Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (351. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: WaLLoPII Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
14.909
Cevap
451
Favori
2.680.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: swordfish

Arkadaşlar merhaba Acil!! önerilerinize ihtiyacımvar. AEG t7dbe835 marka kurutma makinesi siparişimin kurulumu ve garanti başlatma için bugün servisten arkadaşlar geldi. Ürün kutusundan açıldı, arkadaş beni bilgilendirmek için cihazın özelliklerini anlatmaya başladı. Zaman ayarının olduğu bölüm dokunmatik bastı bastı olmadı. Bastı bastı yine olmadı, bi ara olur gibi oldu üçer beşer arttı. Krem istedi! kremi ne yapacaksın dedim, panelin içini açıp süreceğini söyledi. Dedim kardeşim 1 saniye. Makine problemli mi? Değil dedi. Niye çalışmıyor o zaman zaman ayarı dedim cevap yok. Bunun yapılması lazım dedi. Makinayı sıfır almışım, alır almaz tamir edilecek. Dedim istemiyorum. Ya yenisiyle değişsin ya da para iadesi olsun istiyorum. Servis kaydına yazdı gitti.
    Haklarım nelerdir?
    Aldığım yerle görüşmeli miyim?
    Bu süreçte ne yapayım?
    Merhaba, sorun yaşamanıza üzüldüm, geçmiş olsun. Krem olayını hiç duymamıştım. Parça gerektirmeyen bir düzeltme var ise yapılabilir, ancak parça değişimi gerekiyorsa cihaz değişimi isteyin.

• swordfish kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Dokunmatik panelin arkasında yine bir kart oluyor, o kart yuvasından oynamış olabilir.
    Tam yerine oturupta denk gelmediği sürece algılamıyordur.
    Fakat kremle vs olacağını da zannetmiyorum siz hem aldığınız yeri bilgilendirin hem de servis size bununla alakalı talebinizin yazdığı bir servis fişi vermeli normalde vermeden kaçıyorlar ama :) onunla hak iddaa etmeniz çok daha rahat olacaktır.
  • Servis aradı, Yeni üretimi bulunmadığı için Elektrolux EW7H4824EB modeli ile değişim önerdiler. AEG T7DBE835 bu modele denk mi bilmiyorum. Fikirlerinize açığım.
    inceledikten sonra karar vericem. Yoksa para iadesi talep etmeyi düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • swordfish kullanıcısına yanıt
    Epey sitesinden karşılaştırma yaptığımda hemen hemen eşleniği gibi görünüyor. Tambur hacmi enerji tüketimi vs.
    Program sayısı farklı gibi. Karar size kalmış.
    Beyaz eşyada ben biraz şanssızım. Benim ilk beyaz eşyalarım Bosch idi. Onlarda sıkıntı yaşadım. Şimdikiler Arçelik onlarda da sıkıntı yaşadım.
    Muhtemelen aldığınız cihaza ufak bir müdahele gerekecek. Makineyi kullanmak istiyorsanız üçüncü bir seçenek de bu olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi css2005 -- 8 Mayıs 2019; 0:57:36 >
  • Selam arkadaslar,

Onceki mesajlari okudum; Arcelik 3891 KT modeli tavsiye edilmis, bir arkadasimda da 3886 KTS var ve baya memnun.

Bu ikisi arasinda nerdeyse 1000tl fiyat farki var, bilgisi olan var mi, deger mi o kadar fark vermeye yoksa 3891 KT mi alayim?
    https://www.arcelik.com.tr/kurutma-makinesi/3891-kt-kurutma-makinesi
    https://www.arcelik.com.tr/kurutma-makinesi/3886-kts-kurutma-makinesi

• nawres N kullanıcısına yanıt
    Kodun sonundaki s silver oluyor. Yani gümüş renk. 200-250 TL si zaten oradan geliyor. Yani 3886 KT (Beyaz) bakarsanız fiyat farkı Arçeliğin kendi sitesinde 645 TL
    3886 KT 8kg lık enerji sınıfı A+++ bir cihaz bu da senede 3891 den %25-40 enerji tasarrufu demek.
    3891 9 kg olmasına karşın 3886 ile tambur hacmi aynı.
    3891 de koku kapsülleri yerleştirebiliyorsunuz.

Tercih size kalmış. Sık kurutma yapacağım benim için enerji sarfiyatı önemli diyorsanız tabi ki 3886 KT.
    Haftada bir kurutma yapıyoruz ya da sarfiyat önemli değil camaşırlar güzel koksun :) yeter diyorsanız 3891 KT.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler hocam, tam ihtiyacim olan bilgileri yazmissiniz. Cok yogun kullanmayacagim, enerji tasarrufu cok kritik olmuyor bu durumda.

Bir de 3890 diye bir model var, 3891'den cok daha pahali, bunun sebebi ne olabilir acaba?
    https://www.arcelik.com.tr/kurutma-makinesi/3890-kt-kurutma-makinesi

Makroreyon'da indirim varmis, su 3'unden birini alacagim, almisken 3890 mi alsam? Silver rengi zaten eliyorum. 3886 KT ve 3890 KT arasinda kaldim;
    https://www.makroreyon.com/en-ucuz-kurutma-makineleri

• nawres N kullanıcısına yanıt
    Aynı makine yalnız 3890 da buhar programları devreye giriyor. Kuru giysiler için buharlı havalandırma veya ütüye hazır hale getirme işlemleri yapıyor.

• Tesekkurler.

