Şimdi Ara

Cam filmine Yeniden YASAK (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
1
Favori
7.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu hükümete ne kadar az para kazandırırsam kardır.Sökerim yinede para vermem. Arka kapı camlarınıda kapsıyormu ceza.
  • Balliba kullanıcısına yanıt
    Güzel metin yazmışsınız Hocam.. Biz kullanıcılarda aynı şekilde yazarak bir kamuoyu oluşturmak lazım yoksa devletin bizim halimizden haberi olmayacak.. Siz bu arada "şikayet" mi "bilgi edinme" mi olarak yazdınız yazınızı?
  • Bunun art niyetli bir uygulama olduğu Cuma gece yasak getirip cumartesi pazar tüm Ankara’da çevirme yapıp millete ceza kesmelerinden belli. Yıl sonuna kadar süre verirsin ya da hadi 2 hafta ver her yerde duyurunu yap öyle başla uygulamaya.

Şimdi ben söktürmeye gitesem yolda kitleyecek cezayı

Bu arada ben daha önce böyle bir çevirme görmedim ankara da, bütün ana yollarda en az 3-4 ekiple çevirme vardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Balliba kullanıcısına yanıt
    Serbestlik 26 Ekim 2017'de başlayacaktı yani henüz başlamamıştı. Uygulamaya konmadan uygulamadan kaldırıldı. Ama umarım olumlu bir geri dönüş alırsınız.
  • çok hızlı karar alınıp, çok hızlı kararlardan vazgeçiliyor..

böyle kanun mu koyulur, böyle kanun mu kaldırılır..

biri bana bu cam filminin neden serbest bırakıldığını, sonra da neden bu kadar kısa sürede tekrar yasaklandığını mantıklı şekilde açıklayabilir mi?

ha eğer "çok koyu" cam filmi hikayesi varsa, o zaman hiç getirtme, satıcılarda bulunmasını yasakla olsun bitsin..
  • Bir araba alırken iki tane de devlete alıyordunuz, şimdi de diyoruz ki devlete üç tane alın!
    Bunda bişi yok!
    Herkes duyarlı olsun!
    Başımızın üstüne!!!
  • Biraz iki arada bir derede kaldım seçerken ama şikayet olarak yolladım ben.
  • Müstahak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kemal Sunal'ın bir filminde minibüste giderken trafik polisini gören şoför, ayaktaki yolculara çökün diyor ,geçince kalkın diyor
    ardından Kemal Sunal çökün ,kalkın diye dalga geçiyor ya işte ona benzedi bu durum

-çökün
    -kandırdım kalkın

:)

belki seneye tekrar çökün diyebilirler :)
  • Hem esnaf kazansın hem devlet demişler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben şimdi 400 Tl verdiğim cam filmini serbest olduğu zaman da yaptırdım. Söksem çöpe atmış olmayacak mıyım? Madem bir kanun yapıcaksınız hep olsun abi.

• Cam filmi ne zaman serbest oldu ki???

Serbest değildi, 26 Ekim 2017’den sonra serbest olacaktı, eğer kanunla engellenmeseydi.

Ben de belli bir dereceye kadar serbest olmasını istiyorum, ama henüz serbest değildi.
    Taktıranlar ise devletin taahhüdüne güvenip yaptırdılar.
    Ama unutulan, burası Türkiye...
    Bir kurumun ak dediğine, diğeri kara der.

Bimer’e, “Cam filmi serbestti, ben de taktırdım, şimdi yasaklandı” gibi gerekçelerle başvurulursa birşey elde edilemeyecek.

İnşallah serbest olur, belli bir dereceye kadar. Belli camlarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bal974 -- 24 Ekim 2017; 7:33:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • normal bi durum ohal falan bahane bunun aciklamasi kasada para yok yuklen vatandasa mtv otv duzenlemesi cam filmi duzenlemesi insanlarin pisikolojisini bozuyorlar insallah bundan en çok canı yanan kendi fanatikleri olur da akillanir bilinclenirler diye dua edelim gerci degisen birsey olmaz bugun isyan eder sabaha hersey degisir eskisi gibi olumune savunur denetlemeler cevirmeler artar istanbulda ki özel halk otobuslerinin de camlari filmli onlara da ceza yazilcak mi veya koruma araclari sivil ekip araclarina

• Son durum ne? Söküyormuyuz takıyor muyuz.

• Şu "cam filmi zaten yasaktı, 26 ekim 2017 de yürürlüğe girecekti" diyenler dayanağını gösterirlerse memnun oluruz.

