Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (356. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (3 Mobil) - 5 Masaüstü3 Mobil
5 sn
14.943
Cevap
452
Favori
2.681.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 354355356357358
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cihazlarda iki tane filtre var malum; tiftiklerin alt tarafa, kondansere gitmesini daha da onlemek adina acaba filtrelerin hava akisini izin veren bir eksteadan filtre gibi bisi koysak nasil olur ?:) mesela, hafif ince gozenekleri simsiki olmayan sunger ?:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nc39 -- 22 Haziran 2019; 11:44:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nc39

cihazlarda iki tane filtre var malum; tiftiklerin alt tarafa, kondansere gitmesini daha da onlemek adina acaba filtrelerin hava akisini izin veren bir eksteadan filtre gibi bisi koysak nasil olur ?:) mesela, hafif ince gozenekleri simsiki olmayan sunger ?:)
    Üstadlar ne dersiniz Bu hususta... (siemens wt45w410tr)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akasey kullanıcısına yanıt
    size de mi mantikli geldi ? cihazlarimiz ayni sayilir benimki de bosch, self clean ozellikli.

dusununce mantikli ama, ekstra filtre ya da sunger koymak emis gucunu azaltwcagi icin hem enerji sarfiyati artabilir hem de makina zorlanacagi icin baska zararlari da olabilir.

• nc39 kullanıcısına yanıt
    Normalde mantıklı ancak sisteme konacak her filtre hava sirkülasyonunu etkileyecektir. Bu da kurutma süresini dolayısıyla sarfiyatı arttıracağını düşünüyorum.
    Hava akış metreler mevcut. Filtre takılmadan önce ve sonrası arasındaki değerlerde çok fark yoksa takılabilir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi css2005 -- 22 Haziran 2019; 12:57:18 >
  • css2005 C kullanıcısına yanıt
    aslinda ikinci filtrenin icine ya da disina yarim cm kalinliginda seyrek bir sunger sabitlenebilir boylece kondansere tiftik kacmasi en aza indirgenir. tabi akillara, muhendisler bilmiyornmu da filtre sistemini bole yapmislar ? soruu gelebilir, buna bi cevabim yok tabiki :)
    bu arada hava akis metresi nasil bisey ?

• Arkadaşlar Grundig GDH 80 model kurutma makinasını hepsiburada’dan alsak bir sorun olurmu ? Beyaz eşyayı genelde bayiden aldık hep , o nedenle sormak istedim.

Ayrıca ürünü hepsiburada dan alınca servis randevusu için Arçelik servis mi aranıyor ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • deyvidey kullanıcısına yanıt
    garantili urunun nereden alindiginin bir onemi yok, alacaginiz yere mesajla belirtirsiniz, onlar servis icin randevu alaiyorlar.

Bilgi için teşekkür ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar yer problemi var diye kurutmali camasir makinasi alacagim, asagidaki makina sizce nasildie?

https://www.bosch-home.com.tr/online-satis/camasir-ve-kurutma-makineleri/kurutmali-camasir-makineleri/washerdryers2/WVG30440TR#/Tabs=section-technicalspecs/Togglebox=-1097696503/Togglebox=-338081843/Togglebox=-1333985414/

• quote:

Orijinalden alıntı: cyberjack

Arkadaslar yer problemi var diye kurutmali camasir makinasi alacagim, asagidaki makina sizce nasildie?

https://www.bosch-home.com.tr/online-satis/camasir-ve-kurutma-makineleri/kurutmali-camasir-makineleri/washerdryers2/WVG30440TR#/Tabs=section-technicalspecs/Togglebox=-1097696503/Togglebox=-338081843/Togglebox=-1333985414/
    1 yıl sonra %99 hurda olur

• bjkyener kullanıcısına yanıt
    ne acidan hurda olur ? kurutma ozelligi mi genel mi ?
    ben de yer problemi oldugundan 2017 den bu yana kullaniyorum bir problem yasamadim, kurutmasi da iyidi yalniz tiftik toplamadigi icin ve evde yer acildigi icin kurutma mak aldim ekstradan.
    ancak yorumuniz bence biraz sert olmus. yer yoksa ise alinacak kombo makinelerden birisi.

Air flow meter ya da anemometre olarak aratırsanız internette bulabilirsiniz.
    Biz işyeri ortam ölçümlerinde kullanıyoruz.

