Şimdi Ara

C180 CGI Becker Map Pilot ilk Izlenimler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
3
Favori
10.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    C180 konu basligi altinda Becker Map Pilot navigasyon eklentisi ile ilgili tartismalar oldu fakat konu sonrada baska mecralara saptigi icin farkli bir baslik altinda bugun ilk defa kullanma firsati bulabildigim cihaz ile ilgili ilk izlenimlerimi paylasmak istiyorum.Resim de eklemeye calisacagim.
    Oncelikli olarak almis oldugum arac uzerinde opsiyon olarak Map Pilot hazirliginin fabrikasyon olarak bulundugunu belirteyim,sonrada da takilabilecek bir aksam fakar tavandaki antene kadar bir cok yerde degisiklik ve torpido icerisinde kesip bicme islemi gerekecegi icin bu islemi yapan servisin isinin ehli olmasi gerekmekte.
    Cihazin kendisini ebay uzerinden satin aldim oldukca makul bir rakama geldi ( Almanya bayii satis fiyati 448 Euro ,ebay fiyati 180 Euro + 15 Euro shipping) olarak geldi.Dogal olarak gumrukte takildi 80TL vergisini verir iseniz 15dk da cihazi aliyorsunuz.Bunun disinda cihazi kullanmadan once PC ye baglayip Becker Content Manager adli yazilimi ile online Becker satis sitesinden Turkiye haritasini 40Euro ya almaniz gerekiyor.Sitede 49 Euro gozukuyor fakat vergi bu fiyattan dusulup toplama yansitiliyor.
    Cihazi Bakirkoy, Maslak arasinda kullanma imkanim oldu.Genel anlamda bugune kadar kullandigim el tipi ya da tablet telf vs. uzerindeki cogu navigasyon yazilimindan daha kolay kullanimli ve detayli diyebilirim.
    Harita ve uzerindeki POI ler oldukca detayli bir sekilde girilmis sadece Turkce isimlerin bazilarinda imla hatalari mevcut ama zamanla duzeltilir diye dusunuyorum.Bunun disinda sesli yonlendirme cok net bir sekilde sizi yonlendiriyor ve detayli bilgi veriyor oyle ki herhangi bir cikis oncesinde sizi 500m. onceden sag seride gecmeniz konusunda uyarip o sekilde donduruyor.Sesli yonlendirme konusunda tek dikkatimi ceken hata " seritte kalin ya da sagda kalin" demek yerine ceviri hatasi yapip " seritte durun sagda durun " seklinde cevirmisler ,alistiktan sonra cok fazla sorun olmayacagi kanaatindeyim.
    Harita goruntusu ekranda iken ayni anda hiz gostergesi uzerinde de gecmekte oldugunuz cadde ismini yol seritlerini ve ne kadar mesafe sonra serit degistirmeniz gerektigini goruyorsunuz ki bu ozellik ile dikkatinizi yoldan ayirmamis oluyorsunuz.

Harita uzerinde hiz sinirlamalari ile ilgili trafik isaretleri ve otoban tabelalari da cok dogru bir sekilde islenmis oyle ki onunuzde bir hiz siniri tabelasi gormeniz ile birlikte ayni anda cihazdan da sesli ve gorsel olarak hiz sinirlarina riyaet edin uyarisi geliyor.
    Su an icin gozlemleyebildiklerim bu kadar ,cekmis oldugum resimleri de ekleyebilir isem urun hakkinda ilgilenen arkadaslara bir fikir verecektir diye dusunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgag -- 3 Aralık 2011; 0:57:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgag

