Şimdi Ara

Cam filmine Yeniden YASAK (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
1
Favori
7.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yalnizca

Akpartili vs değilim bireysel silahlanmaya da karşıyım.

Ama insanı bu kadar kolay damgalamanıza da şaşırdım doğrusu.

neden bireysel silahlanmaya karşısınız ? silahların kayıt altında olması kötü birşey mi. 2 adet silahım var 3. için başvuruda bulundum. avlanmayı seven biriyim. hobi olarak atış yapmayı seven biriyim. ama şiddeti sözlü olarak bile uygulayan biri değilim. elinde silah olmayıp bakışları ile daha fazla şiddet uygulayan insanlar dolu iken bu tür düşüncenizi kınıyorum.
  • TSY kullanıcısına yanıt
    neden karşıyız , çok daha fazlası için arama motoruna pompalı cinayetleri başlığını aratabilirsiniz,,

Cam filmine Yeniden YASAK

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok şükür bu adamlarn lafına güvenip film yaptırmadım. Bunların sözüyle iş yapılır mı ? İlk cam filmi serbest haberleri çıktığında söylemiştim. Acele etmeyin bekleyin üzerinden 1 sene geçsin vs diye.

İlk çıkan "Cam filmi serbest" haberi 2017 Nisan ayının sonundan. Dediğim gibi 1 yıl geçmedi ve durum bu.

Şahane bir ülke
  • Karayolları Trafik Yönetmeliği'nin 63. maddesi der ki ;

Ayrıca, taşıtların camlarının görüntüyü değiştirecek seviyede renkli kullanımı veya camların üzerine renkli film tabakaları yapıştırılması yasaktır.

Kanunu kaldırmak veya yasaklamak yerine ona karşı bir kanun çıkarmak bir tek bizim güzel ülkemize mahsus bir olay bence.

Ek olarak belirtmek gerekli ki 2018 yılında kesilmesi planlanan toplam trafik cezasının tutarı 12 Milyar TL

Yaşasın ahape g.tünün gılıyık kömürmakarna!11!1!
  • Bence arabadaki kapılar camlar da sökülmeli bunlar hep güvenlik önlemi. Hatta büyün kişisel araçlar yasaklansın tam olur. Zaten araç alırken 1 tane kendimize 2 tane devlete alıyorduk şimdi 3.yü de devlete verelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tımarhaneden bir deliyi cıkarsan bundan farklı yönetemez herhalde. Bu nedir arkadas ? Yasakla. Begenmedim. Serbest bırak. Para lazım yine yasaklayın.

• ben siyaset, politika konuşmayı hiç sevmem ama sıktı artık. akp den önce bu ülkede güvenlik zafiyeti vs yoktu. bu ne saçmalık yahu. bir hükümet herkesle nasıl kavgalı olur? amerikayla kavga, rusun uçağını vur, hollanda'ya nazi de. açılım yap seçimi kaybedince tekrar açılımı bozup savaş durumuna geç. oyuncak mı lan bu ülke? benim arabamın camı fabrikadan siyah cam çıkışlı. ne yapayım gidip söktürüp beyaz cam mı taktırayım. bunların gittiği gün Türkiye'nin kurtuluş günüdür o kadar.
  • Bugün canım sıkıldı Cam filmine izin veriyorum.
    1 AY SONRA: saçma oldu yav geri kaldıralım

Bugün ygs kaldırıyorum bence çok saçma.
    1 AY SONRA: a* eğitim sistemi çöktü geri aktif ediyorum

