Şimdi Ara

Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (353. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: hcdhcd , hcdhcd Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 7 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14.909
Cevap
451
Favori
2.679.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 351352353354355
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba tekrar, menteşe bölgesinde boşluk olmadığından kaçak olmuyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • selamlar,

Altus AL 80 IC kullanan veya yorum yapabilecek kimse var mı acaba ? parasına değer mi, pişman eder mi karar veremiyorum. teşekkürler
  • merhaba.
    Samsung WW80J4260GS/AH A+++ 8 Kg 1200 Devir Ecobubble Çamaşır Makinesi sahibiyim.

Kurutma makinesi arıyorum. Üst üste koymak istiyorum. Elimdeki çamaşır makinesinin üstüne koyabileceğim maksimum 3500 tl lik hangi makineyi önerirsiniz? (Kurutma makinelerinden hiç anlamıyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan.karatas

merhaba.
    Samsung WW80J4260GS/AH A+++ 8 Kg 1200 Devir Ecobubble Çamaşır Makinesi sahibiyim.

Kurutma makinesi arıyorum. Üst üste koymak istiyorum. Elimdeki çamaşır makinesinin üstüne koyabileceğim maksimum 3500 tl lik hangi makineyi önerirsiniz? (Kurutma makinelerinden hiç anlamıyorum)
    Aynı tavsiyeye benim de ihtiyacım bulunmakta, samsung un sadece bir adet kurutma makinesi bulunduğundan aynı marka olsun istesem de samsungun kurutma makinesi çok f/p değilse öneriniz ne olur diye sormak isterim. 5000 TL ye kadar çıkabilirim, yeter ki aldıktan sonra ufak tefek şeylerle boğuşmak zorunda kalmayayım. Şimdiden teşekkür ediyorum deneyimlerinizi aktardığınız için.
  • Purael P kullanıcısına yanıt
    Candoğan bey'in de dediği gibi çamaşır makinesi için kabin dolap alıp üstüne istediginiz makineyi alabilirsiniz. Benim tavsiyem bsh grubu ısı pompalı bir makine olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Candoğan ve css üstadlarım. Konuyu biraz okudum, anladığım kadarıyla üst üste koyacaksak ya çamaşır makinesi ile aynı marka kurutma makinesi alacağız, yada araya özel kabin alacağız sanırım.

Bende 8 kg lik siemens çamaşır makinesi var. Isı pompalı olanları sanırım daha iyiymiş. Bu hususta farklı bir arayışa girmelimiyim yoksa ısı pompalı mı almalıyım.

Tüm bunların ışığında 8 kglik bsh grubu kurutma makinesi ne tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasey -- 2 Haziran 2019; 23:0:17 >
  • Akasey kullanıcısına yanıt
    +1 ben de merak ediyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar arkadaşlar ,

Maksimum 2500 TL civarı kurutma makinesi bakıyorum.
    A+ veya A++ ısı pompalı modellere bakıyordum. Aşağıdaki linkte bulunan Grundig GDH 80 A+ 8 kg modelini gördüm.
    https://www.hepsiburada.com/grundig-gdh-80-y-a-8-kg-16-programli-isi-pompali-kurutma-makinesi-p-MTGRUGDH80

Fiyatıda çekle 2000 TL seviyesine geliyor. Kullanan , yorumu olan varmı dır ? Tavsiye eder misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deyvidey

Selamlar arkadaşlar ,

Maksimum 2500 TL civarı kurutma makinesi bakıyorum.
    A+ veya A++ ısı pompalı modellere bakıyordum. Aşağıdaki linkte bulunan Grundig GDH 80 A+ 8 kg modelini gördüm.
    https://www.hepsiburada.com/grundig-gdh-80-y-a-8-kg-16-programli-isi-pompali-kurutma-makinesi-p-MTGRUGDH80

Fiyatıda çekle 2000 TL seviyesine geliyor. Kullanan , yorumu olan varmı dır ? Tavsiye eder misiniz ?
    Merhaba, ısı pompası teknolojisi kullanan en uygun fiyatlı cihazlardan biri. Güncel fiyatı uygun sayılır. Tercih edilebilecek bir model, işinizi görecektir. Yalnız bir kaç sayfa önce Grundig ısı pompalı kurutma makinesi alıp sorun yaşayanlar vardı sanırım. Bir göz atın isterseniz.

