Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (352. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (2 Mobil) - 13 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14.938
Cevap
452
Favori
2.681.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
52. Sırada  bugün en iyi #14
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bende kurutma makinası almayı düşünüyorum, bütçe 1000-1500 arası tavsiye edeceğiniz modelleri paylaşırmısınız.

Çamaşır makinesinin (Bosch) üzerine monte etmeyi düşünüyorum sorun yaşarmıyım,

Kurutma makinasını balkona koymak daha mı sağlıklı olur.Odadaki nem açısından.
  • gfbslh kullanıcısına yanıt
    O bütçelere Hoover alan arkadaşlar olmuştu ancak benim hatırladığım hep olumsuz yorum ve iade üzerine idi.

Bosch un bir modelini 6 aydır kullanıyoruz, nem koku vb bir sorun yaşamadık. Elini tutarsan sıcak hava çıkışına o zaman farkediyorsun az az. O yüzden balkon gereksiz diyebilirim. Ancak ses rahatsız eder dersen bilemem.
  • onurordek O kullanıcısına yanıt
    Hocam tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Piano serisinde eski sistemi kullanmaya devam ediyor sanırım. Gerçi eski sistem dediğimiz de yine filtrelemenin zayıflatılmış halini kullanıyor. En eskisinde alttaki filtrede sünger filtreden sonra çok ince bir filtre daha vardı ve kondenser üzerine hav birikmesine imkan yoktu ki şimdi benim kullandığım makinede bu şekilde. Kondenser hep tertemiz kalıyor. Ama ne hikmetse arçelik önce o ince filtreyi kaldırıp sünger filtreyi biraz kalınlaştırdı ama o da kullanıcıların elinde kaldığından daha kalitelisini yapmak yerine bu sisteme geçmiş. Bir de 6 ayda bir kondanser temizliği demiş. Bunun altında bosch gibi tıkandıktan sonra temizliği servis tarafından yapılan bir bakım yatıyor gibi geldi bana. Umarım yanılıyorumdur.

Alıntıları Göster
    Benim tahminim kullanıcılar alttaki filtreyi temizlemeyi sürekli olarak unuttukları ve ihmal ettikleri için BSH'ın kullandığı çözüme geçtiler. Çünkü sürekli aşağıyı açıp temizlemek zorunda kalmak gerçekten bir süre sonra insanı yoruyor, ben çoğu kullanıcının ihmal ettiğini düşünüyorum.

Ayrıca filtreler inanılmaz derecede basit yapılmış Arçelik grubunda. Malzeme kalitesi vasat. Mesela benim makinemde filtrelere menteşe koymuşlar, açarken fazla gerilmiyor. Ama menteşe olmayan filtreler aç-kapa aç-kapa yapa yapa ortadan çatlayıp kırılmaya çok müsait.

• Merhaba,
    BOSCH WTW85410TR modelini almayı düşünüyorum. Kurutma, toz, koku vs ile ilgili aradığım her sorunun cevabını burada buldum ki emeği geçen herkese teşekkürler. Merak ettiğim konu ise şu anda bosch'un kendi sayfasında 4bin küsürlere satılan bu model neden bazı internet sayfalarında 3bin küsürlere satılıyor. Neden bu kadar fark oluyor?
  • Merhabalar, kurutma makinesi almayı düşünüyoruz eşimle. Isı pompalı (A+++) ve 8kg lık modellerden olması tercihimiz.
    Yurtdışındayız, Beko veya Bosch/Siemens modellerinden birini alacağız sanırım. Hangi marka/modeli önerirsiniz?
    Bosch/Siemens lerdeki kendi kendini temizleme fonksiyonu nasıldır, kullanışlı mıdır? Beko lar için ne dersiniz?

Bir de her iki marka için de Türkiyedeki ve buradaki modelleri tam olarak aynı değil sanırım, en azından model kodları farklı. Beko lar Çerkezköy imalatı, Bosch lar da Polonya gördüğüm kadarıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, forumu hep bir şeyler almadan önce takip ediyordum ama hiç üye olmamıştım. Fakat artık kedi tüyü sorunsalı canıma tak ettirdi ve kurutma makinesi önerileri için hemen üye oldum. Benim için önemli olan filtrelemesinin iyi olması, ardından elbette çamaşırlara zarar vermemesi, tüketim vs. geliyor. Bu bakımdan AEG T7DBE835 8 KG A+ Isı Pompalı Kurutma Makinesi ihtiyacımı karşılar mı? Fiyat olarak 3000 tlyi geçmemesi taraftarıyım. Ayrıca çamaşır makinem bosh marka, AEG üzerine kurulabiliyor mu, yoksa ayrı bir alan mı yaratmalıyım?

