Şimdi Ara

Çalışmayı sevmiyorum. Mutsuzum. Ne yapacağım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
9.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hep istediğim bir mesleğe sahibim. İşim de masa başında, gayet rahat.

Ama buna rağmen her gün isteksiz ve mutsuz bir şekilde gidiyorum. Sebebi ise hayatımın yok olduğunu hissetmem. Meslek alanımı seviyorum ama bunu 4 duvar arasında birisinin emri ile yapmayı oldukça sıkıcı buluyorum. Proje geliştirip bu doğrultuda tek başıma ilerlemek bana mutluluk veriyor.

Yıllardır okulun, sınavların hayatımızı çaldığı yetmedi şimdide bu iş ile devam ediyor. Evli olmadığım için dua ediyorum kendime. Bir çalışıp birilerine bakma sorumluluğumun olması beni delirtirdi.

Belki yazdıklarım tembel biriymişim izlenimi verebilir ama öyle değilim. Tam tersi işe gittikçe kendimi tembelleşmiş, sıradanlaşmış hissediyorum.

Gezmeyi, araştırmayı, okumayı çok seven birisiyim. Görmediğim yerleri görmek, bilmediğim kitapları keşfetmek bana haz veriyor. Bilime ilgim var. Yazılım ve tasarım ile ilgileniyorum. Projeler geliştiriyorum.

Ve çalıştığım süre de bunlara fırsat bulamamaya başladım. Belki ikisini de birlikte götürenler vardır ama benim için ne yazıkki öyle değil.

Edit: Yapmak istediğim şeyler için para kazanmam da gerekiyor. Zengin değilim. Çalışmadan onları yapmakta zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ACB5B9068 -- 13 Şubat 2017; 4:41:28 >

• Hep iistedgim meslegi yapiyorum diyince korktum seri katil filan sandim. Sanarsam sadece masa basinda plani yapan sensin tetikci farkli
  • Bi iskolik benim heralde forumda :)
  • Hocam banada oluyor arada biraz izin al rahatlarsin
  • Yaş kaç hocam? Ben de 25.5 yaşındayım ve geç de olsa benim de mezun olmam büyük bir aksilik çıkmadığı müddetçe yakındır. Bakalım, ben de çalışma konusunda büyük korkulara sahibim. :)
  • İnsan yıllarca biriktiriyor biriktiriyor bir hayat kuruyor evleniyor çoluğa çocuğa karışıyor bir sürü sorumluluk alıyor ödemelerdi işti bilmem ne. Ölüm bir geliyor hepsi dünyada kalıyor. Bu yüzden fazla kasma derim. Kimse yaşadığı hayattan mutlu değil. İş yerine hiç kimse gidip emir almaktan hoşlanmıyor ama kiramızı faturalarımızı ödemek için buna mecburuz. Eğer elinde imkan varsa iş değiştirmeni öneririm. Biraz daha sosyal bir yerlerde çalışma fırsatın varsa daha az sıkılırsın kardeşim. Birde bu gidişatın depresyon habercisi haberin olsun. Bekarsın madem eğer paranı ailen için vs harcama zorunluluğun yoksa kendin için harcayabiliyorsan senin yerinde olsam her akşam plan yapar iş çıkışı takılırdım biryerlerde arkadaşlarımla. Eğer arkadaş çevren yoksa da çık dışarı. Yavaştan edinirsin bir arkadaşın sana başka birini, öteki ötekini derken arkadaş çevren olur. Arkadaş çevrene de çok değer verme. Unutma bu hayattaki bütün arkadaşlar ''sen kendini iyi hisset'' diye varlar. En azından sıkıntın geçer

• Valla 8 9 yaşında yarım gün olarak çalışmaya başladım 36 yaşındayım hala çalışıyorum hala her gün uyuz oluyorum.

İnsan 26 yılda alışamaz mı işe gitmeye arkadaş. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

İnsan yıllarca biriktiriyor biriktiriyor bir hayat kuruyor evleniyor çoluğa çocuğa karışıyor bir sürü sorumluluk alıyor ödemelerdi işti bilmem ne. Ölüm bir geliyor hepsi dünyada kalıyor. Bu yüzden fazla kasma derim. Kimse yaşadığı hayattan mutlu değil. İş yerine hiç kimse gidip emir almaktan hoşlanmıyor ama kiramızı faturalarımızı ödemek için buna mecburuz. Eğer elinde imkan varsa iş değiştirmeni öneririm. Biraz daha sosyal bir yerlerde çalışma fırsatın varsa daha az sıkılırsın kardeşim. Birde bu gidişatın depresyon habercisi haberin olsun. Bekarsın madem eğer paranı ailen için vs harcama zorunluluğun yoksa kendin için harcayabiliyorsan senin yerinde olsam her akşam plan yapar iş çıkışı takılırdım biryerlerde arkadaşlarımla. Eğer arkadaş çevren yoksa da çık dışarı. Yavaştan edinirsin bir arkadaşın sana başka birini, öteki ötekini derken arkadaş çevren olur. Arkadaş çevrene de çok değer verme. Unutma bu hayattaki bütün arkadaşlar ''sen kendini iyi hisset'' diye varlar. En azından sıkıntın geçer

Şuan çalıştığım yer tek oda olan bir ofis. 10 saat masa başındayım. Oldukça sıkılıyorum. Başka bir yer bulsam durum değişir mi bilmiyorum.

Depresyon mu oluyor bilmiyorum da her gün aynı iş yerine gitmek, aynı işleri yapmak beni çok sıkıyor. Ölümcül bir hal oluyor hatta. Farklı şeyler yapmam gerekiyormuş gibi hissediyorum.

