Şimdi Ara

Çakmak Yerinde Mp3 Player (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
176.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Ozdamar

Hep merak ettim şu FM transmitter ler acaba gerçekten işe yarıyormu diye : Şöyle bir restauranttasınız atıyorum Numberone FM açık . Sizin elinizdede bu transmitterden var. Kendi MP3 çalarınızı Numberone ın frekansı olan 102.5(6) e ayarlayıp çaldığınızda restaurantta sizin şarkınız mı çalacak yani ?

Menzil biraz düşük yalnız. Geçen gün bir arkadaşın arabasında gördüm şöyle bir inceledim çok memnundu. Sonra denemek için yaklaşık 2-3 metre ötedeki kendi aracıma bindim radyoyu ayarladım. Ses derinden geliyordu. İyi kaydedilmemiş kaset sesi gibi birazda hışırtı vardı.
    Ancak takılı olduğu arabanın içinden sorunsuz ve gayet güzel çekiyordu.
    Şahsen geniş frekansıtı, hafıza ayarıydı, çekmeme sorunuydu vs. diye düşünüp bunu almaktansa 100-150lira fazla para verip güzel görünümlü mp3 çalarlı, hatta ipod bağlantılı, konsolada ayrı bir hava katacak bir teyp almayı tercih ederim.

• [Deleted by Admins]
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ozdamar

Hep merak ettim şu FM transmitter ler acaba gerçekten işe yarıyormu diye : Şöyle bir restauranttasınız atıyorum Numberone FM açık . Sizin elinizdede bu transmitterden var. Kendi MP3 çalarınızı Numberone ın frekansı olan 102.5(6) e ayarlayıp çaldığınızda restaurantta sizin şarkınız mı çalacak yani ?

Aletin vericisi o kadar güçlü olmadığı için etkisi de sınırlıdır. Muhtemelen çok yakın çevrede sizin şarkı ağır basacak, uzaklaştıkça etkisi azalacak ve restoranın öbür ucuna hiç bir etkisi olmayacak. Yani aleti nerede konuşlandıracağınız önemli. Yayını yapan radyonun hemen yanıbaşına koyarsanız sabotaj başarılı olabilir.

Not: "Restorana arabayla mı girecen" şeklinde espri yapılması ihtimaline karşı; bu cihazların çakmak soketine ihtiyaç duymayan pilli versiyonları da mevcut

Ortaokulda "kendin yap" elektronik devrelerden alıp FM verici yapardık ve yatakhanede radyodaki maç yayınlarını sabote ederdik. Tabi sadece yan odayı sinir edebiliyorduk :) Bunun vericisi de ancak o kadardır herhalde...

• 1 aydır forex marka 202 frekanslı 1 gb hafızalı kumandalı modelini kullanmaktayım.

bir kere istanbulda ( en azından benim güzergahımda diyelim cızırtısız ses almanız imkansız. zira istanbulda boş frekans yok gibi bir şey.

ben ne yaptım? antenimi söktüm. coltun anteni vidalı takılıp çıkarılması kolay.

zaten d,nlediğim kanallar ntv radyo trt fm radyo d gibi büyük radyoar bunlar antensizde hiç bir cızırtı olmadan çekiyor.

şu an cızırtısız şekilde mp3 dinleyebiliyorum.

benim coltumda bagajdada çakmak girişi var ben raya taktım. kumandası devre dışı kaldı hali ile kendime ait bir radyo kanalım oluş oldu. hang parça denk gelirse onu dinliyorum.

ses kalitesi radyo kanalları nasılsa aynen öyle.

kullandığım frekans ( denemeler sonucu en iyi sonuç burada elde eilmiştir) 107.9

hayırlı günler.
  • bende bir arkadaş dan alıpta denedim pek hoşlanmadım kaset adaptörü ve mp3 çalar almayı düşünüyorum onuda denedim o daha güzel ses verdi gibi geldi bana o yüzden
  • Bende de var bundan ama opelde kullanıyorum baya iyi bişey teyp'ide bozmamış oluyorsun!!
  • Bu alet cep telefonu aramalarından etkileniyor mu?
  • hayır. benimki etkilenmiyor en azından.

hayırlı günler
  • quote:

Orjinalden alıntı: PW

Arkadaşlar,

sitelerde dolaşırkenhttp://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=258076&productid=otmaksfm19#tablnk bu ürüne rastladım.. Acabu bu ürünü aracında kullanan var mı ? Sesi nasıl iletiyor aracın hoparlörüne?

Çakmak Yerinde Mp3 Player

hangi şehirdesin bilmiyorum ama istanbul daysan bulaşma. boş frekans bulmak neredeyse imkansız hiç verim alamazsın fıtık olursun camdan aşağı fırlatırsın o derece :)

ama küçük bir şehirdeysen fazla bir radyo frekansı yoksa o zaman sorunsuz kullanabilirsin.

umarım yardımcı olabilmişimdir

• Kocaeli aslında almayı düşünüyorum ama böle incik cıncık şeylere çok para veriom sonra kullanmıom
  • quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

1 aydır forex marka 202 frekanslı 1 gb hafızalı kumandalı modelini kullanmaktayım.

bir kere istanbulda ( en azından benim güzergahımda diyelim cızırtısız ses almanız imkansız. zira istanbulda boş frekans yok gibi bir şey.

zaten d,nlediğim kanallar ntv radyo trt fm radyo d gibi büyük radyoar bunlar antensizde hiç bir cızırtı olmadan çekiyor.

benim coltumda bagajdada çakmak girişi var ben raya taktım. kumandası devre dışı kaldı hali ile kendime ait bir radyo kanalım oluş oldu. hang parça denk gelirse onu dinliyorum.

kullandığım frekans ( denemeler sonucu en iyi sonuç burada elde eilmiştir) 107.9

hayırlı günler.