Şimdiden teşekkürler
  • Beko D 82HP Modelini kullanan varmı. Bugün beko bayisi nakit 2400 tl fiyat verdi.
    Bu fiyata alınırmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: madozz

Merhabalar, kurutma makinesi almayı düşünüyoruz eşimle. Isı pompalı (A+++) ve 8kg lık modellerden olması tercihimiz.
    Yurtdışındayız, Beko veya Bosch/Siemens modellerinden birini alacağız sanırım. Hangi marka/modeli önerirsiniz?
    Bosch/Siemens lerdeki kendi kendini temizleme fonksiyonu nasıldır, kullanışlı mıdır? Beko lar için ne dersiniz?

Bir de her iki marka için de Türkiyedeki ve buradaki modelleri tam olarak aynı değil sanırım, en azından model kodları farklı. Beko lar Çerkezköy imalatı, Bosch lar da Polonya gördüğüm kadarıyla.
    Merhaba, hangi ülkede olduğunuzu bildirebilirseniz direkt oradaki Media Markt, Saturn veya tercih ettiğiniz farklı bir mağaza üzerinden direkt model önerebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: since02

Merhaba, forumu hep bir şeyler almadan önce takip ediyordum ama hiç üye olmamıştım. Fakat artık kedi tüyü sorunsalı canıma tak ettirdi ve kurutma makinesi önerileri için hemen üye oldum. Benim için önemli olan filtrelemesinin iyi olması, ardından elbette çamaşırlara zarar vermemesi, tüketim vs. geliyor. Bu bakımdan AEG T7DBE835 8 KG A+ Isı Pompalı Kurutma Makinesi ihtiyacımı karşılar mı? Fiyat olarak 3000 tlyi geçmemesi taraftarıyım. Ayrıca çamaşır makinem bosh marka, AEG üzerine kurulabiliyor mu, yoksa ayrı bir alan mı yaratmalıyım?

Şimdiden teşekkürler
    Merhabalar. Şu an en iyi filtreleme yapan ve filtresi en kolay temizlenen kurutma makinesi Electrolux veya AEG'dir. Tercihiniz başarılı, belirttiğiniz bütçede alınabilecek en iyi cihaz olduğunu söyleyebilirim.

Bosch makinenize kurulum durumu değişkendir. Ancak Bosch makinenizin üst tablası arka bölümde çıkıntılı modellerden ise AEG'nin kurutma bağlantı kiti Bosch makinenize takılabilir. Bosch makinenizin modelini verir veya fotoğrafını ekleyebilirseniz bilgi veririm.

Veya aşağıdaki çamaşır makinesi kabinini alarak kurutma makinesini bu kabin üzerine koymak bence daha doğru bir çözüm.
    https://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/camasir-makinesi-dolabi-alt-banyo-dolap-444857649

• quote:

Orijinalden alıntı: gfbslh

Beko D 82HP Modelini kullanan varmı. Bugün beko bayisi nakit 2400 tl fiyat verdi.
    Bu fiyata alınırmı?
    Beko'ların yeni serisinin malzeme kalitesi çok vasat. Filtrelerinde conta yok, 8 kg seride tambur ekstra küçültülmüş. Ben olsam Profilo KM8350CTR ya da KM8351CTR modellerinden birine öncelik verirdim. Ya da 9 kg Beko'lara bakardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gfbslh

Merhaba arkadaşlar,

Bende kurutma makinası almayı düşünüyorum, bütçe 1000-1500 arası tavsiye edeceğiniz modelleri paylaşırmısınız.

Çamaşır makinesinin (Bosch) üzerine monte etmeyi düşünüyorum sorun yaşarmıyım,

Kurutma makinasını balkona koymak daha mı sağlıklı olur.Odadaki nem açısından.
    Belirttiğiniz bütçede Grundig GDC80 almak en mantıklısı. Ancak bu makine ısı pompalı olmadığından ortama ısı ve nem yayacaktır. Bu yüzden balkona koymak daha mantıklı olabilir. Bosch üzerine direkt kurulum bildiğim kadarıyla mümkün değil. Çamaşır makinesi kabini alarak çözebilirsiniz.

Maddi imkanınız elveriyorsa kesinlikle bütçenizi artırıp ısı pompalı makine almanız tavsiyemdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Merhaba, hangi ülkede olduğunuzu bildirebilirseniz direkt oradaki Media Markt, Saturn veya tercih ettiğiniz farklı bir mağaza üzerinden direkt model önerebilirim.

Alıntıları Göster
    Candoğan hocam ilginiz için çok sağolun. Almanyadayız.

AEG modellerini de düşünebiliriz ama fiyat olarak BSH grubundan daha pahalı gibiler. Mieleler zaten pahalı, geriye de Beko, BSH, AEG, Bauknecht markaları kalıyor. Dediğim gibi temel kriterler ısı pompalı (wärmepumpetrockner) olması, 8kg olması, A+++ enerji sınıfı olması (madem belli bütçeleri harcayacağız elektrik tasarrufu yüksek olsun). Kapağın cam ya da içeriyi göstermez düz kapak olması çok farketmez zaten makine bodrumda duracak.

