verdikten sonra al siemens veya bosch
    fiyat aralığı 2000-3000 yazmıştınız vestel ilave garanti ile 7 yıl
    başınız ağrımaz tanburu çelik a++ yada 2800 tl arçelik alın 4-5 bin
    vermeye gerek yok
  • 
Sayfa: önceki 362363364365366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.