Anteni sökmek iyi fikir arkadaşım ama yalnız anteni sökmek yetiormu şüpheliyim

• quote:

Yeter. Anteni sökünce radyonun sinyal alışı ciddi olarak azalacaktır ama 30 cm. yanında duran FM aktarıcının sinyalini almakta zorluk çekmez. Anten olmayınca pek çok kanalın yayını kesileceği için boş frekans bulunabileceği kesin gibi bir şey. Anten varken bile FM aktarıcı bazı zayıf sinyalli istasyonlara baskın geliyor. Yeter ki anten olmayınca sürekli dinlediğin istasyonları kaybetme.

Çok biliyor gibi yazıyorum ama denemiş değilim. Evde bir köşede bir FM aktarıcı duruyor ama İstanbul'da randıman alamadığım için sadece uzun yolda kullanıyorum. Zaten şehiriçinde MP3 dinlemek gibi bir ihtiyacım da olmuyor. Hemen her zevke göre radyo yayını var. Çok sevdiğim bir kaç albümü de Audio CD olarak taşıyorum ama onları bile takıp dinlediğim çok ender.

İlle MP3 dinlemek istiyorum ve bunun için para harcamaya da razıyım diyorsanız bence bu tip bir alıcı yerine aracın teybine AUX girişi taktırmak (özel veya yetkili serviste daha az bir paraya takarlar) daha mantıklı bir çözüm. Bu zamanda MP3 çalar sahibi olmayan kalmadı gibi bir şey. Mevcut MP çaları bağlayıp dinlemek daha mantıklı. Hem AUX girişi ile başka aygıtları da (TV, DVD, vs) bağlama imkanı olur.

• Benim araba Ford Mondeo ve üzerindeki teyb orjinal fabrika çıkışındaki teybi kasetli. Teybte cd tuşu var ama sanırım o dediğin şeyden taktırmam gerek
  • birde bu aletlerle beraber sigorta veriyorlar paketin içinde benimde hep kafam takılıyor acaba bir risk mi var diye
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: tasshelhoff

1 aydır forex marka 202 frekanslı 1 gb hafızalı kumandalı modelini kullanmaktayım.

hayırlı günler.

benim aracımda ve benim güzergahımda yeterli oldu.

hem mp3 transmitter parazitsiz çalışıyor hemde dinlediğmi radyo kanallarında ( ntv radyo, trt fm, radyo d, vb gibi büyük kanallar) herhangi bir çekmeme söz konusu değil. istanbul şehir içi gayet güzel çekiyor.

ama anten girişinizin paslanmaz maddeden olması önemli coltta antenin takıldığı yer pirinç benzeri sarı bir madenden paslanma tehlikesi yok. anten de vidalı zaten.

teybe müdahalede bulunursanız garantiniz bozulur ( teypten yana olan garanti)

hayırlı günler.

• Kullanıyorum ve eğer arabada mp3 dinlemek ve orjinal teybinizi de çıkarıp CDli bir teyp takmak istemezseniz tavsiye ederim.
  • bunların am dalgasında çalışanları yokmudurki?
  • HEPSİBURDADAN BAKTIM ARANIZDA KULLANAN VARMI hangisini ÖNERİRSİNİZ ?

http://www.hepsiburada.com/department.aspx?Categoryid=258076

BEN ŞU İKİSİ ARASINDA KALDIM HANGİSİNİ ÖNERİRSİNİZ

DIGIMAX USB + SD KART GİRŞİLİ 2 GB DAHİLİ BELLEK KABLOSUZ RADYO ÜZERİNDEN MÜZİK APARATI 250082

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=258076&productid=otm250082

KDV Dahil 57,52 YTL

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=258076&productid=otpirfalconz#tablnk

PIRANHA FALCON Z TYPE 2 GB DAHİLİ HAFIZALI VE SD-MMC KART GİRİŞLİ 210 KANAL FM TRANSMITTER

KDV Dahil 56,45 YTL

http://forum.donanimhaber.com/m_22432341/mpage_1/key_//tm.htm#22432644

• arkadaşlar ben de bir kaç model bunlardan denedim. ama hiç memnun kalmadım.

ilk mercedeste denedim arkadan gelen ses çok rahatsız etti.

daha sonra bu iyi diye verilen bir transmitteri carismaya taktım, inanırmısınız şarj dinamosunun sesini duyabiliyordum iyi dinlediğimde.

en son philips kaset adaptörü aldım 5 lira idi ben 3 adet aldım arkadaşlarla hızlı al bizden sonra 4 liraya çekti fiyatı :) ama çok memnunum.

çok berrak sesi var. ne o aletin çalışma sesi ne de şarj dinamosu sesi hiçbirşey kalmadı.

2 transmitterden sonra kaset adaptoru ilaç gibi geldi. ipoda takarak kullanıyorum son ses. transmitterde sesi açamıyordum ama bu 5 lira icat transmittere göre 100 lirayı hak ediyor bana göre
  • FOREX 626 ve 629 (2 GB DAHİLİ HAFIZALI ÜRÜNLER + SD VE MMC KART OKUYABİLİR) = 50,45 YTL = dijibay.com, gittigidiyor.com, hepsiburada.com, istegelsin.com, webdenal.com vb birçok internet sitesinde var bu ürünler.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.