Geri kalan konularda çok fazla fikrim yok, forumu okuyorum. Kimisi BSH lardaki Self Cleaning Condensator ları övmüş, kimisi yermiş. Kimisi tek yöne dönen tambur iyi değil inverter tip olsun demiş. Aynı marka modellerden hem çok memnun olanlar var hem memnun olmayanlar var, tam çözemedim durumu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madozz -- 22 Mayıs 2019; 17:51:19 >

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    İlginiz için çok teşekkür ederim. Makinem WAT24480TR.
  • madozz kullanıcısına yanıt
    Aeg modellerine yönelmenizi tavsiye etmem servisleri oldukça sıkıntılı çeşitli şikayet başlıklarını forumda görebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: since02

İlginiz için çok teşekkür ederim. Makinem WAT24480TR.
    WAT24480TR üzerine çekmeceli aparat ile kurulum yapılabilir. Ancak ben öncelikli olarak makine kabinini öneriyorum, kurutma makinesi çamaşır makinesine değmediğinden lüzumsuz titreşime de maruz kalmıyor.
  • quote:

WAT24480TR üzerine çekmeceli aparat ile kurulum yapılabilir. Ancak ben öncelikli olarak makine kabinini öneriyorum, kurutma makinesi çamaşır makinesine değmediğinden lüzumsuz titreşime de maruz kalmıyor.

Alıntıları Göster
    merhaba Candoğan bey,

size bir konuda danışmak istedim. 5-6 ay önce Gurundig GDH80 kurutma makinesi alıp banyodaki çamaşır makinesinin üzerine kurdurmuştum. Makinenin suyu hortumla gidere akıyor.

Şimdi kurutma makinesini çamaşır makinesinin üzerinden indirip başka bir alana koymak istiyorum. Bu iş için servis çağırmama gerek varmıdır? Servis çağırırsam en az 50 tl ücret alacaklar. 50 Tl verip servisemi yaptırayım yoksa kendim makineyi indirip hortumla gidere yapılan su tahliyesini iptal ederek suyun hazneye dolmasını sağlayabilirmiyim? Bu işlemi ben yaparsam garantiyle ilgili bir sıkıntı olur mu?

Bu konularda bilginiz varsa paylaşmanızı rica ederim.

şimdiden teşekkürler

• batu25 kullanıcısına yanıt
    Filtrenin contasız olma durumu bu durum bir dezavantaj yaratmıyor. benim kurutma makinamdada iç içe geçmiş iki filtre var. kondenserde hav birikimi görmüyorum.

bu birikme filtre aralıklarının doğru seçilmemesinden kaynaklanabilir.

ayrıca conta kullanımı da tamamen tercih meselesi.

conta olanlarda da hav birikimi olabilir düzgün basmaz ise.

örnek olarak radyatör vanalarına bakın.. vana ile radyatör arasında conta olan modeller çok az.. ki bu conta zamanla eskiyince orada kaçaklar oluşabiliyor. (metal -metal birleşimi var)

burada da bu mantıktan bakarsak contanın eskimesiyle kaçak yaratacağı aşikar çünkü tasarım tamamen conta varlığı hesaba katılarak yapılmış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mercedesv8 -- 24 Mayıs 2019; 15:0:1 >
  • quote:

Benim tahminim kullanıcılar alttaki filtreyi temizlemeyi sürekli olarak unuttukları ve ihmal ettikleri için BSH'ın kullandığı çözüme geçtiler. Çünkü sürekli aşağıyı açıp temizlemek zorunda kalmak gerçekten bir süre sonra insanı yoruyor, ben çoğu kullanıcının ihmal ettiğini düşünüyorum.

Ayrıca filtreler inanılmaz derecede basit yapılmış Arçelik grubunda. Malzeme kalitesi vasat. Mesela benim makinemde filtrelere menteşe koymuşlar, açarken fazla gerilmiyor. Ama menteşe olmayan filtreler aç-kapa aç-kapa yapa yapa ortadan çatlayıp kırılmaya çok müsait.

Alıntıları Göster
    Aslında ben de pek sık temizlemiyorum, annem sürekli kullanıyor ben de aklıma geldikçe temizliyorum. Hatta en son temizlemeden öncesinin ve temizlikten sonrasının fotoğrafını çekmiştim. Kondenserin üzerine bakınca temizlikten önce ve sonrası arasında da pek fark görünmüyor. Genel manada da 5 yıllık makinenin kondanserinin bu şekilde olması zahmetli gibi görünse de en iyi filtrelemenin bu sistemle yapıldığını gösteriyor aslında, temizliği de sanılanın aksine süpürge ile 5dk bile sürmüyor. O yüzden arçelik bu sistemden vazgeçerek bence en büyük hatayı yapmış.

Conta konusunda katılıyorum ama filtreyi contaya bastırıp sızdırmazlık sağlayacak bir klips sistemi olmadan da contalı ve constasız arasında bir fark olacağını sanmıyorum.

Filtrede menteşe olması menteşe arasından da hav kaçırma olasılığını arttırmıyor mu ?

• mercedesv8 M kullanıcısına yanıt
    Beni alıntılamışsınız ama bu konuda candoğan görüş bildirmişti, karıştırdınız herhalde.

• 
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.