Bir iki gun daha burdan kullanan arkadaslar varsa yorum yapar belki diye bekleyip, sonrasinda bu ikisinden birini alacagim, fiyatlari ayni;

3886 KT
    3890 KT
  • Merhabalar, fiyat özellik olarak Altus Al 80 Ic ısı pompalı A+ makine 1800 e geliyor. Almaya değer mi sizce altus, sorun yaşar mıyım

• Arçelik eski serilerindeki sünger filtreyi iptal ederek yerine BSH gibi 2 tane iç içe filtre yapmış. Ancak yine filtre yuvasında conta yok. Yeni seriyi kullananlar kondensöre çabuk tiftik birikmesi yaptığını söylüyor. Alanlar göz önünde bulundursun. Fotoğrafını da çektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 12 Mayıs 2019; 22:44:10 >
  • Merhabalar,

Evimizde balkon problemi olması sebebiyle ve bebeğimizin gelecek olması sebebiyle kurutma makinası ihtiyacımız olmuştur. İlk Defa kullanacağız ve çamaşır makinamızın üzerine kurduracağız ( çamaşır makinası profilo).

Arçeliğin 3893 KT modelini beğendim birazdan araştırdım fakat hiç kullanıcı yorumu bulamadım. şikayetvar.com incelediğimde zaten markadan soğuyorsunuz o yüzden pek bakmadım orayada.

Yorumlarınızı veya alternatif tercihlerinizi alabilir miyim acaba?

3893 KT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Putaza -- 15 Mayıs 2019; 15:35:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Arçelik eski serilerindeki sünger filtreyi iptal ederek yerine BSH gibi 2 tane iç içe filtre yapmış. Ancak yine filtre yuvasında conta yok. Yeni seriyi kullananlar kondensöre çabuk tiftik birikmesi yaptığını söylüyor. Alanlar göz önünde bulundursun. Fotoğrafını da çektim.
    Piano serisinde eski sistemi kullanmaya devam ediyor sanırım. Gerçi eski sistem dediğimiz de yine filtrelemenin zayıflatılmış halini kullanıyor. En eskisinde alttaki filtrede sünger filtreden sonra çok ince bir filtre daha vardı ve kondenser üzerine hav birikmesine imkan yoktu ki şimdi benim kullandığım makinede bu şekilde. Kondenser hep tertemiz kalıyor. Ama ne hikmetse arçelik önce o ince filtreyi kaldırıp sünger filtreyi biraz kalınlaştırdı ama o da kullanıcıların elinde kaldığından daha kalitelisini yapmak yerine bu sisteme geçmiş. Bir de 6 ayda bir kondanser temizliği demiş. Bunun altında bosch gibi tıkandıktan sonra temizliği servis tarafından yapılan bir bakım yatıyor gibi geldi bana. Umarım yanılıyorumdur.

• batu25 kullanıcısına yanıt
    merhaba;
    arçelik bence kurutma makinası işinde birçok markadan ileride. Ben olsam tercih ederdim. Diğer bilinen pahalı markalara tonla para vereceğinize bence tercih edebilirsiniz.
    Kendim Vestel 7 kg A++ kullanıyorum. O da gayet iyi şuan için..
  • mercedesv8 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ben hızlı kurutmasından, yıpratmamasından, tüketiminden ve filtrelemesinden memnunum onun dışında parça kalitesi berbat ötesi bence. Ben benim makineyi ikinci el aldım ve aldığımda tambur aydınlatma kartı bozuktu değiştim, sonra pompası bozuldu onu da değiştim,tambur denge tekerlekleri de kazan ısısıyla yumuşayana kadar ses yapıyor değişmesi gerek ama sadece program başında yaptığı için erteledim, motor kalkış kondansatörü de arızalı 2-3 defa ilk çalıştırdığımda motor kalkış yapamadı onu da değişicem. Kartında da yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum onun kart değişse de düzeleceğini pek sanmıyorum. Yani kısaca 4-5 yıllık makinede nerdeyse sorun çıkarmamış parça kalmadı. Benim tek tesellim başta yazdığım memnun olduğum yanları ve nakliyesiyle birlikte 450 lira gibi komik bir rakama ısı pompalı bir makine almış olmam. Ama şuanki satış fiyatlarıyla sıfır alıp da 4-5 yaşına geldiğinde böyle sorunlarla karşılaşsaydım üzülürdüm. Hal böyle olunca atalarımızın şu güzel sözü aklıma geliyor: “Ucuzdur vardır bir illeti, pahalıdır vardır bir hikmeti.” Sıfırdan bir ürün alacak olsam her ne kadar kendi kendini temizleyen modellerini eleştirsem de ve fiyat olarak diğer markalara göre biraz daha pahalı olsa da kesinlikle BSH grubu dışında bir ürün alacağımı sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 20 Mayıs 2019; 0:59:48 >

Bunları yaşayan bosch müşterileri de vardır diye düşünüyorum, yine de kararınız hayırlı olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mercedesv8 M kullanıcısına yanıt
    Ben kullandığım bsh grubu ürünlerde bu zamana kadar özellikle yazılım konusunda hiç sıkıntı yaşamadım ama arçelik grubundaki yazılım sıkıntılarıyla ilgili bir çok şey yazabilirim.

Kardes bi yuzun gulmedi şu kurutmadan 😅

• Lazpanyol kullanıcısına yanıt
    Ucuz etin yahnisi neyse ki güzel kurutuyor

• 10 gün önce BOSCH'tan WTW85410TR modelini aldım
    şimdilik hanım memnun :)
  • 
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.