Şimdi Ara

CADDY 2006 İyi Ama Virajlar Rezalet (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
263
Cevap
0
Favori
98.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün denedim devirleri tam olarak 2200 devir/100km.s
    2600 devir/120 km.s
    3000devir/140 km.s
    yani 400 devirde 20 km fark ediyor
    daha yukarısını bilmem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alpmax

yazık caddy i hala bilmeyenler var... inanmak istemeyenler var . zorunuza gitmesin... 190-200 caddy için çok basit hızlar. caddy de abartı yok . ayrıca bende 96 vectra vardı sattım kurtuldum. caddy vectradan iyi viraja giriyor

Senin Vectra'da süspansiyon,jant ve lastik var mıydı?
  • ya bu konu hala yaşıyormu.
    elemanın biri @borcka artvin miydi nicki neydi bi güzel sallamış
    üç beş kişide arkasından başlamış.......
    bırakın bu işleri.biraz gerçekçi olun.
    ben 2002 tdi passat la 230 u hafif yokuş aşağı zor görüyorum.
    düzde 220 yi geçmiyor.
    caddy nin bırak 220 yapmasını 200 ü yapması bile çok zor.
    lütfen arkadaşlar birbirimizi kandırmayalım.
    ayrıca birilerine bişeyleri kanıtlamak için hız yapmayın.
    Allah korusun hepinizi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tony78

dün denedim devirleri tam olarak 2200 devir/100km.s
    2600 devir/120 km.s
    3000devir/140 km.s
    yani 400 devirde 20 km fark ediyor
    daha yukarısını bilmem.

evet senin yazdığın bu değerlerle benim elde ettiğim değerler aşağı yukarı örtüşüyor. ya arkadaşlar caddy 4000 devirde 180 km hızla gidiyor(itirazı olanlar varsa fotoğraf ile kanıtlayabilirim).ahmey 4200 devirde 185 km hız elde ettiğini yazmış buda benim değerlerle örtüşüyor. caddynin 200 km hızda 4500-4600 devire yakın bi deviri yani redlinenin başladığı yerde bir deviri çevirmesi gerekir. 220 km hız için ise 5000 devire yakın bi değer gerekirki, işte bunu çevirmesi çok zor. bu zorluğu da elde edilen bilgilerle böylece vurguluyorum. gerisini siz düşünün. son olarak şunu diyorum caddy ile 195 mümkün olabilir, 200 yokuş aşağı mümkün olabilir, fakat 220 ise hayaldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kapadokyalı -- 11 Temmuz 2006; 1:31:56 >

• Elbruz, o Vectra'da direksiyon yokmuş, ondan

Bu arada dayım geçen hafta uzun yol yapıp geldi Nissan SkystarSSS ile. "Araç boştu, otobanda hafif yokuş yerlerde 170-180 gördüm ama bir tane Caddy vardı, ne yaptıysam yetişemedim" dedi. 220 değil ama 200 görüyor bu alet.

Bizim aracın max. hızını deneyecek imkan olmadı, deneyince foto. çekerim

Not: Kimse Skystar nasıl 180 görüyor demesin. Geçen yaz dayımla benim olduğum araçta Tekirdağ tarafında bir yerde kısa bir süre 180 gördük. Foto. filan çekememiştim korkudan. Zangır zungur sallanıyordu.

• Tekrarlıyorum arkadaşlar düz yolda 200km\h olmaaaazzzzz

bu arada bana Ahmet diyebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tanselah -- 11 Temmuz 2006; 11:40:38 >
  • Araç İst te şu an elime geçsin devir-hız testlerini yapıp sonucu belirtirim
  • arkadaşlar 2 yıl dogusoto şimdide alturda çalışmaktayım ticari araç satışında görevliyim ne ben 2 yıldır nede en hızlı gıden müsterimin dahil saatte 220 gibi bir hıza ulaştıgını ne gördum ne duydum arac ıle mak içi dolu ve rampa aşşağı olmak kaydı ıle görebildiğim sürat 205 ila 210 dur.
    buda tavsiye edilen sürati fazlası ile aşar ve emniyetinizi 0'a indirir araç yüklü değil iken bu süratlere çıktığınızda arka taraf makaslı oldugundan dolayı yere basmaz ve 10 deredelik bir viraz dahi olsa virajı alamaya bilirsiniz elbet bu süratte virajı alanlar olmuştur ama bence şanslarını daha fazla zorlamamalarını tavsiye ederim.
    sonuçta bu bir ticari araç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mozdemir555 -- 12 Temmuz 2006; 8:42:16 >

• ben 200 km hıza çıktığımda araçta biraz malzeme vardı 200 kg civarında ve 3 kişiydik.. yüklü olduğu zaman daha çabuk hızlanıyor fakat yüksek hızlar bu araçlar için değil hız için üretilmiş araçlar içindir. Bu yüzden mümkün olduğunca haddimizi bilmemiz gerekli..
  • YANI ARKADASIM BIRI CEKSINDE KOYSUN BAKALIM NASIL CIKIYUORMUS BU CADDY LER 220 KM YEE
  • CONNECT 1.8 90BG 190KM GORDUM HAFIF MEYIL VARDI ANCAK 4500 DEVİRE CIKTI ARAC OLE YAPABILDI DUZ YOLDA IMKANI YOK GOREMEZ CADDY DE DUZ YOLDA 220 KM GORUCENE INANMIYORUM ZORRRRR connect 220 nm @ 1700 d/d 90bg---
    caddy 250 nm @ 1900 d/d 105 bg fabrıka verısı 166 km/h
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yavuz

Arkadaşlar bu kadran olayına fazla takılmamak lazım. Yüksek kadran konmasının en önemli sebebi fabrika maliyetlerinin düşürülmesi. Renault Megane.ların tüm serilerinde 250 km süratlik kadran kullanıyor. 1.4 Megane.da, 1.6 da, 2.0 ve 1.5 dci ve hatta Megane RS hep aynı kadranı kullanıyor. Her model için farklı kadran yapmanın fabrikaya inanılmaz bir Ar-Ge ve üretim maliyeti söz konusu.