Merhabalar,
    C180 konu basligi altinda Becker Map Pilot navigasyon eklentisi ile ilgili tartismalar oldu fakat konu sonrada baska mecralara saptigi icin farkli bir baslik altinda bugun ilk defa kullanma firsati bulabildigim cihaz ile ilgili ilk izlenimlerimi paylasmak istiyorum.Resim de eklemeye calisacagim.
    Oncelikli olarak almis oldugum arac uzerinde opsiyon olarak Map Pilot hazirliginin fabrikasyon olarak bulundugunu belirteyim,sonrada da takilabilecek bir aksam fakar tavandaki antene kadar bir cok yerde degisiklik ve torpido icerisinde kesip bicme islemi gerekecegi icin bu islemi yapan servisin isinin ehli olmasi gerekmekte.
    Cihazin kendisini ebay uzerinden satin aldim oldukca makul bir rakama geldi ( Almanya bayii satis fiyati 448 Euro ,ebay fiyati 180 Euro + 15 Euro shipping) olarak geldi.Dogal olarak gumrukte takildi 80TL vergisini verir iseniz 15dk da cihazi aliyorsunuz.Bunun disinda cihazi kullanmadan once PC ye baglayip Becker Content Manager adli yazilimi ile online Becker satis sitesinden Turkiye haritasini 40Euro ya almaniz gerekiyor.Sitede 49 Euro gozukuyor fakat vergi bu fiyattan dusulup toplama yansitiliyor.
    Cihazi Bakirkoy, Maslak arasinda kullanma imkanim oldu.Genel anlamda bugune kadar kullandigim el tipi ya da tablet telf vs. uzerindeki cogu navigasyon yazilimindan daha kolay kullanimli ve detayli diyebilirim.
    Harita ve uzerindeki POI ler oldukca detayli bir sekilde girilmis sadece Turkce isimlerin bazilarinda imla hatalari mevcut ama zamanla duzeltilir diye dusunuyorum.Bunun disinda sesli yonlendirme cok net bir sekilde sizi yonlendiriyor ve detayli bilgi veriyor oyle ki herhangi bir cikis oncesinde sizi 500m. onceden sag seride gecmeniz konusunda uyarip o sekilde donduruyor.Sesli yonlendirme konusunda tek dikkatimi ceken hata " seritte kalin ya da sagda kalin" demek yerine ceviri hatasi yapip " seritte durun sagda durun " seklinde cevirmisler ,alistiktan sonra cok fazla sorun olmayacagi kanaatindeyim.
    Harita goruntusu ekranda iken ayni anda hiz gostergesi uzerinde de gecmekte oldugunuz cadde ismini yol seritlerini ve ne kadar mesafe sonra serit degistirmeniz gerektigini goruyorsunuz ki bu ozellik ile dikkatinizi yoldan ayirmamis oluyorsunuz.

Harita uzerinde hiz sinirlamalari ile ilgili trafik isaretleri ve otoban tabelalari da cok dogru bir sekilde islenmis oyle ki onunuzde bir hiz siniri tabelasi gormeniz ile birlikte ayni anda cihazdan da sesli ve gorsel olarak hiz sinirlarina riyaet edin uyarisi geliyor.
    Su an icin gozlemleyebildiklerim bu kadar ,cekmis oldugum resimleri de ekleyebilir isem urun hakkinda ilgilenen arkadaslara bir fikir verecektir diye dusunuyorum

Resimler asagidaki gibi

• bende istiyorum hocam ya
    yardım eder misin bana=?
    bendede c180 amg var(makyajlı kasa) napmam lazım şimdi
  • Cok guzel gorunuyor?
    Hangi modeller de bu hazirlik mevcuttur
  • Hangi serviste taktırdınız? Çok başarılı görünüyor. Pratik ve makul fiyatlı olsa da taktırsak hepimiz. Navigasyon lüks değil artık.
  • Servislik bir kurulum degil zaten on hazirlik aracimda vardi.Module harita yukleyip kizaga taktim o kadar.
    Bu arada on hazirlik araclarda standart degil opsiyonel aliniyor bir arkadas sormustu bir de bu hazirlik olmadan da bir servis calistirim demis bir arkadasimiza bu da mumkun degil
  • Enfes bir çözüm!
  • ya bende varmı acaba bu hazırlıktan ya
  • ya bende cgi 1.8 amg var
    bende hazırlık var mıdır nerden anlayabilirim
    illa servise mi gidip sorayım
  • Torpidoda kızak yoksa hazırlık yok anlamına geliyormuş. Bende yok.