Bi ara freelance olarak evden çalışmayı denedim ama durum yine aynı. İlk 1-2 işi öyle yaptım. Sonrasında sıkıldım, bıraktım. (Ne rahat işte. laptop kucağında, koltuğa yayılıp çalışıyorsun. Ne batıyor?)

• quote:

Orijinalden alıntı: Ted Bundy

quote:

Orijinalden alıntı: FIRAT_G_

İnsan yıllarca biriktiriyor biriktiriyor bir hayat kuruyor evleniyor çoluğa çocuğa karışıyor bir sürü sorumluluk alıyor ödemelerdi işti bilmem ne. Ölüm bir geliyor hepsi dünyada kalıyor. Bu yüzden fazla kasma derim. Kimse yaşadığı hayattan mutlu değil. İş yerine hiç kimse gidip emir almaktan hoşlanmıyor ama kiramızı faturalarımızı ödemek için buna mecburuz. Eğer elinde imkan varsa iş değiştirmeni öneririm. Biraz daha sosyal bir yerlerde çalışma fırsatın varsa daha az sıkılırsın kardeşim. Birde bu gidişatın depresyon habercisi haberin olsun. Bekarsın madem eğer paranı ailen için vs harcama zorunluluğun yoksa kendin için harcayabiliyorsan senin yerinde olsam her akşam plan yapar iş çıkışı takılırdım biryerlerde arkadaşlarımla. Eğer arkadaş çevren yoksa da çık dışarı. Yavaştan edinirsin bir arkadaşın sana başka birini, öteki ötekini derken arkadaş çevren olur. Arkadaş çevrene de çok değer verme. Unutma bu hayattaki bütün arkadaşlar ''sen kendini iyi hisset'' diye varlar. En azından sıkıntın geçer

Şuan çalıştığım yer tek oda olan bir ofis. 10 saat masa başındayım. Oldukça sıkılıyorum. Başka bir yer bulsam durum değişir mi bilmiyorum.

Depresyon mu oluyor bilmiyorum da her gün aynı iş yerine gitmek, aynı işleri yapmak beni çok sıkıyor. Ölümcül bir hal oluyor hatta. Farklı şeyler yapmam gerekiyormuş gibi hissediyorum.

Bi ara freelance olarak evden çalışmayı denedim ama durum yine aynı. İlk 1-2 işi öyle yaptım. Sonrasında sıkıldım, bıraktım. (Ne rahat işte. laptop kucağında, koltuğa yayılıp çalışıyorsun. Ne batıyor?)

En azindan istedigin isi yapiyorsun. Ben dr yada matematik veya fizikci hir akademisyen olmak isterdim. Suanda aof de son siniftayim. İstemedigim bir meslegi mecburiyetten yapiyorum yapacak baska birseyim olmadigi icin. Birde senin bir isin var suan ben issizim. Sanırım mutlu olmana icinde bulundugun durum yetmiyor ama en azindan benim yerimde oldugunu düşün. Biraz seni rahatlatabilir kardeşim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FIRAT_G_ -- 13 Şubat 2017; 7:32:56 >

• Yaptığın işi yada gittiğin ortamı sevmezsin.Ordaki insanları seversin iş arkadaşlarını tanımaya çalış.
  • Sevdiğiniz bir işi yaptığınızı aynı zamanda da sıkıldığınızı belirtmişsiniz.Sanırım huzursuzluğunuzun temel sebebi bu çelişki.Derin psikolojik sorunlara kapılmadan evvel bazı kararlar almalısınız.Yukarda da belirtildiği gibi imkan varsa iş değiştirilebilir.Aksi halde,işinize devam edecekseniz,sosyal etkinlikler arttırılabilir.

Aslında ben aile kurmanın insanları daha çalışkan yapabileceğini düşünüyorum.Sonucta bir amac var.Hayat az da olsa anlamlaniyor,mücadele ediyorsunuz.Ugruna göğüs gerecegeniz şeylerin olması önemli bir şey.Oyle olmasa boşa ugrasiyorum dusuncesi beliriyor zihinde.Yazdiklarim konu dışına çıktıysa af buyurun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flocky88

Bi iskolik benim heralde forumda :)

Isiniz csb yazarligi heral?
  • Mesleginiz nedir hocam ?
  • Bende cok mutsuzum. Cok iyi bir universite kazandim herkes benim adima mutlu ama ben degilim. Yaptigim her sey bos geliyor cok sıkıldım bu hayattan :(
  • Ne yazık ki hayatın işleyişi bu şekilde...

Paran yok çalışmak zorundasın karnını doyurmak için, paran var çalışmak zorundasın bir baltaya sap olamadı demesinler diye...

Hayat, istediklerini yapmanız için bizleri zorluyor.
  • "İhtiyacımız olmayan şeyleri satın almak için nefret ettiğimiz işlerde çalışıyoruz" Tyler Durden
  • Yazık
    Çalışmayı sevmiyorum. Mutsuzum. Ne yapacağım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Üniversiteli- -- 13 Şubat 2017; 11:19:9 >
  • bir an bu yazıyı ben yazdım sandım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MUCAH1T

quote:

Orijinalden alıntı: flocky88

Bi iskolik benim heralde forumda :)

Isiniz csb yazarligi heral?

Yok zebani avlamak
  • Bak karşim,
    şimdi gelişmiş bi avruğa ülkesine vizeni alıp gidiyosun
    sonra bana baskı var ülkeye geri dönmek istemiyorum diyorsun
    seni alıp kampa koyuyolar, oturumun kabul oluyor
    sonra sana sosyal yardım bağlıyor
    sende gezip,yiyip,s.çp yatıyorsun
    yapacak birşey kalmadığında ise intihar ediyorsun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.