Şimdi Ara

Çalışan ya da Okuyanların Direksiyon Eğitimine Katılma Zorunluluğu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar 29 Temmuz'da yapılan yazılı sınavı geçmişim. Daha önceden direksiyon derslerinin bir kısmını almıştık, şimdi de kalan kısmı alacağız. Fakat bütün dersleri haftaiçi mesai saatlerine koymuşlar. Ben çalıştığım için mesai saatlerinde direksiyon dersine izin alamıyorum ve kurstan da bana derslere katılmazsam kalacağımı söylediler. Sanırım önce kursun sınavına giriyormuşuz sonra kurs onaylarsa MEB'in sınavına giriyormuşuz.

Benim derslere katılma zorunluluğum varsa kursun da mesai saatleri dışına ders koyması zorunlu olmalı bence. Neden burada suçlu ben oluyorum. Bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Accio -- 11 Ağustos 2017; 9:39:18 >

• Sizinle aynı zamanda eğitim alan bir sürü kursiyer daha var. Herkese müsait oldukları zamanı sorarak iş yapsalar koordinasyonu hiçbir şekilde sağlayamazlar. Suçlu sizsiniz demiyorum ama kursa da suç yükleyemezsiniz, denetim olduğu için şartları size sunuyorlar.

Tavsiyem kursla değil direksiyon hocanızla konuşun, o bir ayarlama yapabilir eğitim saatinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHF_Viper

Sizinle aynı zamanda eğitim alan bir sürü kursiyer daha var. Herkese müsait oldukları zamanı sorarak iş yapsalar koordinasyonu hiçbir şekilde sağlayamazlar. Suçlu sizsiniz demiyorum ama kursa da suç yükleyemezsiniz, denetim olduğu için şartları size sunuyorlar.

Tavsiyem kursla değil direksiyon hocanızla konuşun, o bir ayarlama yapabilir eğitim saatinde.

Herkese uyduramayacakları konusunda haklısınız. Ama mesai saatleri dışında hiç seans yok. Yani ben geç randevu aldığım için yer kalmaması gibi bir durum değil ki bu.

Cevabınız için teşekkür ederim. Peki bir öneriniz var mı? İşten hiçbir şekilde izin alamıyorum, sınavdan direk kalacak mıyım bu durumda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Accio -- 11 Ağustos 2017; 11:45:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Accio

quote:

Orijinalden alıntı: DHF_Viper

Sizinle aynı zamanda eğitim alan bir sürü kursiyer daha var. Herkese müsait oldukları zamanı sorarak iş yapsalar koordinasyonu hiçbir şekilde sağlayamazlar. Suçlu sizsiniz demiyorum ama kursa da suç yükleyemezsiniz, denetim olduğu için şartları size sunuyorlar.

Herkese uyduramayacakları konusunda haklısınız. Ama mesai saatleri dışında hiç seans yok. Yani ben geç randevu aldığım için yer kalmaması gibi bir durum değil ki bu.

Cevabınız için teşekkür ederim. Peki bir öneriniz var mı? İşten hiçbir şekilde izin alamıyorum, sınavdan direk kalacak mıyım bu durumda?

Aslında kursluk bir durum değil bu. Müfettişler gelip, sizin derslere katılmadığınızı tespit etmedikçe sizi kurstan atamazlar. Biraz da şans işi. Denetimler 2016 başından beri sıklaştırıldı. Sistem değişmeden önce kimsenin umurunda değildi pek. Araba sürmeyi bilenler hiç gitmiyordu bile, direkt sınava girip alıyorlardı sürücü belgelerini.

Kursla tekrar görüşmenizi ve durumu açık açık anlatmanızı önermekten başka bir şey gelmiyor elimden.

• Kurstan kursa değişiyor bazısı 2-3 saat çağırıp aday uygundur sürebiliyor derse sınava öyle giriyor.Sürmeyi bilsin bilmesin 14 saat zorunlu derse gelecek, kursta sınavı geçecek demiyor.

• şubat 2017 de aldım ehliyeti direksiyon sınavına hiç gelmeyen arkadaşlar vardı araba sürmeyi biliyorum diyerek hiçte problem olmadı. ders saatlerindeyse öğrencilere göre ayarlıyorlardı genelde 3 seans falan vardı. haftaiçi- haftaiçi saat 17 ile 20 arası ayriyeten bide haftasonu kim hangisine uyuyorsa o saatlerde geliyordu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.