Bütçenizi bilmiyorum ancak aşağıdaki makineleri tavsiye edbilirim:

Siemens Wt45W460Tr

Profilo KM8350CTR , KM8351CTR

• deyvidey kullanıcısına yanıt
    Gdh 82 A++ bir makine daha önce olumlu çok yorum yapıldı.
    Şu anda çek hariç hb fiyatı 2499 TL . Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

Aslında ben de pek sık temizlemiyorum, annem sürekli kullanıyor ben de aklıma geldikçe temizliyorum. Hatta en son temizlemeden öncesinin ve temizlikten sonrasının fotoğrafını çekmiştim. Kondenserin üzerine bakınca temizlikten önce ve sonrası arasında da pek fark görünmüyor. Genel manada da 5 yıllık makinenin kondanserinin bu şekilde olması zahmetli gibi görünse de en iyi filtrelemenin bu sistemle yapıldığını gösteriyor aslında, temizliği de sanılanın aksine süpürge ile 5dk bile sürmüyor. O yüzden arçelik bu sistemden vazgeçerek bence en büyük hatayı yapmış.

Conta konusunda katılıyorum ama filtreyi contaya bastırıp sızdırmazlık sağlayacak bir klips sistemi olmadan da contalı ve constasız arasında bir fark olacağını sanmıyorum.

Filtrede menteşe olması menteşe arasından da hav kaçırma olasılığını arttırmıyor mu ?

Alıntıları Göster
    Bu mesajı tesadüfen farkettim, geç görmüş olsam da yanıtlayayım.

Menteşe sistemi filtre kapandığında içeride kalıyor, ondan toz sızdırma şansı yok. Fotoğraf çekebilirim fikir verebilmesi adına.

Doğru contanın ve iyi bir izolasyon sisteminin ne kadar büyük bir payı olduğunu eski seri ve EcoFlow filtreli iki Electrolux kurutma makinesini de kullandığım için rahatlıkla söyleyebilirim.

Contanın tiftik geçişini ne kadar iyi önlediğini kenarlarında biriken havlardan anlayabiliyorum. Filtreyi kaldırınca contanın dış kenarları ile yuva arasında tiftikler toparlanmış oluyor.

Ayrıca havanın dolaştığı alt bölümde toz tabakası vs kesinlikle olmuyor, sistem tertemiz kalıyor. Filtrelerin biri elek, biri tül gibi olduğundan işin içine conta izolasyonu da girince tüyleri ve tozları epey iyi yakalıyor.

Eskiden alttaki filtreyi açmak gerçekten sinir bozucu idi. Bir filtreyi zaten açıp temizliyorsun, sonra aşağıyı da aç, ikinci filtreyi temizle, toparla tak vs. gerçekten çok uğraştırıcı bence. 2 kez arka arkaya kurutma yaptığımda normal filtreyi bile temizlemeye üşeniyorum bazen.

Tek filtre temizliği ile günlük bakımı yapabilmek, aylarca kondensörü temizlemeden temiz kaldını bilmek büyük rahatlık. Bu yüzden bence en etkili ve pratik kullanımlı filtreleme sistemi bence Electrolux'te.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    Üstad peki WT45W410TR modeli ile 460tr arasındaki fark nedir? Yani ben teknik verilerden çok anlayamadım. Çok fark yok gib"epeyde" kıyaslama yaptırdım. 410 biraz daha ucuz gibi sanırım. Senin Bu hususta tavsiyen nedir?

Teknik verilerde sadece pompada kullanılan gaz farklı. Daha çevreci gaz kullanılmış. Bu da üreticiler için maliyet arttırıcı bir unsur.

• css2005 C kullanıcısına yanıt
    Sağolasın üstad. Konu benim için kapanmıştır, darısı diğer arkadaşların başına

• Merhaba beko d 70 kt kurutma makinesi kullaniyoruz 2 gundur bi sorunumuz var. alttaki su dolum haznesine su dolmuyor.normalde tamami dolan su haznesi 1 bardak kadar bile dolmamis oluyor.camasırlar nemli cikiyor acaba neresinde ne arıza sıkıntı olmuş olabilir

• ferdi1987 F kullanıcısına yanıt
    Yogunlastirici temizlencek

• Lazpanyol kullanıcısına yanıt
    Cevap icin tesekkur ederim.su tankinin ustundeki kutudan bahsediyosunuz dimi.onuda yıkadım temizledim guzelce ama aynı sorun devam etti.acaba bilmediğim gormedigim temizlenmesi gereken baska bi kısım daha varmi vidalı panel içinde falan

• ferdi1987 F kullanıcısına yanıt
    Buyuk ihtimalle ic aksamda bir yer tikali detayli sokulup incelenmeli

• Lazpanyol kullanıcısına yanıt
    Sagolun tesekkur ederim tekrardan

• 
Sayfa: önceki 351352353354355
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.