Şimdi Ara

C4 Aracımda Elektriksel sıkıntılar var...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, 2006 Model Citroen C4 1.6 Otomatik 4 İleri Vites araç sahibiyim. Aracımda son 2 haftadır elektriksel sıkıntılar var. İlk önce bu sıkıntılar sadece hız göstergesinin yanındaki uyarı ışıklarının anlamsızca yanıp sönmesiyle başladı. Anlamsızca diyorum çünkü motor bakımından yeni çıkmasına rağmen motor ışığı, el freni tamamen inik olmasına rağmen el freni uyarısı falan veriyordu. Daha sonra bu sıkıntılar biraz daha arttı, daha sık olmaya başladı ve ara sıra hız göstergesi gitmeye başladı(dijital hız göstergesi). Artık hem devir göstergesi gidip geliyor, uyarı ışıkları ötüyor ve yanıp sönüyor, hız göstergesi gidip geliyor, camları açıp kapatamıyorum bazen, hem de araç durduğunda 3. vitese atıyor kendi kendine( manuele alıp düşürmek istesem de olmuyor). Sinir bozucu bir hal aldı, sebebini kestirebilecek var mı? Ve ankarada bunu uygun fiyatlı tamir edebilecek bir yer bilen var mı? Biraz elektronikten anlayan birisiyim, bana göre beyine gelen sensörleri okuyan devrede bir temassızlık var gibi. Servise götürüp direk beynin tamamını değiştirip yüksek meblağlar ödemek istemiyorum o yüzden hemen parça değişimi değil de tamir yapabilecek bir yer varsa çok iyi olur. Teşekkürler şimdiden...

• Röleler ile ilgili olabilir, akü bitmeye başlamış olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam durumunuz nedir, ne yaptınız bu süreçten sonra?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.