Yani kısaca her araç illaki kadranında yazan son rakamı görecek diye bir kural yoktur. Hatta bazı firmalar dizel ve benzinli ayrımı yapmaksızın tüm modellerin devir saatlerini de aynı yapıyor. Bu durumda dizel bir araç kesinlikle 7000 devir çeviremeyeceği kesin.

yavuza katılıyorum, doblo kargo maxi dede 1.9 dizelde devir saati 7.000 de bitiyor ama 4.000 den sonra devirlenmiyor, ztn devirlenemez. Doblo ile 165-170 goruluyosa, caddy ile de 170 gorulur fazlası olmaz ..cidden hortlaya hortlaya bu noktaya geldi bu topic ..

• Ya şu topic kitlense ne kadar güzel olur..

Bence bu topic kilitsensin, birisi max. hız denemesi yapıp fotoğraf ekleyeceği zaman kilitleyen yönetici arkadaşa pm atsın, kilit tekrar açılsın.

Şu lanet max. hız yüzünden birçok kavga çıktı. Bir çok üye forumdan uzaklaştırıldı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

Ya şu topic kitlense ne kadar güzel olur..

Bence bu topic kilitsensin, birisi max. hız denemesi yapıp fotoğraf ekleyeceği zaman kilitleyen yönetici arkadaşa pm atsın, kilit tekrar açılsın.

Şu lanet max. hız yüzünden birçok kavga çıktı. Bir çok üye forumdan uzaklaştırıldı.

aynen katılıyorum.. ben bi 200 foto'su koyarım.. ha isterseniz bi 180 fotosu koyayım hazır gelmişken :)

180 :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi processor -- 12 Temmuz 2006; 23:59:12 >

• quote:

Orjinalden alıntı: doblom

quote:

Orjinalden alıntı: trapezoid

walla caddy de neden 220 kadran war? yada ne gerek war anlamıs deılm..

şu kdr dıyım caddy 1.9 düz yolda 220 km yapsın arabamın anahtarını o dakika verırım resmen kulliyen yalan ztn imkansız 2006 doblo 1.9 kullanan birisi olarak ki fiat ın yeni nesil dizel motorlarını bilen bilir söylememe gerek yok boyle bsy mumkun deil bu kdr ınsanda nsl diretiyor ordan biri cıkmıs vw satıs sorumlusu evet 220 yapıyor buyrun test edin demıs ayrıca ticarı aracta yukleme hacmine konfora fln bakılır böyle bi laf ettigi için onada

dostum caddy nin kadran 220 olsa yine iyi.caddy nin kadranı 260.

ARKADASLAR CANDY SI OLAN ARACA BINSIN SON VITESTE 110 YAPSIN DAHA SONRA DEVIR PANELINE BAKSIN MOTOR DEVRI TAM 2 KATA GELDIINDE SURAT 220 OLACAKTIR VE AYRICA CANDY LE 220YI YAPMANI IMKANSIZA YAKIN GORUYORUM (DUZ YOLDA YAPMAZ)AYRICA ONUN FABRIKA CIKISI 165KM DİİLMIYDI.

• proccesor alıntı yapmak isteyince orada linki gördüm. Neden değiştirdin? 190 gözüküyor foto.da ve bence en fazla o kadar olmalı.
  • Koyun abicim fotoğraf çok şaşkınım fabrika değeri 166 km/sn yazan bir araç nasıl 220 yapıyor .. resim koyana kdr tartışmaya gerek yok transit aracımız vardı sitede 150 km/sn gıbı bı rakam yazıodu son hıza ve aracı denedıgımde son hızı o olmustu yanı nasıl fabrıka degerının ustune cıkar hadı kadran hatalı dıelım 166 km/s yazıor 220 gosterecek kadar hatalı bir kadran olurmu ?

Resim bekliyoruz.. arkadaşlar
  • ben de 180 lik bir resim koyuyorum. herşey net görünüyo fotoda devir ve hız nerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kapadokyalı -- 13 Temmuz 2006; 2:01:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kapadokyalı

ben de 180 lik bir resim koyuyorum. herşey net görünüyo fotoda devir ve hız nerde.

Dahada fazlada yapmaz zaten son hız ve son devir budur. 220 yazan feci sallamış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

proccesor alıntı yapmak isteyince orada linki gördüm. Neden değiştirdin? 190 gözüküyor foto.da ve bence en fazla o kadar olmalı.

doğru 190'da çekmiştim.. ama ben biraz buğulu olduğu için arkadaşlar inanmaz diye öyle yazdım.

quote:

Orjinalden alıntı: Sezgintr

quote:

Orjinalden alıntı: kapadokyalı

ben de 180 lik bir resim koyuyorum. herşey net görünüyo fotoda devir ve hız nerde.

Dahada fazlada yapmaz zaten son hız ve son devir budur. 220 yazan feci sallamış.

200 km/h ben gördüm hatta biraz daha fazla olabilir yukardaki resimdeki gibi 200'ü az geçmişte olabilir.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.