26 Ekim 2016 da yayınlanan yönetmelik şu idi:http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/10/20161026.pdf
    19. sayfaya bakıyoruz
    Yürürlük
    MADDE 32 –
    (1) Bu Yönetmeliğin;
    a) 22 nci maddesi yayımı tarihinden iki ay sonra,
    b) Diğer hükümleri yayımı tarihinden altı ay sonra,
    yürürlüğe girer.

15. sayfaya geçiyoruz
    Cam filmi
    MADDE 14 –
    (1) 107 sayılı BM/AEK Regülasyonu kapsamındaki araçlar hariç olmak
    üzere; M, N ve O kategorisi araçlarda cam filmi uygulaması yapılabilir. Anılan araçlara bu
    maddenin yürürlüğe girdiği tarihten altı ay sonra cam filmi takılması halinde, cam filmi ile
    ilgili uygulama Ek VI ve Ek XV’teki hükümlere uygun olmak zorundadır.
    22. madde "Ulusal Uygulama ve Türkiye’de Üretim Yapan İmalatçıların Desteklenmesi" diye bir konu. Cam filmi ile alakası yok.

Resimi Gazetenin tarihi 26 Ekim 2016 ÇARŞAMBA sayısı Sayı : 29869 altı ay sonrası 26 Nisan 2017 tarihli hükümet sözcüsü SABAH gazetisinden:

Araç sahipleri müjde! Bugünden itibaren cam filmi serbest…
    Aşağı yukarı bütün gazetelerde aynı haber. Ne içişleri bakanlığından ne Emniyetten, ne de Bilim ve Teknoloji bakanlığından bir yalanlama veya düzeltme yok. Ne demişler: Sükut ikrardır.
    Ciddi olarak soruyorum: Neden 26 Ekim 2017 yürürlük tarihi oluyor?

Ek: 14. madde yönetmeliğin yürürlüğe girmesinden 6 ay sonrasında takılan filmlere standart getiriyor. 6 aylık sürede standarda uyma şartı bile yok, "cam filmi uygulaması yapılabilir" denilip geçiştirilmiş. (Belki de esnafın elinde kalan stokların erimesine göz yummak için madde bu şekilde yazıldı.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alphace -- 25 Ekim 2017; 0:2:49 >

• Bimer'e adam gibi yazın. Ne kadar farklı kisi farkli noktayla beyan ederse o kadar az copy paste cevap alinir.

1.UVA ışınlarının insan cildine zararı ve cam üreticilerinin bu konuda tam bir denetime sahip olmadığı o yüzden oluşabilecek cilt hastalıklarının ulke'nin yapıtaşı olan bireye, saglik sistemine ve butcelendirmeye uzun dönemde zararları

2. Ne yazık ki toplumumuzda ozellikle genc kadınların mağdur edildiği trafikte veya ışıklarda beklerken gasp, kapkaç ve trafik hakları konusunu

3. 3Cocuk kampanyasına katılan bizlerin daha ilk çocuğunu arkada emzirirken annenin trafikte diğer sürücülerin(!) dikkat şaşıracak şekilde görüntülenmeye tedbirsiz kalması ve koyu perdelerin de aynı şekilde görüşü trafiği olumsuz etkileyecek şekilde kapaması ve takılıp çıkartırken sürücünün dikkatini dağıtarak trafikte arac icinde ve dışındakilerin dikkatini dağıtarak kazaya sebebiyet vermesi.

4. Petrol harcamasının yuksek olduğu ve petrol tüketiminin cari açığa olan etkisi nedeniyle cam filmi olmayan araclarin cam filmi olan araca oranla kışları daha çabuk ısınması ve yazları daha çabuk soğuması nedeniyle yakit tüketimini 0.5 ile 1.5 litre/100Km tuketim tasarufu yaptirmasi.

Ve sonuc olarak direk cam filminin degil de gerçek anlamda Teror mağduriyetinin yaşanmaması icin uygulamalar da durmayan ve ya guvenlik güçlerine denetim uygulamasında yardimci olmayan kişilerin daha ağır cezalar ile cezalandırılarak ve Polisin vur yetkisinin arttırılarak tam olarak amacı hedeflediği bir yasamanin tekrar degerlendirilmesi

Şeklinde konuları teker teker bimer'e atın.

• Bimerden sonuç alinacagini sanmiyorum. Cumhurbaşkanı el atmadıkça bir adim yol kat edemeyiz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.