Şimdi Ara

C text editör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bana c kodu yazıp run edebileceğim bir ide lazım acilen linux için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Başlığı c text editör diye görünce içeri daldım ama içerik IDE olunca ne diyeceğimi bilemedim Yine de söyleyeyim. Ben c metin editörü olarak kate kullanıyorum ve çok memnunum, gözlerimi yormuyor, default renkler ve fontlar çok iyi seçilmiş.
  • CLion (sadece 30 gün ücretsiz ama)
  • LittleHawk kullanıcısına yanıt
    Hem Linux kullanıyorsun hem de ücretli birşeyden bahsediyorsun, olmadı. C düzenleme ve derleme editörü olarak Linux'un vazgeçilmezi Emacs var, başlangıçta öğrenmesi biraz zordur fakat özealliklerini bir kere öğrendikten sonra başka hiçbir editör eline su dökemez. 256MB RAM'li raspberry'imde 10-15MB RAM kaplayan Terminal Emacs'te (GUI Emacs te 20-30MB kaplıyor) bir C işlem örneği.

C text editör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ozaman

$sudo nano program.c

iyi şanslar
  • LittleHawk kullanıcısına yanıt
    Emacs ile Nano'yu aynı şey zannedenlere değil bu mesajım. Emacs Linux, Windows ve macOS 'te kendisi ve tüm pluginleri ücretsiz olan ve RAM'de 20-30MB kaplayarak birçok şeyi yapabilen bir editör, öyle bir editörün neler yapabileceğini merak edenler için bu mesajım... Emacs sıradan bir editör veya IDE değil.

Java ile iller arası en kısa mesafe hesaplama uygulaması geliştirirken macOS'te Emacs:

C text editör

.NET platformu için C# ile demo amaçlı bir form uygulaması örneği, macOS'te Emacs:

C text editör

C ile yapılmış demo amaçlı bir uygulama, Windows'ta Emacs:

C text editör

Javascript kodlarındaki değişiklikleri tarayıcıya göndererek canlı görülmesini sağlayan Emacs Skewer modu.

C text editör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Benden "ücretsiz" ide istediniz

Ben de Nano dedim aynı şey falan da demedim

Bana kalırsa c kullanışsız bir dil

Öğrenilmesi gerek ama şuan ki piyasada c# ve Javascript’in para ettiği bir gerçek

Açık kaynak olsun isteyenler Pyhton kullanabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atom

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.