Şimdi Ara

C-max vs Qashqai Hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cidden bu iki araba arasında kalınca daha farklı yorumlara ihtiyaç duydum. 3 kişilik bir aileyiz ,

a- büyük ve kullanışlı bagajlı,
    b-konforlu (çok sert süspansiyonu olmayan),
    c-bozuk yollarda hemen tıkırtılara başlamayıp alt takımı yemeyecek
    c-Yakıtı az olacak bir araca ihtiyacım var.

Forumdan okuduklarıma göre Tekna qashqai ve full C-max hemen hemen aynı fiyattalar. Her ikisini de test ettim. İki arabanında kendine göre üstünlükleri var. Sanırım qashqai daha az yakıyor, c-max bagaj biraz daha büyük, c-max daha konforlu, ancak bozuk yol deyince qashqai önde.Ford servis 30 km. qashqai servis en yakın 110 km.

Hangisi sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: mmxa

Cidden bu iki araba arasında kalınca daha farklı yorumlara ihtiyaç duydum. 3 kişilik bir aileyiz ,

a- büyük ve kullanışlı bagajlı,
    b-konforlu (çok sert süspansiyonu olmayan),
    c-bozuk yollarda hemen tıkırtılara başlamayıp alt takımı yemeyecek
    c-Yakıtı az olacak bir araca ihtiyacım var.

Forumdan okuduklarıma göre Tekna qashqai ve full C-max hemen hemen aynı fiyattalar. Her ikisini de test ettim. İki arabanında kendine göre üstünlükleri var. Sanırım qashqai daha az yakıyor, c-max bagaj biraz daha büyük, c-max daha konforlu, ancak bozuk yol deyince qashqai önde.Ford servis 30 km. qashqai servis en yakın 110 km.

Hangisi sizce?

Kaşkay ne yazıkki rahat bir araç değil. Suv olmasına rağmen içide ferah değil. Ben arkasına oturdum kafam tavana değdi vaz geçtim. Full c-max pahalı diye biliyorum. Bence hyundai ix35 ile kia sportage a da bir bakı ver.

• QQ'ın C-max'a tek üstünlüğü yerden yüksekliği. Geri kalan her şey için C-max.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMMaNDeRCX

Full c-max pahalı diye biliyorum. Bence hyundai ix35 ile kia sportage a da bir bakı ver.

Full c-max 59000 civarına geliyor. Hemen hemen aynı fiyatları var. Sizin önerdiğiniz modelleri ben de beğeniyorum ama ne yazık ki benzinliler. Ben alırsam sanırım bir 10 sene kullanırım arabayı. O nedenle dizel tercih edeceğim.
  • Kesinlikle c-max sizin ihtiyacınızı uzun yıllar görecektir.
  • Hocam her şeyi geçtim C-max daha yeni bir araba qashqai'nin yakın zamanda motor, şanzıman ve tasarımı değişecek kaybınız çok olur.
  • C-max qq dan cok ustun bir arac.dusunmeye bıle gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • qashqai

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan032 -- 16 Mart 2013; 18:13:55 >
  • Cmax derim bu koşullarda, ama yollar gerçekten çok bozuksa Dacia Duster'a kadar yolu var bu işin.
  • Qashqai hiç geniş bir araç değil bana göre c-max bir çok yönden daha mantıklı...
  • Kesinlikle C-max ...
  •  C-max vs Qashqai Hangisi?

Resimlerdede görüldüğü üzere qq nin iç tasarımı içler acısı sadece bunun için bile C-max

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Draqonn -- 27 Mayıs 2012; 19:08:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Draqonn

Resimlerdede görüldüğü üzere qq nin iç tasarımı içler acısı sadece bunun için bile C-max

Evet iç tasarım kesinlikle c-max, ancak iç mekan sadeliği tıkırtı bakımından avantaj sağlar mı. C-max veya qashqai kullanan arkadaşlar tıkırtı sorunları ne durumda?

• C-Max ile QQ farklı kulvardalar ; C-max QQ'dan rahat ve konforlu hatta lüks hissi de verebilir ,ancak donanım açısından QQ önde , sıfır araba alıp navigasyon , geri görüş kamerası taktırmak için arabanın ön göğsünü , konsolunu söktüreceksem yerim o arabanın koltuk ısıtma , masaj gibi antin kuntin donanımlarını , QQ geçen aylarda İspanya'nın Linea'sı (ibiza)'yı geçip satış birincisi oldu(4.000), Mayıs'ta da ikinci , forumdaki bu radikal mesajlara anlam vermek güç gerçekten ...

QQ kasa ve motor değiştireceği için( benzinli - dizel ) uzun vadede C-MAX sizin için daha karlı olacaktır ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golfçü_ -- 27 Mayıs 2012; 23:18:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmxa

quote:

Orijinalden alıntı: Draqonn

Evet iç tasarım kesinlikle c-max, ancak iç mekan sadeliği tıkırtı bakımından avantaj sağlar mı. C-max veya qashqai kullanan arkadaşlar tıkırtı sorunları ne durumda?

Eski makyajsız kasa C-max ım vardı onda cd-çalar çevresinden ve kapılardan tıkırtı sesi geliyordu bozuk seste galiba kronikti o cd-çaların kablolarından oluyordu söküp kabloları toplatınca sorun kalmamıştı kapıyada sünger koydurmuştuk sorun kalmamıştı yeni kasada bu tür sorunları aşmışlardır sorun olacagını sanmam motor seside alıyordu eskisi bir kere bindim yeni C-max a eskisine göre bayağı iyi yalıtım konusunda

• qq küçük cmaxe göre iç kısmı çirkin yalnız cmax full pahalıdır 65 bin felan zannadersem yan yana koyunca qq kadar cmaxın yüksekliği var sadece yerden yüksek değil okadar
  • Tabiiki C-MAX birde bunların özel bir paketi vardı zannedersem hele olnu alırsan tadından yenmez..
  • bence almışken 5 bin tl farkla grand c-max alın hem daha rahat, hem daha konforlu,hem daha geniş ve şekil olarakta daha güzel

• Cmax ile deneme sürüşü esnasında, on konsoldaki havalandirmanin cd player ile birleştiği bölümlerden çıtırtılar gelmesine çok şaşırmıstim. Bir iki sene sonra bu seslerin artabilecegi endişesi ile liste dışı bırakmıştım aracı. Bu iki araç yerine ben dizel liftback Octavia diyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • c-max kesinlikle
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.