• Arkadaşlar merhaba
    Biz Ankara'da yaşıyoruz.
    Evimize Electrolux EW8H3966IB kurutma makinesi almayı ve balkona kurdurmayı düşünüyorduk. Balkonumuz 4,8 m2 genişliğinde PVC pencereli kapalı gömme balkon. Herhangi bir ısı yalıtımı yok. Duvar kalınlığı 33 cm. yığma tuğla. İleride gerekli olabilir düşüncesi ile balkona kalorifer tesisatı koydurmuştuk, ancak petek yok. Kurutma makinesi almak için uğradığımız çeşitli mağazalarda makineyi balkona koyduğumuz takdirde makinenin içindeki boruların kış aylarında Ankara'nın soğuğuna dayanamayacağı ve zamanla çatlayacağı, hatta makinenin oda sıcaklığında çalıştırılması gerektiği söylendi. Bu cihaz Mediamarkt'ta 4800 TL ye geliyor ve ellerinde bir kapalı kutu var. ElectroLux Paşacan ile görüştük nakitte 4500'e yardımcı olacağını söylediler.
    Öte yandan mediamarkt ta Volkan Bey bize özellikle Miele'in 7kg TDB 220 WP A++ Kurutma Makinesini önermişti. Dün EnPlus'a sonra da yeniden MediaMarkt'a uğradık. EnPlus ve MediaMarkt'ta Miele için yılın en uzun gününe özel ilk üründe %21 indirim kampanyası olduğunu öğrenince evvelki gün Volkan Bey'in tavsiyesi olan Miele'in 7 kg.luk makinesi epey aklımızı karıştırdı. Hatta MediaMarkt'ta Miele'in temsilcisi Dilek Hanım ürünün 7 kg.luk kazanının kapasite olarak ElectroLux'un 9 kg.luk kazanından pek farkı bulunmadığını söyledi. Üstüne MediaMarkt'ta ElectroLux'un 9 kg makinesi 4800 TL iken Miele'in 7 kg makinesi 7600 TL'den %21 + MediaMarkat'a özel Miele ürünlerinde %5 daha inince 5700 TL'ye gelince (artı 150 TL de servisin istediği kurulum ücretiyle beraber 5850 TL) acaba şimdi ElectroLux'ten vaz geçip Miele mi alsak, diyoruz.

• kibritucu kullanıcısına yanıt
    Duvar kalınlığı epey fazlaymış eski bazı evler öyle olur. Ben balkonun- derecelere düşmezse sorun yaratacağını düşünmüyorum.

Miele kalite bakımından çok daha iyi ama Electrolux daha mantıklı.

Electrolux da
    -Tek filtre ile temizlik
    -Kondansere neredeyse hiç toz kaçırmaması
    -İnverter motor
    -Çift yöne dönerek kurutması
    -XL 6 kg karışık çamaşırı eşit kurulukta kurutan program
    -XL özel 4 kg luk nevresim programı
    - Özel yorgan programı
    -Özel WoolMark onaylı yünlü programı... gibi avantajları var. Ben kurutma makinesi alacağım zaman Electrolux un sorduğunuz modelini alırdım. Şimdiden hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 23 Haziran 2019; 19:7:3 >
  • -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    kondansere toz kaçmamasının yegane sebebi kullanılan air flow filtreleri ile contası mı acaba ?

Aynen öyle contalı filtre sistemi sayesinde tek filtre ile mükemmel sonuç ediliyor. Kondanseri sadece Electrolux de senede 3-4 kere süpürmeniz lazımken örneğin Beko Arçelik de her ay süpürmek zorundasınız onlarda da 2 filtre var ama conta yok dolayısıyla kondansere epey toz kaçırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

Duvar kalınlığı epey fazlaymış eski bazı evler öyle olur. Ben balkonun- derecelere düşmezse sorun yaratacağını düşünmüyorum.

Miele kalite bakımından çok daha iyi ama Electrolux daha mantıklı.

Electrolux da
    -Tek filtre ile temizlik
    -Kondansere neredeyse hiç toz kaçırmaması
    -İnverter motor
    -Çift yöne dönerek kurutması
    -XL 6 kg karışık çamaşırı eşit kurulukta kurutan program
    -XL özel 4 kg luk nevresim programı
    - Özel yorgan programı
    -Özel WoolMark onaylı yünlü programı... gibi avantajları var. Ben kurutma makinesi alacağım zaman Electrolux un sorduğunuz modelini alırdım. Şimdiden hayırlı olsun.
    Electroluxün kompresörü inverter değil

• K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    İnverter motoru var inverter kompresör olduğunu düşünmüştüm o yüzden. Bilgilendirme için teşekkürler.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    aslında bosch makinelerde filtrelerin takıldığı yerde de conta var. işini iyi yapmıyor mu demeliyiz ?

arabalardaki hava filtresinin başarısını neden bu makinelere yansıtamıyorlar o da ayrı bir konu aslında.

Hocam bosch daki durum farklı ben inceledim filtre yerinde conta göremedim ama bosch da kondanseri yıkadığı için belirli bir süreden sonra kondansere kaçan tozlar çamurlaşıyor ve pompasını tıkıyor. Kuru toz olsa süpürür siz yıkarsınız temizlenir ama bosch kondanseri temizlemek yerine kirletip çamurlaştırıyor.

Arabalardaki hava filtresi farklı bir yapı daha kalın. Ama daha fazla bir şey diyemem .

• 
Sayfa: önceki 354355356357358
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.