508 - 509 aksesuar kodları. Sipariş sırasında 508 nolu aksesuar kodu listede var ise sorun yok.

[1] As factory-fitted optional extra, Code 509.
    [2] As plug & play accessory solution for vehicles with pre-installation, Code 508, or as complete retrofit solution.

Ek olarak "[1] Becker MAP PILOT is available for the SLK Class (R172) and C-Class (W/S204 from 03/2011) in conjunction with Audio 20 CD." sadece makyajı araçlara özel bir çözüm gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sobriquet -- 3 Aralık 2011; 22:48:56 >

• Kizak hazirlik dahilinde bir aksam map pilot ile gelmiyor.
  • 508 ile kızak geliyormuş... 509 da fabrika çıkışlı Becker Map Pilot...
  • Kizak , Hazirlik vs. Yoksa bile servisler bunu yapabiliyor mu?
  • Yok mu arkadaslar baska kullanan yaptiran ?
  • Bende kızak hazır olduğu için yazmadım taktıran arkadaş lar var ise diye kusura bakma yanıtsız bırakmış gibi olduk seni
  • Selamlar,

Topiğinizi yeni gördüm.. MB garantisi altında Ön hazırlık getirilmesi, takılması ve çalışır hale gelmesi için yardımcı olabilirim.

Buradaki videolarımıda izleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astronbnx -- 31 Aralık 2011; 20:37:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: astronbnx

Selamlar,

Topiğinizi yeni gördüm.. MB garantisi altında Ön hazırlık getirilmesi, takılması ve çalışır hale gelmesi için yardımcı olabilirim.

Eminim bir çok kişi benim gibi bu sistemi taktırmak isteyecektir. Fakat benim aracımda ön hazrılık yok; nasıl bir işlem yapılıyor, maliyeti ne kadar detaylı bilgi verebilir misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: tspeedy

quote:

Orijinalden alıntı: astronbnx

Selamlar,

Eminim bir çok kişi benim gibi bu sistemi taktırmak isteyecektir. Fakat benim aracımda ön hazrılık yok; nasıl bir işlem yapılıyor, maliyeti ne kadar detaylı bilgi verebilir misiniz

Selamlar, öz hazırlık almayadan sipariş ile geliyor yaklaşık 2.5 hafta sürüyor. MB Servisi tarafından işlemler yapılıyor, aracın garantisinde herhangi bir sıkıntı olmaması içindir. Araç'ı 1 gün kadar bırakmanız gerekiyor. Maliyet 1250 Euro + KDV'dir. Ön Hazırlık + Becker Map Pilot dahildir. Birollar oto'dan Semih Bey'le temasa geçerek bilgi alabilirsiniz.

E serisi, C serisi, CLS, CLK serilerinede uygulanabilmektedir.

Kilometre saati, Audio20, Torpido gözü ve sol paspas altı sökülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astronbnx -- 2 Ocak 2012; 10:43:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgag
    Cihazin kendisini ebay uzerinden satin aldim oldukca makul bir rakama geldi ( Almanya bayii satis fiyati 448 Euro ,ebay fiyati 180 Euro + 15 Euro shipping) olarak geldi.Dogal olarak gumrukte takildi 80TL vergisini verir iseniz 15dk da cihazi aliyorsunuz.

Hocam cihazı ebayda kimden aldığınızıda yazarmısınız. Ben ebay'da yaklaşık 280€'ya bulabildim.

Bu hazırlık olayı makyajlı C180 AVANTGARDE'larda standart mı acaba? Bilgisi olan var mı? 1 Hafta içinde aracı teslim alacağız ama hazırlığı falan var mı bilgimiz yok.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.