Şimdi Ara

c# sql'den label'a veri çekme hakkında !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Şuan yazdığım bir bankamatik otomasyonu var. Sql den tanımladığım kullanıcı adı ve şifreyle programa giriş yapıyorum fakat müşteri bilgilerinin olduğu form'da (ad Soyad , Bakiye vs.) bu elemanları label'a tanımlayamıyorum. İnternetteki diğer örneklerden yola çıkarak birşeyler yapmaya çalıştım fakat olmadı.
    Ad ve Soyad Database'de farklı sütunlarda tanımlı. Ad ve Soyadı label3'e bakiyeyi label8 e tanımlayacağım .
    Yardımcı olabilirmisiniz acaba ?

• Sql den veri okumanın nasıl yapıldığını biliyor musunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soracağımı sakın yanlış anlama ama sql e veri kaydetmeyi ve oradan çekmeyi bilmeden nasıl bankamatik gibi dikkat gerektiren bir program yazmak istiyorsun ?

BU C# diline baslarken temel olarak aşağıdaki tavsiyelerimi dinleyip gösterdiğim yolu izleyebilirsin.

NOT : LÜTFEN ÖZEL MESAJLA RAHATSIZ ETME BU YAZIKLARIM TEMEL SEVİYESİ İÇİN ÇÜNKÜ NETTE E KİTAP VE YOUTUBEDE VİDEOLAR VAR..

Tavsiyeler
    ------------

1- visual studio tools ları biraz incele
    2- visual studio properties kısmını biraz incele
    3- başta çok yapmasan bile temel operator ve değişkenleri incele
    4- ilk access db ile calıs ve access e textbox yada comboboxlarda yazacağın verileri nasıl kaydedeceğini incele
    5- Aynı şekilde oluşturdugun bir diğer textbox ve combobox a nasıl access ten veri çağıracağını incele
    6- Listview yada datagridview i falanda incele listeleme yapmak istersen
    7- Birazda matematiksel işlemleri nasıl yapılıyor onu incele çünkü sonuçta bankamatik programından bahsediyoruz.

Umarım yardımcı olmuşumdur..

• quote:

Orijinalden alıntı: OzMeN OzzY

Soracağımı sakın yanlış anlama ama sql e veri kaydetmeyi ve oradan çekmeyi bilmeden nasıl bankamatik gibi dikkat gerektiren bir program yazmak istiyorsun ?

BU C# diline baslarken temel olarak aşağıdaki tavsiyelerimi dinleyip gösterdiğim yolu izleyebilirsin.

NOT : LÜTFEN ÖZEL MESAJLA RAHATSIZ ETME BU YAZIKLARIM TEMEL SEVİYESİ İÇİN ÇÜNKÜ NETTE E KİTAP VE YOUTUBEDE VİDEOLAR VAR..

Tavsiyeler
    ------------

1- visual studio tools ları biraz incele
    2- visual studio properties kısmını biraz incele
    3- başta çok yapmasan bile temel operator ve değişkenleri incele
    4- ilk access db ile calıs ve access e textbox yada comboboxlarda yazacağın verileri nasıl kaydedeceğini incele
    5- Aynı şekilde oluşturdugun bir diğer textbox ve combobox a nasıl access ten veri çağıracağını incele
    6- Listview yada datagridview i falanda incele listeleme yapmak istersen
    7- Birazda matematiksel işlemleri nasıl yapılıyor onu incele çünkü sonuçta bankamatik programından bahsediyoruz.

Umarım yardımcı olmuşumdur..

Sql den veri kaydetmede felan sıkıntı yoktu sadece labellara çekerken bir hatayla karşılaşıp konu açtım daha sonrasında hallettim.
    Ödevim olduğu için bilmeden yapmak zorundayım .
    DataGridWiev değil labellarla çalışmamı ve access yerine sql kullanmamı söylediği için sıkıntı çektim biraz.
    Teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.