Şimdi Ara

C: sürücüsünün dosya sistemi uft oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sorunu cok kısa bir şekilde anlatayım size;
    Pc yi açtığımda dosu geçtikten sonra mavi ekran ve pc ye reset atıor sonra aynı şeyleri tekrarlıyor.(Windowsu Olağan başlat şeyleri felan orda güvenli kip felan işlemior)
    HDD yi cıkarıp başka pc ye taktıgımda disk yöneticisindne ne göreyim Dosya Sistemi kısmı FAT32 veya NTFS olması gerekirken bom boş.
    Acaba bu sorunu format atmadan da çözebilirmiyiz ?

Teşekkürler.

Bu linki 10 kişiye yolla benden sıkımlık diş macunu kazan.

Bu arada bir ekleme yapayım;
    Dosya sistem yöneticisinde C kısmını %100 dolu gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertuciftci -- 8 Temmuz 2022; 9:51:16 >

• windows altında partition magic gibi programlara deneyebilirisn ( hdd ni bahsettiğin başka pc ye bağlayıp )
    lakin dosya sistemini yeniden oluşturduğunda içindeki bilgiler uçar
  • Valla arkadaşım,

Başka bir bilgisayara taktığınızda , Dosya sistemini göremiyorsunuz ama harddisk içindeki tüm belgelerinizi görebiliyorsanız ne ala... Hemen orada yedek alın derim. Benim tahminim, o HDD her an gidebilir.

Eğer yedek alabilirseniz, ardından sağlam bir format atın. Mümkünse FAT32 olarak. Çünkü gerektiğinde MS-DOS ortamından erişebilme ihtiyacı duyabilirsiniz.
  • Merhaba

Başka pc ye hdd mi 2. hdd olarak taktım.

Parttition magic i dl etmeye basladım sorunumu cozerse sizelere minnettar kalıcam.

Teşekkürler
  • partition magic de windows kurulu olan kısım fat32 olarka görünüyo ve yine %100 kısmı dolu. Dosyaları göremiyorum.
    C: sürücüsünün dosya sistemi uft oldu

bu şekilde görünüyo partition magic konsolunda
  • Merhabalar;

İnternetten dl ettigim Linux Live cdsi ile pc yi actıgımda dosyaları görebiliyorum. Bunları diğer kısımlara nasıl aktarabilirim bilgisi olan varmı acaba ?

Teşekkürler.
  • linux live cd ile dosyaları dieğer tarafa attığında çalışır ve yedek alınmış olur eğer bilgilerin önemli ise garanti yedek için başka pcde kontrol etmen veya alman daha iyi olur yani kontrolünü iyi yap
  • peki bu aktarmayı nasıl yapıcam
    kopyala diyorum ilgili yere geliyorum sag tıklıyorum yapıştır yok.
    cok ilgimi çekti. ( linux ta oldukça yeniyim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.