• Malum ülkemiz bir terör kuşağında her gün güvenlik güçlerine saldırılar oluyor bunların büyük kısmı medyaya yansımasada.
    Yasaklama talebi kolluk kuvvetlerinin talebi üzerine yeniden gündeme geldi bununla ilgili bazı olaylar vuku bulduğu için. Çünkü çevirmeler esnasındada kolluk kuvvetlerini zor durumda bırakıyor. Polis aracı durdurduğunda ön ve yan çaprazdan aracın içindekileri görmek durumunda birde çarpıp kaçma gasp ve adam öldürme olaylarında görgü şahitlerinin koyu araç camlarından dolayı eşgal veremediği zabıtlar var. Diğer taraftan olağan üstü hal dolayısıyla çok fazla kontrol var Jandarma el feneriyle bile dışarıdan adamın yüzünü göremiyor bütün bunlar Film lerin ön camlarda kullanımının yasaklanmasını sebeb oldu.
  • https://forum.donanimhaber.com/arkadaslar-aracima-cam-filmi-cektirsem--129332856#129364593

15 gün önce yazmıştım bunu. Artık yeni trend resmî gazetede yayınlansa bile inanmayın.

• Orjinal renkli camlar ne olacak

• Umarım bütün araba üreticileri lazer karartmalı cam koyar araçlara

• quote:

Orijinalden alıntı: TSY

quote:

Akpartili vs değilim bireysel silahlanmaya da karşıyım.

Ama insanı bu kadar kolay damgalamanıza da şaşırdım doğrusu.

neden bireysel silahlanmaya karşısınız ? silahların kayıt altında olması kötü birşey mi. 2 adet silahım var 3. için başvuruda bulundum. avlanmayı seven biriyim. hobi olarak atış yapmayı seven biriyim. ama şiddeti sözlü olarak bile uygulayan biri değilim. elinde silah olmayıp bakışları ile daha fazla şiddet uygulayan insanlar dolu iken bu tür düşüncenizi kınıyorum.

Ayrıca yaban hayvanlarının avlanmasına da karşıyım.

• O zaman daha önce yaptırıp ruhsata işleyene ceza yok demek lazım.

• quote:

Yasak olmalı zaten. Malesef zor dönemden geçen ülkemizde Güvenlik zafiyetine sebep oluyor.

Mesele cam filminin yasak olması değil, yasaklanıp, serbest bırakılıp kısa süre sonra tekrar yasaklanması.

Bunun adı dünyanın her yerinde iş bilmezliktir. Ülkeyi maalesef çapsız kifayetsiz bürokratlar ve siyasiler yönetiyor.

Bu rezilliğin bir benzeri de eğitimde. Bugün sınav koy, yarın kaldır, ertesi gün tekrar koy. yetmez sınav sorularını çaldır, yetmez doğru düzgün sınav yapmayı bile becereme.

Böyle devlet yönetilmez. Böyle bakkal dükkanı bile yönetilmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Torlak Kemal

quote:

Yasak olmalı zaten. Malesef zor dönemden geçen ülkemizde Güvenlik zafiyetine sebep oluyor.

Mesele cam filminin yasak olması değil, yasaklanıp, serbest bırakılıp kısa süre sonra tekrar yasaklanması.

Bunun adı dünyanın her yerinde iş bilmezliktir. Ülkeyi maalesef çapsız kifayetsiz bürokratlar ve siyasiler yönetiyor.

Bu rezilliğin bir benzeri de eğitimde. Bugün sınav koy, yarın kaldır, ertesi gün tekrar koy. yetmez sınav sorularını çaldır, yetmez doğru düzgün sınav yapmayı bile becereme.

Böyle devlet yönetilmez. Böyle bakkal dükkanı bile yönetilmez.

Yazdıklarınıza harfiyen katılıyorum.

• Yasaklarla bir yere varılamaz, artık trafikteki hanzolar daha rahat dikizler milletin karısını kızını, memlekette o kadar sorun varken böyle basit yaptırımlarla yol alınamaz

• kurallara saygılıyım 2000 de beri araç kullanıyorum ve araç sahibiyim daha önce hiç film çektirmedim Yasak kalktı diye film takdırdım öyle içeriside görünüyor 1 numara şimdi bunun için ceza mı yiyeceğim bu uygulamanın güvenlik için değil kesinlikle trafik cezalarını arttırmak için olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi educationist -- 21 Ekim 2017; 15:58:23 >
  • bu konu da yalama oldu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.