Şimdi Ara

c kodum hata vermiyor ama çalışmıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

int main() {

int n;

printf("bir sayi giriniz");

scanf("%d",&n);

int i=0,a[100];

while(n/2!=1){

n%2==a[i];

n==n/2;

i++;

}

a[i]==n%2;

a[i+1]==1;

printf("%d",a[100]);

int j=0;

for(j=0;j<=i+1;i++){

a[j]==a[i+1-j];

printf("%d",a[j]);

}

return 0;

}

decimal sayıyı binarye çevirme kodum çalışmıyor. nerede hata yapıyorum??

• Kod

Yığını:
    #include <stdio.h> int main() {     int n;     printf("Bir sayi giriniz: ");     scanf("%d", &n);     int i = 0, a[100];     while (n / 2 != 1) {         a[i] = n % 2;         n = n / 2;         i++;     }     a[i] = n % 2;     a[i + 1] = 1;     printf("Binary: ");     for (int j = i + 1; j >= 0; j--) {         printf("%d", a[j]);     }     return 0; }

Değişiklikler ve düzeltmeler şunlardır:

1. printf("bir sayi giriniz"); ifadesindeki eksik iki nokta üst üste (:) eklenmiştir.
    2. n%2==a[i]; ve n==n/2; ifadeleri yerine, a[i] = n % 2; ve n = n / 2; kullanılmıştır.
    3. a[i]==n%2; ve a[i+1]==1; ifadeleri yerine, a[i] = n % 2; ve a[i + 1] = 1; kullanılmıştır.
    4. Döngüde kullanılan for(j=0;j<=i+1;i++) ifadesinde, i++ yerine j++ kullanılmıştır.
    5. Döngüde a[j]==a[i+1-j]; yerine printf("%d", a[j]); ve for döngüsünün sonlandırılması için j++ kullanılmıştır.
    6. Son olarak, printf("%d",a[100]); ifadesi düzeltilmiş ve printf("Binary: "); ifadesi eklenmiştir. a[100] geçerli bir dizi indeksi değildir; bu nedenle, printf("%d", a[100]); ifadesi yerine döngü içinde doğru bir şekilde diziyi yazdırma işlemi eklenmiştir.

Düzeltmelerle birlikte, bu kod girdi olarak alınan bir sayının ikili (binary) temsilini ekrana yazdıracaktır.

Hocam chatgpt ile nerede hata yaptığınızı bulabilir ve kod'u düzelttirebilirsiniz. Ben hiç yazılım dili bilmiyorum :)

• iCrush kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/reddit-hn-euler-dh-gibi-sitelerden-is-gorusmesi-sorulari-odev-sorulari--139462992-11#152551030

daki soruyu senin şu ChatGPT çözebilir mi, ilgimi çekti şimdi
  • Tuğkan-0153 kullanıcısına yanıt

Benim şu olduğu nerden çıktı hocam ?

Arkadaş bir soru sormuş anlamasam da yardımcı olmaya çalıştım programcılar bile yapay zeka'yı kullanıp kod yazdırıp ufak dokunuşlar ile editleyip kullanıyorlar kodları ki daha yolun başındayız ileride programı hayal etmemiz yetecek gibi gözüküyor.

• Bu işlerin tadı tuzu kalmadı artık. Milyarlarca Einstein'ın yaşadığı bir dünyada normal insanlar ne yapacak?
  • iCrush kullanıcısına yanıt
    İlk gördügüm mesajında "ChatGPT ile nerde yanlış yaptığınızı bulup kodu düzelttirebilirsiniz" dediysen o senin şu chatGPT olur.

İlk izlenim çok önemlidir ChatGPT'ye "first impression counts, why?" diye bi sorsana
  • EmuDev E kullanıcısına yanıt
    Einstein'lar salgında aşı da olmuştur. ChatGPT ile kod yazan, çakma salgında aşı ile sağlık elde eder

kardeş yazılım mühendisi olarak chatgpt api sağlayıcısı olarak pek çok projede bulundum, hani merakımdan soruyorum, sen chatgpt'in ne olduğunu biliyor musun? hiç içine girip bir araştırma yaptın mı? yoksa chatgpt ye "bugün nasılsın?" diyen ve cevap alıp şaşıran cahillerden misin? önce bilişim dünyasındaki yenilikleri takip et, yazılım dünyası reform gerektirir, chatgpt gibi yazılım mühendislerine tools olarak yardımcı olan pek çok yapay zeka kaynağı mevcut. einstein bile kendinden önceki kitapları ve araştırmaları okumasaydı kendi buluşunu bulamazdı. hangi çağda yaşıyorsun, veya mağarada mı yaşıyorsun hala?

• ChatGPT API sağlayıcısı yazılım mühendisi uvv cok etkileyici

Title ile proje ile kendini ispatlamaya çalışmandan bellli düzeyin

ChatGPT'ye soru "bugün iyimisin" diye sormaya ayıracak ne ilgim ne de sürem yok ahah

Bu arada sen Covid aşısı oldun mu ? bence oldun. popüler akımlara çok ilgili gördüm seni o yüzden.

kardeş harbi mallıkta level yapmışsın, şurada kod yaz desem, gidersin ekrana, print hello world yazmayı yazılımcı diye bellersin kendine, bir bok bilmiyorsan bilişim dünyası ile ilgili, sazan gibi atlama her konuya. eğitimini al önce.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.